حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

سرویس بهداشتی و حمام قسمتی از خانه است که شاید توجه زیادی به دکوراسیون آن نشود، ولی به هر حال قسمتی از خانه است و بایستی همان طور که برای دکوراسیون اتاق‌های خانه اهمیت قائل هستیم، به فکر طراحی دکوراسیون و رنگ سرویس بهداشتی و حمام نیز باشیم. در این مطلب از توکامگ به بررسی و معرفی چند نمونه و ایده برای داشتن یک حمام و سرویس بهداشتی قرمز پرداخته‌ایم که یکی از رنگ‌های پرکاربرد در این زمینه است. با ما همراه باشید.

هر زمان که صحبت از تغییر دکوراسیون در منزل پیش می‌آید، سریع به سراغ اتاق نشیمن می‌رویم و آن را زیر و رو میکنیم. پس از پایان کار اگر از نتیجه راضی بودیم که کار را تمام کرده و آرام میگیریم و در غیر این صورت باید جایی دیگر از خانه را به هم ریخته و تغییر دهیم. مثلا به سراغ آشپرخانه می رویم یا اتاق خواب را متحول می‌کنیم. این نوع رفتار ها کاملا طبیعی و از روی احساسات است و ما به هیچ وجه منکر آن نیستیم و قصد نداریم جلوی آن را بگیریم. ولی ما برای این که پیشنهادات بهتری برای شما به وجود بیاید مطالبی را ارائه می کنیم. اگر به اندازه کافی جسارت دارید تا در استفاده از رنگ‌ها ریسک کرده و این پیشنهاد را بپزیرید، این مقاله برای شما مناسب خواهد بود. مطلب این قسمت در مورد دکوراسیون به سبک تغییر است و مهم‌تر از آن مکان مورد نظر برای ایجاد تغییرات است.

می‌خواهیم در مورد حمام و سرویس بهداشتی قرمز در خانه برای شما مطالبی ارائه کنیم. رنگی که از انرژی و هیجان، بالا می‌رود و تا آرامش رومانتیک گونه و عاشقانه پایین می­‌آید. آن هم برای حمام و سرویس بهداشتی منزل شما. با ما همراه باشید.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

ایده‌هایی برای حمام و سرویس بهداشتی قرمز ؛ زیرپایی، اکسسوری و دکور

برای شروع باید بگوییم که رنگ قرمز برای حمام و سرویس بهداشتی یک رنگ تهدیدآمیز در دکوراسیون است؛ چرا که قرمزی بیش از حد در یک محیط بسته و کوچک که از نور نسبتا کمی برخوردار باشد، محیطی مانند حمام و سرویس بهداشتی منرل، جزء عوامل ضرررسان به دکوراسیون خانه محسوب می‌شود. برای خلاصی از این تهدید کمی خلاقیت و فکر در کنار سلیقه‌ای هنری کارساز خواهد بود و نتیجه‌ای جسورانه را به ثمر خواهد نشاند.

شما در انتخاب رنگ‌های قرمز باید رنگ یا تناژ رنگی صحیح را انتخاب کنید تا بتوانید روی آن در بخش دکوراسیون حمام و سرویس خانه‌تان حساب باز کنید. قرمزهایی هم چون قرمز آتشین، سرخ با تم ولنتاین، قرمز مرکب با شکوفه‌های صورتی و از این دست ته مایه‌های رنگی.

شما هم چنین می‌توانید به سمت رنگ‌های گرم‌تر حرکت کنید. مانند ترکیب طلایی و قرمز و نارنجی – قرمز. در هر صورت انتخاب رنگ مورد علاقه شما یک ساختار شگفت‌انگیز را خواهد ساخت. میزان رعب‌آور بودن رنگ قرمز ارتباط مستقیمی با غلیظ بودن آن دارد. پس تا جایی که ممکن است به سمت رنگ‌های قرمز روشن برای حمام و دسشویی بروید تا به یک رنگ ملایم‌تر دست یابید؛ چرا که با کاهش یا افزایش غلظت رنگ میزان تاثیر بر احساسات نیز کم و زیاد می‌شود.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

اگر قصد دارید دیوارهای سرویس بهداشتی منزل خود را به رنگ قرمز در بیاورید، کمی با احتیاط این کار را انجام دهید. استفاده از این رنگ در حمام و سرویس بهداشتی قرمز روش خاص خود را می‌طلبد. یعنی به کارگیری قرمز به عنوان دیوار شاخص در فضایی کوچک که خیال شما را از تهدیدآمیز بودن این رنگ راحت می کند. (منظور از تهدید در این جا یعنی “کوچک­‌تر دیده شدن فضا” است ). به خصوص این که دیوار شاخص را دیواری در نظر بگیرید که روی آن آینه بزرگ سرویس بهداشتی را نصب کرده اید و بیشترین زمان را در محیط مقابل آن می‌گذرانید.

ممکن است در این بین برای کار کردن دیوارتان و همین طور جلا بخشیدن به آن از پوشش‌های رنگی دیگر استفاده کنید تا از قرمزی غالب در محیط بکاهید. در عوض یک ترکیب رنگی مناسب در فضا پدید آورده و باعث تلطیف محیط شوید.

برای اینکه رنگ قرمز را در حمام و سرویس به صورت ظریف‌تری لمس کنید، نیازی به تاکید بر روی دیوار یا دیواره‌­ها نیست. شما می‌توانید از لوازم جانبی یا همان اکسسوری‌ها کمک بگیرید. با این روش راهکارهای متنوعی پیش روی شما قرار می‌گیرد که کار را برای ایجاد تغییرات پیوسته و سریع هموار ساخته و از نظر زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه تمام خواهد شد.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

هر چقدر هم که شما مشتاق و پیگیر استفاده از حمام و سرویس بهداشتی قرمز باشید، باید این نکات را به جهت حفظ تناسب محیط مراعات کنید. یکی از این نکات عدم استفاده ار سینک روشویی قرمز و همین طور وان قرمز است. دلیل دیگر عدم استفاده از این لوازم قیمت بسیار بالای آن‌هاست که نیاز به نصب هم دارند. در نتیجه با جلوگیری از قرار گرفتن آن‌ها در حمام و سرویس خانه خود صرفه جویی قابل توجهی در این زمینه خواهید کرد و به جای آن می‌توانید هزینه مورد نظر را در جای دیگری از منزل صرف نمایید. از نکات قابل توضیح برای استفاده از رنگ قرمز در سرویس بهداشتی و حمام به این موضوع باید اشاره کرد به این دلیل که رنگ قرمز یک رنگ بولد (جسورانه) و نمایان در دکوراسیون محسوب می‌شود، اگر از آن به صورت گسترده در حمام و دستشویی خود استفاده کنید، بی‌شک در آینده باید به فکر تغییر رنگ یا اصلاح آن برآیید؛ چرا که خیلی زود شما را اشباع کرده و به نوعی از آن خسته خواهید شد.

با توجه به توضیحات اساسی و پایه‌ای که در مورد مزایا و معایب حمام و سرویس بهداشتی قرمز  رنگ داده شد، این سوال مطرح می‌شود که چه راه‌هایی برای بهترین ایده جهت استفاده از رنگ قرمز در حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم دارد.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

رنگ قرمز و سفید در حمام و سرویس بهداشتی

امروزه هر آنچه از رنگ‌ها در بخش دکوراسیون و طراحی داخلی مشاهده میکنید، رنگ‌های مرده و خنثی هستند که فضای استراحت را در محیط مهیا می‌کنند تا ذهن خسته را آرامش ببخشند و از آن جا که اضافه کردن رنگ قرمز در دکوراسیون پر هزینه و کمی هم پر ریسک می‌باشد، استفاده از رنگ‌های ترکیبی قرمز – سفید و قرمز – مشکی در سرویس بهداشتی به شما توصیه می‌شود. اتفاقی که یک دکوراسیون کلاسیک را رقم خواهد زد. اگر سعی در گرم کردن محیط با رنگ‌ها دارید تا فضایی دنج بسازید قرمز و سفید انتخابی فوق العاده است، و اگر می‌خواهید قرمز را در کنار رنگ‌های جالب به کار ببرید، علاوه بر سفید از آبی آسمانی نیز در کنار هم کمک بگیرید تا جلوه‌گری چشم نواز این ترکیب‌ها را بهتر لمس کنید.

شاید از خود بپرسید که تمام محیطی که رنگ‌های مناسبی در دیوارها و کف دارند را چرا باید به رنگ قرمز درآورید تا به دکوراسیون مورد نظر یعنی حمام و سرویس بهداشتی با رنگ قرمز دست پیدا کنید. پاسخ ما این است که نیازی نیست تغییرات را با رنگ کردن آغاز کنید. اجازه دهید رنگ‌هایی مانند سفید بر سر جای خود باقی بمانند و در عوض از لوازم کوچک مانند صابون و … گرفته تا پرده‌ها و پادری را سرخ گون نمایید. این حالت دست شما را برای تغییرات سریع و نزدیک به هم باز گذاشته و اختیار عمل شما را محدود نمیکند.

آسان‌ترین کار برای شما یافتن اکسسوری‌های زیبا و جذاب قرمز رنگ است تا علاوه بر ایجاد تنوع در محیط از رنگ قرمز مورد علاقه خود نیز در طراحی چیدمان حمام و سرویس بهداشتی قرمز بهره ببرید. در این حالت است که دیگر احساسی از جانب تسخیر رنگ قرمز آن هم به صورت محض و کلی نخواهید داشت.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

قرمز و مشکی در حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ‌های قرمز و مشکی از گذشته بسیار دور نیز مورد توجه همگان بوده است. از توجه دولت‌ها و حاکمان تا مبلغان مذهبی و دینی، حتی تصویرگران و هنرمندانی وجود داشته‌اند که آثار خود را بر پایه این رنگ بنا کرده بودند. این ترکیب رنگ فوق‌العاده در پس پرده خشن خود، احساسی آرامش بخش و تسکین دهنده در ذهن به وجود می‌آورد. به نوعی می‌توان قرمز و مشکی را یک عنصر متعادل کننده در گذشته و حال در نظر گرفت. حمام و سرویس بهداشتی قرمز و مشکی شاخصه‌های منحصر به فرد بودن را تمام و کمال رعایت می‌کند و شما را از تعریف و تمجید اضافی خلاص خواهد کرد. این ترکیب فوق العاده نسبت به ترکیب قرمز و سفید بیشتر مورد توجه است، اما در عمل و هنگام پیاده سازی در خانه کمی با ترس به آن نگاه می‌شود. حال آن که در سبک‌های مدرن، قرمز و مشکی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و بسیار خوب نقش خود را در فضای خانه بازی می‌کند. غلبه قدرتمند بودن و حس مردانگی در این رنگ موج می‌زند و احساس پر شور جوانی در آن خلاصه شده است و همین‌ها دلایل کافی هستند تا یک جوان یا مرد مجرد بی درنگ از این رنگ برای فضای خانه خود و در نهایت حمام و سرویس خانه استفاده کند.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

قرمز و خاکستری در حمام و سرویس بهداشتی

یک سرویس بهداشتی قرمز و یک حمام خاکستری وقتی در کنار هم تجمیع می‌شوند، نگاهی پایان ناپذیر طلب می‌کنند و محسور کنندگی آن‌ها تمامی نخواهد داشت. به شرطی که نورپردازی صحیحی در این محیط انجام پذیرفته باشد. احساسات متفاوتی چون راحتی، شیک بودن، آرامش بخشی و تسکین دهندگی بیشتری نسبت به قرمز و مشکی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اگر از قرمز – مشکی یا قرمز سفید استفاده کنید، هر یک بُعد شخصیتی شما را به نمایش خواهند گذاشت، چالش پذیری یا آرامش خواهی، اما با انتخاب خاکستری و قرمز در حمام و سرویس خانه حد اعتدال مثال زدنی را برگزیده‌اید که به سختی می‌توان شما را حدس زده یا پیش بینی کرد.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

گاهی صحبت کردن از یک رنگ یا استفاده­ از آن بر اثر تکرار یا اشتباه در به کارگیری باعث می‌شود ایده‌هایی که در ذهن آماده کرده بودید دچار چالش شوند و با عدم اطمینان نتوانید بر سر افکار خویس باقی بمانید. حالا رنگی را تصور کنید که خودش چالش‌های فراوانی در تغییرات دکوراسیون شما دارد و از همه پر ریسک‌تر استفاده از این رنگ به خصوص در سرویس بهداشتی ( حمام – توالت ) باشد، برای این که دغدغه‌های ذهنی شما برطرف گردد توصیه می‌کنیم از رنگ‌های زیر که هم خانواده‌ای از قرمز بوده ولی در عوض کاربردی متعادل و متداول در دکوراسیون برعهده می‌گیرند، استفاده کنید. داشتن یک حمام و سرویس بهداشتی قرمز ممکن است انتخابی عالی یا غیر از چیزی که متصور بودید باشد، اما ارزشش را دارد.

  • زرشکی

این رنگ از پایه رنگ‌های تیره قرمز است. بسیار مورد علاقه خانم‌ها بوده و بدون نگرانی از عدم همخوانی رنگ، آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. استفاده معمول این رنگ در مبلمان و تاکیدا در مبل‌های استیل صحت این موضوع را تایید می‌کنند. برای استفاده از این رنگ در سرویس بهداشتی نیز کار سختی وجود ندارد. پادری، ست لوازم بهداشتی و یا کاشی‌های روشویی بهترین انتخاب‌ها برای این رنگ خواهند بود. تمایل این رنگ به سمت بنفش نیز رنگی فوق العاده را به عنوان خروجی در اختیار شما قرار می‌دهد.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

  • هیدرانژای سرخ

این رنگ که در زبان ایتالیایی ORTENSIA ROSSA نام دارد، رنگی به مراتب مات‌تر و کدرتر از رز سرخ داشته و کاملا منحصر به فرد می‌باشد. تمایل این رنگ نیز به سمت بنفش بوده ولی از جنبه روشن‌تر؛ و در نتیجه ترکیب فوق‌العاده‌ای با زرد یا نارنجی پدید می‌آورند. از طرفی با تمام رنگ‌های خنثی هم خوانی داشته و بسیار مناسب تطبیق می‌گیرد. استفاده از این رنگ به همراه نوردهی سفید و به ویژه سفید یخی پیشنهاد می‌گردد تا در رسیدن به ایده­ آل‌ترین ­حمام و سرویس بهداشتی قرمز موفقیت حاصل کنید.

  • قرمز

چون این رنگ بسیار خاص بوده و به سرعت در مرکز توجهات قرار  می‌گیرد، نیاز به بولد کردن آن نیست، چرا که این رنگ کار خودش را خوب بلد است. اما از این نکته غافل نشوید که دیگر نیازی به همراهی این رنگ نیست. نورپردازی مناسب، استفاده از اجسام شفاف یا بلورین که انعکاس دهنده نور هستند، آینه‌های چند تکه و حتی گل‌های مصنوعی یا صدف‌های دریایی زیبا در تکمیل شدن این رنگ، نقش اساسی به عهده خواهند داشت.

حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ با ترکیب رنگ های گوناگون

در پایان لازم است به عنوان یک جمع بندی در رابطه با استفاده از انواع رنگ قرمز در حمام و دسشویی، اعلام کنیم که حمام و سرویس بهداشتی قرمز یک چالش در بخش زیبایی خانه شماست. این که رنگ قرمز برای شما آرامش آفرین باشد یا پر شور و حرارت به نوع انتخاب شما و رنگ‌های مکمل و کنار آن وابسته است و از طرفی به اینکه چگونه از این رنگ استفاده می‌شود بستگی خواهد داشت. امیدواریم ایده‌های ما به شما کمک کند تا از همین حالا دست به کار شده و حمام و سرویس بهداشتی منزل خود را با طیف رنگی قرمز طراحی کنید.

نظر شما در مورد استفاده از رنگ قرمز در سرویس بهداشتی چیست؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...