تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز و سال جدید

بهار در راه است و برای ما ایرانیان بهار یعنی سال نو و عید نوروز. اکثر مردم ماه اسفند را با حال و هوای خاصی سپری می کنند، از خرید لباس نو گرفته تا خانه تکانی و تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز، که در این مطلب از توکامگ به آن پرداخته‌ایم.

در کنار خانه تکانی عید نوروز می‌توانید به همراه تغییر فصل و آمدن سال جدید، تغییری به خانه خود بدهید. در این زمینه شاید ایده‌های بسیاری وجود داشته باشد، اما این ایده‌ها ممکن است زمان‌بر بوده و شاید هم شامل هزینه‌های بالا باشند.

برای تغییر دکوراسیون خانه در عید نوروز، حتما لازم نیست دکور خانه خود را به کلی تغییر بدهید و هزینه بالایی صرف این کار کنید، با تغییرات کوچک در دکور خانه  هم می‌توانید این کار را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم ایده‌هایی ارائه دهیم که تا حد امکان مقرون به صرفه باشند و تازگی و طروات را برای خانه شما به ارمغان بیاورند.

برای تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز می‌توانید از اتاق خواب شروع کنید. به تختخواب خود بالشت‌هایی با رنگ روشن اضافه کنید. هیچ چیزی مثل بالشت‌های رنگی نمی‌تواند فضا را زنده کند.

ایده ی دیگر برای اتاق خواب می‌تواند یک سایبان برای بالای تخت باشد. البته از نوع آسان و سریع. برای این کار از پارچه با طرح و رنگ دلخواه خود استفاده کنید و آن را به وسیله چوب پرده به دیوار نصب کنید. همین طور می‌توانید از عکس‌های زیر نیز ایده‌های بیشتری برای این کار بگیرید.

تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز - ایده‌هایی ساده و کاربردی - توکامگ

تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز - ایده‌هایی ساده و کاربردی - توکامگ

تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز - ایده‌هایی ساده و کاربردی - توکامگ

موضوع دیگر در رابطه با اتاق خواب و تغییر دکوراسیون آن، این است که از قاب عکس‌های خانوادگی و شخصی و همچنین تلویزیون استفاده نکنید. چرا که این کار باعث برهم زدن خواب شما می‌شود. در عوض می‌توانید از عکس‌ها و تصاویر هنری مورد علاقه خود استفاده نمایید.

بعد از اتاق خواب برای تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز سری به اتاق نشیمن بزنید. هنگام تزئین اتاق نشیمن خود، سبک خود را اجرا کنید. به این فکر نکنید که دکور خانه بهترین دوست شما، مادر خود، و همسایه کناری چگونه است. مبلمان، لوازم جانبی و رنگ‌هایی که منعکس کننده درون شماست را پیدا کنید، کلید موفقیت در چیدمان دکور خانه این است که طبق سلیقه و ذائقه خود این کار را انجام دهید.

یکی از مشکلات مربوط به خانه مخصوصا اتاق نشیمن این است که چگونه باید مبلمان و اثاثیه منزل چیذه شوند. سعی کنید نقطه مرکزی و کانونی خانه را پیدا کنید؛ مانند شومینه، یک پنجره بزرگ و یا تلویزیون. مبلمان را اطراف آن قرار دهید و اینگونه یه فصای خانه ترکیب و ساختار خاصی دهید.

نکته دیگر هنگام چیدمان منزل اینکه ابتدا وسایل بزرگ را بچینید و سپس کوچکترها را قرار دهید و مبلمان را کمی دورتر از دیوارها قرار دهید. این کار تصور این که دیوار دورتر است را ایجاد می‌کند.

برای تغییر دکوراسیون اساسی در عید نوروز می‌توانید یکی از دیوارها را متفاوت رنگ کنید. چند وقتی است که طراحان این ایده را داده‌اند که رنگ یک دیوار با دیگر دیوارها متفاوت باشد. این دیوار با عنوان دیوار شاخص شناخته می‌شود که در ایران معمولا به آن دیوار تی‌وی می‌گویند که بیشتر اوقات تلویزیون در آنجا قرار می‌گیرد. در این تکنیک یک دیوار از بقیه دیوارها متفاوت است و این امر فضا را چشمگیرتر خواهد کرد. حالا یا با رنگ یا با کاغذ دیواری می‌توانید این کار را انجام دهید. در تصاویر زیر می‌توانید نمونه‌هایی از دیوارهای شاخص که توسط رنگ کردن دیوار و یا با استفاده از کاغذ دیواری بوجود آمده‌اند را مشاهده کنید.

از عکس‌های شخصی برای تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز استفاده کنید. در اکثر مطالبی که راجع به دکور خانه می‌خوانید، حتما یک مورد راجع به استفاده از عکس در دکور خواهید یافت. پس شما هم می‌توانید در تغیر دکوراسیون خانه برای سال جدید از عکس‌های شخصی و خانوادگی استفاده کنید.  این کار حس خوبی به شما خواهد داد. ایده‌های بسیاری در این زمینه هستند و البته نیازی نیست که برای این کار خیلی هزینه کنید؛ می‌توانید با وسایلی که دارید یا استفاده نمی‌کنید، کی طرح جالب و زیبا برای عکس‌های خود بسازید. این مورد بدون شک یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌های تغییر دکوراسیون به حساب می‌آید.

از آینه‌ها استفاده کنید. در دنیای مد امروز، استفاده از آینه‌ها کاربرد بسیاری دارد. در خانه اگر پنجره دارید می‌توانید روبروی آن یک آینه آویزان کنید. این انعکاس تصور داشتن پنجره‌های بیشتر و نور طبیعی را ایجاد کرده و خانه را دلبازتر نشان می‌دهند. همچنین می‌توانید از آینه‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف برای تغییر دکوراسیون منزل خود برای نوروز استفاده نمایید.

به دکور خانه خود گل و گیاهان تازه اضافه کنید. بهتر است با فرا رسیدن فصل بهار، آن را به خانه خود بیاوریم و از گیاهان برای تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز کمک بگیریم. عادت خریدن گل را در خرید هفتگی خود اضافه کنید. اضافه کردن گل و گیاه، تازه حس طراوت و شادابی را به دکور خانه شما می‌دهد. البته اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که خیلی حوصله گل‌کاری و نگهداری از گل را ندارید، گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به تخصص و نگهداری ویژه‌ای نداشته و به طور معمول دارای عمر طولانی‌تری باشند. برای گرفتن ایده‌های جالب و زیبا در رابطه استفاده از گل و گیاه در خانه،‌ پیشنهاد می‌کنیم مطلب استفاده از گیاه در دکوراسیون خانه را نیز مطالعه کنید.

در نحوه چیدمان خانه تجدید نظر کنید. از قفسه‌ها شروع کنید. شیوه چیدمان وسایل داخل قفسه‌ها از جمله اشیا تزئینی، کتاب‌های زیبا و شمع‌ها را تغییر دهید. مثلا اگر همیشه کتاب‌ها را عمودی می‌چیدید، این بار آن‌ها را افقی بچینید و یا آن‌ها را طبق رنگ‌هایشان دسته بندی کنید. برای ایده گرفتن در رابطه با تغییر دکوراسیون قفسه کتاب، می‌توانید مطلب راهنمای چیدمان قفسه کتاب را مطالعه کنید.

یکی دیگر از راه‌های تغییر دکوراسیون خانه این است که وسایل را به صورت فرد بچینید، مثلا تعداد دکوری‌ها و یا قاب عکس‌ها سه تا یا پنج تا باشند. به عقیده طراحان دکوراسیون، این نوع چیدمان بیشتر به چشم می‌آید.

تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز - ایده‌هایی ساده و کاربردی - توکامگ

از میوه‌ها استفاده کنید. میوه‌ها را داخل ظرف‌های شیشه‌ای بزرگ بریزید و از زیبایی طبیعی آن‌ها برای زیباتر کردن خانه خود استفاده نمایید. البته از میوه‌هایی استفاده نمایید که عمر بیشتری دارند مانند پرتقال، لیمو و لیمو ترش، که ماندگاری بیشتری دارند.

راهی دیگر برای تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز این است از وسایل دورریختنی استفاده کنید و به نوعی آن‌ها را بازیافت کنید. نمایش مجموعه‌ای از بطری‌ها، بشقاب‌ها و گلدان‌ها در رنگ‌های مشابه می‌توان چشمگیر باشد. به جای اینکه شیشه‌ها را مستقیما به سطل زباله بیندازید، نگاهی به آن‌ها کنید و ببینید رنگ و شگل جالبی دارند یا نه. آ‌‌‌‌ن‌ها را تمیز کنید و نگه دارید و در نهایت کلکسیونی زیبا از وسایل مختلف خواهید داشت. با مطالعه مطلب ایده‌هایی برای استفاده از وسایل دور ریختنی برای تغییر دکوراسیون، می‌توانید ایده‌های بسیاری برای این کار بگیرید.

تغییر دکوراسیون خانه برای نوروز - ایده‌هایی ساده و کاربردی - توکامگ

در این مطلب از توکامگ سعی کردیم نکات مهم و کاربردی را برای تغییر دکوراسیون خانه در عید نوروز و سال جدید را ارائه دهیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب بتوانید تغییرات چشمگیری را در منزل خود بوجود آورید. ما مشتاقانه آماده شنیدن نظرات شما عزیزان در مورد مطالب توکامگ هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیازات 0

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?