تزیین خانه با وسایل دور ریختنی و بازیافتی ؛ ایده‌هایی خلاقانه

بی شک تا به حال ایده تزیین خانه با وسایل دور ریختنی به ذهن شما هم خطور کرده است. ایده‌های بازیافتی خلاقانه می‌توانند اشیاء معمولی، شکسته و دورریختنی را به موارد کاربردی، قابل استفاده و زیبا تبدیل کنند. علاقمندان به شیوه «خودت انجام بده یا همان DIY»، روش‌های جذابی برای بازیافت وسایل دور ریختنی، قدیمی و جدید و البته تبدیل آن‌ها به اثاثیه منزل پیدا می‌کنند که باعث صرفه جویی در هزینه می‌گردد. ایده‌هایی که می‌توانید توسط آن‌ها و با وسایل دورریختنی دکور خانه خود را منحصر به فرد و چشمگیر کرده و فضایی سازگار با محیط زیست ایجاد کنید. در ادامه این مطلب توکامگ می‌توانید تعدادی از این ایده‌ها را مشاهده کنید.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

در این مطللب چند نمونه الهام بخش از ایده‌های بازیافتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا شاید با دیدن آن‌ها به دنبال فرصت‌هایی برای استفاده مجدد و بازیافت وسایل دور ریختنی خود باشید. از خرت و پرت‌های خانه خلاص شوید و البته با آن‌ها دکوری منحصر به فرد درخانه، لوازم هنری و وسایل کاربردی طراحی کنید. ایده‌هایی که می‌توانید از آن‌ها در تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه بهره ببرید.

خلاقیت بخشی از کار دکوراسیون و طبیعت طراحان است. این کارهای شگفت‌انگیز، الهام بخش بزرگی برای کارشناسان بازیافت و البته کسانی هستند که در انجام کار هنرهای دستی و پروژه‌های خودت انجام بده به نوعی جدید و تازه کار هستند.

اقلام دست ساز خلاقانه نشان می‌دهند که امکانات برای بازیافت و تزئینات سرگرم کننده، نامحدود و بی‌شمار هستند. نگاهی به این مجموعه بیندازید و محیط خود را بررسی کنید. با این کار می‌توانید ایده‌هایی برای استفاده مجدد و بازیافت آنچه که دارید بدست آورید. فکر کنید که چه چیزی را می‌خواهید تبدیل به یک اثر هنری کرده و از آن استفاده مجدد کنید. تصور کنید که چه چیزی می‌تواند باشد، و قطعات قدیمی و وسایل دور ریختنی خود  را به یک وسیله دکوری منحصر به فرد، آثر هنری، اقلام کاربردی و یا لوازم دکوری برای داخل خانه و فضای باز تبدیل کنید.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی
بازیافت فنجان قدیمی به عنوان گیره پرده، ایده‌ای هوشمندانه برای استفاده مجدد برای تزئین داخلی

 

در تزیین خانه با وسایل دور ریختنی، به بیرون از جعبه‌ها فکر کنید. در نظر داشته باشید که هر چیزی پتانسیل بازیافت و تجدید حیات را دارد. غریزه خود را دنبال کنید، الهام بگیرید، و به دکور داخل خانه خود زیبایی بیشتر، راحتی و خلاقیت بدهید. تزیینات دست‌ساز شیوه‌ای شگفت‌انگیز برای شخصی‌سازی فضای زندگی شماست که نباید آن را از دست بدهید.

به اشیاء معمولی مورد علاقه خود از زوایای مختلف نگاهی بندازید؛ هرگز نمی‌دانید که ایده‌های جدید کی جرقه خواهند زد، حواستان را جمع کنید قطعات بالقوه را شناسایی کنید. در بازار کهنه فروش‌ها، اشیا قدیمی و دور ریختنی، شکسته و حتی غیر قابل استفاده مربوط به خانه که لوازم کاملی برای پروژه‌های بازیافتی هستند را می‌توانید پیدا کنید. انباری باغ، گاراژ و اتاق زیر شیروانی منابع عالی برای طرح‌های هنرهای دستی به منظور تزیین خانه با وسایل دور ریختنی هستند.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی
استفاده دوباره از چمدانی قدیمی برای پاتختی‌ها به عنوان دکوراسیون اتاق خواب

 

ایده‌های خلاقانه بازیافتی به شما فرصت‌های منحصر به فردی برای القای سبک شخصی بر روی آثار می‌دهند. همه چیز در مورد شما و ایده‌های طراحی داخلی، رنگ‌های مورد علاقه، بافت‌ها، سلیقه‌ها و اولویت‌های شماست. رنگ مورد علاقه خود را با رنگ‌های خنثی و کلاسیک ترکیب کنید. از اشیاء روزمره که نمی‌خواهید دور بریزید استفاده کنید و نگاهی تازه و زندگی جدیدی به دکوراسیون موجود بدهید.

تبدیل اشیاء قدیمی و خرت و پرت‌های خانه به اقلام بکر، اصیل ،شیک و سازگار با محیط زیست، روشی هوشمندانه برای صرفه جویی در هزینه‌هاست. لوازم خانگی، لوازم جانبی دکوراسیون و نورپردازی مربوط به پروژه‌هایی که خود شخص انجام می‌دهد، احساس منحصر به فردی از هنر و صنایع دستی برای خانه به ارمغان می‌آورد. وهمچنین پروژه‌ها و صنایع دستی بازیافتی شخصیت و سبک زندگی سبز شما را به تصویر می‌کشد.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی
جا شمعی دستی، استفاده مجدد و خلاقانه و ایده‌ای بازیافتی برای تزئین منحصر به فرد خانه به سبک قدیمی

 

قاشق‌ها و شمعدان‌های دوست داشتنی، قلاب‌های دیواری و دسته‌های کشویی زیبایی را می‌سازند. همین طور گلدان‌های ناهمگون و ظروف میز غذا در جعبه‌های نمایشی بسیار جذاب هستند. کمربندهای چرمی برای صنایع دستی و اقلام کاربردی مثل نگهدارنده پرده، کفپوش و صندلی‌ها دوباره استفاده می‌شوند. طناب‌های طبیعی، گیره لباس‌ها، جعبه‌های چوبی، سیم فلزی، کاغذ دیواری قدیمی، تکه‌های پارچه و عکس‌ها برای خلق دکوراسیونی زیبا می‌توانند مناسب باشند که در تصاویر زیر می‌توانید نمونه‌هایی از این ایده‌ها را مشاهده کنید.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی
جا شمعی دستی، استفاده مجدد و خلاقانه و ایده‌ای بازیافتی برای تزئین منحصر به فرد خانه به سبک قدیمی

 

در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از گلدان‌های خلاقانه و کوچک را مشاهده کنید که از وسایل بلااستفاده درست شده‌اند.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنیایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

 

 

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

تا به اینجا حرف از تزیین خانه با وسایل دور ریختنی و بازیافتی بود. حالا به شما ایده جالبی در خصوص استفاده از سکه‌ها برای تزیین خانه می‌دهیم.

سکه‌ها اشیا بی‌نظیری برای تزئین خانه هستند. لوازم جانبی دکوراسیون، کاشی‌های کف و طراحی دیوارهای برجسته، تزیین مرکز میز ناهارخوری و آثار هنری ساخته شده با سکه‌ها، تنها چند راه برای اضافه کردن تابش با شکوه مس به داخل خانه و فضای باز هستند. در ادامه می‌توانید نمونه‌های استفاده از سکه‌های جمع شده برای ایجاد طرح‌هایی بکر و منحصر به فرد را مشاهده کنید:

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

 

طرح‌های سکه‌ای بکر برای طراحی دکوراسیون، زیبا و جلوه‌دار هستند. دکوراسیون باغ و تزئینات داخلی که ترکیبی از سکه‌ها هستند، جالب و خلاقانه به نظر می‌رسند. سکه‌ها به فضای باز و داخل خانه زیبایی می‌بخشند و می‌توانند کف آشپزخانه، حمام، زیرزمین، ورودی و یا اتاق رختشویی را کاشی کنند تا طراحی داخلی را به یک نقطه کانونی زیبا در دکوراسیون تبدیل کنند.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

میزهای ناهارخوری، ظروف شیشه‌ای و گلدان‌ها، تزئینات باغ و آباژورهای تزیین شده با سکه‌ها، نیز زیبا و بی نظیر هستند. آیتم‌های ساخته شده با سکه‌ها نادر و هنری هستند. ترکیب زیبای مواد طبیعی با یک طراحی منحصر به فرد، خلاقیتی بی نظیر برای برجسته کردن فضای زندگی بوجود می‌آورد.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی
تزئین دکور باغ‌ با سکه‌ها!!

 

شما چندین انتخاب برای طراحی رنگ و الگوی طراحی دارید. می‌توانید فقط از سکه‌های قدیمی که دارای رنگ مات مس و رنگ‌های تیره هستند استفاده کنید و یا اینکه با برخی از زنگارهای سبز جلوه‌ای قدیمی و به اصطلاح آنتیک بدهید. بعلاوه می‌توانید از سکه‌های نو و براق با سطوح مس درخشان، برای طراحی‌های شاد و روشن استفاده کنید.

ترکیبی از انواع مختلف سکه‌ها طرحی منحصر به فرد و باشکوه ایجاد می‌کند. سایه‌های مختلف رنگ باشکوه مس می‌تواند طرح‌های دکوراسیون را جلا دهد و بافتی افسانه‌ای ایجاد کند. سکه‌های براق می‌تواند کنار سکه‌های مات قرار گیرند و طرحی زیبا خلق کنند.

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

تزئین خانه با وسایل دور ریختنی مانند چوب‌های کهنه، ایده‌ای به سبک زندگی سبز

 

ایده های خلاقانه تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

دوباره به همان وسایل دور ریختنی خود باز می‌گردیم. اما این بار به سراغ چوب‌های کهنه‌ای برویم که شاید در نگاه اول نتوان هیچ استفاده‌ای از آن‌ها داشت.

استفاده مجدد از چوب‌های بازیافت شده برای کسانی که به سبک دکوراسیون خانه‌های روستایی علاقمند هستند، الهام بخش بزرگی به حساب می‌آید. ایده‌های خلاقانه طراحی سبز ممکن است شما را به استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی ترغیب کند تا به اتاق‌ها و فضای داخلی و بیرونی خانه خود حالتی منحصر به فرد و جذابیتی خواستنی اضافه کنید.

استفاده از چوب‌های قدیمی و دور ریختنی به طراحی دکور دیواری جذاب، لوازم روشنایی، لوازم منزل برای فضای داخلی و فضای باز کمک کرده و فضایی زیبا از سبک زنذگی روستایی ایجاد می‌کند. حتی قطعات کوچک اثاثیه منزل و یا لوازم دکوری ساخته شده از چوب بازیافت شده، به طور چشمگیری اتاق‌ها را تغییر داده و حال و هوای زمان‌های گذشته را به همراه می‌آورد و نقاط کانونی خیره کننده و گیرایی به دکوراسیون خانه مدرن اضافه می‌کند.

طرح‌های آشپزخانه، آینه و یا قاب عکس، ساعت، دکور دیوار، قفسه، جالباسی‌ها، میزهای قهوه، تاج تختخواب‌ها یا جداکننده اتاق‌ها و صفحه‌های تزئینی ساخته شده از چوب بازیافت شده، ایده‌های عالی طراحی سبز هستند.

چوب‌های قدیمی در بسیاری از تغییرات عالی به نظر می‌رسند . جعبه‌های چوبی، نردبان چوبی قدیمی، پالت‌ها، کرکره‌ها و قطعات چوبی بازیافت شده از انبارهای قدیمی، ایده‌های تزئین خانه شما را منحصر به فرد، شخصی و خلاقانه می‌کنند.

قطعات چوب بازیافت شده از کشتی‌های قدیمی، انبارها، کارخانه‌ها، ساختمان‌های تجاری و مسکونی، دارای پتانسیل بزرگی برای این کار بوده و سنت‌ها را بهم وصل کرده و گذشته را به دکور خانه‌های مدرن می‌آورند.

نردبان چوبی بازیافت شده برای نگهداری کفش، ایده‌ای خلاقانه برای تزئین خانه

 

تمام ایده‌های دکور خانه که شامل قطعات چوبی بازیافت شده‌اند، ایده‌های طراحی سبز را به نمایش می‌گذارند و این ایده مناسب کسانی است که می‌خواهند مواد مورد استفاده را بازیابی کنند و به چوب‌های قدیمی زندگی جدیدی بدهند.

در این مطلب از توکامگ سعی کردیم ایده‌هایی خلاقانه را برای تزیین خانه با وسایل دور ریختنی و بازیافتی ارائه دهیم. نظر شما در مورد این ایده‌ها و استفاده از آن‌ها در منزلتان چیست؟ آ‌یا اسفاده از این ایده‌ها و ساختن وسایل تزیینی برای خانه‌تان را دوست دارید یا اینکه ترجیح می‌دهید وسایل تزیینی آماده‌ای که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند را خریداری کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 26

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?