دکوراسیون اسکاندیناوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست

در میان تمام دکوراسیون‌های دنیا بعضی از دکوراسیون‌ها هستند که به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته و استفاده از آن‌ها رشد روز افزاون و افزایشی داشته است. یکی از این دکوراسیون‌ها، دکوراسیون اسکاندیناوی است. ما نیز قصد کرده‌ایم در مجله دکوراسیون توکامارت دکوراسیون اسکاندیناوی را برای شما مورد بررسی قرار داده و الگویی مناسب برای استفاده از آن در دکوراسیون خانه شما به وجود بیاوریم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست

در ابتدا به کلیت نام گذاری و پیدایش دکوراسیون اسکاندیناوی (Scandinavian) می‌پردازیم.

دکوراسیون اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و به عنوان یک جنبش در طراحی مطرح شد. علت این شهرت نیز در به‌کارگیری از سادگی و کاربردی بودن آن بود. این سبک دکوراسیون که به آرامی در حال رشد بود در پنج کشور دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد شکوفا شد. اوج شکوفایی این مجموعه طراحی در سال 1950 شروع شده بود و تأثیر گذاری آن در بعد از جنگ جهانی دوم به چشم آمد.

اگر بخواهیم به جزییات پیدایش این نوع طراحی نیز وارد شویم باید بدانید که در سال 1914 یک طراح دانمارکی که مدیریت یک شرکت تزییناتی و هنری را برعهده داشت مجله‌ای با نام ” سبک هنری واقعی ” را راه اندازی کرد. این نام گذاری و حرکت در مسیر پدید آمده شروع راهی بود برای رسیدن به صنایع دستی دانمارکی و ایجاد سبک هنری جدید در صنعت دکوراسیون و همین طور رقابت با هنرهای نو موجود در آن دوره.

آشپزخانه اسکاندیناوی | آشپزخانه به سبک دکور اسکاندیناویایی
آشپزخانه ای زیبا به سبک دکور اسکاندیناویایی

 

از اوایل سال 1930 طراحان دیگری وارد این عرصه شده و سعی در تکامل و ورود سبک‌های خود در این زمینه شدند. از طراحی‌های صنذلی و مبلمان گرفته تا لامپ‌ها و پارچه‌های چاپی، همگی متأثر از طراحی سبکی بودند که هنوز نام اسکاندیناوی بر آن نهاده نشده بود. پس از آن بود که عصر طلایی دیزایین اسکاندیناوی شروع به رشد و بلوغ رسید.

با فراگیری این موضع از سال‌های اولیه دهه پنجاه تا اواخر دهه هفتاد میلادی همه جوایز طراحی به طراحان سبک دکوراسیون اسکاندیناوی دادده می‌شد و کالاهای ساخته شده با ویژگی‌های این سبک به سرعت در میان عموم شناخته می‌شدند. در سال 1954 نمایشگاهی با عنوان طراحی در اسکاندیناوی برگزار شد که در حوزه مد و برای دکوراسیون مدرن بنا شده بود. هدف از این نمایشگاه که در امریکا نیز شکل گرفته بود شناساندن این سبک در بخش مبلمان به مردم امریکا بود. و بر خلاف نام نمایشگاه که در حوزه مبلمان بود به هیچ وجه این نمایشگاه خود را به کالای خاصی مثل مبلمان محدود نکرد و تمام موارد مورد استفاده در دوره خود را به بررسی گذاشته و پیشنهاداتی ارائه می‌داد. تلفن همراه، الکترونیک، اتومبیل‌ها و بسیاری از این نوع در بخش طراحی صنعتی این نمایشگاه عرضه و مطرح گردید.

هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها در دهه پنجاه میلادی آشنا کردن عموم مردم با این سبک برای بازاریابی در حوزه مربوطه بوده است که به نظر می‌رسد این موضوع به موفقیت بیش از انتظار دست یافته بود. در این بین تمام الگوهایی که دکوراسیون اسکاندیناوی در بطن خود جای داده و با سبک خود به جای جای جهان صادر می‌کند بر پایه افسانه سازی و سیاست‌های نژادی انسان شکل گرفته و طراحی شده است. همین موضوع باعث می‌شود به این نتیجه برسیم که سبکی که برای تلطیف روح انسان شکل گرفته بسیار تأثیر گذار بوده و ویژگی‌هایش کاربردی‌تر از یک طراحی محض و خشک است.

