ایده‌هایی برای طراحی یک حمام آبی رنگ

یده‌هایی برای طراحی یک حمام آبی رنگ14

رنگ آبی از زمان بسیار قدیم، یک رنگ کلاسیک برای استفاده در حمام بوده است. حمامی که به رنگ آبی درمی‌آید بیشتر تسکین دهنده بوده و یادآور دریا و آسمان در خاطر انسان می‌شود.  استفاده از این رنگ موجب می‌شود که ما همواره به پاکیزگی و نظم موجود در محیط حمام فکر کنیم. به همین دلیل است که حمام آبی رنگ انتخابی مناسب به شمار می‌رود. در این مطلب از توکامگ به معرفی ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون حمام به رنگ آبی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

رنگ آبی، طیف‌های گسترده‌ای دارد و این بدان معنی است که شما می‌توانید طرح‌هایی جذاب با انتخاب رنگ مناسب برای حمام خود ایجاد کنید. این طرح‌ها هم می‌توانند ساده باشند و هم مدرن. شما می‌توانید با ترکیب سایه‌های مختلفی از رنگ آبی، طرحی نو ایجاد کنید. این طرح‌ها می‌توانند در عین حال که جسورانه هستند، ظریف نیز به نظر برسند. با ما همراه باشید تا شما را با برخی از این طراحی‌ها برای یک حمام آبی رنگ آشنا کنیم و به شما کمک کنیم که دریابید چطور از رنگ آبی در حمام خود استفاده کنید.

نکات و ترفندهایی برای حمام آبی رنگ شما

رنگ آبی به تنهایی می‌تواند جلوه بصری حمام را به طرز شگفت‌انگیزی بالا ببرد و در عین حال وسایل داخل حمام را ظریف‌تر از آنچه هستند نمایش دهد. چنانچه شما عاشق سینک و وان آبی رنگ شده‌اید، پس دیگر بهانه‌ای برای تعلل وجود ندارد. البته ضرورتی برای خرید تمام وسایل حمام به رنگ آبی وجود ندارد. شاید بهتر باشد از رنگ‌های خنثی مانند سفید در دکوراسیون حمام استفاده کنید. این کار مزیت دیگری که دارد این است که ممکن است لوازم جانبی رنگی کمی گران‌تر نیز باشند.
استفاده از رنگ آبی تیره در دیوارهای حمام توصیه نمی‌شود. به‌کارگیری این رنگ در حمام‌هایی که فضایی کوچک دارند موجب کوچک‌تر شدن محیط آن حمام می‌گردد. اما چنانچه قصد دارید حتماً از این رنگ استفاده کنید بهتر است از کاشی‌هایی رنگارنگ در وسط دیوار بهره بگیرید. شما می‌توانید با انتخاب لوازم جانبی حمام که رنگ روشن‌تری  هم دارند، از این ویژگی رنگ تیره بکاهید. در نهایت بهتر است از رنگ تیره بر روی یک دیوار استفاده کنید و پیشنهاد ما به شما در این مورد دیوار شاخص می‌باشد.


در صورت استفاده از آبی تیره، بایستی در انتخاب لوازم جانبی دقت بیشتری داشته باشید. این طیف رنگ آبی، بیشتر از آنچه فکرش را بکنید زیبایی به ارمغان می‌آورد. شاید بهتر باشد به جای استفاده از این رنگ بر روی دیوارها از آن در انتخاب تشک حمام، پرده و حوله استفاده کنید. این وسایل معمولاً در حمام فضای زیادی را پوشش می‌دهند.
اگر فکرهای خود را کرده‌اید و قصد دارید از تم آبی استفاده کنید، بنابراین گزینه‌های متنوعی پیش رو دارید. دیوارهای آبی آسمانی خیلی بهتر از آنچه به نظر می‌رسند، جلوه دارند. شما با انتخاب رنگی مناسب می‌توانید به راحتی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی به عمل آورید.
اگر در هنگام دوش گرفتن، همواره به بالای سر خود نگاه می‌کنید شاید بد نباشد که از یک نقاشی آرامش‌بخش بر روی سقف حمام استفاده کنید. البته اگر به فکر کاهش هزینه‌ها هستید فقط می‌توانید سقف را رنگ کنید. شاید خیلی‌ها در حمامشان پنجره نداشته باشند. بنابراین این روش، گزینه قابل قبولی می‌باشد. استفاده از رنگ آبی آسمانی انتخابی ایده آل است. البته بسته به سلیقه خودتان ممکن است رنگ‌های تیره‌تر هم موجب تمدد خاطرتان شود.

حمامی با ترکیب رنگ‌های آبی و سفید

اگر در نظر دارید حمام خانه شما ظاهری کلاسیک و در عین حال مدرن داشته باشد ترکیب رنگ‌های سفید و آبی احساسی بی‌نظیر به شما القا می‌کند. با ترکیب این دو رنگ به راحتی تمام می‌توانید وسایل لازم جهت حمام را با توجه به بودجه خود تنظیم کرده و خریداری نمایید. ترکیب این دو رنگ به‌قدری رایج و محبوب است که پیدا کردن لوازم حمام برای این ترکیب خیلی راحت انجام می‌شود.

چنانچه مبلغ هنگفتی را صرف تعمیر و مرمت حمام خانه خود کرده‌اید، بهتر است تمامی سطوح نمایان حمام را با کاشی‌های آبی رنگ پوشش دهید. این رنگ‌آمیزی حس خنکی خاصی را ایجاد کرده و به لوازم موجود در حمام جلوه زیبایی می‌بخشد.بهتر است به دنبال دوش‌هایی به رنگ آبی و سفید باشید. این مدل دوش‌ها بسیار چشم‌نواز هستند و به راحتی با کاشی‌های سفید و آبی رنگ هماهنگ می‌شوند، مخصوصاً اگر تمام لوازم جانبی به رنگ سفید باشند.

اما اگر بودجه ایی که می‌خواهید برای حمام اختصاص دهید چندان زیاد نیست بهتر است تنها از رنگ سفید برای خرید لوازم جانبی استفاده کنید. تنها خرید یک پرده آبی رنگ کار را تمام می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با تزیین پرده چندین سایه از رنگ آبی به محیط اضافه کرده و جلوه‌های بصری حمام را افزایش دهید.

حمامی به رنگ آبی روشن

این رنگ در عین حال که کم رنگ است، به خوبی می‌تواند منعکس‌کننده رنگ‌های دیگر موجود در محیط باشد. از این رنگ می‌توان برای فضاهای روشن، خالی و حمام مخصوص کودکان استفاده کرد.  یکی از خصوصیت‌های بارز این رنگ این است که در مدت زمان طولانی چشم را خسته نمی‌کند.

ترکیبی از بنفش و آبی و یا رنگ فیروزه‌ای بسیار کمیاب است و نباید به رنگ آبی  حمام غلبه کند. اما می‌توان از این رنگ به عنوان رنگ مکمل و رنگ ست آبی در دکوراسیون حمام استفاده کرد.

رنگ آبی با تم کودکانه هم می‌تواند به عنوان رنگ پایه در حمام استفاده شود. استفاده از کاشی به این رنگ موجب می‌شود تمیزی و پاکیزگی حمام همیشه جلوه کند. نکته دیگری که در مورد این رنگ وجود دارد این است که این رنگ عمیقاً تسکین دهنده است. استفاده بیشتر از این نوع رنگ و ترکیب آن با رنگ آبی نفتی، موجب روشن شدن حس کلی حمام می‌شود.

ترکیب بنفش روشن و آبی هم در فضای حمام فوق‌العاده به نظر می‌رسد. به‌خصوص هنگامی که این رنگ را با آبی آسمانی ترکیب کنیم. ترکیب این دو رنگ حسی ماجراجویانه به حمام در هنگام  دوش گرفتن می‌بخشد.

اکثر مردم با نگاه کردن به چنین حمامی یاد دریا می‌افتند. برخی هم به یاد جنگل‌های انبوه و فرسوده و یا شاید لنگرگاه‌های ساحلی. این نگاه به حمام خیلی رایج است و در نوع خود می‌تواند تبدیل به یک بازی شود.

حمامی به رنگ آبی تیره

وقتی که رنگ آبی تیره با سایه‌ای مناسب از رنگ آبی ترکیب شود، نوعی آرامش برای فضای حمام ایجاد می‌کند. در زمینه رنگ آبی تیره می‌توان از موضوعات و جانوران دریایی استفاده کرد. شما می‌توانید تصاویر از دلفین‌ها، نهنگ‌ها و جانوران با نمک دریایی را به دیوار حمام خود اضافه کنید. مطمئناً با ترکیب چنین تصاویری، آرامش فضای حمام را در بر می‌گیرد به‌طوری که انگار در حالی سفری طولانی به اعماق اقیانوس‌ها هستید.

آبی تیره ظاهری بسیار مدرن‌تر نسبت به سایر رنگ‌ها دارد. استفاده از این رنگ به همراه کاشی‌کاری تمیز با خطوط صاف و لوازم مدرن ظاهری کاملاً امروزی و شهری به حمام شما می‌بخشد.

شما همچنین می‌توانید حمامی به سبک و سیاق مناطق گرمسیری با روشی که توضیح خواهیم داد ایجاد کنید.اگر فضای حمام شما نور کافی دارد می‌توانید با رنگ کردن دیواری که آینه‌های حمام روی آن قرار دارد فضای آنجا را تغییر دهید. سپس از رنگ‌های روشن‌تر و گرم‌تر در کف حمام استفاده کرده و لوازم جانبی حمام را با آن‌ها هماهنگ کنید.
از رنگ آبی مات به منظور اتصال دیوارها به کف حمام استفاده کنید. بهره‌گیری از این رنگ جنب و جوشی وصف‌ناپذیر به حمام شما می‌بخشد و شما می‌توانید بعد از یک روز کاری خسته‌کننده در چنین حمامی خستگی خود را در کنید.
رنگ آبی امکانات زیادی برای حمام شما فراهم می‌کند. بسته به انتخاب رنگ آبی از طیف گسترده آن، حمام خانه شما می‌تواند حس تسکین دهنده، هیجان‌انگیز؛ ماجراجویانه و یا آزاد به شما ببخشد. حمامی با این رنگ مکانی مناسب برای شروع روز کاری و پایان آن است. امیدواریم نکات و ایده‌هایی که با شما مطرح کردیم توانسته باشد شما را در انتخاب رنگ آبی برای فضای حمام کمک کند.

برگرفته از: impressiveinteriordesign

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!