تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم

تزیین آپارتمان اجاره ای با کمترین هزینه

تزیین آپارتمان اجاره ای به این دلیل که خانه متعلق به خودتان نیست، شاید در نگاه اول کار مشکل و طاقت‌فرسایی به نظر برسد؛ اما در این مقاله از توکامگ روش‌هایی را برای طراحی خانه‌های اجاره‌ای با وسایلی که می‌توان از آن‌ها استفاده مجدد کرد را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه خانه اجاره‌ای را تزیین کنیم؟

با رشد جمعیت، ساخت و ساز آپارتمان‌ها نیز در حال گسترش بوده و از بین سازه‌های جدید بخش عمده‌ای از این املاک را منازل و آپارتمان‌های اجاره‌ای تشکیل می‌دهند. رشد جمعیت، مهاجرت به کلان شهرها برای یافتن شغل و یا سکونت، تنوع طلبی در محیط زندگی و عوامل این چنینی گوشه‌ای از دلایل رشد واحدهای اجاره‌ای هستند. برای بسیاری این جابه جایی‌ها اجباری و برای بعضی دیگر دلخواه و عامدانه است. هر دو دسته نیز دوست دارند منازل شیک و شایسته‌ای داشته باشند. اما به دلیل اینکه این منازل برای خودشان نیست، میل و رغبتی نسبت به ایجاد تغییرات در خانه‌هایشان ندارند. از طرفی عده‌ای بر این باورند به دلیل اقامت کوتاه مدت در یک خانه اجاره‌ای، از نظر اقتصادی نمی‌توان منطقی برای این کار تعریف کرد.

در بطن ماجرا این نکته نهفته است که یک خانه با یک استایل زیبا و شکیل، الهام بخش آرامشی همیشگی و تحریک کننده نشاطی مستمر خواهد بود. از طرفی روانشناسان معتقدند هر انسانی یک شخصیت منحصر به فرد دارد که در قالب طراحی خانه خویش آن را بروز می‌دهد. از کنار هم قرار دادن این مطالب، تصمیمی سخت برای ایجاد یا عدم ایجاد تغییر در خانه اجاره‌ای پیش روی شما قرار می‌گیرد.

با توجه به گفته‌های فوق، در این مطلب توکامگ قصد داریم برای شما روش‌هایی ساده برای تزیین و یا تغییر دکوراسیون منزل با کمرین هزینه برای خانه خود معرفی نماییم که قابلیت بازگشت به حالت اولیه نیز دارد و نگاه شما را به ایجاد دکوراسیون و یا تغییر آن در چنین خانه‌هایی مثبت کنیم.

روش اول؛ استفاده از کاغذ دیواری‌های قابل جدا شدن برای خانه اجاره‌ای

بسیاری از افراد در بدو ورود به منزل جدیدشان شروع به تغییر در رنگ و شاکله اصلی خانه می‌کنند. دامنه این تغییرات بسیار گسترده است؛ از برداشتن دیوارهای میانی تا تغییر رنگ محیط. برای تزیین آپارتمان اجاره‌ای شروع از این نقطه کار جالبی خواهد بود. اما بعضی از این اتفاق‌ها در خانه‌های اجاره‌ای غیر ممکن است.

ما می‌خواهیم در این بخش تغییرات ممکن برای یک خانه اجاره شده را برای شما مطرح کنیم که یکی از آن‌ها نصب کاغذ دیواری‌های جدا شونده است. این روش یک احیای دوباره برای انواع فضاهاست و محدود به خانه‌های اجاره‌ای نمی‌شود؛ بلکه از استفاده از دیوارپوش‌های خلاقانه و زیبا در دکوراسیون هر خانه‌ای مناسب است.  در ضمن نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که شرکت‌های ارائه دهنده کاغذ دیواری جدا شونده از سطح دیوار، این محصولات را با ضمانت‌های مخصوص ارائه می‌کنند.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش دوم: تغییر دادن چشمه‌های نور در خانه

نورپردازی مناسب اتاق‌ها باعث ایجاد وزن و وقار در خانه می‌شود. بسیاری از افراد با تحمل هزینه‌های گزاف، چشمه‌های نور مانند لوسترها و دیوار کوب‌ها را در سایزهای مختلف تهیه می‌کنند، اما وقتی وارد خانه جدید می‌شوند یا نقل مکان می‌کنند، دیگر نمی‌توانند از آن‌ها استفاده‌ای ببرند؛ زیرا با ساختار خانه جدید سازگار نبوده و یا از مد افتاده‌اند. در حالی که با کمترین هزینه می‌توانند تززینات لامپ‌های خانه را تهیه کرده و در بهترین حالت به سلیقه خود در خانه استفاده کنند. با این کار شما به راحتی می‌توانید سلیقه خود را در هر خانه‌ای پیاده کرده و نگران بلا استفاده ماندن لوازم خود نباشید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش سوم: فرش‌های خود را نو کنید

امروزه به کمک بسترهای دیجیتالی موجود به راحتی می‌توانید اجناس قدیمی خود را در معرض فروش قرار داده و به جای آن‌ها محصولات نو خریداری کنید. این امکان پیش از جابجایی از خانه قبلی به خانه جدید باعث می‌شود تا پس از ورود به منزل جدید امکان همگام سازی دکوراسیون راحت‌تر برای شما فراهم شود. یکی از لوازم قابل تعویض و تغییر فرش است. با خیال آسوده می‌توانید فرش جدید را با اندازه، رنگ و طرح دلخواه خود در برای خانه‌تان خریداری کنید. با این کار همواره در حال تجربه یک تحول در بخش تزیین خانه اجاره ای خود خواهید بود.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش چهارم: به دیوارهای خانه‌تان عشق ببخشید

با ورود به یک محیط جدید، احساسات جدید وارد محیط کنید اما خاطرات خوب قدیمی‌تان را نیز با خود به همراه بیاوردید. کاغذ دیواری تنها راه تغییر در دیزاین فضای داخلی شما نیست؛ بلکه یکی از راه‌هاست. برای ایجاد تغییر در نگاه خود به دیوارها، عشق را به آن‌ها اضافه کنید. تصاویر عزیزانتان یا نقاشی‌های مورد علاقه، این دیگر به خود شما بستگی دارد. پیشنهادهای دیگری نیز وجود دارند، مانند استفاده از دکوراتیوهای دیواری یا نقاشی‌های فایبر آرت (تلفیق نقاشی و هنرهای تجسمی). شاید تزیین آپارتمان اجاره‌ای با این روش از نگاه اول هزینه زیادی داشته باشد، اما در عمل این طور نیست.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش پنجم: پنجره‌هایتان را بیارایید

در تزیین آپارتمان اجاره ای حتی اگر در بهترین نقطه و بالاترین طبقه ساختمان باشید، حتی اگر بهترین ویو و پنجره در برابر چشمان شما باشد، اما پنجره‌های خانه‌تان خالی و لخت باقی مانده باشند، هنوز نتوانسته‌اید آپارتمان اجاره‌ای خود را کاملاً شخصی سازی کنید. استفاده از شیدها و پرده‌های مدرن برای پنجره‌ها پیشنهادهای اولیه هر دکوراتوری است که به شما داده می‌شود. اما نیازی به هزینه زیاد و خرج‌های آن چنانی نیست. جمله “زیبایی در سادگیست” راه را برای شما روشن می‌کند. کافی است یک پرده مناسب دکوراسیون داخلی خانه‌تان و هماهنگ با پنجره‌های خانه انتخاب کنید، رنگ و جنس تأثیر گذار هستند اما اولین قدم وجود خود پرده است. یعنی تصمیم بگیرید روی پنجره‌ها پرده‌ای نصب کنید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش ششم: با گیاهان در فضای خانه بازی کنید

استفاده از المان‌های موجود در طبیعت همواره انرژی فراوانی را به آپارتمان‌ها سرازیر می‌کند. بنا به دیدگاه شخصی افراد، میزان استفاده از گل‌ها و گیاهان در منزل متفاوت است، ولی عدم استفاده آن‌ها مگر در شرایط خاص غیر طبیعی است. پس شما هم جزء دسته افراد طبیعی جامعه باشید. استفاده از انواع گیاهان برای ایجاد تحول در خانه امری دست یافتنی و ارزشمند محسوب می‌شود، اما برای احساس این تحول با محل قرار گرفتن گیاهان در محیط منزلتان بازی کنید. اگر چیدمان را فصلی تغییر می‌دهید، هیجان را بالا برده‌اید؛ اما اگر در بازه‌های طولانی این کار را می‌کنید سعی شود مکان درست را انتخاب کنید، شرایط رفت و آمد در محیط، تابش نور مستقیم آفتاب و … را در تعیین مکان گیاهان در آپارتمان مد نظر داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در این رابطه مطلب محبوب‌ترین گل‌های آپارتمانی ایرانی را نیز مطالعه کرده و برای خانه خود مناسب‌ترین گل‌ها را انتخاب کنید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش هفتم: دکوراتیوها و لوازم خانه را تعویض کنید

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که یک میز را ۷ تا ۱۰ سال مورد استفاده قرار می‌دهند، یا لوازم خانه را هر ۵ الی ۶ سال تغییر می‌دهند، بدانید که تزیین آپارتمان اجاره ای جدیدتان با شکست رو به رو خواهد شد. در بسیاری از انسان‌ها ترس از تغییر و یا از دست دادن چیزی وجود دارد، اما بدانید که اگر تغییرات با اصول و طبق سلیقه شما صورت بگیرد نیازی به ترسیدن وجود ندارد. کافیست امتحان کنید و لذت پیاده‌سازی یک نوسازی یا دوباره سازی را با تمام وجود حس کنید. میزها، تابلوها، کابینت‌ها، دستگیره‌ها و … جزیی از ابزار و لوازمی هستند که به راحتی می‌توانید آن‌ها را نو سازی کنید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش هشتم: یک کتابخانه اضافه کنید

اگر اهل مطالعه نیستید، اگر علاقه‌ای به خواندن کتاب ندارید، لااقل برای جذاب‌تر شدن خانه خود هم که شده کتابخانه‌ای در آن به وجود بیاورید. متاسفانه بیشتر خانه‌هایی که در آن‌ها کتابخانه وجود دارد، به صرف زیباسازی فضای منزل است تا استفاده جهت مطالعه. هر چند ما در این قسمت تاکید می‌کنیم که برای تزیین آپارتمان خود حتماً یک کتابخانه کوچک به وجود بیاورید و کتاب‌های مورد علاقه خود را در آن‌ها بچینید. با این امر هم توانسته‌اید یک دکوراتیو خوب برای فضای خانه خود به وجود بیاورید و چون در قفسه کتاب‌ها کتاب مورد علاقه‌تان را چیده‌اید، شاید وسوسه شده و کمی سرانه مطالعه شخصیتان را افزایش دهید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش نهم: اتصالات حمام و سرویس بهداشتی را تعویض کنید

در تزیین آپارتمان اجاره ای امکانات زیادی پیش روی شما قرار دارد. یکی از این موارد تعویض شیر آلات حمام و سرویس‌ها است. برای بسیاری از شما پیش آمده که وارد خانه‌ای جدید شده‌اید و با چکه کردن شیرهای روشویی و حمام مواجه شده‌اید، یا دوش حمام دچار گرفتگی شده و یا آینه‌ها زنگار بسته‌اند. خب مشخصاً با اولین هزینه، شروع به تعویض این لوازم خواهید کرد. اما صبر کنید اگر تمام لوازم سالم و بدون مشکل باشند چطور؟ ما پیشنهاد می‌دهیم شیرالات، آینه، میز توالت و یراق آلات سرویس بهداشتی و حمام را تعویض کنید. بسیاری از این لوازم قابل جدا شدن هستند و می‌توانید در خانه بعدیتان نیز مورد استفاده قرار دهید. لامپ‌های پر نور ولی کم مصرف استفاده کنید و با قرار دادن خوشبو کننده‌های ارگانیک فضا را معطر کنید. اگر شرایط هزینه‌ای برای شما گران تمام می‌شود، کافیست تغییرات را در سطحی انجام دهید که الزام وجود دارد و بقیه را به حال قبلی خود بگذارید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

روش دهم: فضای انبار کردن و پنهان کردن فراهم کنید

شلوغی و به هم ریختگی در خانه‌ای که تازه به آن وارد شده‌اید بیداد می‌کند. تا روزها پس از اسباب کشی در حال جا به جایی و جمع کردن لوازم هستید. اما با یک راه آسان و کم هزینه سرعت این کار را بالا ببرید. به کمک باکس‌های (جعبه) به هم پیوسته و زیبا ابزار و لوازم خود را در خانه دسته بندی کنید. این برای زمان جابجایی نیست؛ با این فضای به وجود آمده جدید، یک ترفند خانگی ساده را برای تزیین آپارتمان اجاره‌ای خود پیاده کرده‌اید. از طرفی از بی نظمی‌های آینده نیز پیشگیری کرده‌اید.

تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه و هزینه کم | توکامگ

همان طور که دیدیم نیازی نیست تا ساختمان شخصا برای خودمان باشد تا اینکه بتوانیم آن را طبق سلیقه خودمان بیاراییم. با کمترین هزینه و ساده‌ترین روش ها نیز می‌توان آپارتمان اجاره‌ای را به دلخواه خود آراست. در این مطلب ده روش تزیین آپارتمان اجاره ای با بودجه‌ای معین و مقرون به صرفه را به شما معرفی کردیم. اگر شما نیز پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه آماده شنیدن نظرات شما هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...