تزیین خانه با وسایل ارزان و ایده‌های تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

تزیین خانه با وسایل ارزان و ایده‌های تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

تزیین خانه با وسایل ارزان چگونه ممکن می‌شود؟ همه خانم‌های خوش سلیقه خود به این موضوع آگاهی کامل دارند که چیدمان داخلی با صرف کمترین هزینه همیشه ممکن است. نیازی نیست دست به جیب شد و برای ایده پردازی وقت و زمان خود را در بازارهای شلوغ گذراند. چرا که با ارزان‌ترین وسایل و کمترین هزینه نیز می‌توان ایده‌پردازی‌های جالبی برای تزیین خانه داشت. در این مطلب از توکامگ با ایده‌هایی برای تزئین خانه با هزینه کم همراه باشید.

تزیین خانه با وسایل ارزان برای دیزاین آشپزخانه

شما با استفاده از یک کدو حلوایی نیز می‌توانید به یک دکوراسیون متفاوت و البته موقت در آشپزخانه خود دست پیدا کنید. در ابتدا وسط کدو را خالی کنید و مواد اضافی آن را خارج کنید سپس یک لیوان در داخل کدو قرار دهید. حال مقداری آب و چند حبه قند داخل لیوان بریزید و گل‌های طبیعی زیبای خود را در آن قرار دهید به همین سادگی شما صاحب یک گلدان طبیعی زیبا شدید. البته توجه کنید که بعد از مدتی این کدو تازگی و کیفیت خود را از دست می‌دهد و باید به فکر یک گلدان دیگر برای خود باشید!

تزیین خانه با وسیله ارزان برای دیزاین آشپزخانه

تزیین خانه با وسیله ارزان برای دیزاین آشپزخانه

استفاده از سبدهای حصیری ساده

از سبدهای حصیری برای داشتن دکوراسیون سنتی ایرانی می‌توانید استفاده کنید. می‌توانید از این سبدها به عنوان ظرف میوه تزیینی و… استفاده کرده و یا از آن به تنهایی به عنوان بخشی از تزیینات منزل خود بهره ببرید. تزیین خانه با وسایل ارزان و استفاده از سبدهای حصیری برای نظم دادن به فضا منزل کار ساده‌ای است. شما می‌توانید در محیط آشپزخانه با استفاده از این سبدهای حصیری باکس‌هایی برای سیب زمینی و پیاز خود آماده کنید. همچنین می توانید قاشق و چنگال‌ها را در سبدهای کوچک قرار دهید تا به راحتی در دسترس شما باشند. و یا می‌توانید در کتابخانه برای جایگذاری مجله و روزنامه مورد استفاده قرار دهید. برخی نیز از این سبدها برای جمع آوری کردن لوازم آرایشی بهداشتی در سرویس و اتاق خواب بهره می‌برند.

تزیین خانه با وسایل ارزان تزیین خانه با وسایل ارزان

استفاده از انواع بطری‌ها و شیشه‌های بلااستفاده

بطری‌های شیشه‌ای را دور نریزید. بلکه آن‌ها را به گلدان‌های زیبا تبدیل کرده و از آن‌ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از مقداری نخ کاموا با رنگ‌های دلخواه خود و کمی چسب چوب کل شیشه را پوشش دهید. حال گل‌های هم رنگ با کاموای که شیشه را با آن تزیین کرده‌اید را در داخل آن قرار دهید. می‌توانید با استفاده از مروارید، نخ‌های طلایی و هر چیز دیگری که در منزل دارید آن‌ها را دیزاین کرده و مورد استفاده قرار دهید.

تزیین خانه
تزیین خانه با بطری‌های استفاده شده

شما به راحتی با استفاده از قوطی‌های رب، شیشه‌های مربا و بطری‌های نوشابه می توانید جا خودکاری و جا قاشقی طراحی کنید. هم چنین می توانید لوازم ریز خود را که امکان پیدا کردن آن برای شما دشوار است را با استفاده از این طراحی به راحتی پیدا کنید. می‌توانید یک مقوا را به صورت گرد برش بدهید و شیشه‌ها را با اندازه‌های متفاوت با نخ‌های کنفی دیزاین کنید. سپس آن‌ها را روی مقوا بچسبانید. برای زیباتر شدن می‌توانید همه آن‌ها را به هم با نخ‌های کنفی متصل کنید و برای قرار دادن وسایل خود مورد استفاده قرار دهید. یا می‌توانید همانند تصویر زیر داخل آن‌ها را با چراغ‌های کوچکی تزیین کنید.

