تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟

انتخاب دکوراسیون منزل کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. اما بهتر است قبل از انتخاب دکوراسیون از بین انواع دکوراسیون‌ها، با تعاریف آن‌ها و تفاوت‌ها و شباهت‌هایشان آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. در این مطلب از توکامگ به بررسی تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک که دو مورد از محبوب‌ترین دکوراسیون‌ها به شمار می‌روند، پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

برای انتخاب دکوراسیون، علاوه بر سلیقه شخصی بایستی با ویژگی‌های مهم دکوراسیون‌ها نیز آشنا بوده و سپس مناسب‌ترین دکوراسیون را برای منزل انتخاب کنید. در بین دکوراسیون‌های مختلف نیز می‌توان گفت  سبک‌های دکوراسیون مدرن و کلاسیک جزء محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی هستند که البته تفاوت‌های بسیاری نیز با یکدیگر دارند و هر کدام برای انواع خاصی از منازل مناسب هستند.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ توکامگ

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در منازل

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی معمولا نیازمند هزینه‌های بیشتری است. چرا که معمولا وسایلی که در این نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جنس چوب بوده و گاهی نیز دست‌ساز هستند که باعث می‌شود قیمت این وسایل نسبتا بالا باشد. از طرفی نیز وسایل انتخاب شده برای منزلی با سبک کلاسیک، معمولا ابعاد بزرگی دارند و به همین دلیل نیز توصیه می‌شود که دکوراسیون کلاسیک برای خانه‌های نسبتا بزرگ انتخاب شوند؛ چرا که در غیر این صورت خانه طراحی شده به سبک کلاسیک شلوغ به نظر خواهد آمد.

این مورد در مورد مبلمان مخصوص سبک دکوراسیون نیز صدق می‌کند و معمولا با توجه به این که یکی از ویژگی‌های مبل کلاسیک چوبی بودن است، از این نوع مبلمان در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌شود.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ توکامگ

همچنین میزان نور و نوع نوپردازی منزل نیز یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب دکوراسیون کلاسیک باید به آن توجه شود. چرا که انتخاب سبک کلاسیک برای خانه‌های کم نور، با توجه به جنس و رنگ وسایل و مبلمان که تیره هستند، باعث خواهد شد که منزل غمناک و کسل کننده به نظر برسد.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ توکامگ

اما در مورد سبک مدرن نگرانی زیادی در رابطه با هزینه وجود ندارد؛ چرا که وسایل و مبلمان لازم برای دکوراسیون مدرن نسبت به سبک کلاسیک راحت‌تر یافت می‌شوند و در نتیجه نیز هزینه مورد نیاز برای این دکوراسیون نسبتا کمتر است. از طرفی نیز دکوراسیون مدرن نسبتا مینیمال است و به همین دلیل نیازی نیست که وسایل زیادی برای منزل خریداری شود. با توجه به این نکته، برای سبک‌ مدرن بر خلاف سبک کلاسیک، نیازی به منزل بزرگ نیست و این یکی از مهم‌ترین تفاوت های دکوراسیون مدرن با کلاسیک است. در دکوراسیون مدرن تغییر دادن نحوه چیدمان خانه نیز نسبتا راحت‌تر است و در صورت تمایل به تغییر چیدمان و سبک خانه، نسبت به سبک کلاسیک راحت‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید. با توجه به این نکته می‌توان گفت که برای خانه‌های کوچک، شاید استفاده از دکوراسیون مدرن بهتر باشد.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ توکامگ
تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک و عوامل مهم در انتخاب نوع دکوراسیون

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟ کدام را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ توکامگ

در کل نیز در رابطه با دکوراسیون‌های مختلف بایستی به این نکته اشاره کنیم که هیچ دکوراسیونی به طور مطلق خوب یا بد نیست و با توجه به سلیقه خودتان و عوامل مهم در انتخاب دکوراسیون منزل، که در مطالب بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت، بایستی دکوراسیونی را انتخاب کنید که در آن احساس آرامش داشته باشید.

برگرفته از: myfancyhouse

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 49

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!