دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم ؛ رنگ های مناسب این سبک

مونوکروم

در دکوراسیون به سبک مونوکروم فقط داشتن یک رنگ کافی است. طرح رنگ مونوکروم یکی از ساده ترین پالت های دکوراسیون برای اجرا است، با این وجود می‌تواند یکی از سخت ترین ها برای چیدمان دکوراسیون باشد، پس هنگام چیدن باید نکته های ریز مربوط به هر رنگ را خوب رعایت کنیم. اگر اشتباه انجام شود، مونوکروم ممکن است بسیار یکنواخت باشد و تبدیل به یک اتاق خسته کننده، بدون تنوع و بدون علاقه شود. دو تصور غلط رایج درمورد دکوراسیون به سبک مونوکروم این است که به اشتباه فکر می‌کنند فقط می‌توان از رنگ بژ استفاده کرد یا اینکه فکر می‌کنند به این معنی است که فقط در یک اتاق بدون هیچ گونه تغییر دیگری باید تنها از یک رنگ استفاده کرد. درواقع از هر رنگی می‌توان استفاده کرد: صورتی، نارنجی، آبی و …

گرچه مونوکروم به معنای تک رنگی است اما به این معنا نیست که هیچ گونه تناژ دیگری از آن رنگ را نمی‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال، ممکن است اتاقی با رنگ های سرمه ای، آبی کاربنی، آبی آسمانی کمرنگ و آبی تجارتی تزئین شده باشد، اما هنوز هم مونوکروم است زیرا همه تغییرات آبی است. همچنین مونوکروم به این معنا نیست که هر سطح از اتاق باید یک رنگ باشد؛ شما می توانید از رنگ سفید یا سایر رنگ های خنثی برای پشتیبانی رنگ اصلی خود استفاده کنید. درواقع، اتاق نارنجی درعکس زیرنشان می دهد که تمام تخت سفید است، اما اکثریت قریب به اتفاق اتاق را سایه های مختلف رنگ شاد نارنجی در بر گرفته است. نگاهی به اتاق های موجود در اینجا بیندازید. همه مونوکروم هستند، با این حال درهیچ کدام فقط از یک رنگ استفاده نشده و یکنواخت نیز نیستند.

دکوراسیون به سبک مونوکروم

آبی

اگر دوست دارید کارها را ساده انجام دهید، یک پالت مونوکروم کاملا طبیعی است و وقتی نوبت به انتخاب رنگ شاد در خانه می رسد، با انتخاب رنگ آبی هرگز اشتباه نکرده اید. نگاه کنید که این اتاق آبی چقدر آرام است و نسبتا از ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال پیروی می کند.

صندلی آبی پررنگ و گیاه سرخس سبز روی میز به اندازه کافی کنتراست ایجاد می کند تا رنگ های ملایم آبی را در در بقیه فضا ایجاد کند.

اتاق آبی به سبک مونوکروم

سفید

خالص، آرام و ظریف؛ رنگ سفید در دکوراسیون به سبک مونوکروم سرعت یک اتاق خواب جذاب، در عین حال آرامش بخش را تنظیم می‌کند.

تختخواب های کاملاً گچ دار، کف چوبی، چراغ های آویز با روبان تاب خورده و آینه تزئیناتی همه بافت و کنتراست این اتاق خواب سفید زیبا هستند.

اتاق سفید به سبک مونوکروم

بنفش

درحالیکه رنگ بنفش روشن در دکوراسیون اتاق خواب کودک عالی است و رنگ های پاستلی در هر اتاقی زیبا به نظر می‌رسند‌، سایه های عمیق آلویی رنگ که در عکس زیر نمایش داده شده است می‌تواند استفاده شود و کاملا مناسب اتاق خواب اصلی است. دیوارهای تیره‌، با وجود تصورات غلط رایج‌، می‌توانند در واقع یک اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهند و به طور شگفت آوری انتخاب خوبی برای اتاقی است که نور زیادی ندارد. وقتی دیوارها به همان اندازه دیوارهایی که در اینجا نشان داده شده استحکام دارند، یک سقف سفید به شما کمک می کند تا از احساس غار بودن اتاق جلوگیری کنید.

اتاق بنفش به سبک مونوکروم

سبز

تمیز، تازه و آرام؛ رنگ سبز در اتاق خواب بسیار دوست داشتنی باست. هنگامی که سایه های مختلف رنگ سبز را ترکیب می‌کنید، مانند اتاق خواب موجود در عکس زیر، آنقدر جالب هست که کل اتاق به تنهایی می‌تواند این رنگ را داشته باشد. در اینجا به تمام بافت ها نگاه کنید: نیمکت روکش مخملی، سر تخته ای، فرش برش خورده، میز کناری فلزی، ملافه چاپی و پرده های شفاف. ترکیبی گسترده از بافت های سبز رنگ رازی است که از یکنواختی در یک اتاق مونوکروم جلوگیری می‌کند.

اتاق سبز به سبک مونوکروم

خاکستری

آرام، پیچیده و معاصر؛ خاکستری در بحث تزئینات داخلی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به این اتاق خواب زیبا و خاکستری نگاهی بیندازید و دلیل آن را به آسانی می‌توان فهمید. اگرچه یک اتاق کاملاً خاکستری که اشتباه چیده شده باشد استریل یا سرد به نظر می‌رسد، اما در اینجا همچین اتفاقی رخ نداده است. این به این دلیل است که بافت های زیادی برای افزایش جذابیت های اتاق وجود دارد و سایه های خاکستری در فضای اتاق به طرف گرم گرایش دارند. کاملا زرق و برق دار.

اتاق خاکستری به سبک مونوکروم

صورتی

نه تنها برای اتاق دختران کوچک، بلکه صورتی برای اتاق خواب اصلی نیز مناسب است به شرطی که تمام وسایل ساده نگه داشته شوند. در این اتاق خواب، تخت خواب چهارخانه صورتی صحنه نمایش را به دست گرفته است، اما بقیه مبلمان کاملاً سنتی هستند و ظاهر کلی را عالی و شیک نگه می‌دارند. پرده های صورتی رنگ یکدست با دیوارها و فرش ترکیب می‌شوند.

آثار هنری قاب دار بالای تخت بگذارید تا الگوی دیگری به غیر از خود تخت نیز در اتاق وجود داشته باشد و سعی کنید این قاب ها بسیار بزرگ باشند.

اتاق صورتی به سبک مونوکروم

مشکی

فکر می‌کنید یک اتاق خواب سیاه فقط برای یک خون آشام است یا یک طرفدار راک؟

اگرچه مطمئناً برای همه مناسب نیست اما رنگ مشکی می‌تواند به طرز شگفت انگیزی پر زرق و برق، آرام و ظریف باشد؛ کاغذ دیواری با طرح مشکی، چهارپایه های چاپ شده گورخری، لوستر باشکوه و چراغ های خواب و صندلی تزیین شده به نظر نمی رسد فضا را تیره و تار نشان دهد، همانطور که در اتاق این عکس نشان داده شده است. اما این سقف سفید، تخت، قاب های صندلی و تخته های قرنیز است که برای پر زرق و برق نگه داشتن اتاق حیاتی است.

اتاق مشکی

برنز

اکنون اینجا اتاقی است که برنزه سازی مونوکروم را به درستی انجام داده است. رنگ دیوار دوست داشتنی فضایی آرام را تنظیم می‌کند که در عین حال هرگز کسل کننده نیست و بافت های مختلف در ملافه، فرش، لوستر کریستال و صندلی و گیاهان دریایی مورد توجه قرار می‌گیرد. در اینجا تمام دلایلی که شما نیاز دارید مبنی بر اینکه اتاقی که فقط با مواد خنثی تزئین شده باشد هم می‌تواند زیبا باشد وجود دارد.

اتاق برنز

 

گلبهی

به نظر شما این رنگ نارنجی است یا صورتی؟ هیچ کدام، این گلبهی است. رنگی است که بین دو رنگ نارنجی و صورتی قرار دارد. درحالیکه رنگ گلبهی به نظر کاملا زنانه می‌آید اما در اتاق خواب معمولا هنگامی که با وسایل تیره ترکیب شود به خوبی جلوه می‌کند. همانطور که در این عکس نشان داده شده است. قاب عکس های سیاه، آینه گرد ساده و نیمکت چرمی مشکی، به اندازه کافی ذوق مردانه به اتاق اضافه می‌کند تا این اتاق خواب کوچک را به همان اندازه برای هر دو جنسیت هم زن و هم مرد جذاب کند.

اتاق گلبهی

قهوه ای

دیوارهای قهوه ای تیره بسیار معاصر هستند؛ عکس های به سبک قدیمی روی دیوارهای اتاق که در اینجا نشان داده شده اند‌، همراه با مبلمان سنتی، جذابیت دنیای دیروز را به فضا می‌بخشد. پتو و پرده های برنز پالت مونوکروم را رعایت می‌کند اما چراغ فیروزه ای رنگ لمس شگفت آوری از رنگ را اضافه می‌کند. اگرچه شما احتمالا نمی‌خواهید چیزهای رنگی متضاد را به تم تک رنگ خود اضافه کنید، اما هیچ قانونی این را ننوشته است که شما نمی‌توانید یک یا دو رنگ خارج از رنگ اصلی خود استفاده کنید، پس آن را امتحان کنید.

اتاق قهوه ای

زرد

در دکوراسیون به سبک مونوکروم زرد رنگی بسیار شاد است و ممکن است برای اتاق خواب کمی زیاد باشد‌، اما اگر به درستی انجام شود، حتی یک اتاق زرد رنگ نیز می‌تواند آرامش بخش باشد. راز آن این است که به جای استفاده از رنگ های روشن و خالص زرد، با سایه های تیره تر زرد کار کنید. در اینجا سایه کره ای روی دیوارها، سقف و ملافه با پارچه ای مایل به سبز و زرد که سایبان را تشکیل می‌دهد، بالش ها و سایه های پنجره را بیشتر نرم می‌کند.

اتاق زرد

یکی دیگر از انواع سبک های دکوراسیون داخلی را در این مطلب معرفی کردیم. به نظر شما برای داشتن یک دکوراسیون به سبک مونو کروم چه اصولی را باید رعایت کرد؟ در مطالب بعدی اکسسوری ها و مبلمان مناسب این سبک دکوراسیون را معرفی خواهیم کرد.

منبع: thespruce

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.9 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.