خانه های مدرن و ویژگی های دکوراسیون و چیدمان منزل مدرن

خانه های مدرن و ویژگی های دکوراسیون و چیدمان منزل مدرن

دکوراسیون خانه های مدرن دارای خطوط مشخص، ابعاد ساده، طرح‌های باز و نور طبیعی بوده و از نسل معماری بین المللی هستند که در دهه 1920 توسعه یافت. از ویژگی‌های ساختار و معماری خانه های مدرن می‌توان به سقف‌های مسطح یا کوتاه، پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ و شیشه‌های یک تکه و سراسری اشاره کرد. در خانه های مدرن همیشه یک فضای باز و سراسری وجود دارد که تمامی قسمت‌های خانه را بجز سرویس بهداشتی و اتاق خواب‌ها را در بر می‌گیرد. در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ قصد داریم به معرفی ویژگی های خانه مدرن بپردازیم. با ما همراه باشید.

خانه های مدرن

در ادامه به چگونگی طراحی دکوراسون مدرن و معرفی چند نمونه از دکوراسون خانه های مدرن می‌پردازیم.

اتاق کار خانگی:

اتاق کار‌های خانگی در خانه مدرن بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. در محیط آرام و در طراحی دکوراسیون اتاق کار در خانه می‌توان خلاقیت از خود نشان داد و با آرامش کار‌های روزانه را انجام داد. فضای دفتر کار خانگی خود را می‌توانید به یک محیط کاملا سفارشی تبدیل کنید.

خانه های مدرن

می‌توانید از کتابخانه برای روح بخشیدن به اتاق کار خود استفاده کنید و محیط کار خود را به محیطی ارامش بخش تبدیل کنید.

خانه های مدرن

برای داشتن یک دفتر کار مدرن و جذاب و دارای محیطی صمیمانه می‌توان از فرش‌های سبک مدرن استفاده کرد. چرا که فرش اتاق کار شما را جلوه‌ای زیبا می‌بخشد.

خانه های مدرن

شما می‌توانید برای زیبایی بخشیدن به اتاق کار مدرن خانگی خود از مبل‌های مدرن استفاده کنید.

خانه های مدرن

میز تلوزیون‌های مدرن شناور یا دیواری خانه های مدرن:

استفاده از میز تلوزیون‌های مدرن شناور نیز می‌تواند در طراحی دکوراسون خانه های مدرن موثر باشد. بویژه در اتاق خواب ها و اتاق نشیمن. در رابطه با میزهای تلویزیون و در صورتی که قصد خرید میز تی وی دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب راهنمای خرید میز تلویزیون را نیز مطالعه کنید که در آن به طور کامل به معرفی انواع میزهای تلویزیون و راهنمای خرید آن‌ها پرداخته‌ایم.

خانه های مدرن

طراحی داخلی خانه های مدرن:

در طراحی خانه های مدرن باید به این اصل توجه داشت که باید بر طبق اصول اولیه یعنی هماهنگی بین قسمت های مختلف خانه برقرار باشد. مثلا حال و پزیرایی‌ها دارای طراحی و چیدمانی یکسان باشند.

دکراسیون آشپزخانه خانه های مدرن:

در آشپزخانه ها عناصری که باید به ‌آن‌ها توجه کرد کابینت‌ها، سنگ اپن و لوازم مورد نیاز یک آشپزخانه است که باید آن‌ها را جوری انتخاب کرد که به خوبی با هم ترکیب شوند. نور طبیعی در آشپزخانه های مدرن یکی اصلی‌ترین نکات در طراحی آشپزخانه است.

خانه های مدرن

طراحی سالن نشیمن در طراحی خانه های مدرن:

برای داشتن اتاق نشیمنی مدرن و زیبا استفاده از کفپوش‌های چوبی، کاغذ دیواری، صندلی‌های راحتی، چراغ ها و داشتن نورگیر می‌توان در نظر گرفت. استفاده از فرش در طراحی اتاق‌های نشیمن مدرن می‌تواند یکی از عناصری باشد که طراحی شما را شیک‌تر و با سلیقه‌تر جلوه می‌دهد.

 

خانه های مدرن و ویژگی های دکوراسیون و چیدمان منزل مدرن

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتنی مدرن:

حمام:

معمولا در دکوراسون‌های حمام  مدرن در خانه های مدرن از رنگ‌های روشن و شاد استفاده می‌کنند. از تکه‌های تزیینی همرنگ با حمام می‌توان برای جلوه دادن و آرامش بخشیدن به فضای داخل حمام استفاده کرد. داشتن نور طبیعی در حمام یکی از لازمه‌های داشتن یک حمام شیک و زیبا است. استفاده از کفپوش‌های تیره نیز میتواند در داشتن حمامی مدرن کار‌ آمد باشد.

خانه های مدرن

سرویس بهداشتی مدرن:

سرویس‌های بهداشتی باید محیطی آرام و دلنشین داشته باشند. محیط کوچک سرویس بهداشتی احتیاج به تزیین و زیباسازی دارد. استفاده از سنگ‌های تزیینی برای پوشاندن دیوار و کف سرویس بهداشتی در زیبایی محیط سرویس بهداشتی نیز تاثیز بسزایی دارد. استفاده از سینک‌های طرح دار و فانتزی لامپ‌های سقفی بلند و هالوژن‌های پر نور با نور‌های روشن می‌تواند سرویس بهداشتی شما را به بهترین نحو تزییت کند.

خانه های مدرن

اتاق خواب‌های خانه مدرن:

اتاق خواب‌های مدرن را می‌توان در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف طراحی کرد. یکی از طرح‌های نسبتا پرطرفدار بین اتاق خواب‌های مدرن ترکیب رنگ‌های خاکستری و سفید است. اتاق خواب‌های مدرن معمولا پنجره‌هایی بدون پرده و محیطی خلوت دارند. استفاده از فرش‌های همرنگ محیط، نقاشی‌های قاب شده هم رنگ دیوار و سقف می‌تواند به مدرنیته بودن طراحی یک اتاق مدرن کمک کند.

خانه های مدرن

جزئیات دکوراسیون داخلی خانه مدرن:

در خانه های با دکوراسییون مدرن اغلب از لوازم تزیینی کمی استفاده می‌شود و در صورت استفاده به صورت پراکنده چیده می‌شوند؛ چرا که وسایل تزیینی جلوه ساده و مدرن محیط خانه را شلوغ می‌کنند و باعث جلوگیری از درک بهتر کار بر از ساختار خانه‌های با سبک مدرن می‌شوند. استفاده از چراغ‌های سقفی باکس دار، کمد‌های یک تکه و گل و گیاه با چیدمان پراکنده. معمولا خانه ‌های با سبک مدرن چیدمانی ساده دارند و فاصله و وسیله ها و مبلمان از هم و از دیوارها زیاد است.

خانه های مدرن

یکی دیگر از ویژگی‌های دکوراسیون داخلی خانه مدرن استفاده از شومینه‌های طرح دار که یکی از متداول‌ترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی در اتاق نشیمن است. معمولا در خانه‌هایی که ساختار مدرن و غیر متراکم دارند اطراف شومینه‌ها خلوت است و تعداد وسایل اطراف به حداقل می‌رسد.

خانه های مدرن

می‌توان از طراحی و وسایل مینیمالیستی دکوراسون خانه‌‌های مدرن طراحی کرد. استفاده از ستون‌های مربع شکل و طراحی آشپزخانه چسبیده به اتاق نشیمن می‌تواند مورد توجه طراحان قرار گیرد.

خانه های مدرن

شیر آلات مدرن در طرح‌های مختلف نیز می‌تواند یکی از عناصر مهم در خانه با سبک دکور مدرن باشد. خانه های مدرن معمولا تشکیل شده‌اند ار فضاهای کوچک و باریک، اما استفاده از شیشه‌های بزرگ و یک تکه به صورت بصری فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

خانه های مدرن

در طراحی دکواسیون مدرن ترکیب قسمت‌های مختلف خانه با یکدیگر و استفاده از فضاهای متفاوت مثل آشپزخانه و اتاق نشیمن و ست کردن دکوراسیون و رنگ بندی آن‌ها با یکدیگر یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه در طراحی خانه مدرن است. استفاده از فضاهای بیرونی خانه مانند تراس و بالکن برای شب نشینی‌ها یا یک شام خانوادگی لذت بخش با استفاده از مبلمان یا صندلی‌های شیک یکی از کارآمد‌ترین موارد استفاده از بالکن‌ها و تراس است.

خانه های مدرن

در دکور خانه‌های مدرن تمامی عناصری که می‌توان استفاده کرد لوازمی ساده در عین حال زیبا و شیک هستند. تمامی فواصل چیدمان نظیر مبل‌ها صندلی‌ها، تلوزیون و دکوری‌های داخل خانه نسبتا از یکدیگر زیاد است و قالیچه‌های کوچک در وسط اتاق، استفاده از لامپ‌های باکس دار و ساده و کاورهای فلزی لامپ همه و همه عناصری مهم در تشکیل یک دکوراسیون داخلی مدرن و شیک هستند. اگر شما نیز یکی از افراد خوش سلیقه در طراحی دکوراسیون خانه ای مدرن هستید نظرات خود را با ما در میان بگذارید. بی‌صبرانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما همراهان همیشگی توکامگ هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فاطمه حق مرادی
فاطمه حق‌مرادی هستم، متولد 1366؛ کارشناسی شهرسازی و همینطور زبان و ادبیات انگلیسی. به نوشتن، خصوصا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی علاقه‌مندم. امیدوارم مطالبم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره.