طراحی داخلی منزل ایرانی با سبک و سیاق ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی با سبک و سیاق ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی کار دشواری نبوده و هر ایرانی می‌تواند مطابق با سلیقه خود به یک دیزاین متفاوت در طراحی ایرانی دست پیدا کند. شاید تمایل داشته باشید خانه‌ای با سبک وسیاق سنتی داشته باشید و یا شاید علاقمند به داشتن خانه‌ای ساده و لوکس باشید. تردیدی نیست بدون اینکه در این زمینه تخصصی داشته باشید و تنها با ایده پردازی و دیدن تصاویری از طراحی‌های داخلی ایرانی می‌توان به این مهم رسید. با این مطلب از مجله اینترنتی دکوراسیون توکامگ همراه شده و با طراحی های داخلی مناسب برای منزل ایرانی آشنا شوید.

لوازم تزئینی

طراحی داخلی منزل ایرانی و راهکارهای آن

طراحی داخلی منزل ایرانی را با اقلام مهم در دیزاین آغاز می‌کنیم. این اقلام عبارتند از:

سرویس مبلمان در طراحی داخلی منزل ایرانی

یکی از کلیدی‌ترین مواردی که در طراحی داخلی منزل ایرانی مورد توجه قرار می‌گیرد چیدمان و انتخاب مبل است. این امر بستگی به سلیقه افراد دارد. برخی از افراد با رویاپردازی دوست دارند فضای سنتی داشته باشند و برخی دیگر فضاهای امروزی را برای خانه خود ترجیح می‌دهند.

سرویس مبلمان در طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سنتی و قدیمی

اگر علاقمند به طراحی سنتی و قدیمی ایرانی در منزل خود هستید می‌توانید به جای مبل از تخت هایی با یک روکش گلیم و پشتی‌های سنتی بهره ببرید. حال اگر علاقمند به سنتی‌تر کردن فضا هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از مخدعه‌های قرمز مخملی با روکش‌های سفید برای دیزاین تخت است.

سرویس مبلمان در طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک کلاسیک

طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک کلاسیک با استفاده از لوازم کلاسیک فراهم می‌شود. شما با استفاده از مبل‌های نیمه استیل یا همان مبل کلاسیک می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید . همچنین برای دیزاین این فضا می‌توانید از لوازم قدیمی خود که به لوزام عتیقه و نوستالژی تبدیل شده‌اند نیز بهره ببرید. ایجاد یک دکوراسیون شیک چوبی در مجاورت مبلمان کلاسیک، شما را به این مهم نزدیک‌تر می‌کند و شما به راحتی می‌توانید به یک چیدمان کلاسیک با طراحی متفاوت دست پیدا کنید.

طراحی داخلی منزل ایرانی

سرویس مبلمان در طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سلطنتی

طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سلطنتی نیازمند به مبل‌های تمام استیل دارد. مبل‌های استیل به همان مبلمان سلطنتی شهرت دارند از همین رو جلوه و شکوه خاصی را به خود اختصاص داده‌اند. برای رسیدن به یک دیزاین سلطنتی و چشم‌گیر می‌توانید از رنگ‌های خاصی که در این مبلمان استفاده می‌شود بهره ببرید. رنگ بنفش، قرمز، طلایی و مشکی شما را در ایجاد یک فضای سلطنتی یاری می‌کنند. به راحتی با مبلمان استیل بر فرض قرمز طلایی می‌توان به این زیبایی خاص دست پیدا کرد.

راهنمای خرید مبل استیل

سرویس خواب طراحی داخلی منزل ایرانی

یکی از اساسی‌ترین وسایلی که در اتاق خواب به آن توجه می‌شود سرویس خواب است. شما با استفاده از یک سرویس خواب راحت و شیک می‌توانید یک دیزاین خاص را مطابق با سلیقه خود تجربه کنید. حال اگر دیزاین مبلمان شما به سبک کلاسیک، سنتی و یا سلطنتی است، به شما توصیه می‌کنیم سرویس خواب خود را نیز به همین سبک تهیه و چیدمان کنید. برای مثال چیدمان به سبک سلطنتی یک تخت با تاج بلند و طلایی را طلب می‌کند که با پارچه‌های مخمل و ساتن فیروزه‌ای دیزاین شده باشد! حال اگر قصد شما یک چیدمان سنتی است، استفاده از سرویس خواب با روتختی چهل تیکه شما را به این مهم نزدیک‌تر می‌کند.