ایده هفتم برای تزیین خانه با وسیله ارزان

تزیین منزل با استفاده از تکه‌های چوبی

در مطلب چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم نیز اشاره کردیم که می‌توانید با تکه‌های چوب ایده پردازی کنید. می توانید از برش‌های گرد چوب در اندازه های متنوع برای این منظور استفاده کرده و وسایل جذاب و متنوعی درست کنید. این برش‌ها می‌توانند به عنوان قاب عکس، آینه و به صورت خالی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می‌توانید کمدهای چوبی قدیمی که دیگر مورد استفاده نیستند را با این برش‌ها به صورت هماهنگ دیزاین کنید و دوباره مورد استفاده قرار دهید.

به راحتی‌می توانید با استفاده از گل های خشک، عروسک‌های کوچک دور ریز و وسایل تزیینی کوچکی که دیگر مورد استفاده نیستند یک قاب عکس زیبا طراحی کنید. عروسک‌ها و ماشین‌های اسباب بازی که دیگر مورد استفاده کودک شما نیستند را با نظم در کنار هم با چسب بچسبانید و سپس با اسپری رو آن ها را رنگ بزنید. حال شما یک قاب عکس زیبا دارید و می‌توانید با قرار دادن عکس کودکتان در داخل این قاب او را نیز ذوق زده کنید.

تزیین خانه با وسیله ارزان

تزیین خانه با وسایل ارزان و تغییر دکوراسیون داخلی خانه کار ساده‌ای است. چرخ خیاطی خود را آماده کنید، تکه پارچه‌های اضافی و لباس‌های بافتنی که دیگر استفاده نمی‌شوند را بیاورید. می‌توانید از پارچه‌های لی نیز استفاده کنید. درست حدس زدید شما به راحتی با این پارچه‌ها می‌توانید کوسن‌های متنوعی را طراحی و دیزاین کنید. با این کار با صرف کمترین هزینه شما می‌توانید دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق کودک خود را عوض کنید. با ایده پردازی خود حتی می‌توانید آن‌ها را به شکل عروسک نیز برای کودکان خود آماده کنید.

 تزیین خانه با وسیله ارزان

تزیین خانه با گلدان‌های زیبا و گل‌های طبیعی

تزیین خانه با وسایل ارزان مثل گلدان‌های بزرگ و کوچک کار دشواری نیست. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر یک گلدان بزرگ شکسته دارید آن را دور نیاندازید. می‌توانید از آن به عنوان نمادی از یک گلخانه بهره بگیرید. گلدان‌های کوچک را با استفاده از خاک گلدان به صورت پله‌ای روی هم قرار دهید و کاکتوس های خود را یک جا در این گلدان بزرگ چندکاره بکارید. با این کار شما صاحب یک گلدان بزرگ و چندین گلدان کوچک می‌شوید و همچنین یک گلخانه تزئینی زیبا نیز می‌توانید داشته باشید.

 تزیین خانه با وسیله ارزان

تزیین خانه با وسیله ارزان و هنر نمددوزی که بسیار وسیله مقرون به صرفه‌ای است. با استفاده از نمدهای رنگی موجود در بازار عروسک‌ها و گل‌های رنگی طراحی کنید و آن‌ها را به شکل نیم دایره، مستطیل، دایره و هر شکل دیگری که دوست دارید با چسب یا نخ و سوزن بدوزید. شما با این کار می‌توانید وسایل تزیینی ارزانی را با سلیقه خود طراحی کرده و از آن‌ها برای خانه زیبا و شیک خود استفاده کنید.

تزیین خانه با وسایل ارزان

شما با استفاده از لوازم دور ریختنی و کمی ایده پردازی می‌توانید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید. برای ایجاد تغییرات نیازی نیست همیشه هزینه‌های زیادی کرد و تنها با کمی ذوق و ایده پردازی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. ایده‌های ارائه شده تنها جزئی از ایده‌هایی هستند که با کمی خلاقیت می‌توان به آن‌ها دست یافت و بدون تردید ذوق و سلیقه شما در چیدمان و استفاده کردن از وسایل تزئینی شما به داشتن دکوراسیون متفاوت‌تری نزدیک خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد امتیازات 21

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .