از دکوراسیون اتاق با رنگ تیره استقبال کنید

دکوراسیون اتاق با رنگ تیره

شاید در انتخاب رنگ برای منزل، دکوراسیون اتاق با رنگ تیره جزء آخرین انتخاب‌ها برای بسیاری از افراد باشد، اما در صورتی که از ترکیب رنگ مناسبی برای این کار استفاده شود، نتیجه‌ای شگفت‌انگیز خواهید گرفت. در ادامه این مطلب با مجله مبل و دکوراسیون توکامگ همراه شده و با چند نمونه استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون اتاق آشنا شوید.

همه ما می‌دانیم که اتاق‌های سفید چقدر بزرگ و وسیع می‌توانند باشند، اما وقت آن است که ابتکار عمل را وارد فضای خانه کنیم و یکی از دیوارهای اتاق را با رنگ تیره رنگ‌آمیزی کنیم.  رنگ‌های تیره می‌توانند به اتاق وزن و عمق دهند و به‌طور چشمگیری فضا را آرام کنند. چه شما آبی تیره را برای اتاق خواب یا سبز خزه‌ای را برای رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن انتخاب و امتحان کنید، راه‌های بی‌شماری برای دکوراسیون اتاق با رنگ تیره وجود دارد. در شبکه اجتماعی Pinterest این موضوع امسال بسیار موردتوجه قرار گرفته و برای آن ایده‌های بسیار جالبی ارائه‌شده است. اولین قدم برای آزمایش ایده‌ها این است که تشدید نور و هوا را حفظ کنند.

در تصویر زیر دیوارهای آبی بسیار تیره و زرق‌وبرق دار، فرش سفید و میز سفید قهوه‌ای مشاهده می‌شوند که به زیبایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. اضافه کردن یک کاناپه مخملی گران‌بها دکوراسیون را کامل می‌کند و باعث می‌شود که ما با یک کتاب و یک فنجان چای داغ در اتاق احساس آرامش کنیم و به استراحت بپردازیم.

• دکوراسیون اتاق با رنگ تیره

اضافه کردن طیف رنگ‌های قرمز را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره را در نظر بگیرید.

 اضافه کردن طیف رنگ‌های قرمز را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره

در این تصویر شاهد دکوراسیونی با استفاده از طیف رنگ‌های قرمز هستیم؛ این اتاق‌خواب هنگامی که یک دیوار به رنگ سیاه داشته باشد همان‌گونه که در تصویر مشاهده می‌کنید می‌تواند بسیار چشم‌نواز و خیره‌کننده جلوه کند. اگر دیوارهای سیاه شما را می‌ترساند و یا فکر می‌کنید ممکن است اتاق را دلگیر کند، احتمالاً دیدن این اتاق‌خواب آرام، ذهنیت شما را تغییر خواهد داد. اضافه کردن رنگ‌های  پاستیلی یا طیف رنگ‌های قرمز، دکوراسیون اتاق با رنگ سیاه را تا حد زیادی می‌تواند روشن و دل‌باز جلوه دهد و در آن احساس راحتی کنید. این اتاق همچنین پر و تکمیل نیز دیده می‌شود. موکت یا فرش مخملی در همان رنگی که وسایل انتخاب شده‌اند می‌تواند بسیار شیک، مدرن و لوکس باشد.

رنگ‌های آبی تیره و نور شمع را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره در نظر بگیرید.

رنگ‌های آبی تیره و نور شمع را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره

این اتاق ناهارخوری که از دکوراسیون به سبک فرانسوی الهام گرفته‌شده است با اینکه دکوراسیون به‌ شدت تیره است ولی بسیار دوست‌داشتنی و زیبا جلوه می‌کند. دیوارهای آبی تیره  فضایی پیچیده و درعین‌حال مجلل را ایجاد می‌کنند و با افزودن نور شمع، این ترکیب دکوراسیون بسیار رمانتیک و عاشقانه می‌شود. با یک فضای غذاخوری زرق‌ و برق دار مثل این، اگر می‌خواهید یک شب را در رستوران محلی بگذرانید به‌جای آن می‌توانید  ملاقاتی فراموش‌نشدنی را در چنین خانه‌ای را تجربه کنید.

از وسایلی استفاده کنید که تیرگی را تشدید کنند

از وسایلی استفاده کنید که تیرگی را تشدید کنند

در یک طرح دکوراسیون با رنگ‌های تیره لازم نیست که همه‌چیز عادی و منظم به نظر برسد، همان‌طور که در تصویر بالا دیده می‌شود در این اتاق یک دیوار آجری وجود دارد و دکوراسیون به‌ صورت شلوغ انجام‌ شده است و از الگوی خاصی پیروی نمی‌کند. اگر شما آمادگی پذیرش چنین دکوراسیونی را ندارید، یک نقاشی با رنگ‌های زغالی تیره و یا مشکی می‌تواند تیرگی فضا را تشدید کند و درعین‌حال شما خیلی دکوراسیون منزل خود را تغییر ندادید ولی ظاهر آن متفاوت شده است.

دکوراسیون با رنگ‌های تیره و مدرن

دکوراسیون با رنگ‌های تیره و مدرن

این آشپزخانه شیک و مدرن که حاصل کار طراح داخلی Annabelle Kutucu است ثابت می‌کند که حتی یک خانه‌ به سبک مدرن و صنعتی می‌تواند دکوراسیون با رنگ‌های تیره داشته باشد. همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید دیوارها با رنگ‌های سیاه‌ و سفید رنگ‌آمیزی شده و این ترکیب بسیار دوست‌داشتنی ایجادشده است. آشپزخانه تیره مدرن با قفسه‌های بسیار زیبا و نورپردازی‌های هوشمندانه طراحی شده است، در داخل قفسه‌ها ظروف سفالی سفید روی دیوار سیاه در کنار هم قرار داده شده است و شما با وجود این فضا در خانه خود بیشتر از اینکه احساس کنید دکوراسیون آشپزخانه تیره است احساس مدرنیته می‌کنید.

استفاده از کاغذدیواری‌های تیره و گل‌دار

استفاده از کاغذدیواری‌های تیره و گل‌دار

استفاده از وسایل و دکوراسیون تیره و گل‌دار در چند سال اخیر بسیار مورد توجه طراحان و مردم قرار گرفته است و چرایی آن با توجه به تصویر بالا کاملاً قابل توجیه است. کاغذدیواری با تصویر زمینه پررنگ و نفیس، انتخابی عالی برای اتاق با هر کاربردی است و بدون تلاش زیادی به انسان احساس امنیت می‌دهد. در این تصویر یک جو سیاه و سفید و صورتی، احساسی دنج و ظرافت و پیچیدگی خاص در یک اتاق‌خواب ایجاد می‌کند. به‌علاوه چنانچه تصمیم به استفاده از یک تصویر زمینه  رنگارنگ گرفتید، حمام  گزینه‌ای بسیار مناسب برای پیاده‌سازی این ایده است.

استفاده از کف‌پوش‌های تیره را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره در نظر بگیرید

استفاده از کف‌پوش‌های تیره را برای دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره در نظر بگیرید

اگر دیوارهای خانه شما سفید رنگ است و شما خواهان دکوراسیون با رنگ تیره هستید می‌توانید به‌جای تغییر دادن رنگ دیوارها از کف‌پوش‌های تیره برای اتاق‌ها استفاده کنید.  این کار عملی‌تر خواهد بود و احتمالاً نظر شما را هم جلب می‌کند. اگر شما رنگ‌های تیره و گرم را برای دکوراسیون خانه می‌پسندید، این کف‌پوش قهوه‌ای تیره که طرحی جناغی شکل دارد برای شما جالب‌ توجه خواهد بود. با استفاده از این طرح  به راحتی می‌توانید تغییر ایجاد کنید بدون اینکه  نیازی باشد که رنگ دیوارهای اتاق را تغییر دهید. یک کف‌پوش تیره همراه با دیوارهای سفید می‌تواند اتاقی کوچک را بسیار بزرگ‌تر و دل‌بازتر جلوه دهد، که این امر می‌تواند یک انتخاب مناسب برای فضاهای کوچک است. در عین حال گزینه مناسبی برای اتاق‌های بزرگ شما نیز به شمار می‌رود.

از وسایل مناسب و تلطیف کننده فضا استفاده کنید

از وسایل مناسب و تلطیف کننده فضا استفاده کنید

یک دکوراسیون فاخر می‌تواند دارای تنوع در چیدمان وسایل و رنگ‌ها باشد و الزامی به پیروی از قاعده‌ای خاص نمی‌باشد. همان‌طور که در تصویر بالا دیده می‌شود یک کاغذدیواری با تصویر زمینه خیره‌کننده  که حس آرامش  و کمی شادی دارد . اگرچه حضور چنین دیواری به‌تنهایی برای یک دکوراسیون کافی است، اما هنگامی که در کنار یک مبلمان مدرن و طلایی قرار می‌گیرد  فضا بسیار آرام‌تر و دل‌بازتر جلوه می‌کند.

در دکوراسیون اتاق با رنگ تیره می‌توانید علایق خود را جمع‌آوری کنید و آن‌ها باهم ترکیب کنید

علایق خود را جمع‌آوری کنید و آن‌ها باهم ترکیب کنید

در کل با بررسی دکوراسیون طراحی شده معاصر و جدید، تقریباً غیرممکن است که شما از یک طراحی خوشتان نیاید و تمامی سبک‌ها قطعاً از گیرایی و جذابیت بالایی برخوردار است. در این صورت می‌توان دکوراسیون‌هایی را یافت که بدون تلالو و صرف هزینه‌های زیاد می‌تواند دلربا و جذاب باشد. در تصویر بالا دیوارهای آبی تیره و کوسن‌های بافت روی مبلمان و استفاده از آینه‌های قدیمی زنگارگرفته  باهم دیگر همراه هستند. وجود گلدانی با  برگ‌های پهن  چهرهای قدیمی به خانه و دکوراسیون می‌دهد و می‌تواند حس خوبی در شما برای یادآوری خاطراتتان ایجاد کند.

می‌توانید از گیاهان مدرن و جدید در دکوراسیون اتاق با رنگ تیره استفاده کنید

می‌توانید از گیاهان مدرن و جدید در دکوراسیون اتاق با رنگ تیره استفاده کنید

استفاده از شاخه‌ها و توت‌های خشک‌شده در دکوراسیون اتاق یک راه عالی و کم‌نظیر برای به وجود آوردن حسی است که طبیعت می‌تواند در انسان ایجاد کند. این میز خیره‌کننده (و درعین‌حال ساده)، نمونه خوبی از این است که چند رنگ پریده و ساده می‌تواند چهره یک اتاق با  دیوارهای تیره را تغییر دهد . ترکیب کردن رنگ‌های خاکستری و آبی تیره نیز می‌توانند برای شما چشم‌نواز و جالب باشد.

دکوراسیون اتاق می‌تواند کمی عجیب و غریب به نظر برسد

دکوراسیون اتاق می‌تواند کمی عجیب و غریب به نظر برسد

گرچه رنگ‌های تیره و مات در نگاه اول شیک و پیچیده به نظر می‌رسد، ولی این به بدان معنا نیست که دکوراسیون اتاق با رنگ تیره نمی‌تواند سرگرم‌کننده باشد. این اتاق زیبا و قهوه‌ای تیره که پر از اشیا و وسایل زیبا است به ویژه به خاطر اضافه کردن این صندلی‌های رنگارنگ به ما حس خانه‌ای عروسکی  می‌دهد. اضافه کردن نیمکتی بزرگ و روشن چاشنی این دکوراسیون است و در کل در یک نگاه این چیدمان زیبا است.

در دکوراسیون اتاق با رنگ تیره می‌توانید از تخته‌سیاه استفاده کنید

در دکوراسیون اتاق با رنگ تیره می‌توانید از تخته‌سیاه استفاده کنید

همان‌طور که در مطلب مدل های متنوع دیوار شاخص به آن اشاره شد شما می‌توانید به دیوار آشپزخانه خود  تخته‌سیاه نیز اضافه کنید . این دیوار آشپزخانه روش عالی برای افزودن رنگ تیره به دکوراسیون آشپزخانه است که هم زیباست و هم کاربردی است. این ایده زیبای طراحی داخلی را در  اتاق بچه‌ها، در راهرو یا حتی روی درب ورودی خود می‌توانید پیاده کنید. با این کار شما به‌راحتی می‌توانید کارهایی که باید انجام دهید را روی آن بنویسید و به‌راحتی کارهای روزمره خود را برنامه‌ریزی کنید.

بهتر است از نور طبیعی آفتاب نیز بهره بگیرید.

بهتر است از نور طبیعی آفتاب نیز بهره بگیرید

یکی از عناصر کلیدی برای حفظ طرح‌های دکوراسیون تیره از احساس سنگینی یا افسردگی استفاده از نور طبیعی در فضای خانه است. همان‌طور که در این اتاق زرد رنگ آفتابی و تیره به سبک خانه‌های اسکاندیناویایی دیده می‌شود، این فضا با دیوارهای تیره با توجه به تابش آفتاب بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. استفاده از نورگیرهای خانه برای دکوراسیون یک راه پرطرفدار در میان مشتریان طراحی و دکوراسیون داخلی است..

می‌توانید از رنگ‌های متضاد هم استفاده کنید

می‌توانید از رنگ‌های متضاد هم استفاده کنید

لایه‌های رنگ مخالف مانند سیاه‌ و سفید اگر به درستی انتخاب شوند و در جای مناسب قرار گیرند به زیبایی اتاق بسیار کمک می‌کنند. این شومینه سیاه‌وسفید مرمری که در تصویر مشاهده می‌کنید هنگامی که با شمع‌ها و گل‌های سفید داخل یک گلدان تیره تزئین شده است بسیار مدرن به نظر می‌رسد. ایجاد یک کنتراست و تضاد خیره‌کننده یک روش عالی برای ترکیب رنگ‌های تیره در فضای اتاق شما است.

می‌توانید از رنگ‌های قرمز مات برای دکوراسیون تیره استفاده کنید

می‌توانید از رنگ‌های قرمز مات برای دکوراسیون تیره استفاده کنید

گرچه در دکوراسیون اتاق با رنگ‌های تیره بیشتر آبی‌های تیره، خاکستری و رنگ‌های بنفش و ارغوانی موردتوجه قرار می‌گیرند اما قرمز هم می‌تواند در جای خود بسیار رنگ عمیق و تیره‌ای باشد. در تصویر به‌طور واضح استفاده از رنگ‌های گرم با تناژ قرمز در این حمام مدرن دیده می‌شوند. استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون خانه می‌تواند به‌طور کامل احساس افسردگی را از شما دور کند و انرژی‌بخش باشد. در چنین اتاقی  شما ردی از سایه‌های آبی‌رنگ در این ترکیب نمی‌بینید ولی توانسته‌اید با استفاده از رنگ‌های قرمز به یک دکوراسیون تیره و گرم دست پیدا کنید و این فوق العاده است.

بدون ترس از رنگ سیاه در دکوراسیون اتاق استفاده کنید

بدون ترس از رنگ سیاه در دکوراسیون اتاق استفاده کنید

بسیاری از اتاق‌های متداول و مورد علاقه ما دارای رنگ‌های روشن هستند، اما این اتاق سیاه‌ و سفید فضایی کاملاً رمانتیک و پیچیده دارد. با استفاده از مبلمان چرمی گران‌قیمت و دیوارهای تیره،  ترکیبی بسیار زیبا را ارائه می‌کند. تمامی وسایلی مورداستفاده در این تصویر به‌صورت هدفمند در  ترکیب و دکوراسیون قرارگرفته‌اند.

در آخرین روش به شما استفاده از رنگ‌های متفاوت را پیشنهاد می‌دهیم

.در آخرین روش به شما استفاده از رنگ‌های متفاوت را پیشنهاد می‌دهیم

رنگ‌های تیره اغلب به‌طور طبیعی  فضا را شیک و مجلل جلوه می‌دهد، همان‌طور که در این اتاق شست و شوی لباس شیک دیده می‌شود. تصویر نقاشی یک شکارچی و دیوار سبز فضا را جذاب‌تر می‌کنند( دیگر کسی بهانه‌ای برای  کار نکردن در چنین فضایی ندارد!). استفاده از این رنگ‌های مختلف و مطابق با رنگ کمدهای این اتاق بسیار هوشمندانه و زیبا است.

نظر شما در رابطه با استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون چیست؟ دکوراسیون با رنگ تیره را ترجیح می‌دهید یا همان رنگ های روشن و معمول همیشگی را؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

برگرفته از: www.thespruce.com

به این مطلب امتیاز دهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!