طراحی داخلی منزل ایرانی

 فرش در طراحی داخلی منزل ایرانی

طراحی دکوراسیون ایرانی همیشه با استفاده از فرش‌های لاکی قرمز فراهم می‌شده است. از همین رو جایی برای بحث در این حوزه نیست؛ ما تنها برای شما چند ایده متفاوت داریم. شما از نمد می‌توانید به عنوان پادری استفاده کنید. اگر تمایل داشتید از گلیم‌های یادگاری و زیبای قدیمی به عنوان یک قاب عکس نهایت لذت را ببرید. یک پیشنهاد ویژه ما به شما فرش چهل تیکه است. بله درست شنیده اید؛ شما می‌توانید فرش‌های قدیمی را با اندازه‌های کوچک تهیه کنید و از آن برای خود فرش‌های چهل تیکه آماده کنید و تاثیر زیبایی آن را در فضا مشاهده کنید. از آنجایی که فرش‌های سنتی ایرانی جلوه خاصی از زیبایی به فضا می‌بخشند در چیدمان‌های کلاسیک با تناژ رنگی گرم‌تر و در چیدمان سلطنتی با تناژ رنگی تیره‌تر بسیار مورد پسند واقع می‌شوند.

طراحی داخلی منزل ایرانی

استفاده از پرده در طراحی داخلی منزل ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی با استفاده از پرده به پایان می‌رسد. پرده اتاق نشیمن و سایر قسمت‌های خانه همیشه یکی از مهم‌ترین عناصری است که در آماده سازی فضا اثر گذار واقع می‌شود. از همین رو در سه طراحی متفاوت به بررسی این مهم می‌پردازیم.

استفاده از پرده در طراحی داخلی منزل ایرانی سنتی

اگر تمایل دارید تم منزل شما مطابق با سبک دکوراسیون سنتی طراحی شود دست شما برای انتخاب پرده بسیار باز است. شما می‌توانید به این منظور دست به خرید پارچه‌های ارزان قیمت بزنید و نیاز به صرف هزینه‌های زیاد نیست. به عنوان مثال پارچه‌های حریر سفید ساده، پارچه‌های گلدار و پارچه‌های چهارخانه برای دیزاین آشپزخانه بسیار برای دیزاین سنتی انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌روند. می‌توانید با ایده پردازی خود نوع بستن آن را نیز به سبک خانه‌های قدیمی تغییر دهید.

طراحی داخلی منزل ایرانی

استفاده از پرده در طراحی داخلی منزل ایرانی کلاسیک

به این منظور پیشنهاد ما به شما استفاده از پرده‌های ابریشمی طرح قدیم با گل‌های درشت و برجسته است. انتخاب رنگ به سلیقه شما و نوع چیدمان سرویس مبلمان بستگی دارد، اما شما می‌توانید به راحتی با رنگ‌های قهوای روشن، خاکستری، سبز زیتونی به دکوراسیون کلاسیک فضا را نزدیک‌تر کنید. به صورت تلفیقی نیز می‌توانید از نقش‌های طلاکوب شده  نیز بهره ببرید.

طراحی داخلی منزل ایرانی

استفاده از پرده طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سلطنتی

طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سلطنتی با استفاده از پرده‌های سلطنتی به اتمام می‌رسد. شما می‌توانید از پرده‌های بلند با رنگ‌های خاص برای این منظور بهره ببرید. به عنوان مثال یک پرده بنفش با طراحی گل‌های طلایی و یا یک پرده قرمز با گل‌های مشکی بسیار به خواسته شما نزدیک است. برای دیزاین پرده نیز می‌توانید از دیوارکوب‌های طلایی و بلوری بهره ببرید. هر چه لوازم تهیه شده اشرافی‌تر باشد فضای شما با شکوه‌تر جلوه می‌کند.

لوازم تزئینی برای طراحی داخلی منزل ایرانی به سبک سنتی

می‌توانید از لوازم سنتی مثل پارچه‌های ابریشمی قدیمی، صنایع دستی ایرانی، گلدان‌های سفالی، ظروف مسی، ظروف شیشه‌ای آبی فیروزه‌ای، چینی‌های گل قرمز و بسیاری موارد دیگر برای داشتن یک فضای سنتی بهره ببرید. به راحتی با مطالعه در زمینه دیزاین‌های داخلی افراد بومی هر محله در ایران می‌توان به ایده پردازی‌های متفاوتی در این حوزه دست پیدا کرد. با توجه به فرهنگ غنی ما در صنایع دستی این امر کار دشواری به نظر نمی‌رسد.

طراحی داخلی منزل ایرانی

با توجه به مواردی که اشاره شد اصل یک دکوراسیون ایرانی دیزاینی به سبک سنتی است. حال شما با توجه به علایق شخصی خود می‌توانید یک دکوراسیون زیبا طراحی کرده و از آن در فضای خانه خود نهایت لذت را ببرید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 2.8 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .