در دنیای دکوراسیون، هر روز شاهد مدها و روندهای جدیدی هستیم که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاصی داشته و با ظرافت هر چه تمام به زیبایی دکوراسیون‌های طراحی شده کمک می‌کنند. یکی از این روندهای جدید که انتظار می‌رود از جمله موارد استفاده شده در دکوراسیون خانه‌های ۲۰۱۸ نیز باشد، دیوار شاخص است که در این مطلب از توکامگ به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

دیوار شاخص

دیوار شاخص چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دیوار شاخص یا همان accent wall در دنیای دکوراسیون به دیورای گفته می‌شود که طراحی آن نسبت به سایر دیوارهای اتاق متفاوت است. این تفاوت می‌تواند در رنگ دیوار بوده، رنگ آن سایه‌ای از رنگ سایر دیوارها باشد، و یا اینکه رنگ، طرح و یا جنس آن به طور کلی نسبت به دیوارهای دیگر کاملا متفاوت باشد.

دیوار شاخص
نمونه‌ای از دیوار شاخص رنگی که در آن از رنگ صورتی در کنار رنگ سفید استفاده شده است

 

سطح دیوار شاخص می‌تواند نقاشی، کاغذ دیواری، آجری و یا طرح‌های دیگری باشد و همان طور که از نام این نوع دیوار مشخص است، از آن برای متمایز بودن و  از بین بردن طرح یک دست ایجاد شده توسط دیوارهای اتاق استفاده می‌شود؛ به خصوص زمانی که برای رنگ‌امیزی دیوارهای اتاقی از یک رنگ استفاده شده باشد. البته در اتاق‌هایی که از کاغذدیواری به جای رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود نیز از دیواری ساده به عنوان دیوار شاخص و به منظور از بین بردن طرح یکدست اتاق استفاده می‌شود. هدف استفاده از این دیوار می‌تواند تنها برای ایجاد تفاوت و زیبایی بوده و یا برای برجسته کردن عناصر تزئینی و یا نقطه کانونی منزل مانند تابلوی نقاشی روی دیوار باشد.

دیوار شاخص
نمونه‌ای از دیوار شاخص که در از کاغذ دیواری طرح‌دار برای متمایز کردن نسبت به سایر دیوارهای اتاق استفاده شده است

 

در مطالب بعدی توکامگ منتظر مطالب بیشتری در رابطه با دیوارهای شاخص و چگونگی استفاده مناسب از آن‌ها در دکوراسیون داخلی باشید.

به این مطلب امتیاز بدهید: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

4 نظرات

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید