معرفی جدیدترین مدل گل کاکتوس برای دکوراسیون خانه ایرانی

معرفی جدیدترین مدل گل کاکتوس برای دکوراسیون خانه ایرانی | توکامگ

بدون تردید همه ما بارها در گل‌فروشی‌ها گلدان‌های کاکتوس را مشاهده کرده‌ایم، اما شاید با نوع چیدمان آن‌ها در خانه آشنا نبوده‌ایم و همین امر سبب شده است که از خرید آن صرف‌نظر کنیم. در این پست از توکامگ سعی کرده‌ایم با معرفی تعدادی از انواع گل‌های کاکتوس، نوع چیدمان و دکوراسیونی که می‌شود با آن‌ها طراحی کرد را بررسی کنیم. با ما و معرفی جدیدترین مدل گل کاکتوس همراه باشید.

مدل جدید گل کاکتوس

دکوراسیون خانه با جدیدترین مدل گل کاکتوس

استفاده از گل و گیاه در فضای داخلی منزل به زیباسازی و پاک‌سازی محیط کمک بسیاری می‌کند. بسیاری از افراد در منزل خود از درختچه‌های طبیعی برای کنار دیوار، راهروها و فضاهای دیگر خانه استفاده می‌کنند، اما تقریبا می‌شود گفت که کاکتوس، امروزه تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از خانه‌های ایرانی شده و جزء گل و گیاهان محبوب آپارتمانی به شمار می‌رود. در مطلب پیش رو شما را با چیدمان کاکتوس در فضای داخلی کتابخانه‌ها، روی میز تلویزیون، اپن آشپزخانه، میز کار و جاهای بسیار دیگر آشنا کنیم. استفاده بی‌شمار از گیاهان کاکتوس سبب شده است این گل از تنوع ویژه‌ای برخوردار شود. تنوع در رنگ، اندازه و شکل ظاهری گیاه کاکتوس به حدی است که نظر هر مخاطب و مشتری سخت پسندی را به خود جلب می‌کند. در ادامه می‌توانید با تعدادی از انواع کاکتوس‌ها که مطمئنا آن‌ها را در گلخانه‌ها و یا منزل دوستان و آشنایان خود دیده‌اید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کاکتوس‌های بندانگشتی

تقریبا در هر قسمتی از خانه می‌توان از کاکتوس‌های بندانگشتی استفاده کرد. همان‌طور که از نام این گل مشخص است، اندازه کوچکی دارد. از همین رو حجم فضای اشغالی آن بسیار کم است. شما به‌ راحتی می‌توانید برای دکور کردن کتابخانه از گلدان‌های بندانگشتی کاکتوسی استفاده کنید. گلدان‌های کوچک آن را به صورت رنگی تهیه کنید و به فضای خود روح تازگی ببخشید. همچنین می‌توانید از باکس‌های این گلدان‌ها استفاده کنید و به‌ صورت ۶ تایی آن‌ها را در قسمتی از میز کار خود قرار دهید و از رشد کردن آن‌ها لذت ببرید. استفاده از گلدان‌های خلاقانه و با مزه برای این کاکتوس‌های بامزه نیز پیشنهاد می‌شود.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس‌های بندانگشتی

کاکتوس سانسوریا رنگی

شما می‌توانید از کاکتوس‌های رنگی که به تازگی وارد بازار شده است، نهایت استفاده را ببرید. برخلاف سایر کاکتوس‌ها که به رنگ سبز در بازار موجودند، این گیاه در رنگ‌های متنوع سبز، زرد، قرمز و سایر رنگ‌های دیگر نیز در بازار یافت می‌شود. ما به شما چند توصیه داریم؛ در ابتدا می‌توانید از این گیاه به صورت تک‌ رنگ با تعداد بالا بهره ببرید؛ مثلاً اگر رنگ اتاق نشیمن شما سبز آبی است، با استفاده چند کاکتوس صورتی در محیط در کنار یکدیگر فضا را زیباتر کنید. حال اگر برای مثال پذیرایی به رنگ سفید استخوانی دارید، توصیه ما به شما چیدمان کاکتوس‌های رنگی در کنار یکدیگر است که رنگ پردازی آن چشم شما را خیره نگه می‌دارد. نکته این کاکتوس‌های رنگی در این است که با توجه به تنوع آن‌ها می‌توان از آن‌ها در انواع فضاها استفاده کرد.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس سانسوریا رنگی جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس سانسوریا رنگی

کاکتوس‌های گل‌دار

نمونه دیگری از کاکتوس‌های که به زیباسازی فضای اتاق شما کمک می‌کنند و می‌توان آن‌ها را در لیست جدیدترین مدل گل کاکتوس قرار داد، که مطمئا آن‌ها را در در گل فروشی‌ها دیده‌اید، کاکتوس گل‌دار رنگی است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید این‌گونه کاکتوس‌ها دقت لازم را داشته باشید. عموماً برخی از کاکتوس‌ها در سه سال اول خود شروع به گل‌دهی می‌کنند. برخی دیگر سی سال بعد و دسته‌ای دیگر از کاکتوس‌ها چیزی در حدود ۶۰ سال زمان نیاز دارد تا به گل‌دهی برسند.

شما به‌راحتی از کاکتوس‌های گل‌دار می‌توانید برای چیدمان اتاق نشیمن و میزهای پذیرایی بهره ببرید. همچنین می‌توانید یکی از میزهای عسلی کنار مبلی خود را تماماً با کاکتوس گل‌دار دیزاین کنید. استفاده از گل‌های با یک رنگ و یا رنگ‌های متفاوت به سلیقه شما بستگی دارد؛ چرا که مطمئنا هر دو این ترکیب‌ها زیبا خواهند بود. البته توجه کنید که گل‌های کاکتوس‌ها برخی مانند عکس زیر پیوندی هستند و برخی نیز گل طبیعی خود کاکتوس می‌باشند.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس‌های گل‌دار

ارکید کاکتوس

یکی از کاکتوس‌های زیبایی که می‌توانید بر روی اپن آشپزخانه به‌ صورت آویزان از آن استفاده کنید ارکید کاکتوس است. گل‌های این کاکتوس شبیه به گل ارکیده است از همین رو شما فراموش خواهید کرد که یک کاکتوس در منزل دارید. برای دیزاین این گل می‌توانید آن را به‌صورت آویز در مرکز گلخانه قرار دهید. همچنین قرار دادن ارکید کاکتوس بر روی میز کنار تخت می‌تواند انتخاب خوبی باشد. شاید بخواهید بسیار متفاوت‌تر از گذشته به چیدمان منزل خود با استفاده ازگل‌های کاکتوس بپردازید. به شما پیشنهاد می‌کنیم از این کاکتوس زیبا به‌ صورت ردیفی و آویزی در جلوی درب ورودی و در راهرو استفاده کرده و راهروی منزل خود را با آن تزیین کنید. از آنجایی که این گل در رنگ‌های متنوع در بازار موجود است، می‌توانید مطابق با هارمونی رنگ منزل خود آن را خریداری کنید.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و ارکید کاکتوس

کاکتوس سفالوسرئوس سنیلیس

اگر می‌خواهید یک دکوراسیون متفاوت با استفاده از یک کاکتوس زیبا داشته باشید ما به شما کاکتوس سفالوسرئوس سنیلیس را پیشنهاد می‌کنیم. شما با استفاده از این کاکتوس پشمی در کنار یک شال مبل پشمی می‌توانید کی دکور شیک و بی‌نظیر را تجربه کنید. این کاکتوس به کاکتوس پیرمرد نیز شهرت دارد. اسم زیبای آن خود نشانه‌ای از یک چیدمان شیک برای شما است. زیرا تفاوت در آن و سایر گیاهان به‌خوبی مشهود است. می‌توانید از گلدان‌های سفید که هارمونی رنگ آن با گیاه به‌ خوبی حفظ می‌شود استفاده کنید.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس سفالوسرئوس سنیلیس

کاکتوس تسبیح دانه مرواریدی

یکی دیگر از کاکتوس‌هایی که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره نگه می‌دارد، کاکتوس سنسیو است. این گیاه از دور شبیه به یک دسته غوره یا یک دسته نخود فرنگی ریسه‌ای است. از این کاکتوس زیبا می‌توانید برای دیزاین گلخانه خود استفاده کنید. اگر این کاکتوس را روی دیوار به‌صورت آویزی نصب کنید، از دور رشته‌های از مروارید به رنگ سبز را مشاهده می‌کنید. استفاده از این کاکتوس سبب می‌شود یک دکوراسیون متفاوت در منزل خود داشته باشید.

این گیاه از عمر بالایی برخورد است و رشد آن در مقایسه با سایر کاکتوس‌ها بسیار سریع است. به‌ راحتی می‌توانید از ابتدای این گیاه جدا کنید و فارغ از گیاه مادر آن را در گلدانی جداگانه قرار دهید. این امر سبب می‌شود شما از آویز شدن بیش‌ازحد آن در صورت عدم تمایل جلوگیری کنید و هم اینکه شما می‌توانید گلدان‌های متعددی از آن در فضای خانه تکثیر و استفاده کنید.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس کاکتوس تسبیح دانه مرواریدی

کاکتوس فائوکاریا

اگر می‌خواهید خورشید را به منزل خود بیاورید پیشنهاد ما به شما استفاده از کاکتوس فائوکاریا است. شما با استفاده از این گیاه زیبا می‌توانید رنگ زرد زیبایی را در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. اگر چیدمان شما به سبک مدرن با استفاده از رنگ مشکی دیزاین شده است، استفاده از این کاکتوس بسیار به زیباسازی فضای شما کمک می‌کند. می‌توانید از این گلدان زیبا به‌صورت ردیفی بر روی میز غذاخوری خود استفاده کنید و با استفاده از شمع یک دکوراسیون خاص را تجربه کنید. چیدمان با استفاده از گلدان‌های گل کاکتوس سبب می‌شود شما یک دکوراسیون متفاوت‌تر و شیک‌تر از گذشته را در محیط منزل خود مشاهده کنید. این کاکتوس را شاید بتوان یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی معرفی کرد که گل‌های آن زیبایی خاصی دارند.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و کاکتوس فائوکاریا

چینوفوسالو کاکتوس

این گیاه از دور شبیه به لانه یک پرنده است. پس از مدتی که فصل این کاکتوس زیبا فرامی‌رسد، بدون تردید شما از زیبای آن لذت خواهید برد. برای استفاده در داخل کمدهای کتابخانه یا روی میز تلویزیون و سایر جاهای دیگر که به سلیقه شما بستگی دارد، بهترین انتخاب است. استقامت گیاهان کاکتوس سبب شده است بهترین گزینه انتخابی برای خانه‌های آپارتمانی باشند. از طرفی نیز نگهداری از گیاهان کاکتوس کار دشواری نیست؛ چرا که این گل نیاز به آبیاری زیادی ندارد.

جدیدترین گلدان‌های گل کاکتوس و چینوفوسالوکاکتوس

استفاده از جدیدترین مدل های گل کاکتوس در دکوراسیون خانه

بیشتر افراد در زمان تغییر دکوراسیون به اولین چیزی که برای خرید فکر می‌کنند گلدان است. استفاده از گلدان‌های زیبا در فضای خانه، علاوه بر زیباسازی فضا، هزینه زیادی را به ما متحمل نمی‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم از گلدان‌های کاکتوس بیشتر استفاده کنید؛ زیرا این گل‌ها بسیار مقاوم هستند و بهترین انتخاب برای خانه‌های آپارتمانی به شمار می‌روند.

شما به راحتی با استفاده از این گلدان‌های زیبا می‌توانید دکوراسیون‌های مدرن و شیکی را در فضای خانه خود ایجاد کنید. برخی از این گلدان‌ها در اندازه کوچک و برخی دیگر در اندازه‌های بزرگ به وفور در بازار یافت می‌شوند. این که از چه گلدان کاکتوس و با چه اندازه‌ای بهره ببرید، امری سلیقه‌ای است که البته به اندازه منزل شما و دکوراسیون آن نیز بستگی دارد. استفاده از گلدان بزرگ برای گلخانه‌ها و راه‌پله‌ها انتخاب مطلوبی است. گلدان‌های کاکتوس کوچک نیز بهترین گزینه برای چیدمان اپن، میز عسلی و میز کار شما به‌ حساب می‌آیند. همچنین می‌توانید پشت پنجره و یا بروی طاقچه‌های خالی از گلدان‌های کاکتوس متفاوت بهره ببرید.

نظر شما در مورد این گیاه دوست داشتنی چیست؟ از چه نوع کاکتوسی در منزل خود استفاده می‌کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 16

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .