تزیین خانه با گل و گیاه و نکاتی برای زیباتر کردن منزل با استفاده درست از گلها

تزیین خانه با گل

خانواده گل‌ها شامل انواع زیادی از گیاهان با نژاد‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف است. تزیین با گل یکی از روش های ایجاد صمیمیت و نشاط در خانه و اماکن عمومی است که تکنیک‌های مختلفی دارد. یکی از روش‌های محبوب که در دکوراسیون خانه استفاده می‌شود تزیین خانه با گل است. تزیین منزل با گل در بین ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. اکثر ما برای طراوت، نشاط، و آرامش ببخشیدن به محیط زندگی خود به دنبال استفاده و خلق تکنیک‌هایی برای تزیین خانه شیک ایرانی با گل هستیم. گل‌ها در زندگی روزمره ما نقش مهمی ایفا می‌کنند و باعث جلوگیری از افسردگی در افراد می‌شود. یکی از مهم‌ترین عناصر تزیین منزل با گل چیدمان شیک و منظم گل‌ها است که زیبایی گل‌ها را دو چندادن می‌کند و خانه شما را به خانه‌ای فوق العاده تبدیل می‌کند. گیاهان از قدیم‌الایام نماد جریان داشتن زندگی در خانه بودند. در این نوشته از توکامگ، می‌خواهیم که انواع روش‌های تزیین خانه با گل را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با انواع گل کاکتوس:

همه ما گیاه کاکتوس را می‌شناسیم. اکثر ما علاقه شدیدی به پرورش گیاه کاکتوس داریم چرا که گیاهی ظریف و زیبا است و زیبایی محیط زندگیمان را دو چندان می‌کند. تزیین کردن دکور خانه با گل کاکتوس یکی از روش‌های رایج تزیین خانه با گل و گیاه است. گل‌های کاکتوس را می‌توان در گلدان‌هایی کاشت که به سلیقه خودتان طراحی شده. گل‌های کاکتوس را با تراشیدن چوب و گذاشتن گل در انها پرورش دهید.

تزیین خانه با گل

یا آنها را در گلدان‌هایی بکارید که دورشان را با اشیاع زینتی تزیین کرده اید.

تزیین خانه با گل

یکی از مکان‌هایی که در تزیین دکوراسیون منزل با گل در خانه استفاده می‌شود لب پنجره ها یا قرار دادن بر روی میز‌های بلند در کنار نورگیر هاست.

تزیین خانه با گل

گل‌های کاکتوس کوچک را می‌توان روی میز نهار خوری نیز استفاده کرد و از خوردن غذا  در کنار آن لذت برد.

تزیین خانه با گل

کاکتوسهای بزرگ را میتوانید در کف خانه قرار دهید که جلوهای زیبا از خانه‌تان میسازند.

تزیین خانه با گل

استفاده ترکیبی از کاکتوس‌ها در گلدان های بزرگ نیز یکی از روش های بسیار جالب در تزیین خانه با گل است. گیاهان کاکتوس را از نژادها و رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف می‌توان با فاصله‌های درست در یک گلدان بزرگ کاشت و در تزیین خانه استفاده کرد. همچنین می‌توانید تعدادی کاکتوس از یک نوع را در یک گلدان بزرگ پرورش دهید.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل های معطر:

گل وگیاه عطرآگین میتواند محوطه خانه شما را تبدیل به بهشت کند. عطر و بویی که آنها به فضای خانه می‌دهند باعث شادابی و نشاط افراد خانه می‌شود. گل و گیاهان معطر کاربرد ویژه‌ای در تزیین خانه با گل دارد. گل‌ها و گیاهان معطر در فصل‌های معینی گل می‌دهند و خانه شمارا معطر می‌کنند. استفاده از گیاهان معطر باید در مسیر جریان هوا باشد؛ مانند کنار پنجره‌های خانه. از دیگر استفاده های گل های معطر در خانه می‌توان به استفاده در فضاهای باز مانند تراس و بالکن اشاره کرد. به طور مثال آویزان کردن گلدان از نرده‌های بالکن از آویز های فلزی.

تزیین خانه با گل

یکی دیگر از روش‌های تزیین خانه با گلها قرار دادن گل‌های معطر در سرویس بهداشتی است. با اینکار هم فضای زیبایی در سرویس بهداشتی خانه شما پدید می‌اید هم عطر این گل ها در فضای سرویس بهداشتی پراکنده می‌شود. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم مطلب استفاده از گل و گیاه در سرویس بهداشتی را نیز مطالعه کنید.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با درختچه‌ها:

تزیین خانه با درختچه‌ها یکی از متداول ترین روش‌ها در تزیین خانه با گل است. درختچه‌ها در زیبایی دکوراسیون خانه بسیار موثر هستند. درختچه‌های زینتی گیاهان بسیار حساسی هستند که به مراقبت و نگهداری زیادی احتیاج دارند. درختچه‌ها انواع مختلفی دارند که بعضی از انها مانند درختچه دافنه همراه با بوی خوب و دلنشین همچنین گل‌هایی با رنگ ارغوانی دارند و زیبایی خاصی به خانه شما می‌بخشد.

یکی از روش‌های تزیین منزل ایرانی شما با گل با استفاده از درختچه‌ها قرار دادن آن‌ها در گلدان‌های بزرگ در گوشه‎های خانه است.

تزیین خانه با گل

در تزیین خانه با درختچه شما میتوانید از درختچه‌ها برای درب‌های ورودی خانه استفاده کنید که به هنگام ورود به خانه حس شادابی و سرزندگی به شما می‌بخشد. مثلا قرار دادن درختچه در بیرون از درب ورودی خانه که به شما را فردی خوش سلیقه و خوش ذوق جلوه می‌دهد.

تزیین خانه با گل

قرار دادن درختچه در اتاق نشیمن نیز یکی از روش های رایج در تزیین خانه با گل است. درختچه‌ها را پشت مبلمان یا جلوی نور گیر‌ها یا حتی از سقف آویزان کنید.

تزیین خانه با گل

درختچه‌ها در تزیین آشپزنانه نیز کارایی بسیاری دارند. درختچه‌ها را می‌توانید در بالای کابینت‌ها، روی اوپن و تاقچه‌های آشپزخانه قرار دهید.

تزیین خانه با گل

همچنین می‌توانید درختچه‌ها را برای تزیین بالکن استفاده کنید. می‌توانید صندلی‌های راحتی را در کنار درختچه‌ها استفاده کنید هنگام استراحت کردن در بالکن آرامش خاصی به شما بدهد.

تزیین خانه با گل

گذاشتن درختچه‌های بزرگ و زیبا در پایین راه پله نیز می‌تواند گزینه بسیار زیبا و خلاقانه‌ای در تزیین خانه با گل و درختچه‌ها باشد. می‌توانید از درختچه‌های بزرگ و زیبا با گلدان‌های بزرگ و طرح دار استفاده کنید که اندازه قد آنها به بالای نرده‌های راه پله برسد.

از انواع درختچه‌ها می‌توان در سرویس‌های بهداشتی نیز استفاده کرد. استفاده از درختچه‌ها در سرویس بهداشتی باعث تصفیه و تازه شدن هوای سرویس بهداشتی و مطبوع کردن محیط  تا  می‌شود. می‌توانید درختچه‌ها را در گلدان‌هایی هم رنگ با محیط سرویس بهداشتی بکارید و روی میز‌های شیک و لوکس قرار دهید یا در صورت وجود طاقچه آنها را روی طاقچه بگذارید تا نمایی زیبا ایجاد کند.

نتیجه گیری:

انواع مختلف گل و گیاه به صورت عمده نقش مهم و تاثیر گذاری در زندگی ما دارند. گیاهان نماد جریان داشتن زندگی در محیط به ویژه در تزیین خانه با گل هستند. گل‌ها و گیاهان در تزیین خانه بسیار کار امد و موثر هستند به گونه‌ای که اگر در خانه‌ای گل و گیاهی وجود نداشته باشد می‌تواند نشاط و شادابی را از شما دریغ کند و خانه شما را به خانه‌ای بی روح و سرد تبدیل کند. تزیین خانه با گل روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. سلیقه شخصی بخش عمده‌ای از این تکنیک‌ها است که با ترکیب با روش‌هایی که در بالا ذکر شد  می‌تواند تبدیل به خلاقیت و نو آوری در تزیین خانه با گل شود.

نظر شما راجع به تزیین خانه با گل چیست و چه تکنیک‌های دیگری را می‌توان در رابطه با این موضوع به کار گرفت؟ منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات مفید و خلاقانه شما دوستان توکامگی هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.