جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری با فرا رسیدن فصلی نو

اکنون که فصل بهار، فصل سرزندگی، شروع دوباره و تازه شدن از راه رسیده و طبیعت لباس نو به تن کرده، طبیعت آدمی نیز بنا به ذات خود به دنبال تغییر و تازگی است. بعد از نو نوار کردن خود و خانواده، نوبتی هم که باشد نوبت تازه شدن خانه شماست. البته یکی از  رسومات زیبا و دوست داشتنی ایرانی که پیش از آغاز بهار اکثر افراد جامعه با آن در ارتباط هستند فصل خانه تکانی‌ها و تغییرات منزل است که شامل شستشو، نظافت و حتی خریدهای مربوط به منزل می‌باشد و این نشان از پربار بودن آداب ایرانی و غنی بودن احساسات نیاکان ما در این زمینه است که نسل به نسل به ما منتقل شده است. ما نیز قصد داریم تا با ارائه جدیدترین ایده‌های دکوراسیون بهاری ، با فرا رسیدن بهار نو شما را در این کار یاری کنیم. با مجله دکوراسیون توکامگ و ایده‌هایی برای دکوراسیون بهاری منزل همراه باشید.

جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری با فرا رسیدن فصلی نو

اکنون هجده روش برای ایجاد تغییر در دکوراسیون و استفاده از جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری را برای شما مطرح می‌کنیم.

گلخانه رو میزی برای خانه خود تهیه کنید

بسیار عالی است که نگه داری از گل و گیاه در منزل مورد علاقه بانوان ایرانی بوده و از آن برای زیباتر کردن محیط خانه استفاده می‌کنند. اما اکثر بانوان محترم با روش‌های معمول و به شکل کلی گیاه را در خانه پرورش داده و از آن محافظت می‌کنند و کمتر ایده‌ای جدید و متفاوت برای آن در نظر می‌گیرند.

شما می‌توانید با تهیه یک میز یا یک چهارپایه زیبای تزیینی (که حتی خودتان می‌توانید آن را بسازید) یک گلخانه کوچک رومیزی با گل‌های بهاری بسازید و در گوشه  مناسبی از خانه آن را قرار داده و اولین گام برای بهره مندی از جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری را بردارید.

با این گلخانه به پیشواز اشعه‌های تابان نور خورشید در خانه بروید تا او نیز محبتش را با سبزی بخشیدن به گل‌هایتان به شما ارزانی کنید.

جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری با فرا رسیدن فصلی نو | توکامگ

یک پالت رنگ زیبا برای خانه خود در نظر بگیرید

یک گالن رنگ، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه در دسترس برای ایجاد تغییر در خانه است. یک رنگ مخصوص بهار انتخاب کنید. مانند رنگ یاسی، که باعث می‌شود تا شما سرحال شوید. سپس تصمیم بگیرید که می‌خواهید تنها دیواری را به عنوان دیوار شاخص منزل رنگ کنید یا کل اتاق را. برای اینکه به یک ساختار قابل اتکا در تغییرات بهاری خانه خود دست پیدا کنید از اتاقی کوچک برای نمونه آغاز کنید و در آن نیز الگوهای خاصی را تغییر دهید؛ مثلا رنگ صندلی‌ها، میز، پنجره‌ها و یا حتی پرده‌ها. پس از این که رنگ مورد نظر سلیقه شما را ارضا کرد بروید سراغ دیوارها. این را هم امتحان کنید ( ضرر نمی‌کنید ) برای دیوارهای اتاق از یک رنگ، ولی با روشنایی‌های متفاوت استفاده کنید؛ مطمئن باشید این روش خیلی خاص و متفاوت خواهد بود. ورود هنر رنگ آمیزی در جدیدترین ایده‌های دکوراسیون بهاری کاری کاملا منطقی خواهد بود.

