ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز

شما به‌ راحتی با استفاده از ایده‌های خلاقانه می‌توانید اتاق‌های خود را به بهترین شکل ممکن با دیوارپوش‌های دست ساز خود تزئین کنید. بدون شک ذوق و سلیقه افراد در زمینه دکوراسیون داخلی متفاوت است. از همین رو هرکسی با توجه به سلیقه خود و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزلش، به این مهم از طرق مختلف دست پیدا می‌کند. در ادامه با توکامگ و ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های خلاقانه همراه باشید.

استفاده از دیوارپوش‌های خلاقانه

هنگام شنیدن و یا دیدن واژه دیوارپوش، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد کاغذدیواری است. کاغذدیواری همان طور که از نامش مشخص است کاغذی است که مدل‌ها و رنگ‌بندی بسیار متنوعی دارد. در برخی موارد بسته به نیاز به تهیه آن می‌پردازیم و گاهی اوقات نیز دوست داریم بدون بهره گرفتن از کاغذی دیواری‌های گران‌قیمت با خلق ایده خود به این مهم دست پیدا کنیم. اما دیوارپوش تنها به کاغذدیواری محدود نمی‌شود و می‌توان انواع دیگری از دیوارپوش‌ها را نیز متصور بود. بدون شک استفاده از ابزار ساده مثل کاغذ، چوب، لوازم دکوری و سایر موارد دیگر شما را به این زیبایی بی‌نظیر نزدیک‌تر خواهد کرد.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش

ما در مطلب پیش رو چندین ایده را ارائه می‌کنیم که شما با استفاده از آن‌ها و تلفیق ذوق و سلیقه خود، بدون شک به کاردستی زیبا و بی‌بدیل دست پیدا خواهید کرد.

تزئین خانه با استفاده از چوب و آینه‌ به عنوان دیوارپوش کار بسیار ساده‌ای است. دیوار خانه شما درست شبیه به یک بوم نقاشی است و شما با استفاده از ایده پردازی می‌توانید آثار بسیار زیبایی را بر روی آن خلق کنید. به‌ عنوان‌ مثال قسمتی از اتاق که دیواری بزرگی دارد را در نظر بگیرید. از برش‌های چوب که با استفاده از آینه طراحی و ساخته‌ شده است، به‌ صورت نامنظم برای شکل دادن به فضا استفاده کنید. بسته به سلیقه خود می‌توانید در لابه‌لای این برش‌های چوب از عکس‌های یادگاری و آینه بهره ببرید. اندازه‌های این برش‌های چوب که با آینه ترکیب‌ شده‌اند، با توجه به سلیقه شما به شکل بزرگ و کوچک تغییر سایز می‌دهد. شما می‌توانید همه را به یک اندازه برش بدهید هم اینکه با اندازه‌های متفاوت و به‌ صورت نامتوازن بر روی دیوار نصب کنید. این دیوار می‌تواند به عنوان نمونه‌ای مناسب از دیوار شاخص نیز در نظر گرفته شود.

تزئین دیوار با برش چوب
تزئین دیوار با برش چوب

 

ایده دوم برای تزئین خانه با دیوارپوش

ایده خلاقانه دوم برای تزئین خانه با استفاده از انواع دیوارپوش‌ها، بدون استفاده از کاغذ فراهم می‌شود. شما می‌توانید با توجه به تنوع بالای پارچه‌های سنتی زیبا که در ایران به‌ وفور یافت می‌شوند به این مهم دست پیدا کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از دیوارکوب‌های پارچه‌ای به این زیبایی بی‌نظیر و یک دکوراسیون ایرانی سنتی دست پیدا کنید. بدون شک استفاده از پارچه‌های سنتی بر روی دیوار اتاق نشیمن با توجه به هارمونی رنگ ایجاد شده در فضا، به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز این تغییر رنگ را ایجاد کنید؛ یعنی شما هر زمان که بخواهید با تعویض پارچه می‌توانید دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهید. می‌توانید این کار را با ست کردن کوسن‌ها به انجام برسانید که به این زیبایی خاص به‌راحتی دست پیدا کنید.

 تزئین دیوار با پارچه سنتی
تزئین دیوار با پارچه سنتی
تزئین دیوار با پارچه سنتی
تزئین دیوار با پارچه سنتی

 

ایده خلاقانه سوم برای تزئین خانه دیوارپوش

ایده خلاقانه سوم برای تزئین خانه با دیوارپوش، این بار با استفاده از چند تخت چوب و چند قوطی رنگ ممکن می‌شود. شما دوباره بدون استفاده از کاغذدیواری می‌توانید به یک دیوار زیبا دست پیدا کنید. برای طراحی یک کتابخانه شیک ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک درخت بر روی دیوار ایده بگیرید. تنه درخت را بارنگ قهوه‌ای و برگ‌های آن را به رنگ سبز با کمک فرزندانتان در گوشه‌ای از اتاق نقاشی کنید. سپس با استفاده از چند تخته چوب، قفسه‌های کتابخانه را روی شاخه‌های درخت طراحی کنید. این کار سبب می‌شود شما یک دیوار نقاشی شده زیبا بدون استفاده از کاغذدیواری داشته باشید. این مورد می تواند یکی از ایده‌های خلاقانه استفاده از کاغذدیواری در اتاق کودکان نیز محسوب شود.

تزئین دیوار
تزئین دیوار با نقاشی روی آن

 

ایده خلاقانه چهارم برای تزئین خانه با دیوارپوش

ایده خلاقانه چهارمی که برای تزیین دیوارهای خانه معرفی می‌کنیم، یک دیوارپوش دست‌ساز است. شما به‌ راحتی می‌توانید پروانه‌هایی را با اندازه‌های بزرگ و کوچک طراحی کنید. در صورت تمایل به‌ صورت رنگی در غیر این صورت به رنگ سفید در قسمتی از اتاق که نورپردازی شده است از پروانه‌ها استفاده کنید. پروانه‌ها را به‌صورت تکی از کم به زیاد پشت سر هم بچینید. می‌توانید به‌ صورت تلفیقی، به‌ صورت رنگی و سفید در ابعاد بزرگ و کوچک آن‌ها را طراحی کنید تا به یک دکوراسیون زیبا دست پیدا کنید. این روش در نوع خود یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها و زیباترین مدل‌ها برای تغییر دکوراسیون به شمار می‌رود. می‌توانید از گل، پروانه دوتایی و هر چیز دیگری که برای تصویرسازی به آن علاقه‌مند هستید استفاده کنید.

تزئین دیوار ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ
تزئین دیوار با استفاده از پروانه‌های تزئینی دست‌ساز

 

ایده پنجم برای تزئین خانه با دیوارپوش

استفاده از سنگ به عنوان دیوارپوش کار دشواری نیست، اما کمی جسارت و ریسک می‌خواهد؛ چرا که ممکن است مورد پسند همگان واقع نشود. شما به راحتی می توانید در قسمتی از اتاق که شومینه استفاده می‌شود، و به نوعی نقطه کانونی دکوراسیون منزل است، از سنگ برای دیزاین دیوار استفاده کنید. حال این کار می‌تواند با سنگ‌های ریز یا سنگ‌های درشت به انجام برسد. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. شما با کمی هوش و سلیقه می‌توانید اشکال زیبایی را در زمان چیدمان سنگ‌ها در کنار یک دیگر طراحی کرده و به یک دکوارسیون خاص دست پیدا کنید. با استفاده از سنگ شما بدون صرف هیچ گونه هزینه‌ای می‌توانید به یک دیوار زیبا دست پیدا کنید. حالا با صرف هزینه می‌توانید از سنگ‌های تزئینی زیباتری برای دیزاین دیوار اتاق منزل خود بهره بگیرید. در صورتی که به این نوع تزئینات علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب تزیین خانه با استفاده از وسایل دورریختنی را نیز مطالعه کنید.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

ایده ششم برای تزئین دیوارهای خانه

ایده خلاقانه ششم برای تزئین خانه، استفاده از کاغذدیواری‌های دایره‌ای است. برای این منظور می‌توانید از مقواهای ضخیم استفاده کنید. بسته به نیاز خود اندازه این دایره‌ها به لحاظ پهنا می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید پهنای دایره‌ها را بزرگ‌تر در نظر بگیرید تا برای دیزاین داخل آن بهره بگیرید. برای ساخت کاغذهایی را به شکل مستطیل باریک یا پهن با ارتفاع موردنیاز برش بزنید. سپس با چسب دو سر آن را به هم متصل کنید به شکلی که یک دایره نتیجه کار نهایی شما باشد. اگر کاغذهای شما رنگی نبود می‌توانید آن را با اسپری به رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. با نصب آن‌ها بر روی دیوار علاوه بر یک دیزاین متفاوت، شما صاحب یک کاغذدیواری ارزان‌ قیمت شده‌اید.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

ایده هفتم تزئین دیوارهای خانه، با استفاده از چوب‌های برش شده

این بار به‌ جای استفاده از کاغذ ما به شما پیشنهاد استفاده از برش‌های مستطیلی شکل چوب را می‌دهیم. در قسمتی از فضا، به‌ عنوان‌ مثال پشت میز تلویزیون را برای این دیزاین انتخاب کنید سپس با استفاده از چوب‌های مربعی شکل در اندازه‌های متفاوت دیوار را طراحی کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد با صرف کمترین هزینه یک دکوراسیون متفاوت را تجربه کنید. می‌توانید با استفاده از نورپردازی به این دکوراسیون جلوه خاصی ببخشید. همه این عوامل به ذوق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد و افراد با توجه به هنر خود می‌توانند یک دکوراسیون داخلی متفاوت را تجربه کنند. از این نوع دیوار می‌توان به عنوان یک پارتیشن بندی خلاقانه نیز نام برد.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

ایده خلاقانه هشتم برای تزئین خانه با کاغذدیواری

ایده خلاقانه هشتم برای تزئین خانه استفاده از طرح منظره است که کار بسیار شیک و زیبایی برای شما به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید طرح منظره مد نظر خود را سفارش دهید و آن را بعد از چاپ بر روی دیوار اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید. برای این منظور می‌توان از طرح‌ها و منظرهای متفاوت بهره گرفت. عکس‌های سه‌بعدی، طرح منظره و گل را می‌توانید بر روی دیوارهای اتاق نشیمن خود مورد استفاده قرار دهید. کاغذ دیواری عموماً به‌ صورت برش‌های بزرگ و کوچک در طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال‌ آنکه این ایده تنها به‌ منظور استفاده بر روی دیوارهای یک پارچه صاف مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

ایده خلاقانه نهم برای تزئین خانه با کاغذدیواری

دیوارپوش همیشه برای زیباسازی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار نیازی نیست همیشه از ایده کاغذدیواری استفاده کرد. شما با استفاده از قاب عکس، آینه و یا پارچه‌های رنگی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. به‌ عنوان‌ مثال استفاده از قفسه‌های چوبی و چیدمان آن به شکل خاص بر روی یک دیوار سفید و چیدن وسایل نوستالژی می‌تواند شما را به یک قاب زیبا برای ایده‌پردازی به منظور استفاده از کاغذدیواری نزدیک کند. کار دشواری نیست کافی است عکس‌های  یادگاری و پارچه‌های سنتی را قاب کرده و روی قفسه‌های چوبی قرار دهید.

ایده‌های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش های دست‌ساز - توکامگ

همان طور که مشاهده کردید، شما به‌ راحتی و با استفاده از ایده‌های خلاقانه می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. بدون شک با کمترین هزینه می‌توان بهترین ایده‌ها را درزمینه تغییر دکوراسیون با دیوارپوش‌های خلاقانه ارائه کرد. ما به شما در این مقاله آماده‌سازی کاغذدیواری با استفاده از رنگ، کاغذ به شکل پروانه، کاغذ رنگی، چاپ منظره، چوب‌های مربعی شکل، برش‌های چوب با تلفیق آینه و بسیاری موارد دیگر را آموزش دادیم. شکی در این نیست که شما خود به‌ راحتی با ایده پردازی‌های مختلف می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. نقاشی کشیدن روی بوم نقاشی درست مثل کاغذ دیواری و یا دیوارپوش خلاقانه‌ای است که شما می‌توانید آن را ابداع کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم از تمام ذوق و سلیقه خود بدون هیچ‌گونه استرسی در این راستا استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند به یک دکوراسیون زیبا در فضای داخلی خانه خود دست پیدا کنید. به‌ عنوان‌ مثال شما با ساده‌ترین وسایل، حتی چیزهایی مانند شانه‌های تخم‌مرغ، می‌توانید به یک کاغذدیواری زیبا دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.1 / 5. تعداد امتیازات 18

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .