چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟ راهنمایی برای زیباترین چیدمان و دکور

این سوال که « چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟» آنقدر کلی است که به نظر می‎رسد برای پاسخ دادن به آن ناگزیر باشیم به جنبه‎های متعددی از علوم گرافیک، معماری‎ داخلی و … بپردازیم. از سوی دیگر زیبایی خانه تا حد زیادی سلیقه‎ای محسوب می‎شود؛ پس چگونه می‎توان به این سوال در یک مقاله کوتاه به گونه‌ای پاسخ داد که سلیقه‎های گوناگون خوانندگان مقاله تامین شود؟ نکته دیگر متفاوت بودن خانه‎ها از نظر اندازه و نقشه  و … است پس آیا می توان نسخه یکسانی برای زیبا نمودن دکوراسیون آن‌ها پیچید؟

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟ راهنمایی برای زیباترین چیدمان و دکور در توکامگ

با وجود تمام آنچه گفته شد در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ سعی کرده‎ایم به این سوال که «چگونه یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟»، به گونه ای پاسخ دهیم که تقریباً برای تمام سلیقه‌ها و در مورد تمام خانه‌ها قابل قبول باشد و در عین حال درک و پیاده‌سازی آن ساده و آسان باشد و نیاز به دانش تخصصی و وقت و هزینه خاصی نداشته باشد. همین ویژگی‌ها موجب می‎شوند که شما به جای غرق شدن در دنیای متنوع مبل‌ها، پرده‎ها، انواع دکوری‌ها و … بتوانید در مواجهه با هر جزء از اجزای دکوراسیون از موضع بالا و مسلط برخورد کرده و به سرعت انتخاب نمایید. بدون اینکه نیاز داشته باشید منّت فرد کاربلدی را بکشید که  بخواهد شما را همراهی نماید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

فرض کنید بخواهید بدون داشتن یک دید کلی نسبت به دکوراسیون خانه خود و بدون داشتن یک نقشه و راهنمای راه ساده و همه فهم، اقدام به خرید نمایید. دراین صورت برای خرید هر یک از اجزای دکوراسیون خانه با دریایی از اطلاعات مواجه خواهید شد که شما را در کام خود می کشد مثلاً:

فرش کلاسیک بگیرم یا فرش مدرن؟ گل فرش بزرگ باشد یا کوچک؟ طرح گل‌ها افشان باشد یا متمرکز؟

مبل راحتی بگیریم یا سلطنتی یا مبل ال فرانسوی یا ال معمولی؟ چه رنگ مبلی بگیرم که از مد نیفتد؟

کدام رنگ‌ها باهم ست می شوند؟ چه ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد را به کار گیرم که مناسب خانه باشد؟ اگر مبلم را صورتی بگیرم پرده باید چه رنگی باشد؟ اگر پرده‌ام گل‌های بنفش داشته باشد با فرش سبز بد نمی‌شود و …

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

تازه تنها وسایل و لوازم  نیستند که بر دکوراسیون خانه تاثیر می‎گذارند؛ بلکه خود خانه و معماری داخلی آن، حتی نوع و مدل مصالح به کار رفته در خانه نیز در دکوراسیون خانه موثر خواهد بود. مثلا نوع درب‎های داخلی و مدل پنجره‎ها و رنگبندی آن‌ها نیز بخشی از دکوراسیون هستند. ناگفته پیداست که اینکه چه میزان نور طبیعی به داخل خانه می‌تابد و یا خوش نقشه بودن خانه و اینکه پرتی نداشته باشد تا چه حد در زیبایی و چشم‎نوازی خانه موثر خواهد بود.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

نیاز به این همه اطلاعات،خیلی گیج کننده به نظر می‎رسد. به ویژه برای افرادی که اطلاعات کمی در حیطه دکوراسیون دارند. اما روش کلی‎ای که در این مقاله در پاسخ به سوال «چگونه دکوراسیون زیباداشته باشیم؟» ارایه می‎شود روشی همه‎پسند است که به مرور زمان دلزدگی ایجاد نمی‎کند و تقریبا برای تمام خانه‎ها چه کم نور و چه پرنور چه کوچک و بزرگ و .. قابل پیاده‎سازی است. در عین حال شما می‌توانید بعدها با طمانینه کافی و سر فرصت اطلاعات  و بررسی‌ها و مشاهدات خود را افزایش دهید و دکوراسیونی که منحصر به خودتان بوده و دقیقا باب دل خودتان هست را بچینید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

اما ما در این مقاله می‎خواهیم یک فرمول ساده و کلی 6 بندی برای داشتن دکوراسیون زیبا و همه پسند را به شما معرفی نماییم که شما را از سردرگمی درآورد و نقشه راه شما در مسیر خرید جهیزیه یا تغییر و زیباسازی دکوراسیون خانه باشد و مانع از کلافگی شما در آستانه کلید زدن پروژه « چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟» باشد. البته آنچه خدمت شما عرض می‌شود بیشتر به دکوراسیون بخش اصلی خانه یعنی بخش پذیرایی و نشیمن می‎پردازد که بیش از هر بخش دیگری به چشم می آیند؛ همراه باشید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

اگر عجله دارید که این فرمول شش بخشی را بخوانید به چند پاراگراف پایین‎تر بپرید؛ اما  قبل از ارایه آن، لازم است از خود بپرسیم که اصولاً دکوراسیون زیبا یعنی چه؟ مگر غیر از این است که زیبایی تا حدود زیادی نسبی و سلیقه‎ای است؟ پس چطور می توان یک تعریف واحد برای خانه زیبا ارایه داد؟

تعریف دکوراسیون زیبا

برای حل این مشکل قدم به قدم حرکت می‎کنیم. ما تعریف خود را از دکوراسیون زیبا طرح می‎کنیم و شما عزیزان ببینید که آیا با آن موافق هستید یا نه؟ اگر کمابیش نظرها موافق باشند، بنابراین امکان ارایه تعریف واحد برای زیبایی دکوراسیون خانه هست. به نظر ما دکوراسیون زیبا برای خانه بر 6 محور تعریف می‎شود که ما فرمول 6 بندی خود را نیز بر مبنای همین 6 محور شکل داده‎ایم:

  1. معماری داخلی و اجزای دکوراسیون خانه از یک هارمونی و هماهنگی چشم نواز برخوردار باشند.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

2. خانه القا کننده حس آرامش و گرما و دنجی‌ای باشد که نیاز یک خانه برای تبدیل شدن به مأمن اعضای خانواده است.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

3. ما انسانها بخشی از طبیعت هستیم و در ذات خود نمی پسندیم که زندگیمان در حصار دیوارها سپری شود. بنابراین خانه‌ای را زیبا می‎دانیم که در آن احساس کنیم که به مادر طبیعت نزدیک‌تر شده‎ایم. عواملی همچون برخورداری خانه از نور طبیعی و گردش هوای مناسب و استفاده از گیاه در داخل خانه می‎تواند تا حد قابل توجهی حس نزدیکی به طبیعت را تامین نماید.

4. حال و هوای درونی انسان‌ها و نیازها و اقتضائات زندگی آنها در زمان های متفاوت و دوره‎های مختلف زندگی متفاوت است و دکوراسیون زیبا دکوراسیونی است که آنقدر انعطاف‌پذیری داشته باشد که بتواند با نیازهای گوناگون روانی افراد هماهنگ شود و آن را نوازش دهد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

5. دکوراسیون زیبا به گونه‎ای است که می تواند رفاه و دسترسی کافی را برای اعضای خانواده فراهم نماید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

6. حس نو بودن و به روز بودن در یک دکوراسیون زیبا پوشش داده می‎شود.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

خوب حالا شما عزیزان بگویید که آیا با تعریف بالا از دکوراسیون زیبا موافق هستید؟

شاید پاسخ ما به این سوال که «چگونه دکوراسیون زیبا برای اداره یا کارگاه خود داشته باشیم؟» متفاوت از شش 6 بند فوق باشد اما به نظر می‌رسد که اغلب عزیزان در پاسخ به این سوال که « چگونه یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟» کمابیش به نکاتی که مطرح کرده‎ایم اشاره نمایند.

اگر با خود می‎اندیشید که داشتن دکوراسیونی هماهنگ با 6 بند فوق، نیاز به مشورت و کمک حرفه‌ای دارد، با ما همراه باشید شاید پس از خواندن این مقاله نظرتان عوض شد.

 فرمول ساده 6 بندی، برای داشتن دکوراسیون زیبا

بیش از این شما را معطل نمی‎کنم؛ این هم از فرمول کلی‎ای که از ابتدای مقاله « چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟»، از آن سخن می گوییم. فقط باید بندهای اول را از زاویه دید فردی که در را گشوده و در آستانه در ایستاده است، بخوانید. وقتی در خانه را باز کرده و وارد می‎شوید چه تصویری باید در مغز شما بازتاب یابد؟ چه رنگ‌ها و چه ترکیب رنگی، جانمایی و فضاسازی‎ای باید به صفحه چشمان شما منعکس شود؟

1. وقتی در را باز می‎کنیم تصویری که به مغز ما مخابره می‎شود باید بیش از هر چیز شامل رنگ سفید یا رنگ روشن باشد. و از آنجا که در خانه‎های ایرانی معمولاً رنگ دیوارها سفید است این گزینه به راحتی محقق می‎شود.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

2. دومین رنگی که باید به مغز مخابره شود رنگ چوب است که حالا می‎تواند رنگ خود چوبهای به کار رفته در میز و مبل و یا دیگر اشیای استفاده شده در دکوراسیون باشد و یا اینکه رنگ برخی از اجزای دکوراسیون مثل پرده یا مبل به رنگ چوب باشد به ویژه باید بخشی از رنگ چوب‌ها روشن باشند.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

3. سومین رنگی که باید به ذهن مخابره شود، رنگ برگهای طبیعی سبز است. به این طریق در خانه شما به اندازه کافی رنگ زنده و انرژی بخش و آرامش بخش سبز وجود خواهد داشت. ضمن اینکه نیاز شما به اتصال به طبیعت تامین می‌شود و این نکته به قدری روی ناخودآگاه ما تاثیر می‎گذارد که خانه را زیباتر و دلپسندتر خواهیم یافت؛ چرا که زیبایی یک مفهوم همه‎جانبه است که تنها جنبه‎های ظاهری را دربرنمی‌گیرد؛ بلکه ما چیزی را زیبا می‎نامیم که نه تنها چشم‌ها، بلکه روح و احساسات ما را نیز نوازش دهد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

4. البته رنگ یا رنگ‌های بعدی که باید در پاسخ به سوال « چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟»،لحاظ شود رنگ‌های مورد علاقه شماست. شاید شما رنگ‌های شاد را می‎پسندید؛ در این صورت با گنجاندن این رنگ‌ها در دکوراسیون می‎توانید تِمی شاد به خانه خود بدهید. برای این منظور لزوما نیاز نیست که مبل زرد یا پرده نارنجی و فرش دستباف گلبهی بخرید؛ شاید تنها چند کوسن رنگارنگ و وجود خطوطی به رنگ‌های مورد علاقه شما در پرده خانه و نیز یک رومیزی و چند دکوری به رنگ‌های محبوبتان کافی باشد که خانه شما تِم رنگ‌های مورد علاقه شما را پیدا کند.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

5. نکته پنجم استفاده از وسایل و ابتکاراتی که موجب افزایش رفاه و دسترسی در خانه می‎شوند مثلاً اگر مبلهای خود را کاملاً به دیوار نچسبانید ضمن اینکه دکوراسیون خانه شما زیباتر دیده می‎شود می توانید با قرار دادن میزهای باریکی در پشت مبل‎ها یک فضای جدید ایجاد کنید که هم کاربردی است و هم زیبایی بیشتری به خانه می بخشد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

6. نکته ششم استفاده از برخی وسایلی است که متفاوت و مدرن هستند و موجب می‌شوند که قدری به روز بودن و نو و سرحال بودن ضمیمه دکوراسیون خانه شما شود. مثلا می توانید از شمعدان‌های طرح خوشنویسی استفاده نمایید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

برای اینکه ذهنیت بهتری و دید بازتری نسبت به فرمول ساده و کلی شش‎بندی پیدا کنید که برای پاسخ به سوال چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم خدمت شما ارایه شد، یک بار به سرعت آن را مرور می کنیم و سپس با جزئیات بیشتر به آن خواهیم پرداخت:

راهنمای کلی برای داشتن دکوراسیونی همیشه زیبا

پیشنهاد ما برای افرادی که می‎پرسند چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟ و دانش حرفه‌ای در مورد دکوراسیون ندارند و در عین حال می‌خواهند دکوراسیونی داشته باشند که هم در آینده دلشان را نزند و هم بتوانند به راحتی تم و حال و هوای آن را عوض کنند، این است که دکوراسیون خانه خود را به گونه‌ای انتخاب کنند که زمینه دکوراسیون رنگ سفید و یا رنگ‌های روشن نزدیک به سفید باشد.  چنین زمینه‌ای از آنجا که خنثی است  و تم خاصی ندارد در بلند مدت دلزدگی ایجاد نمی‎کند.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

توصیه می‎کنیم به میزان کافی از چوب یا رنگ چوب استفاده شود؛ زیرا این رنگ به خانه، دنجی و گرما می‎بخشد و این نیاز مکانی است که قرار است اعضای خانواده در آن احساس قرار و آرامش نمایند. همچنین به میزان کافی از گیاهان با برگ‌های سبز استفاده شده باشد تا زندگی و سرزندگی در خانه جریان یابد. وجود گیاه در خانه نماد زنده بودن آن خانه است و ما به چنین نمادی برای مکانی که در آن زندگی می کنیم و زندگی فرزندان خود را می‎سازیم، نیاز داریم.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

نقش رنگ در دکوراسیون خانه را دست کم نگیرید. بدون اینکه در استفاده از رنگ‌ها اغراق کنید رنگ‌های مورد علاقه خود را در بخش‌های محدودی از دکوراسیون بگنجانید. همین میزان از رنگ، تم خانه شما را به دلخواه شما در خواهد آورد. با استفاده از برخی ابتکارات، موجب افزایش رفاه و دسترسی در خانه خود شوید و برخی از اجزای دکوراسیون خود را با حال و هوای با حال و هوای متفاوت و به روز که مطابق سلیقه شماست انتخاب نمایید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

مزایای فرمول 6 بندی دکوراسیون زیبا

حال مزایای هر یک از 6 توصیه‌ای را که برای داشتن یک دکوراسیون زیبا بیان کردیم، جداگانه  توضیح می‎دهیم:

1- توصیه کردیم که رنگ غالب یا دست کم یکی از رنگ‌های غالب نمای داخلی خانه، سفید یا نزدیک به سفید باشد. برای این منظور راحت‎ترین راه این است که دیوار و اغلب قطعات مبل را که از اجزای بزرگ دکوراسیون هستند رنگ سفید یا نزدیک به سفید بگیرید تا تغییر تم خانه برای شما آسان باشد. برای خانم خانه خرید رومیزی جدید نسبت به تغییر رنگ دیوار، آسان‎تر، دوست داشتنی‎تر و سرگرم کننده تر است و اصولا تغییر رنگ خانه و درآوردن دقیقاً همان رنگی که مدنظرمان است، یک کار حرفه‌ای محسوب می‎شود و هزینه‎بر نیز هست. همچنین مسلما تغییر مبل نسبت به تغییر کاور کوسن اقدامی مشکل‌تر و هزینه‎برتر است.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

البته شما می‎توانید با سورمه‌ای رنگ کردن بخشی از دیوارها عمق و جذابیت بیشتری به خانه خود ببخشید و یا با با سبز کردن  چند دیوار، رنگی از آرامش به خانه خود بزنید. اما خودتان قضاوت کنید استفاده از این رنگ‌ها و خواص آن‌ها در اجزایی مثل پرده و رومیزی و دکورهایی چون آباژور و گلدان راحت‌تر و دم‎دست‎تر است یا در معاری داخلی خانه و درب و دیوارها؟

2 و 3-  استفاده از رنگ چوب و گیاه حس خوبی ایجاد می‌کند و بیش از آنکه مربوط به سلیقه افراد باشند با نیاز روح آدم‌ها که در همگان ثابت است در ارتباط است و به همین دلیل اصولا فراتر از مد بوده و هیچ گاه از مد نمی‌افتد. همچنین هیچ‎گاه زاید و ناهمگون به نظر نمی‎رسد و بنابراین می‎تواند با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ شود.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

4- تغییر فرش‌های ارزان قیمت، کاور مبل، رومیزی، کوسن، دکوری‎هایی مثل شمعدان، گلدان و آباژور راحت‎تر از تغییر رنگ دیوار و مبل و فرشهای دستباف است. بنابراین توصیه کردیم اجزای کوچک یا ارزان قیمت دکوراسیون  را در رنگ مورد علاقه خود تهیه نمایید تا هنگامی که حال و هوای درونی و اقتضائات زندگی شما تغییر کرد، تغییر دکوراسیون و تم و حال و هوای آن برای شما آسان‌تر باشد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

مثلا اگر شما  یک دکوراسیون دلباز و پر از رنگ و سرور و شادی را میپسندید در این صورت می‌توانید با استفاده از کوسن‎های رنگارنگ، پرده‎هایی که در آن از رنگ‌های شاد استفاده شده است و یک فرش مدرن ارزان قیمت طرح گلیم، خانه خود را پر از رنگ وشادی نمایید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

هنگامی که حال و هوای شما تغییر کرد و دوست داشتید دکور خانه شما سر‎سنگین‎تر و مدرن‌تر باشد می‌توانید قدری رنگ سورمه ای و طوسی پررنگ را با آن رنگ‌های شاد عوض کنید و یا اگر خواستید هنگام ورود به خانه موجی از آرامش شما را از هیاهوهای درونی تان بدزدد، آن اجزای رنگی کوچک را به رنگ‌های سبز روشن و آبی درآورید و یا اگر عاشق رنگ قرمز هستید، کمی از آن کافی است…

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

5- زیبایی فقط به معنای تناسب‌های بصری نیست؛ بلکه هر فرد، شیء یا مکان زیبایی باید جنبه‎های کیفی و روانی را نیز پوشش دهد.

گاهی زیبایی یک شخص ما را به اعجاب وامی دارد اما درست لحظه‌ای که دهان باز می‎کند و سخنی می‎گوید که نشان از ضعف شخصیت یا عدم توسعه یافتگی فردی و اجتماعی او دارد، نفوذ و تاثیر آن همه زیبایی از بین می‎رود. همچنین ممکن است شما خانه‌ای داشته باشید که هر فردی که به آن وارد می شود از زیبایی آن سخن بگویید، اما این زیبایی در صورتی حقیقی است که شما که با آن خانه عمر می گذرانید از همنشینی با آن احساس راحتی و رضایت داشته باشید و این مهم وقتی اتفاق می‎افتد که خانه به اندازه کافی دسترسی‎های و رفاه لازم را به شما بدهد. برای داشتن چنین خانه‎ای می‎توانید خودتان دست به کار شوید و با چند ابتکار ساده، درجه زیبایی خانه خود را بارها و بارها ارتقاء دهید. چند نمونه از این ابتکارات را با هم ببینیم:

ایجاد فضای ذخیره‎سازی در پشت مبلمان

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

ایجاد فضای ذخیره‎سازی در پشت تخت و درب

  

ایجاد فضای طاقچه مانند بین مبلمان و دیوار

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

ساخت عسلی‎های کمجا و کاربردی

6- همچنین آخرین بند جواب ما به پرسش چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم این است که: بخشی از زیبایی با متفاوت و به روز بودن معنا می‎یابد. درست همانطور که یک شخص زیبا که آراسته ظاهر نمی‎شود، گیرایی‎ای که شایسته اوست را نخواهد داشت. مثلا عسلی‎های خاص یا داری پایه‎های طلایی ظریف و یا مبل‌های ال گرد یا فضاسازی‎های زیبا در و دیوار می‎توانند نشان از ذوق و تازگی روحیه شما و تمایلتان برای به روز و سرزنده بودن داشته باشند:

 

چند نکته در مورد فرمول شش بندی زیبایی دکوراسیون

اگر در استفاده از رنگ‌ها اغراق کنید سررشته تم دکوراسیون از دست شما خارج خواهد شد و یا اینکه برای بهبود دکوراسیون نیاز به کمک حرفه‌ای خواهید داشت و در بهترین حالت ممکن است بعد از مدتی دچار دلزدگی شوید. بهتر است به جای استفاده افراطی از رنگ‌های مشخصی مثل صورتی و نارنجی و سورمه ای، قدری از رنگ‌های خنثی همچون خاکستری و طوسی و رنگ‌های ست آن در کنار رنگ‌های مورد علاقه خود بهره ببرید. زیرا رنگ‌های خنثی، رنگ‌هایی هستند که خودشان به چشم نمی‌آیند، اما موجب بهتر به چشم آمدن سایر رنگ‌ها و متعادل‌تر نشان دادن فضا می‎شوند.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

بگذارید مثالی بزنیم: فرض کنیم که شما رنگ‌های شاد را می‎پسندید و دوست دارید خانه شما یک دکوراسیون شاد و دلباز و سرور انگیز داشته باشد. شاید گمان کنید که راه داشتن چنین دکوراسیونی این است که وقتی وارد فروشگاه مبل فروشی می‌شوید یک مبل به رنگ صورتی انتخاب نمایید و وقتی وارد فرش‎فروشی می‎شوید نسبت به خرید فرش‌هایی با رنگ‌های شبه‎خنثی مثل قهوه‌ای و فیلی مقاومت نشان می‎دهید و با خود می‎اندیشید که این رنگ‌ها رنگ مورد علاقه شما نیستند؛ رنگ باید زنده و شاد باشد. اما اگر با چنین رویکردی اقدام به خرید اجزای دکوراسیون خانه خود نمایید ممکن است در نهایت وقتی که خانه خود را چیدید از نتیجه تعجب کنید و احساس کنید که میزان رنگ استفاده شده در خانه آنقدر زیاد است که بیش از اینکه شادی را القا نماید پررنگی زیاد و شلوغی و دلزدگی را انعکاس می‎دهد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

همچنین استفاده از قدری رنگ طلایی بر جنبه لوکس بودن و ظرافت دکوراسیون خانه شما می‌افزاید. به این منظور می‎توانید از پایه های ظریف فلزی طلایی برای پایه های گلدان یا میز یا عسلی استفاده نمایید. یا بدنه برخی از دکوری‌ها مثل ظرف میوه خوری روی میز و یا آباژورها و یا… را طلایی انتخاب کنید:

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

 

مزیتهای کلی  فرمول طلایی دکوراسیون زیبا:

یکی از مزیت‌های فرمول کلی ارایه شده در پاسخ به سوال چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم این است که به راحتی قابل تغییر است؛ زیرا سه گزینه اولی که برای چیدن دکوراسیون زیبا خدمت شما ارائه شده (زمینه سفید یا روشن،استفاده از رنگ چوب و گیاه)، ثابت است و شما تنها با تغییر گزینه چهارم می‎توانید حال و هوای دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید.

به همین دلیل  فرمول طلایی این مقاله، این قابلیت را دارد که نیازهای شما به دکوراسیون زیبا را که ممکن است با تغییر حال و هوای شخصی شما و در دوره های گوناگون زندگی شما متغیر باشد، پوشش دهد مثلاً شاید شما زمانی که فرزندان زیادی در خانه دارید، دوست داشته باشید که خانه شما تِمی دلباز و سرور انگیز داشته باشد تا بچه‎های شما با روحیه خوبی بار بیایند، در حالیکه پس از آنکه فرزندان خود را راهی خانه بخت کردید تمی از عمق و آرامش و سکون را ترجیح دهید.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

همچنین اگر شما دختر مجردی هستید که به تنهایی زندگی می‌کنید شاید دوست داشته باشید که از رنگ‌های فانتزی و لایت استفاده نمایید و یا اگر پسر مجردی هستید که به تنهایی زندگی می کنید ممکن است دوست داشته باشید خانه شما حالتی سرد، جدی، قوی و خنثی داشته باشد.

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

و در همه حالت‌های فوق، فرمول کلی ارایه شده در پاسخ به سوال چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم کنار شما و یاریگر شما خواهد بود بدون اینکه مجبور شوید به میزان قابل توجه دست به جیب شوید.

کلام آخر

در پایان، دوباره سوالی که ابتدای مقاله مطرح کردیم را بیان کرده و به آن جواب می‌دهیم؛ چگونه یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم ؟ با استفاده کافی از رنگ‌های خنثی و استفاده متعادل از رنگ‌های محبوبتان، دکوراسیون متعادل و دلنوازی، با هر سبک دکوراسیونی، بچینید و با استفاده کافی از چوب و گیاه به آن دنجی و آرامش ببخشید و با استفاده هوشمندانه از امکانات روز یا ابتکارات شخصی، بهترین دسترسی‎ها را ایجاد کنید. جلوه‌هایی از تازگی و به روز بودن را نیز به محیط زندگی خود هدیه دهید. همچنین می توانید برخی اجزای دکوراسیون یا تم‌ها را مطابق سلیقه شخصی خود ایجاد کنید تا خانه‌تان منحصر به خودتان بوده و دارای امضای شخصی باشد. نظر شما چیست دوست عزیز؟

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

زندگیتان دنج و گرم، شاد و پرتکاپو

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 21

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

معصومه غنیان
همیشه هنر مجذوبم کرده و خوشحالم از هنری می نویسم که در خدمت خانه های گرم و کانونهای مهر و عاطفه خانوادگی در می یاد.