چیدمان مبل و نهارخوری کنار هم با ایده هایی متفاوت و کاربردی

چیدمان مبل و نهارخوری کنار هم با ایده هایی متفاوت و کاربردی

چیدمان مبل و نهارخوری با ایده پردازی‌های جدید چگونه است؟ یکی از مرسوم‌ترین چیدمان‌های این روزها چیدن مبل راحتی و نهار خوری در کنار یکدیگر است. بدون شک ایده‌هایی که برای دکوراسیون این نوع مبلمان و نهار خوری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار زیاد است. ترکیب این دو در کنار هم کار دشوار و پیچیده ای نیست و تنها به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد. با ما همراه باشید تا ایده‌های متفاوت‌تری را به شما ارائه دهیم.

چیدمان مبل و نهارخوری

چیدمان مبل و نهارخوری در منزل

سرویس مبل راحتی در بازار در اندازه‌ها و سایز های متنوع موجود است. روال روتین و عادی این نوع مبل‌ها در اندازه 9 نفره و 7 نفره است. همچنین میز نهار خوری بسته به فضای شما در اندازه‌های متنوعی موجود است. میزهای نهار خوری با تعداد 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره و 12 نفره به وفور در بازار و فروشگاه های اینرنتی مبلمان یافت می‌شود. حال اگر فضای زیادی در اختیار دارید می توانید از یک سرویس مبل 9 نفره و یک نهارخوری 12 نفره استفاده کنید. بدن شک برای فضاهای کوچک سرویس مبل 7 نفره با نهار خوری های کوچک 6 نفره انتخاب مطلوب‌تری به شمار می‌رود.

چیدمان مبل راحتی گرد با سرویس نهار خوری

برای اینکه یک چیدمان شیک و امروزی داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از مبل‌های گرد برای دکوراسیون استفاده کنید. به همین منظور بخشی از اتاق را با یک فرش گرد آماده کنید و یک سرویس مبل راحتی به صورت نیم دایره روبروی میز نهار خوری قرار دهید. می‌توانید این کار را به صورت جدا جدا نیز انجام دهید؛ یعنی در پشت مبل راحتی میز نهار خوری را قرار دهید تا دو قسمت مجزا در فضا را مشاهده کنید.

چیدمان مبل ال و میز نهار خوری

مبل ال معمولا در گوشه‌ای ترین فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید برای جدا سازی فضا قسمتی از آن را در وسط اتاق قرار دهید. این ایده بسیار برای فضاهای بزرگ مناسب به نظر می‌رسد. میزهای نهارخوری بزرگ با یک لوستر زیبا و مبل های ال به شما یک دکوراسیون مدرن و کلاسیک را به صورت تلفیقی ارائه می‌دهند. استفاده از وسایل تزئینی در کنار این چیدمان در صورتی که فضای خالی زیادی باشد برای دیزاین داخلی ایده مناسبی است.

چیدمان مبل و نهارخوری

چیدمان مبل مربعی به همراه نهارخوری

با استفاده از مبل مربعی شکل و نهار خوری 8 نفره با دو فرش مربعی شکل می‌توانید دو قسمت مجزا با یک طرح را در فضا ایجاد کنید. مبل های مربعی شکل را در نزدیکی شومینه قرار دهید و میز ناهار خوری را در پشت آن در قسمت پایین اتاق چیدمان کنید. در صورت نیاز می‌توانید از صندلی‌های مهمان مبل‌های راحتی 9 نفره برای سرویس نهار خوری خود استفاده کنید. همچنین اگر مهمان سالخورده دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از کمک گرفتن از میز عسلی غذای او را بر روی مبل‌های راحتی سرو کنید. توجه کنید که برای داشتن مبلمان مربعی یا مستطیلی شکل می‌توانید برای مثال دو مبل سه یا دو نفره همراه با دو مبل تکی خریداری کرده و آن‌ها را روبروی هم قرار دهید.

چیدمان مبل و نهارخوری

چیدمان میز نهار خوری گرد با مبل راحتی گرد

یکی دیگر از راه‌های داشتن دکوراسیون متفاوت، استفاده کردن از میزهای گرد نهار خوری است. برای این منظور از یک فرش گرد نیز می توانید استفاده کنید. در قسمت بالای اتاق نیز می‌توانید از یک سرویس مبل راحتی گرد استفاده کنید. این کار به شما یک دکوراسیون متفاوت را ارائه می‌دهد. با دیزاین لوستر در بالای مبل و میز نهارخوری به فضا جلوی بهتری می‌توانید بدهید. فرش‌های مربعی شکل با ابعاد بزرگ را هم می‌توانید در زمان چیدمان مورد استفاده قرار دهید.

 چیدمان مبل و سرویس نهار خوری در خانه به شکل ال

اگر اتاق شما به شکل ال طراحی شده است می توانید با استفاده از این معماری زیبا یک دکوراسیون ناب را تجربه کنید. برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم آن قسمت از اتاق که به در ورودی نزدیک‌تر است برای سرویس نهارخوری مورد استفاده قرار گرفته شده و در قسمت انتهایی که در اصل رفت آمد در آن کمتر است از سرویس مبلمان بهره گرفته شود. شما می‌توانید برای سرگرم کردن مهمان‌های خود در زمانی که مشغول چیدمان میز هستید از یک کتابخانه کمک بگیرید. کتابخانه را در انتهای سالن پذیرایی قرار بدهید و با بازی‌های فکری و کتاب های جالب آن را پر کنید. شاید شما با این کار قدمی برای شروع فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور بردارید و به این صنعت نیز کمی به اندازه و سهم خود کرده باشید!

چیدمان مبل و نهارخوری

 چیدمان مبل و نهارخوری در فضای اتاق نشیمن

اگر شما در اتاق نشیمن از مبل و سرویس نهارخوری استفاده کنید در قدم اول توصیه می‌شود از سرویس نهار خوری در نزدیک‌ترین فضا به آشپزخانه استفاده شود. پیشنهاد بعدی ما به شما این است اگر فضا به اندازه کافی در اختیار ندارید با حذف میز و چیدمان صندلی‌ها در مجاورت اپن از آن به عنوان میز نهار خوری استفاده کنید. می‌توانید برای آسایش بیشتر اعضای خانواده مبل‌ها را رو به تلویزیون و پشت به میز نهار خوری قرار بدهید. در مدل دیگر شما به راحتی می‌توانید مبل‌ها را به صورت نصفه رو به میز نهارخوری بچینید تا امکان گفتگو با اعضای خانواده در زمان چیدمان میز برای شما کار دشواری نباشد. همه این موارد بسته به معماری دکوراسیون داخلی منزل شما تغییر می‌کند.

چیدمان مبل و نهارخوری

 استفاده از مبل ال و میز نهار خوری گرد

شما می توانید با خرید اشکال متفاوت مبل و سرویس نهار خوری چیدمان های متفاوت را تجربه کنید. مبل ال و سرویس نهار خوری گرد، مبل گرد و سرویس نهار خوری مستطیلی همگی در نوع خود زیبایی‌های مختص به خود را دارند. شما اگر در دسته افراد ساده زیست هستید توصیه می‌شود زیاد با لوازم دکوری محیط را شلوغ نکرده و راه را برای رفت و آمد در فضا محدود نکنید. حال اگر به چیدمان شلوغ علاقه مند هستید توصیه ما به شما رعایت کرد اصول فنگ شویی است که منبع انرژی محدود و بسته نشود.

چیدمان مبل و نهارخوری به شکل هماهنگ

شما می‌توانید در زمان خرید مبل و سرویس نهار خوری از رنگ‌های متضاد بهره ببرید. یکی از مزایای انتخاب رنگ مبل سرویس نهار خوری ست و هم رنگ استفاده از صندلی‌های سرویس نهار خوری در زمانی است که مهمان شما زیاده است. این کار سبب می شود هارمونی رنگ در فضا به خوبی احساس شود و شما شاهد یک چیدمان منظم در محیط باشید. حال اگر تمایلی به ست بودن دو سرویس در کنار یک دیگر ندارید پیشنهاد دیگر ما شباهت رنگی دو سرویس است. به عنوان مثال اگر سرویس نهار خوری شما زرد است، ترجیحاً مبل شما سفید با کوسن‌های زرد باشد تا در نگاه اول زیاد تفاوت فاحشی در چیدمان مشاهده نشود.

چیدمان مبل و نهارخوری

 چیدمان مبل و نهارخوری با فضاسازی متفاوت

برای اینکه در زمان چیدمان یک فضای مطلوب در اختیار شما باشد چند پیشنهاد داریم. شما می‌توانید مبلمان راحتی را در جلوی میز تلویزیون قرار دهید و بدون بستن فضا سرویس نهار خوری را در نزدیکی دیوار قرار دهید. روش دیگر چیدمان این است که شما مبل را روبروی میز و سرویس نهار خوری قرار دهید. راه کار سوم ما برای چیدمان پشت به پشت هم چیدن مبلمان و سرویس نهار خوری است. ایده های بسیاری در این راستا وجود دارد که همه به سبک معماری و فضای اتاق شما دارد.

توصیه برای چیدمان مبل و نهارخوری

یکی از اصلی ترین پیشنهادات چیدمان این دو سرویس در کنار یکدیگر جایگذاری صحیح آن ها در فضا است. در ابتدا توصیه می شود سرویس نهار خوری در جایی قرار داده شود که نزدیک ترین مکان به در ورودی باشد. به عنوان مثال چیدمان سرویس نهار خوری در بالای اتاق سبب می‌شود شما برای چیدن میز مدام از وسط اتاق در رفت و آمد باشد. پیشنهاد دیگر برای چیدمان این است در صورت تمایل از یک پارتیشن برای جدا سازی استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند در زمان چیدمان میز زیاد مزاحم مهمان‌ها نباشید و با کشیدن پارتیشن و قرار دادن آن در وسط اتاق می‌توانید پس از چیدن میز و اتمام کار آن را جمع کرده و مهمان‌های خود را به سر میز دعوت کنید.

چیدمان مبل و نهارخوری

چیدمان مبل و نهارخوری

چیدمان مبل و میز نهار خوری بسته به نیاز افراد متفاوت است. برخی از افراد به دلیل اینکه تعداد افراد بیشتری را برای صف غذا به منزل خود دعوت می‌کنند به میزهای نهارخوری بزرگتری نیاز دارند. به همین دلیل فضای بیشتری از اتاق را به میز نهار خوری اختصاص می دهند و متقابلاً فضای کمتری را به مبل راحتی در محیط اختصاص می دهند. برخی دیگر از خانواده‌ها به دلیل اینکه مهمانی‌های شب نشینی آن‌ها زیاد است نیاز به مبل راحتی با تعداد صندلی‌های بیشتری را ترجیح می‌دهند به همین منظور از نهار خوری‌های کوچک تنها برای مصارف شخصی خود بهره ببرند. از سوی دیگر بیشتر چیدمان‌های مبل راحتی و میز نهار خوری به سلیقه افراد بستگی دارد. هر کسی بسته به سلیقه و نیاز خود این دکورسیون را به انجام می رساند.

چیدمان مبل و نهارخوری

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 28

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .