10 مدل خانه مینیمال و نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه های مینیمالیستی

10 مدل خانه مینیمال و نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه های مینیمالیستی

اگر تنها کمی در رابطه با سبک‌های دکوراسیون داخلی تحقیق و مطالعه کرده باشید، مطمئنا با سبک مینیمال آشنا بوده و اطلاعاتی در رابطه با آن دارید. در مطالب قبلی در رابطه با دکوراسیون سبک مینیمال و ویژگی‌های آن به طور کامل صحبت کردیم و در این مطلب از توکامگ نیز به معرفی چند مدل خانه مینیمال خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مینیمال ها و رنگ قهوه ای

افراد سلیقه‌ها و نظرات مختلفی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و حتی معماری بیرونی خانه خود دارند. برخی به دنبال سبک‌های تجملاتی و امروزی برای این منظور هستند و برخی نیز سبک‌های کلاسیک و سنتی منطقه خود را ترجیح می‌دهند. امروزه با جستجو در اینترنت به راحتی می‌توانید طیف وسیعی از سبک‌ها برای طراحی دکوراسیون منزل پیدا کنید. برای اینکه بدانید چه سبکی مناسب خانه شما و باب سلیقه‌تان است، بهتر است در قدم اول خواسته خود را از دکوراسیون منزل‌تان مشخص کنید. یکی از این سبک‌هایی که می‌خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم، سبک دکوراسیون مینیمالیسم است. این مدل دکوراسیون در عصر حاضر و در دنیای مدرن دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. امروزه افراد زیادی به دنبال داشتن خانه مینیمال هستند و حتی معماران نیز علاقه زیادی به این سبک پیدا کرده‌اند.

همانطور که در مطالب قبلی مجله دکوراسیون داخلی توکامگ در زمینه سبک مینیمالیسم صحبت کردیم، سادگی پایه مهم و اصلی این سبک است. ایده اصلی نهفته در این سبک، به حداقل رساندن حواشی، و دستیابی به اصول بنیادی و «سادگی» است. در خانه سبک مینیمال هیچ چیزی اضافه و بیش از حد نیست و هر چیزی که در خانه مینیمالیست وجود دارد کاربردی است و جنبه تجملاتی ندارد. همه چیز در یک خانه مینیمالیستی به شکلی ساده و پاکیزه است. در این مطلب قصد داریم 10 خانه مینیمال جالب و در عین حال مدرن و فوق‌العاده زیبا را به شما معرفی کنیم و مجموعه‌ای از خانه‌های فوق‌العاده شگفت انگیز به سبک مینیمال را از کشورهای مختلف در سراسر جهان برای شما جمع آوری کرده‌ایم. برای دیدن این خانه‌های فوق‌العاده با ما همراه باشید.

1. خانه مینیمال دوپلی کاسا در آلمان

این بنا در شهر لودویگزوبورگ در کشور آلمان قرار دارد. مساحت این خانه مینیمال 569 متر مربع بوده و توسط شرکت معماران جی مایر لودویگسبرگ بین سالهای 2006 تا 2008 طراحی و ساخته شده است. در حالی که این خانه مینیمال نسبتا قدیمی است، هنوز هم به عنوان یک نمونه زیبا و شگفت انگیز از معماری مینیمالیست شناخته می‌شود. در واقع، تمام طراحی بنای کنونی، حاصل از بازسازی خانه‌ای است که در سال 1984 در همین مکان ساخته شده بود. خطوط معماری و زوایای دیوار، این بنا را کاملا با چشم انداز موجود مرتبط می‌کند. رنگ سفید، رنگ غالب استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری خارجی این بنا است که خود نمایانگر سبک مینیمالیسم به کار برده شده در طراحی آن است.

خانه مینیمال -دوپلی کاساخانه مینیمال - دوپلی کاساخانه مینیمال - دوپلی کاسا

2. خانه‌ای مینیمال در Living Church، هلند

این بنا یکی دیگر از خانه‌های مینیمال فوق العاده شگفت انگیز است که در سال 2008 نامزد جایزه طراحی دکوراسیون به سبک هلندی شد. این خانه بامساحت 250 متر مربع در شهر اوترخت در کشور هلند قرار دارد و یکی از نکات قابل توجه و جالب در مورد این خانه این است که با وجود سبک مینیمال به کار برده شده در طراحی این خانه، روح طراحی دکوراسیون داخلی هلندی در آن حفظ شده است. طرح این بنا توسط گروه معماران Zecc ارائه شده است. در این بنا روح مینیمالیستی کاملا احساس می‌شود و طراحان جزئیات را در آن محدود کرده‌اند و بیشتر عناصر اصلی را برجسته و آشکار کرده‌اند. باز هم یکی دیگر از نکات برجسته در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه، استفاده از رنگ مینیمالیستی سفید است.

خانه مینیمال - لیوینگ چرچ (کلیسای زندگی)خانه مینیمال - لیوینگ چرچ (کلیسای زندگی)خانه مینیمال - لیوینگ چرچ (کلیسای زندگی)

3. ساگاپوناک با معماری مینیالیستی در ایالات متحده آمریکا

این خانه که در ایالات متحده در نیویورک واقع شده و دارای مساحتی برابر با 428 متر مربع است. مسئله جالب و قابل توجه این بنا، تفاوت آشکار آن با عمارت‌های حومه و اطراف خود است. برخلاف عمارت‌های لوکس و تجملاتی اطراف، این خانه نمایی کاملا ساده و ال شکل دارد و تنها از دو حجم چهار گوش ساخته شده است. طرح این ساختمان ظریف، یکی از طرح‌های معماری معروف ارائه شده از سوی گروه معماران سلدروف است.

اتاق‌های این خانه مینیمال در اطراف حیاط مرکزی قرار گرفته‌‌اند و سنگفرش‌های مرمیرن، فضای بیرونی و محوطه خصوصی را کاملا از هم مجزا می‌کنند. یکی از ویژگی‌های بارز مینیمالیستی این بنا استفاده گسترده از پنجره‌های نورگیر بزرگ، نمای ساده و بی آلایشی است که آرامشی به سبک مینیمال به بیننده آن القا می‌کند. دکوراسیون داخلی ساده و بی‌تکلف این خانه مینیمالیستی نیز چیزی است که بیننده به راحتی می‌تواند سبک مینیمال به کاربرده شده در آن را تشخیص دهد.

خانه مینیمال - ساگاپوناکخانه مینیمال - ساگاپوناکخانه مینیمال - ساگاپوناک

4. خانه مینیمالیستی Fastnet (فستنت) در ایرلند

این بنا که در جنوب غربی جمهوری ایرلند و در استان مونستر در کانتری کورک و در شهرک خوابگاهی کینسل قرار دارد، کار فوق العاده زیبا و منحصر به فردی از گروه معماران اسکات تالون واکر است. بنای این خانه در سال 1820 میلادی ساخته شده و مجددا در سال 1996 به سبک مینیمال بازسازی و نوسازی شده است. این خانه مینیمالیستی که نمای زیبایی رو به بندر دارد، دارای معماری ساده و چهار گوش است. این خانه سبک مینیمال دارای ویژگی‌هایی همچون پنجره‌های بزرگ و نورگیر و دکوراسیون داخلی بی آلایش است و عناصر اضافی در آن یافت نمی‌شود.

خانه مینیمالخانه مینیمالخانه مینیمال

5. خانه‌ای به سبک مینیمال در جاده Curraghbeena در استرالیا

این خانه که توسط گروه معماری لوئیجی روسلی طراحی شده است، در ماسمان، نیو ساوت ولز، استرالیا قرار دارد. لوئیجی روسلی یک معمار ایتالیایی / استرالیایی است. رویکرد وی به معماری، اصولی و مدرن است. سبک معماری مینیمال به وضوح در این پروژه او در منطقه نیو سات ولز مشهود است. همانطور که در عکس زیر می‌توانید ببینید معماری زاویه دار و ساده این بنای زیبا نشانی از سبک مینیمال است و نمای آن با آجرنماهایی به رنگ طبیعت ساخته شده است. دکوراسیون داخلی این بنا به رنگ سفید است و نورپردازی فوق العاده و سادگی دکوراسیون داخلی آن نیز بیانگر یکی دیگر از ویژگی‌ها سبک خانه مینیمال است.

خانه مینیمالخانه مینیمالخانه مینیمال

6. بنای Tuath na Mara در ایراند

این طرح مدرن کاری از گروه معماران ایرلندی MacGabhann است. این گروه معماری برنده جایزه‌های متعددی از جمله جایزه RIBA هستند. ساختمان این خانه دارای ظاهری مدرن و در عین حال مینیمال است که در نوع خود شگفت انگیز و بی‌همتاست. دیوارها و سقف بیرونی این بنا به رنگ سیاه است. در کل این خانه که بیشتر به عنوان یک تفریحگاه مورد استفاده قرار می گیرد دارای سه اتاق است.

خانه مینیمالخانه مینیمالخانه مینیمال

7. خانه ویلتون پول در ایالات متحده آمریکا

خانه مینیمال ویلتون پول که در نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار دارد، کاری از گروه معماری Hariri & Hariri است. این خانه دارای ساختار مینیمالیستی است که بر روی یک سکو بنا شده است و چشم اندازی طبیعی و بکر دارد. در قسمت بیرونی این بنا تراس، استخر شنا، استودیو و زمین تنیس قرار دارند. دکوراسیون داخلی ساده و روشن آن نیز نمایانگر سبک خانه مینیمال است.

خانه مینیمالخانه مینیمالخانه مینیمال

8. خانه مینیمالیستی Sosnowski در ایالات متحده آمریکا

این خانه فوق‌العاده زیبا توسط طراحان و معماران با استعداد و خوش ذوق  Chen+ Suchart طراحی شده است که با موقعیت شهری خود کاملا همخوانی و سازگاری دارد. برای ساخت نمای این خانه مینیمال از عناصر چوبی استفاده شده است و کاملا مکمل چشم انداز اطراف خود است. نما و معماری خارجی و همچنین دکوراسیون داخلی این خانه کاملا نمایانگر سبک خانه مینیمال است.

خانه مینیمالخانه مینیمالخانه مینیمال

9. خانه Esher در انگلستان

این خانه در شهرستان ساری در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد و حاصل ذوق هنری گروه با استعداد و خوش ذوق معماران ویلکینسون کینگ است. در نگاه اول به این خانه، به بیننده حس مینیمالیستی کاملا منتقل می‌شود. معماری بیرونی و دکوراسیون داخلی کاملا ساده و سفید این خانه اولین ویژگی بارز سبک مینیمالیستی است که در آن به چشم می‌خورد. همانطور که در عکس نیز واضح است، از هیچ عنصر اضافی در طراحی این بنا استفاده نشده است و عناصر اصلی در آن کاملا مشهود و برجسته هستند.

خانه مینیمالخانه مینیمال

10. خانه‌ای مینیمال در کاماکورا در ژاپن

این بنا و خانه مدرن و امروزی، طرحی از گروه معماران خوش سلیقه Foster + Partners است که در شهر کاماکورا در ژاپن قرار دارد. طراحی این خانه برگرفته از یک باور و اعتقاد ژاپنی مبنی بر این است که طبیعت زمانی به زیباترین حد خود می‌رسد که با عناصر ساخت دست بشر ترکیب شود. مانند بسیاری از خانه‌های سنتی ژاپنی، معماری این خانه کاملا ساده است و نمایانگر سبک مینیمال به کار برده شده در آن است.

خانه مینیمال

همانطور که پبش تر هم در مورد سبک مینیمال گفتیم، در این سبک همه عناصر اضافی به حداقل می‌رسند و بیشتر از عناصر اساسی و اصلی بهره گرفته می‌شود. زمانی که پای سبک خانه مینیمال به میان می‌آید، برخی تصور می‌کنند که زیبایی و جذابیت دکوراسیون خانه هم با حذف عناصر اضافی به حداقل می‌رسد و یا حتی از بین می‌رود. اما با توجه به تمامی نمونه‌هایی که از خانه‌های مینیمالیستی در این مطلب برای شما عزیزان ارائه کردیم، دیدید که این خانه‌ها با وجود استفاده از سبک حداقل گرایی و حذف عناصر اضافی و با وجود سادگی، زیبایی و جذابیت خود را حفظ کرده‌اند و در عین حال کاملا مدرن و امروزی هستند. اگر می‌خواهید کمی تجمل گرا تر باشید و منزل خود را نیز آنگونه بچینید، بهتر است مطلب دکوراسیون خانه های لاکچری از مجله خبری توکامگ را مطالعه کنید.

سبک خانه شما به چه شکل است؟ آیا دوست دارید که از این سبک برای خانه خود استفاده کنید؟ آیا تا کنون چنین خانه‌هایی را از نزدیک دیده‌اید؟ چه حسی نسبت به خانه مینیمالیستی دارید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با مجله دکوراسیون داخلی توکامگ در میان بگذارید.

برگرفته از:blog.propertypal.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 19

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فاطمه حق مرادی
فاطمه حق‌مرادی هستم، متولد 1366؛ کارشناسی شهرسازی و همینطور زبان و ادبیات انگلیسی. به نوشتن، خصوصا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی علاقه‌مندم. امیدوارم مطالبم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره.