تزئین بطری های دور ریختنی و استفاده مجدد از شیشه های بلااستفاده

تزئین بطری‌های دورریختنی

تزئین بطری های دور ریختنی یکی از ایده پردازی‌های جالبی است که شاید هر شخصی هنگام دور انداختن بطری‌های بلااستفاده به فکر آن افتاده باشد. اگر شما هم جزء این افراد هستید، با مجله دکوراسیون توکامگ همراه باشید تا با تعدادی ایده برای تزیین این بطریهای دورریختنی آشنا شوید. نیازی نیست حتما برای دکوراسیون داخلی خود از لوازم گران قیمت برای ایده پردازی بهره بگیرید. با ما همراه باشید تا بطری‌های دورریختنی در منزل شما به یک گنج تبدیل شوند.

تزئین بطری‌های دورریختنی

ایده هایی برای تزئین بطری‌های دور ریختنی و بدون استفاده

برای ایده پردازی در این حوزه نیاز به لوازم خاصی نیست. به شما پیشنهاد می‌کنیم شیشه‌های سس، شیشه‌های نوشیدنی، بطری‌های مواد غذایی و هر چیز دیگری که تصویر زیبایی را منعکس می‌کند از این پس نگهداری کنید. شمع، نخ‌های کنفی، کاغذهای روزنامه انگلیسی، کاج، مواد غذایی و هر چیز دیگری که قابلیت استفاده را داشته باشد می‌توانید در کنار این بطری‌های شیشه ای زیبا مورد استفاده قرار دهید.

تزئین بطری‌های دورریختنی تزئین بطری‌های دورریختنی

یکی از زیباترین شیشه‌ها برای استفاده کردن به‌جای گلدان بدون شک شیشه‌های بلوری نوشیدنی هستند. برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم از کاغذهای کتاب های خارجی با نوشته‌هایی با استایل زیبا استفاده کنید قسمتی از آن را برش بزنید و با استفاده از چسب چوب روی شیشه فیکس کنید. داخل شیشه را با آب پرکنید حال می‌توانید از این وسیله ساده و شیک به‌عنوان گلدان‌های رومیزی استفاده کنید. می‌توانید برای جلوه دادن بیشتر به فضا از صدف‌های دریایی نیز استفاده کنید. گل‌های که در داخل این شیشه‌های زیبا استفاده می‌کنید به سلیقه و شور و ذوق شما بستگی دارد و برای این کار می‌توانید از گل‌های مصنوعی و یا طبیعی استفاده کنید.

تزئین بطری‌های دورریختنی و ایده پردازی

شیشه سس به عنوان شیشه آرایشی

به شما پیشنهاد می‌کنیم چند عدد شیشه سس را به تعدادی که مورد نیاز شما است پس از خالی شدن نگه‌داری کنید. پس‌ از آن که به تعداد مدن ظر رسیدید از آن‌ها برای جمع‌آوری وسایل ریز میز آرایشتان استفاده کنید. می‌توانید روی درب شیشه های سس را با استفاده از عروسک‌های پلاستیکی و یا هر چیز دیگری که به آن علاقه‌مند هستید دیزاین کنید. اکنون درب‌ها را با اسپری به رنگ طلایی و یا هر رنگ دیگری که علاقه‌مند هستید رنگ‌آمیزی کنید. بدون اینکه هیچ کار دیگری انجام شود، شیشه‌های بلااستفاده شما به باکس‌های زیبا برای لوازم‌آرایش تبدیل‌ شده‌اند.

شیشه‌های آرایشی

تبدیل شیشه شیر به گلدان گل

شاید تا به حال به این فکر نرسیده‌اید که شیشه‌های شیر می‌توانند بهترین گلدان‌های رومیزی باشند. برای این کار می‌توانید بدون اینکه هیچ دست‌کاری در شکل ظاهری شیشه انجام دهید، از آن استفاده کنید. چند شاخه گل که به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد را در داخل شیشه بگذارید. حال قسمت انتهایی شیشه را با آب بپوشانید. می‌توانید از چند حبه قند برای تازه‌تر ماندن گل در این شیشه‌های زیبا استفاده کنید. اگر احساس کردید گل دارد پژمرده می‌شود، می‌توانید برای مدتی آن‌ها را در داخل یخچال نگهداری کنید تا فرآیند خشک شدن آن کندتر شود.

شیشه شیر و گلدان گل

شیشه‌های آتشی

این ایده جالب با استفاده از چند شیشه دلستر رنگی برای شما ممکن می‌شود. این شیشه‌ها به هر رنگی که شما تمایل داشته باشید در بازار موجود هستند. به شما برای دیزاین این شمعدان زیبا یک پیشنهاد می‌کنیم. از نخ‌های کنفی برای پوشاندن انتهای شیشه استفاده کنید و تا نیمه بپیچید. بک عدد شمع که با قطر دهانه بطری هم‌خوانی داشته باشد در داخل شیشه قرار دهید. شاید دوست داشته باشید همانند تصویر شعله‌های آن را مشاهده کنید. برای این کار می‌توانید از یکپارچه لوله شده آغشته به نفت استفاده کنید به شکلی که در داخل شیشه نیز نفت یا بنزین وجود داشته باشد. البته این کار قدری خطرناک است و ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. استفاده از شمع‌های نسوز می‌توانند شمارا به این ایده زیبا نزدیک کنند.

شیشه‌های آتشی

شیشه سس و دیزاین آشپزخانه

برای اینکه یک آشپزخانه زیبا و متفاوت داشته باشید نیاز به صرف هزینه‌های زیاد نیست. شما به راحتی با استفاده از چند شیشه سس، شمع، سنجد، شکر و کاج می‌توانید به این شیشه‌های زیبا دست پیدا کنید. داخل تمام شیشه‌های سس را تا نصفه کمتر با شکر بپوشانید. به صورت یکی در میان با سنجد و کاج داخل آن را پرکنید. حال شیشه‌های دیگر را با شمع دیزاین کنید. تصور این را هم نمی‌کردید که به همین راحتی بتوانید یک دکوراسیون متفاوت و کم‌هزینه را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. می‌بینید که تزئین خانه با وسایل دورریختنی کار چندان دشواری هم نیست.

شیشه سس و دیزاین آشپزخانه

شیشه‌های خوشمزه

در نگاه اول بدون شک شما هم هوس خوردن برش پرتغال به سرتان زده است! برای این‌که این دیزاین زیبا را روی میز غذاخوری خود داشته باشید دست به کار شوید و داخل شیشه را با استفاده از سبزی تازه ریحان، برش یک میوه تازه و عناب پر کنید. حال برای جلوه دادن بیشتر به این طرح خلاقانه می‌توانید با آب شیشه را پر کنید و یک شمع کوچک شناور بر روی آن قرار دهید. به‌راحتی با این شیشه‌های زیبا می‌توانید میز غذای خوری خود را به شکل چشم‌گیری و کاملا متفاوت نسبت به بقیه دیزاین کنید.

شیشه‌های خوشمزه

شیشه سس و گلدان خاص

شیشه‌های سس را با هر اندازه‌ای نگهداری کنید. ما برای استفاده مجدد از این شیشه ها و تزئین بطری های دور ریختنی ایده‌های متنوعی داریم. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم از برگ‌های درخت کاج استفاده کنید. علاوه بر اینکه بسیار رنگ زیبایی دارند خیلی دیرتر از سایر گیاهان خشک می‌شوند. داخل شیشه را با آب و قند پرکنید و با هر تعداد که نیاز دارید آن‌ها را با کاج بپوشانید. هر چه تعداد شاخه‌های کاج بیشتر باشد این زیبایی اثرگذارتر می‌شود. می‌توانید از خود میوه کاج در کنار این گلدان‌های زیبا استفاده کنید تا به زیبایی بیشتری در فضا دست پیدا کنید.

شیشه سس و گلدان خاص

شیشه نوشیدنی و نوستالژی کودکی

تیله‌های که در کودکی با آن خاطره ساخته‌اید را دوباره برای تجدید خاطره بر روی میزها بیاورید. با استفاده از شیشه‌های نوشیدنی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. داخل شیشه را تا نیمه با تیله پرکنید و با استفاده از فتیله یک شمع در داخل شیشه طراحی کنید. می‌توانید تمام شیشه را با تیله پرکنید و از آن بر روی میز کار خود استفاده کنید. این دیزاین سبب می‌شود شما علاوه بر تجدید خاطر یک انرژی مثبت را به کانون گرم خانواده هدیه دهید. به شما پیشنهاد می‌کنیم این ایده خلاقانه را قبل از اینکه همسرتان از سرکار به خانه‌بر گردد برای میز کار او اجرا کنید. بدون تردید پس از مشاهده این صحنه شور کودکی را در چشمان او خواهید دید.

شیشه نوشیدنی و نوستالژی کودکی

شیشه شمعدانی

برای اینکه یک دیزاین مدرن و شیک داشته باشید نیازی نیست شمعدان‌های بلوری گران‌قیمت تهیه کنید. شما به راحتی با استفاده از چند شیشه نوشابه می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. برای این منظور کافی است شمعی هم‌اندازه با قطر دهانه شیشه انتخاب کنید. پس از اینکه از فیکس شدن آن بر روی دهانه شیشه مطمئن شدید با استفاده از کاج و نخ‌های کنفی دور تا دور آن را دیزاین کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید داخل شیشه را نیز با لوازم تزئینی که در موارد بالا به آن اشاره شد دیزاین کنید. در غیر این صورت همانند تصویر از سادگی و خاص بودن آن لذت ببرید.

شیشه شمعدانی

شیشه‌های مخملی

به راحتی می‌توانید یک شیشه شیک و زیبا روی میز کار خود داشته باشید. می‌توانید از این ایده برای دیزاین میز کار فرزندتان استفاده کنید و هم‌روی میز لوازم آرایش خود استفاده کنید. شیشه‌های سس را با استفاده از پارچه‌های مخمل و یا هر پارچه دیگری که تمایل دارید پوشش دهید. توصیه ما این است که از پارچه‌های ضخیم استفاده شود تا در زمان کار کردن دچار مشکل نشوید. سپس با استفاده از ریسه‌های مرواریدی یا نگین‌های ریسه‌ای لبه‌های آن را دیزاین کنید. کار شما در این زمان به پایان رسیده است حال از شیشه‌های سس برای جمع‌آوری وسایل رومیزی خود می‌توانید استفاده کنید. البته جای استفاده از پارچه‌های مخملی می‌توانید این شیشه‌های دورریختنی را با رنگ مات هم رنگ آمیزی کنید.

شیشه‌های مخملی

شیشه گلدانی رومیزی

می‌توانید از یک چراغ زیبای طبیعی در محیط آشپزخانه خود استفاده کنید. برای این منظور پیشنهاد ما یک شیشه دردار بزرگ است. داخل آن را با استفاده از عناب، سنجد، گوجه‌های ریز یا دانه‌های انار دیزاین کنید و سپس با قرار دادن یک شمع در مرکز شیشه نور چراغ را مهیا سازید. می‌توانید از شاخه‌های درختان مثل درخت کاج با همراه میوه آن برای اثربخشی بیشتر در فضا استفاده کنید. با روشن شدن شمع شما شاهد یک نورپردازی زیبا در فضا خواهید بود.

شیشه گلدانی رومیزی

تزئین بطری های دور ریختنی همان طور که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید بسیار ساده و دل‌نشین است. شاید دیدتان نسبت به این بطری‌ها و شیشه‌های دورریختنی عوض شود و از این‌ پس شیشه‌های سس و نوشیدنی خود را مثل یک گنج نگهداری کنید تا با ایده پردازی‌های خلاقانه خود به آن‌ها روح ببخشید. شما به راحتی با استفاده از شیشه‌ها و بطری‌های دورریختنی خود می‌توانید جاشمعی و یا هر چیز دیگری آماده کنید. استفاده از نخ‌های کنفی، شاخه‌های درختان، میوه‌های بارنگ و تناژ قرمز شمارا در این ایده پردازی کمک می‌کند. نظر شما در این مورد چیست؟ شما چه پیشنهادی برای استفاده مجدد از شیشه ها و بطری‌های دورریختنی می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 43

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .