پذیرایی از اصلی‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای در بحث دکوراسیون به شمار می‌رود و برای اینکه مدل دکوراسیون اتاق پذیرایی شما شیک و جذاب شود باید از ایده پردازی‌های خاص و متفاوتی بهره بگیرید. ایده‌هایی که در کنار سلیقه شما، خانه شما و پذیرایی آن را تبدیل به محیطی دوست داشتنی و دلنشین خواهد کرد. از طرفی نیز اصلی‌ترین وسیله در دکوراسیون هر پذیرایی مبلمان بوده و سایر وسایل نیز معمولا با آن ست می‌شوند. با توجه به این امر در این مطلب از توکامگ به بررسی و معرفی چند نمونه مبلمان رنگی برای داشتن دکوراسیونی شیک پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

دیزاین اتاق پذیرایی با استفاده از مبل‌های رنگی

شما به راحتی و با ترکیب رنگ‌هایی که به خوبی با هم ست می‌شوند در کنار یکدیگر می‌توانید به یک دکوراسیون شیک دست پیدا کنید. استفاده از رنگ‌های روشن و شاد برای دکوراسیون‌هایی با تم تیره و استفاده از مبلمان تیره برای دکوراسیون‌هایی با تم رنگی روشن پیشنهاد می‌شود.

مبل سرمه‌ای و کوسن‌های هم‌رنگ

یکی از رنگ‌هایی که برای داشتن یک پذیرایی با دکوراسیون شیک پیشنهاد می‌شود، رنگ سرمه‌ای است. این رنگ در مبلمان سبب می‌شود یک پذیرایی رسمی و در عین حال شیک را داشته باشید. همچنین با استفاده از هارمونی رنگ روشن در فضا و محیط اطراف سرویس مبلمان می‌توانید به دیده شدن بهتر این مبل در فضا کمک کنید و از محدود شدن رنگ سرمه‌ای جلوگیری کنید.

مبل سرمه‌ای و کوسن‌های هم‌رنگ

چیدمان رنگی با کوسن‌های رنگی

یکی دیگر از چیدمان‌هایی که می‌توان در دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک مورد استفاده قرار داد، ایده گرفتن از طرح‌های سنتی است. همانند تصویر زیر به‌ راحتی می‌توانید با استفاده از یک مبل با رنگ خنثی و چندین کوسن سنتی به این مهم دست پیدا کنید. از سوی دیگر پاف‌های سنتی که تماماً از پارچه پوشانده شده است، می‌تواند انتخاب مطلوبی برای این دیزاین به شمار آید. بهره گرفتن از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق پذیرایی ایده‌ای بوده است که ما همیشه به مخاطبان توکامگ پیشنهاد داده‌ایم.

چیدمان رنگی با کوسن‌های رنگی

مبل کرم آبی برای داشتن اتاق پذیرایی با دکوراسیونی شیک

استفاده از مبل کرم و صندلی‌های آبی و قهوه‌ای، ترکیبی است که نتیجه آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. از سوی دیگر کوسن‌های به رنگ صورتی و طلایی نیز در این دیزاین داخلی این اتاق مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از میز عسلی سفید، پرده سفید، آباژور سفید ینز شما را در رسیدن به این چیدمان شیک کمک خواهد کرد.

مبل کرم آبی برای دیزاین اتاق پذیرایی

مبل کرمی با کوسن‌های رنگی ساده

یک چیدمان ساده و در عین حال شیک را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. دکوراسیونی که چشم‌نواز بودن خود را مدیون رعایت هارمونی رنگ در محیط است. رنگ مبلمان در یک طیف رنگی با مبلمان انتخاب شده است و شما به‌ راحتی می‌توانید با این نوع مبلمان از کوسن‌های آبی روشن و صورتی، همانند تصویر زیر، استفاده کنید. استفاده از شال مبل و پاف‌های پشمی سبب می‌شوند شما یک پذیرایی لوکس و خاص را تجربه کنید. آباژورهای رومیزی و قاب عکس‌های تزئینی متناسب با رنگ مبلمان کوسن‌ها امری است که به زیباسازی فضای شما بسیار کمک خواهد کرد.

ایده های داشتن دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک

کاناپه خردلی و صندلی‌های تکی سفید

یکی دیگر از ایده پردازی‌ها برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک استفاده از ترکیب رنگ سفید و خردلی است. همانند تصویر زیر می‌توانید از کاناپه‌های خاص مانند مبلمان شزلون برای این منظور بهره بگیرید. همچنین در این تصویر  لوسترهای خاص در کنار قاب عکس‌های خاص سبب شده است شما یک چیدمان جدید را در محیط تجربه کنید. استفاده از زیبایی گل و گیاه نیز امری است که در آن به وضوح مشاهده می‌شود.

کاناپه خردلی و صندلی‌های تکی سفید

دکوراسیون سیاه و سفید

یکی دیگر از چیدمان‌هایی که این روزها مورد توجه برخی افراد قرار گرفته است، ایده پردازی سیاه‌ و سفید است. برای این منظور می‌توانید بخشی از فضای اتاق پذیرایی خود را با این ایده پردازی دیزاین کنید. استفاده از مبل سفید با لوازم دکوری مشکی شما را به یک چیدمان سیاه‌ و سفید نزدیک می‌کند. شما می‌توانید از یکرنگ تک در چیدمان خود برای بیشتر جلوه دادن لوازم دکوری بهره بگیرید. استفاده از فرشی با همین هارمونی رنگ که پیوسته به رنگ دیوار مرتبط است سبب شده استفاده از رنگ سیاه‌ و سفید در این محیط به‌ خوبی مشهود باشد. یک مبل تکی بنفش نیز در این دکوراسیون دو رنگ به خوبی خود را نشان می‌دهد.

دکوراسیون سیاه‌وسفید

مبل کرم با ترکیب سایر رنگ‌ها

شما با استفاده از یک مبل کرمی و چند مبل رنگی دیگر در این تصویرسازی زیبا می‌توانید یک دکوراسیون شیک را رقم بزنید. برای این منظور می‌توان از یک کاناپه دو نفره کرمی، کاناپه دو نفره سبز، صندلی تکی سفید و آبی استفاده کنید. استفاده از فرشی که با همین تناژ رنگی است سبب می‌شود شما یک دکوراسیون شیک و خوش‌ نقش‌ و نگار در محیط داشته باشید.

مبل کرم با ترکیب سایر رنگ‌ها

ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای

شاید هیچ‌گاه تصور هم نمی‌کردید که رنگ قهوه‌ای و سبز به این خوبی در کنار هم‌ نشست کنند. شما می‌توانید از این چیدمان شیک برای اتاق پذیرایی خود به‌ راحتی استفاده کنید. سنگین بودن این رنگ‌ها سبب جذابیت اتاق پذیرایی شما خواهد شد. همچنین می‌توانید از شال مبل سفید و کوسن‌های سبز همانند تصویر برای زیباسازی بیشتر محیط استفاده کنید. درختچه‌های طبیعی آپارتمانی که مشاهده می‌کنید به لوکس شدن چیدمان شما بسیار کمک می‌کند.

ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای

مبل خاکستری و دکوراسیون شیک پذیرایی

شاید با خود بگویید رنگ خاکستری زیاد جلوه زیبایی به محیط نمی‌دهد. باید به شما بگویم همانند تصویر می‌توانید با استفاده از این رنگ به یک دکوراسیون سیاه‌ و سفید دست پیدا کنید. برای این منظور می‌توانید از هر رنگی که تمایل دارید استفاده کنید. به‌ عنوان‌ مثال استفاده از رنگ صورتی، سفید و طلایی چیزی است که در این تصویر به‌ راحتی استفاده‌ شده است. از آنجایی‌ که رنگ مبل خاکستری است و یکرنگ خنثی محسوب می‌شود، شما به‌ راحتی می‌توانید از سایر رنگ‌ها نیز در این ایده پردازی بهره بگیرید.

مبل خاکستری

مبل کرم با لوازم تزئینی طلایی

یکی از رنگ‌هایی که به‌ راحتی با هر هارمونی رنگی ست می‌شود رنگ سفید و کرمی است. برای این منظور می‌توانید از لوازم دکوری طلایی برای بهتر دیده شدن ایده بگیرید. شما به‌ راحتی با استفاده از چند آباژور دیواری می‌توانید خاص بودن نورپردازی را در محیط پیاده کنید.

مبل کرم با لوازم تزئینی طلایی

رنگ‌های خنثی در پذیرایی شیک

استفاده از یک دکوراسیون صد در صد خنثی در دکوراسیون اتاق پذیرایی نیز بلامانع است. همانند تصویر شما به‌ راحتی می‌توانید از رنگ طوسی روشن و طوسی تیره برای این منظور استفاده کنید. حتی دیوارهای این فضا بارنگ طوسی روشن رنگ‌آمیزی شده است و شما هیچ‌ چیز ناموزونی در تصویر نمی‌بینید. بدون تردید برای رسیدن به این دکوراسیون شما باید از لوازم تزئینی سفید بهره بگیرد. همچنین قاب‌های سفیدی که در تصویر مشاهده می‌شود سبب شده ایده پردازی شما با تناژ رنگی طوسی سفید ادامه‌دار دیده شود.

رنگ خنثی در پذیرایی

چیدمان سفید در پذیرایی

این چیدمان‌ یکی از دکوراسیون‌های با رنگ روشن محسوب می‌شود. بدون تردید وسواسی بودن شما برای محافظت از این مبلمان شیک و زیبا سبب می‌شود شما آرامش مطلوبی با این چیدمان نداشته باشید. از سوی دیگر اگر استفاده از این دکوراسیون برای اتاق پذیرایی استفاده شود که رفت‌ و آمد به آن بسیار کم است بهترین انتخاب است. رنگ روشن و شاد این دکور سبب می‌شود حس و حال خوبی را در فضا تجربه کنید و با استفاده ازگل‌های طبیعی به این حس زیبا اضافه کنید.

چیدمان سفید

مبل مخمل آجری

برای ایده پردازی دیگر اتاق پذیرایی استفاده از رنگ‌های گرم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این امر سبب می‌شود شما یک چیدمان گرم و صمیمی‌تر در محیط مشاهده کنید. برای این منظور همانند چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید می‌توانید از مبل و یا کاناپه‌های با رنگ آجری استفاده کنید. همچنین دیزاین آن به‌وسیله کوسن‌های سفید قهوه‌ای کار دکوراسیون شما را بسیار زیباتر به رخ می‌کشد. همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد برای اینکه دیوار شما با فضا هارمونی رنگ خوبی داشته باشد نیازی نیست به رنگ‌آمیزی آن بپردازید. استفاده از یک تابلوی بزرگ با رنگ تیره در کنار این مبل روشن به جلوه دادن آن بسیار کمک کرده است.

مبل مخمل آجری

مبل سفید با کوسن‌های سنتی

برای این امر شما می‌توانید از یک سرویس مبل سفید همراه کوسن‌های رنگی سنتی استفاده کنید. بدون تردید هر جایی که کوسن‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند پای پاف‌های سنتی نیز باز می‌شود. استفاده از المان‌های سنتی در این فضا با استفاده از چند قاب زیبا به‌خوبی مشهود است. شما با استفاده از درختچه‌های طبیعی نیز می‌توانید کار ایده پردازی خود را به پایان برسانید و دکوراسیون شیک ایرانی داشته باشید.

مبل سفید کوسن‌های سنتی

دکوراسیون خاص و تلفیق رنگ‌ها با یکدیگر

در تصویر یک مبل یاسی، سفید و سبز زیتونی مشاهده می‌شوند و این امر هیچ ناهماهنگی را در محیط پیاده نکرده است. از سوی دیگر دیوار به رنگ تیره دیزاین شده تا بازی رنگ‌ها به‌ خوبی مشهود باشد. همچنین استفاده از قاب‌های رنگی این امر را برای شما فراهم کرده است که از یک اتاق تیره و دلگیر دوری‌ کنید.

دکوراسیون خاص و تلفیق رنگ‌ها

مبل سفید و قهوه‌ای روشن

استفاده از رنگ‌های روشن در یک دکوراسیون تیره طرفداران بسیاری دارد. تیره بودن کف و دیوار فضا می‌شود به‌ خوبی رنگ روشن مبل شما به چشم بیاید. استفاده از میز عسلی‌های مترادف با صندلی تک نشان از ادامه‌دار بودن رنگ قهوه‌ای روشن بدون هیچ مشکلی در فضا است.

مبل سفید و قهوه‌ای روشن

نظر شما در مورد این ترکیب رنگ‌ها برای داشتن دکوراسیون شیک در اتاق پذیرایی چیست؟ کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: (۷ رای, امتیاز: ۴.۰۰ از ۵)
Loading...

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید