حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

در زندگی امروزی شاید به دلیل کوچک بودن فضای خانه‌ها، استفاده از آینه‌های بزرگ در حمام و دسشویی امکان‌پذیر نباشد، اما در این مطلب از توکامگ به معرفی چند نمونه حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ پرداخته‌ایم که با دیدن آن‌ها مطمئنا ترغیب خواهید شد که به هر نحوی از این نوع آینه‌ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. با ما همراه باشید.

در ابتدا توضیحی برای شما عزیزان در مورد واژه Bathroom داده سپس مطلب مورد نظر را شروع خواهم کرد. کلمه Bathroom در لغت به معنای حمام می‌باشد، اما با توجه به ساختار طراحی‌های غربی که حمام و سرویس بهداشتی در یک فضا تعبیه می‌شوند، ما از عنوان سرویس بهداشتی در این مطلب نام می‌بریم.

سرویس‌های بهداشتی در چند سال گذشته به دلیل ورود به ساختار داخلی سازه‌های ساختمانی به شدت مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته‌اند. از تهیه نقشه‌های جذاب چیدمان لوازم، تا امکان قرار دادن میزهای آرایش در این مکان، همگی جزء تغییرات گسترده‌ای است که در سال‌های اخیر وارد بخش طراحی سرویس های بهداشتی داخلی شده است. از سمتی دیگر سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها، و مراکز تفریحی به شدت نقش مهمی در احساس لوکس بودن افراد استفاده کننده از محل‌های فوق بازی می‌کنند.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

از مهم‌ترین لوازم دکوراتیوی مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی، می‌توان به میزهای آرایشی، چراغ‌های دیوار کوب یا آویز، و بسیاری از این دست لوازم اشاره کرد. اما آینه‌ها عضو تفکیک ناپذیر این مکان‌ها هستند. به طوری که بدون وجود آینه در چنین محلی، هر فردی واقعاً احساس ناقص بودن سرویس و بلا استفاده بودن آن به وی دست می‌دهد. اما وجود یک آینه در محل، کار را تمام نمی‌کند؛ بهترین اتفاق برای سرویس‌های بهداشتی بهره بردن از آینه‌های بزرگ در چنین مکانی است. در این مطلب توکامگ قصد داریم سیزده سرویس بهداشتی زیبا که از آینه‌های بزرگ در دکوراسیون خود استفاده کرده‌اند را برای شما نمایش دهیم.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

بزرگ‌تر جلوه کردن فضا با استفاده از آینه بزرگ

با موضوع حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ همراه شما هستیم. همان طور که گفتیم آینه‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی هستند. با اینکه همه فکر می‌کنند در یک جای کوچک از آینه‌ی کوچک باید استفاده کرد، اما به شما نشان خواهیم داد که حتی در فضاهای کوچک نیز می‌توان نمونه موفقی از یک دکور با آینه‌های بزرگ ساخت. این اتفاق باعث می‌شود نور زیادی در محل گسترش پیدا کند و محیط را سرزنده نشان دهد، از سویی دیگر، آینه بزرگ باعث قرینه شدن محیط و بزرگ‌تر جلوه کردن آن جا نیز می‌شود.

استفاده از آینه‌های بدون قاب و قاب دار در اختیار شما و بر اساس سلیقه‌تان است، اما نکته اینجا است که آینه‌های بدون قاب راحت‌تر با محیط هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. وجود این نوع آینه باعث می‌شود کاشی‌ها و دیواره‌های سرویس بهداشتی زیباتر جلوه کنند و هم چنین انعکاس‌ها در این نوع آینه‌ها زیبایی دوچندانی دارند.

حال اگر از آینه‌های قاب‌دار استفاده کنید، تزییناتی‌تر جلوه خواهند کرد و می‌توان از آن‌ها به عنوان نقطه کانونی نام برد. برای درک بیشتر در مورد نقطه کانونی در منزل، مقاله مورد نظر را در مجله ما دنبال کنید. آینه‌های قاب‌دار به نوعی خود را به رخ کشیده و فضایی سنگین و مجلل خواهند ساخت.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

فضایی متمایز با استفاده از آینه‌های قاب‌دار

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، طراح با استفاده از هوش خود یک تفاوت آشکار در محیط پدید آورده و با قرار دادن یک آینه قاب‌دار با فریم پهن، نقطه کانونی را رسماً به آینه منتقل کرده است. فضای کاملاً روشن محیط به لطف رنگ سفید محیطی یک دست پدید آورده است، ولی استفاده از آینه قاب‌دار با رنگ متضاد، فضایی متمایز برای ما رقم زده است. نور کافی به لطف نورگیر بزرگِ طبیعی کمک زیادی در روشنایی اتاق کرده است.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

حمام و سرویس معاصر گونه

در این تصویر استفاده از حداکثر امکانات در طراحی این سرویس کاملاً رعایت شده است. طراحی به صورتی است که از هیچ بخش آن نمی‌توان به دکوراتور خُرده گرفت. استفاده از رنگ صحیح، و چوب ضد رطوبت، تلفیق هنرمندانه‌ای است. اما مهم‌ترین نکته در این فضا، استفاده از سنگ مرمر برای قاب و فضای اطراف آینه است که یک مکان معاصر گونه و کلاسیک به سبک سال‌های دور را رقم زده است. سبکی که امروزه با ورود طراحی‌های مدرن کمتر به آن پرداخته می‌شود. این نوع طراحی برای وزین نشان دادن ساختار طراحی داخلی به کار گرفته می‌شود و همین طور باعث به وجود آمدن حس گران قیمت بودن خانه خواهد شد. حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ یک مزیت در کمک به پیاده‌سازی زیبایی‌های متفاوت است.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

سرویسی سنتی با آینه‌ای گرد

طراحان گذشته برای به کار گیری ظرافت‌ها در هر محیطی، از چند ضلعی‌ها و دوایر در مدل سازی‌های خود استفاده می‌کردند. اما در دوره ما رفته رفته خطوط شکسته و غیر منظم جای خود را در بین سلایق مختلف باز کرده‌اند. ولی در تصویر زیر، ترکیب خلاقانه چراغ‌های گرد و آینه و همین طور جدا ساختن رنگ‌ها در دو محوطه مجزا، نشان دهنده زنده بودن سبک طراحی که در گذشته مرسوم بوده، می‌باشد.
حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

استفاده درست از فضا با دیوار آینه‌ای

وقتی وارد فضای کوچکی می‌شوید که به دلیل نزدیکی دیوارهای طرفین احساس خفگی به آدمی دست می‌دهد، تنها راه خلاصی از این مشکل پوشاندن دیوار بین آن‌ها با آینه‌ای بزرگ است، به طوری که تمام دیوار مذکور با آینه پوشیده شود. اینجاست که اتاق، جان تازه‌ای می‌گیرد و حس بزرگ شدن در لحظه را القا می‌کند. کافیست نور مناسبی به محل مورد نظر تزریق کنید تا نتیجه آن را متفاوت‌تر از قبل ببینید. آیا حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ به این صورت شما را اقناع می‌کند؟حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

حمام و سرویس فرانسوی مزین به نور پشت صفحه (پس زمینه)

همه چیز می‌درخشد. وقتی مقابل آینه‌ای می‌ایستید که در حمام یا سرویس شما به سبک فرانسوی آماده شده، همه چیز جذاب و دیدنی است. حالا تصور کنید در پسِ چنین آینه‌ای، صدها چراغ کوچک نورانی تعبیه شده تا درخشندگی و خاص بودن را برایتان پیشکش کند. در چنین فضایی چشم‌ها تحت تأثیر این نورافشانی، کم توجه‌ترین دکوراتیوها را نیز به دیده متفاوتی دنبال می‌کنند. بی شک فضای موجود درست و به جا طراحی شده است.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

حمام و سرویسی با سبک و سیاق درخشان

رنگ سفید را همه جا می‌توان به کار برد، اما استفاده از آن در حمام و سرویس بهداشتی هنر نیاز دارد. هنر ترکیب لوازم صحیح با شرایط محیط. قاب بزرگ برای آینه‌ی بزرگ، سینک مرمر سفید و کاشی‌ها و سرامیک درخشان، همگی دست به دست هم داده‌اند تا چشمان هر بیننده‌ای را به آن جا خیره کنند. چنین جایی با کم‌ترین نور، روشنایی‌اش چندین برابر خواهد شد و این یعنی طراحی اصولی و صحیح.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

دیوار آبی، آینه ی گرد برّاق و دیگر هیچ

اگر از آینه‌هایی با فریم‌های فلزی استفاده می‌کنید، دو حالت پدید می‌آید؛ یک، فلز حاشیه یا قاب کدر و مات، و دو، براق و درخشان بوده و صیقل داده شده. ما فقط گزینه دو را بررسی می‌کنیم. استفاده از فلزاتی چون نقره، برنز و برنج در حاشیه‌ی آینه‌های لوکس اتفاقی نادر نیست. از این رو اگر با چنین آینه‌هایی مواجه شوید بی شک دایره‌ای بودن آن‌ها موید همین نکته است که ظرافت‌ها در این دایره‌ها بسیار دیده خواهند شد. حال اگر از رنگ طلایی برای قاب آینه و سایر لوازم فلزی استفاده شده بود، مطمئناً رنگ آبی بهترین انتخاب برای تکمیل محیط مورد نظر می‌باشد. گویی دریچه‌ای به دنیایی دیگر باز شده است، به طوری که حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ را تازه متولد شده می‌دانید.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

طراحی سرویس‌های امروزی و آینه‌های ساده

هر فضایی ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. اما مکان‌هایی هستند که همواره با هر محیطی می‌توانند خود را تطبیق دهند. برای شناخت چنین طراحی‌هایی کافیست کمی به دور و اطراف خود بیشتر دقت کنید. نمونه چنین مواردی بسیار زیاد است. دلیل استفاده از چنین طرح‌های ساده و سبکی، در نظر گرفتن تمام سلیقه‌ها است. محیط یکنواخت، بدون اتفاق ویژه در درون و بیرون، به همراه آینه‌ای نسبتاً بزرگ که فضای حمام را به طور کامل در بر نمی‌گیرد. در این عکس با انتخاب تم یا زمینه تاریک و نصب روشویی سفید، یک طرح ساده ولی زیبا را مشاهده می‌کنید.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

حمام یا سرویس شیک با آینه قاب‌دار سه بعدی

ترکیب سنگ مرمر و برنز فوق‌العاده دیدنی و دل‌نشین است. استفاده از کاشی‌های سفید و آینه‌ عریض تا کنار دیوار جانبی، باعث شده یک فضای بُعددار به نمایش در بیاید. چنین محیطی با نور پردازی ساده تکمیل می‌شود، اما برای بهتر شدن فقط به چند شعله دیوار کوب برنزی نیاز است. چنین طرحی برای حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ یک طرح ساختار شکنانه محسوب می‌شود.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

نورهای مخفی، بهترین پیشنهاد برای آینه‌های مقطع

در سرویس‌های محیط‌های غیر مسکونی (و بعضاً در مواردی مسکونی) استفاده از نورهای مخفی، ابتکاری کاملاً هوشمندانه و خیره کننده است. لامپ‌های ال ای دی امروزه کار را برای ایجاد نورهای مخفی بسیار ساده کرده‌اند. کافیست بخش‌های پشتی هر آینه را با لامپ‌های نواری ال ای دی پر کنید و آن‌ها را به برق بزنید تا نظاره گر یک سرویس بهداشتی امروزی باشید. حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ را دست کم نگیرید.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

آینه بزرگ خورشیدی با پرتوهای نور فلزی

یکی از ایده‌های جالب در پیاده سازی حمام و سرویس‌های مینیمال که از آینه‌های بزرگ استفاده می‌کنند، این است که از آینه‌ای به شکل خورشید در آن مکان استفاده کنید.

یک فریم دایره‌ای و تعداد زیادی لوله‌های فلزی غیر مساوی، که به عنوان پرتوهای نور خورشید در اطراف قاب آینه قرار گرفته‌اند. برای زیباتر شدن این طرح می‌توانید از نور زرد در پشت آینه استفاده کنید. با توجه به این که نقطه کانونی محل مورد نظرتان این آینه است، سعی کنید از تجهیز سایر لوازم در این مکان خودداری کنید.

حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ و زیبا

شما هم می‌توانید با تغییر آینه سرویس بهداشتی و حمام خود، تغییر بزرگی در آن به وجود آورده و ساختار مورد نظر خود را پیاده‌سازی کنید. حمام و سرویس بهداشتی با آینه های بزرگ، یک روش در زیباسازی به زبان ساده است که همه می‌توانند به سادگی از آن در منزل خود استفاده کنند.

منبع: thespruce

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...