از مدهای ساده استفاده کنید

زیبایی در سادگی است. بارها این جمله را شنیده‌ایم و حتی از کنار کسی یا چیزی که این اصل را به ثمر نشانده رد شده و وی را تحسین کرده‌ایم، اما زمانی که نوبت به خودمان می‌رسد تا آن را رعایت کنیم به حاشیه رفته و دچار عدم رعایت اصول می‌شویم. برای این که این ساختار را در خانه خود پیاده سازی کنید بهتر است از چیزهای کوچک شروع کنید. یک گیاه ساده را به خانه بیاورید و بدون تشریفات خاصی از آن در چیدمان منزل بهره ببرید. لوازم کوچکتان را در کمد جمع آوری کنید و تعداد وسایل موجود در محل را کاهش دهید. در مراحل بعد چیدمان‌ها را خطی کرده و فاصله‌های میان آن‌ها را منظم‌تر و یکسان کنید. نظیر همان اصولی که در دکوراسیون‌های امروزی نظیر دکوراسیون مدرن و مینمیمال رعایت می‌شود.

نو کردن یک دیوار و لوازم مربوط به آن دیوار

سایه انداختن بر روی دیوار با رنگ آمیزی هنر جدیدی در ایده‌های ساختمانی است که شما نیز می‌توانید به عنوان یکی از جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری برای منزل خود از آن استفاده کنید. روش کار به این صورت است که یک رنگ انتخاب کرده و آماده می‌کنید تا دیواری را رنگ آمیزی کنید؛ سپس هر چقدر به سمت انتها حرکت می‌کنید با اضافه کردن رنگ سفید به رنگ مورد نظر به روشنایی آن می‌افزایید. کار که به پایان برسد گویی دیوار را به حالت گرادیانت نقاشی کرده‌اید. یعنی بخشی روشن‌تر و بخشی تیره‌تر است. با اضافه و کم کردن نور بالای دیوار این اثر بخش را بیشتر نیز خواهید کرد. اگر کنار دیوار کنسول، استند یا حتی کمد لباس دارید آن را هم نو کنید یا حداقل دست به سرو روی آن بکشید و پرده‌ها را نیز در صورت امکان تغییر داده و با رنگ جدید دیوار ست کنید.

پنجره‌های فوق العاده تعبیه کنید

شاید اولین سوالی که به ذهنتان برسد این است که پنجره فوق العاده چیست؟ این نوع پنجره یک ساختار عجیب و غریب نیست؛ بلکه گاهی ممکن است تغییر یک رنگ، یا پرده‌های آن و بعضی مواقع تعویض چهار چوب پنجره با یک پنجره خاص و جذاب باشد.

چون اکثر افراد آپارتمان نشین بوده و یا خانه‌هایشان اجاره‌ای است، اجرا کردن حالت دوم کمی غیر ممکن بوده و مشکلات مخصوص به خود را دارد. این افراد می‌توانند با حالت اول یعنی رنگ و پرده، پنجره‌هایی فوق العاده به وجود بیاورند.

کاغذ دیواری‌های خانه را نو کنید

در میان جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری، بعد از رنگ آمیزی، کاغذ دیواری دومین و بهترین راه برای ایجاد یک حس و تفاوت آشکار در محیط خانه است. کندن و چسباندن باعث می‌شود که دست شما در تغییرات کاملا باز باشد. اگر از کاغذ دیواری‌های جدا شونده استفاده کنید که دیگر هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت. باید عنوان کنیم در بهترین حالت بهتر است هر دو الی سه سال کاغذ دیواری‌های خانه را تعویض کنید و بهتر است وقتی برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید از یک اهل فن کمک بگیرید تا به دیوار و محیط آسیبی وارد نشود.

میزها را شکوفه باران کنید

اگر میز نهار خوری شما در فضایی قرار دارد که به راحتی قابل مشاهده بوده و در معرض دید عموم قرار گرفته است، آن را شکوفه باران کنید. یعنی با گلدان‌های اسفنجی آن را پوشانده و بر روی آن شاخه‌هایی که دارای شکوفه هستند قرار دهید. برای این کار از شکوفه‌های درختان میوه استفاده نکنید. به منظور ماندگاری بیشتر شکوفه پس از چیدن آن‌ها را با اسپری آب مرطوب نگه‌دارید تا طراوت خود را حفظ کنند. هم چنین برای هماهنگی بیشتر از گیاهان خودرو برای تزیین گلدان‌ها استفاده کنید. دقت کنید که این تزیین فقط در فصل بهار، آن هم به دلیل وجود شکوفه‌ها ممکن است، پس آن را از دست ندهید.

تابلوهای هنری دست ساز بسازید

برای این که حس و حالی بهاری به اتاق خود ببخشید به کمک لوازم دست ساز و با هزینه‌ای اندک می‌توانید کارهای شگفت انگیزی انجام دهید. یکی از این موارد ساختن تابلو‌های هنری دست ساز و نصب آن روی دیوار است. برای این کار به تعدادی فریم ( قاب عکس ) نیاز داریم تا تابلوهای هنری خود را بسازیم. با فراهم شدن این قاب‌ها تعدای برگ و گل به همراه شاخه‌های آن آماده کنید آن‌ها را روی قسمت اصلی عکس که قرار است درون قاب قرار گیرد بچسبانید. سپس با اسپری رنگ ( سعی کنید از چند رنگ متفاوت و زیبا استفاده کنید. ) آن‌ها را رنگ آمیزی کنید و اجازه دهید کمی رنگ خشک شود. به آرامی گل‌ها را از صفحات جدا کنید. همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید مانند قاب عکس‌ها یا تابلو‌های هنری زیر شما نیز اثر هنری خود را ساخته‌اید و آن‌ها آماده نصب بر وری دیوار دلخواه شما هستند.

یک پرنده برای خانه خود تهیه کنید

همراهی هنر از ابتدا جزء جدا نشدنی سبک زندگی ایرانیان بوده و است. در میان این سبک وجود حیوانات خانگی با اصول هنری نیز سابقه طولانی دارد. نگهداری از پرندگان آوازخوان از همین سابقه‌ها است. شما نیز برای رسیدن به جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری نگه داری پرنده در خانه را امتحان کنید. یک فضای مشخص برای آن تعیین کرده و سپس به سراغ انتخاب قفس بروید. سعی کنید زیباترین‌ها را برای پرنده خود انتخاب کنید. در صورتی که تمایلی به نگه داری پرنده ندارید یا امکان نگه داری برای شما مقدور نیست، می‌توانید از قفس آن به عنوان یه وسیله تزیینی بهره برده و قرار دادن تخم‌های مصنوعی پرنده حس زنده بودن را به وجود آورید.

رنگ سبز بهاری را به خانه راه دهید

اجازه دهید خانه شما با رنگ سبز چشم نواز برگ‌های بهاری، سرشار از امید و تازگی شود. این رنگ سبز به صورت رسمی نوید رسیدن بهار را اعلا می کند و اطرافیان را به واکنش وا می دارد. واکنشی از سر غبطه که چرا آن ها چنین موهبتی در خانه ندارند. شکوفا کردن این رنگ در خانه کار سختی نیست. پایه‌های آباژو یکی از قسمت‌هایی است که سریعا خود را نمایان می‌کند. رویه‌ یا همان کاور مبل‌ها یا صندلی‌های نهارخوری بیشترین تاثیر را در محیط می‌گذارند. آن‌ها را از این شرایط بی نصیب نگذارید. مطمئنا شما بهتر از هر کسی می‌دانید که پرده‌ها و وسایل این چنینی هم خیلی راحت امکان تغییر به این رنگ را دارند.

ده طرح از میان جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری را تا کنون مطالعه کرده‌اید؛ ایده‌های بعدی را حتما دنبال کنید…

با طرح‌ها بازی کنید

محل قرار گرفتن فرش‌ها را تغییر دهید و یک چیدمان جدید را امتحان کنید. اکنون به سراغ اتاق‌ها رفته و یک فرش نو برای آن‌ها انتخاب کنید. شاید پیش خودتان فکر کنید این تغییرات هزینه زیادی براش شما خواهد داشت، اما نکته مهم این جاست که کارهای کم هزینه انجام دهید؛ مانند: یک موکت را بردارید و با نوار چسب خطوطی به طور دلخواه روی آن در نظر گرفته و چسب بزنید سپس موکت را روی محلی صاف قرار داده و با غلتک رولی رنگ‌های مورد نظر خود را به آرامی بکشید تا اثر رنگ روی آن قرار گیرد. اجازه دهید رنگ‌ها خشک شوند و بعد به آرامی چسب‌ها را از موکت جدا کنید. برای اینکه رنگ‌ها زود از موکت جدا نشوند با محلول ضد آب نانو روی آن‌ها را بپوشانید. سپس موکت را یکبار شسته تا مواد زائد از بین برود. حالا شما یک موکت طراحی شده و مدرن دارید.

برای انتخاب بهترین ایده از میان جدیدترین ایده‌های دکوراسیون بهاری که بعضی از روش‌ها رایگان و کم هزینه و بعضی دیگر هزینه‌بر هستند، ما ترکیبی از هر دو نوع را برای شما در نظر گرفته‌ایم تا خودتان انتخاب مناسب را انجام دهید.

قاب عکس‌های جدید بخرید

اگر دیوار خاطره ندارید بسازید و اگر دارید دستی به سر و روی آن بکشید. قاب عکس‌های قدیمی را بردارید و قاب‌های جدید بجای آن‌ها بگذارید. عکس‌هایی که در سال گذشته بود را به دیوارتان اضافه کنید و از میان آن‌هایی که نیاز به مرمت دارند، هر چند وقت یک بار یکی را بازسازی کنید تا تغییر همواره در خانه شما جاری باشد. قاب‌های چوبی، قاب‌های صورتی و آبی رنگ و قاب‌های شیشه‌ای در خانه به کار ببرید. حتی می‌توانید از شکوفه‌های درختان برای ساخت یک قاب عکس جدید کمک بگیرید. ایده‌های خود را بروز دهید تا نتیجه آن را از زبان بقیه بشنوید این کار اعتماد به نفس شما را برای تغییرات بزرگ بیشتر می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم مطلب گالری دیواری را نیز مطالعه کرده و با ایده‌هایی در این زمینه نیز آشنا شوید.

اطرافتان را با دیوارکوب‌ها تغییر دهید

پشت مبل‌ها و دیوار پشت آن‌ها همواره محل مناسبی برای قرار گرفتن دکوراتیوهای زیبا و چشم نواز است. با استفاده از دیوار کوب‌های دوار و طرح دار می‌توانید این مکان‌ها را پوشش دهید. با طاقچه‌های سه بعدی و مجازی که دارای طرح‌های بهاری هستند، دیوارها را به استقبال بهار بفرستید. به کمک جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری مطمئن باشید که این تزیینات حتی در زمستان نیز شما را تنها نخواهند گذاشت؛ چه برسد به بهار که همه دور هم برای آن جمع شده‌اند.

اتاق را ملایم بدرخشانید

برای هر فضایی ابزارها و امکاناتی وجود دارد که باعث جلوه‌گری و زیبایی آن جا می‌شود. گوشه‌های اتاق همواره بخش فقیر خانه هستند و با وسایلی که در جای دیگری کاربرد ندارند پوشانده می‌شوند. اما با کمی ذوق و سلیقه می‌توان کنج‌ها را به نقطه‌ای درخشان و مخاطب پسند تبدیل کرد. استفاده از یک آباژور دست ساز که با شمع‌های جادویی یا معطر ساخته شده باشد یکی از این ایده‌ها است. فقط کافی است یک آباژور قدیمی یا ارزان تهیه کنید و با تور یا حتی گونی آن را سرتاسر بپوشانید. محل قرار گیری شمع را فیکس کنید و آن را روی پایه قرار دهید. رمانتیک کردن خانه با شمع کار سختی نیست و فقط کمی حوصله و ظرافت نیاز دارد.

اتاق خوابتان را بهاری کنید

برای این که جدیدترین ایده‌های دکوراسیون بهاری را در اتاق خوابتان پیاده سازی کنید چندین راه پیش روی شماست. یک: تهیه رنگ برای رنگ آمیزی دیوار‌ها، دو: تعویض پرده‌ها، سه: اضافه کردن گل و گلدان به اتاق خواب، چهار: قرار دادن میز جداگانه در کنار تخت برای نگه داری گل یا قاب های رومیزی، پنج: تهیه یک آکواریوم کوچک خالی و پر کردن آن با مقدار زیادی خزه و پوشش گیاهی سبز و خوش رنگ. هر یک از این کارها و هزاران کار دیگر مانند استفاده از قاب عکس‌های خاص یا رو تختی‌های نازک بهاری و حتی تعویض تخت خواب همه و همه به قصد و اراده سلیقه شما مانده و کافیست شروع کنید.

از رو میزی‌ها غافل نشوید

بهار که فرا می‌رسد تغییرات زیادی با خود به طبیعت می‌آورد و ما نیز به تبعیت از آن شروع به نو سازی و تغییر می‌کنیم. از آشپزخانه تا اتاق خواب. برای استفاده از جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری میزها را وارد اولویت‌هایتان کنید. میزهایی که در هر اتاق وجود دارند در بسیاری از موارد دست کم گرفته می‌شوند. این میزها می‌توانند با کوچک‌ترین و جزیی‌ترین اتفاقات شروع به خود نمایی کنند. با کمک گرفتن از رومیزی‌ها و پایه‌های تزیینی روی میزها شروع کنید. اگر گلدانی روی آن‌ها قرار دارد گلدان روی آن‌ها را بهاری کنید؛ از گل‌های درونشان تا رنگ رویشان، و اگر گلدان ندارد یک گدان زیبا برایش تهیه کنید.

اتاق نشیمنن را آزاد کنید

دلنشین‌تر و مطبوع‌تر از هوای بهاری وجود ندارد. اجازه دهید خانه تنفس کند. با بندهای گل دار زیبا پرده‌های خانه را از مقابل پنجره‌ها کنار بزنید. با برداشتن لوازم بزرگ از سر راه ورودی‌های طبیعی هوا خانه را برای به گردش در آمدن هوای دلچسب بهاری آزاد کنید. گلدان‌ها را بر سر پنجره‌ها قرار دهید و کمتر از لوازم فلزی استفاده کنید و بجای آن‌ها از چوب بهره بگیرید. بالشتک‌های مبلمان را تعویض کنید و روی عسلی ها را با گل‌های سبز بهاری تزیین کنید. این کارها در میان انتخاب جدیدترین ایده‌های دکوراسیون بهاری، جز دلچسب ترین و پر احساس ترین کارها است. خلاصه بهار را به خانه دعوت کنید تا دور هم یک چای بنوشید!

گلدان آویز مهیا کنید

در گذشته خانه‌های قدیمی را که به یاد می‌آوریم در حیاط‌ها و خانه‌هایشان گلدان‌های شمعدانی زیادی دور تا دور حوض‌ها یافت می‌شد. تعداد زیادی گلدان نیز از دیوارهای حیاط آویزان بود. خلاصه خانه تا چشم کار می‌کرد پر از گل و گیاه بود. اما امروزه یا نیست شدند یا اگر ماندند گل‌های مصنوعی جای آن‌ها را گرفتند. بیاید به گذشته خود روی کنیم. گلدان‌های آویز در خانه بسازید و نصب کنید. اگر دوست ندارید پرنده‌ای را در قفس ببینید قفسش را به یک گلدان تبدیل کنید. کمی به خانه خود احترام بگذاریم و کمی گل به خانه هدیه بدهیم.

از میان تمامی جدیدترین ایده های دکوراسیون بهاری و هزاران روش دیگر که وجود دارند، یکی را انتخاب کنید و جان تازه‌ای به خانه خود ببخشید. بهار را غنیمت بشمرید و ساده از کنارش عبور نکنید.

در این مطلب سعی کردیم ایده‌هایی را جهت بهاری کردن دکوراسیون منزل با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید دکوراسیون منزل خود را با سلیقه خود طراحی کنید. شما هم می‌توانید ایده‌های خود را با ما و مخاطبین توکامگ به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

 

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 2 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...