سبک دکور اسکاندیناوی

به سبک دکوراسیون اسکاندیناوی اثر تقلید یا شبیه سازی نیز گفته می‌شود؛ چرا که این سبک به نوعی از مینیمالیست و شاخه‌های دیگری از دکوراسیون شکل گرفته است. اکنون ما می‌خواهیم جنبه‌های مختلفی از این دکوراسیون را برای شما تشریح کنیم تا به همراه هم به یک کلیت و اجماع در مورد دکوراسیون اسکاندیناوی برسیم.

سبک دکور اسکاندیناوی

اکنون نوبت آن رسیده است تا به بررسی نمونه‌های از دکوراسیون‌هایی به سبک اسکاندیناویایی بپردازیم تا شما علاوه بر به دست آوردن الگوهایی زیبا و خاص از این سبک ذهنیت خود را با آن تطبیق دهید و اگر جایی نیاز به شناسایی یا توضیح در مورد دکوراسیون‌های اسکاندیناوی شد به راحتی این موضوع را در دست بگیرید.

یکی از شاخصه‌های که در بالا به صورت ضمنی نیز بیان کردیم سادگی این دکورها است. برای این که این سادگی با مینیمالیستی و سبک دکوراسیون مینیمال اشتباه گرفته نشود، سبک اسکاندیناوی اصولی را برای خود در نظر گرفته است. هر چند ممکن است این اصول وارد محدوده‌ی مینیمال نیز شود، اما گریزی از این موضوع نیست و باید این قسمت ماجرا را وجه مشترک این دو سبک دانست.

با مقایسه سبک مینیمال و دکوراسیون اسکاندیناوی به نتایج جالبی دست خواهیم یافت که تا کنون آن‌ها را از این منظر مورد آزمون قرار نداده بودیم.

تفاوت‌های سبک مینیمال و دکوراسیون اسکاندیناوی

علت این که ما این دو را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم به دلیل هم خانواده بودن این دو در زمینه‌هایی است که در پیاده سازی دو سبک را بسیار به هم شبیه می‌سازد. از سوی دیگر تفاوت‌های نیز بین آن دو پدید می‌آید که فرق بین این دو سبک را نمایان می‌کند. ابتدا رنگ. در بخش رنگ و استفاده از آن در خانه های مینیمال راحتی و گرمای محیط را فدای اصول سبک خویش می‌کنند و هیچ چیزی مانع از پیاده سازی المان‌هایشان در طراحی سبک مینیمال نخواهد شد.

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست
در عوض دکوراسیون اسکاندیناوی تمرکز خود را روی راحتی و دل‌نشینی محیط قرار داده است. یکی از دلایل این موضوع نیز شرایط اقلیمی کشورهایی است که این سبک از آنجا شکل گرفته است. مثلاً به دلیل برودت و سرمایه طولانی در این کشورها ( منظور کشورهای حوزه اسکاندیناوی ) بیشتر سعی بر این است که محیط داخلی خانه گرما بخش افراد و علیه کننده بر سرمای طولانی مدت بیرونی باشد. به همین دلیل است که تنها بر خلاف مینیمالیست‌ها در به‌کارگیری رنگ‌های متنوع دستشان باز بوده و برای خود و خانه محدودیتی قائل نمی‌شوند.

در بخش رنگ، مورد دیگری که می‌شود در تفاوت این دو سبک بیان کرد استفاده از مبلمان و دکوراتیوهای رنگارنگ است که در مینیمال‌ها دیده نمی‌شود. در مینیمالیست ها سردی و بی‌روح بودن محیط توی ذوق می‌زند اما گرما و راحتی دکوراسیون در سبک اسکاندیناوی نقطه مقابل این موضوع است.

سبک دکور اسکاندیناوی

در سبک اسکاندیناوی برای طراحی هر بخش الگوهایی را مطرح خواهیم کرد و در مورد آن‌ها توضیحاتی برای شما ارائه می‌شود. هر چند در مینیمال نیز به‌کارگیری رنگ آزاد و مورد مقبول است، اما اندازه و حدود تعیین شده تفاوت آن را با دکوراسیون اسکاندیناوی رقم می‌زند.

در بخش دیگر مقایسه این دو سبک دکوراسیون، شخصی که از یک محیط مینیمال وارد یک دکور به سبک اسکاندیناوی می‌شود احساس آرامش بیشتری می‌کند و سریع‌تر با آن خو می‌گیرد. عکس این مطلب نیز صادق است، جدا شدن از اسکاندیناوی و ورود به مینیمال کمی شخص را معذب می‌سازد. از این رو وی برای تطابق با شرایط مدتی زمان نیاز خواهد داشت. لطافت در سبک دکوراسیون و مینیمال را می‌توان مانند نرمی بین دو پارچه که یکی از آن‌ها مخمل درشت بافت و دیگری ساتن است تشبیه کرد، در پارچه ساتن شما دست خود را از هر سمت روی پارچه بکشید لطافت و سُر بودن را حس می‌کنید، اما در مخمل اگر در راه پارچه دست را حرکت بدید نرم و لطیف بوده و اگر مخالف راه پارچه یا خواب پارچه دستتان را بکشید با کمی ناهمواری و ناصافی مواجه می‌شوید. این مثال دقیقاً فرق لطافت محیطی در اسکاندیناوی و مینیمال است. اسکاندیناوی همیشه شما را در آغوش گرم و آرامش بخش خود می‌کشد، اما مینیمال ممکن است زیبایی منحصر به فردی برایتان رقم زده باشد، اما در آرامش بخش بودن و لطافت در محیط یک سر و گردن از سبک دیگر پایین‌تر خواهد بود.

سبک دکور اسکاندیناوی

مقایسه بعدی در بخش فلسفه وجودی این دو است. جایی که مینیمال ها خود را پدر سبک اسکاندیناوی می‌دانند و نسل دکوراسیون اسکاندیناوی مشتق شده از پایه‌های سبک مینیمال است. فلسفه شکل گیری دکوراسیون مینیمال را در مقاله‌های جداگانه‌ای بیان و تبیین کرده‌ایم و در آنجا به صورت کامل ذکر شده است، اما به صورت خلاصه بهره گیری از حداقلی‌ها و ساده سازی محیط تا حد امکان از مهم‌ترین ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال و فلسفه وجودی این سبک است. برای این که این نقش منحصراً مواردی همچون تفاوت‌های ذکر شده در بالا را ناشی می‌شد، سبک دکوراسیون اسکاندیناوی با این ویژگی‌ها شکل گرفت تا خلأها و نقاط غیرقابل دسترس مینیمالیست را پوشش داده و آن را به تکامل برساند.

خالقان سبک اسکاندیناوی به دنبال خلق یک چیز جدید نبوده‌اند و با الهام گیری از مینیمال ها به دنبال تکامل آن حرکت کرده‌اند و امروزه سبکی در اختیار علاقه‌مندان طراحی دکور قرار داده‌اند که از هر نگاه تکمیل شده و رضایت بخش است. مورد آخری که در مورد تفاوت این دو سبک می‌توان بیان کرد ویژگی است که به صورت حسی در یکی موجود بوده و دیگری از نبودش رنج می‌برد، دراماتیک بودن دکوراسیون اسکاندیناوی است. منظور پدید آوردن احساس در مینیمال به دلیل کاهش لوازم و موارد مربوط به طراحی داخلی بسیار سخت‌تر از هر نوع دکوراسیون دیگری است که این خلأ در اسکاندیناوی پوشش داده شده است. علت این ویژگی در چیدمان یا نوع لوازم مربوط به آن نیست؛ بلکه امکان ایجاد توانایی بخشی با رنگ و آزادی عمل در مواردی است که در مینیمال ها محدودیت حساب می‌شود.

اکنون که شباهت‌ها و تفاوت‌های سبک اسکاندیناوی و مینیمال را مطالعه فرمودید، نوبت به بررسی نمونه‌های دکوراسیون اسکاندیناوی است. این بخش نیز مانند موارد گذشته از اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق کار، و سرویس بهداشتی و حمام گذر خواهد کرد و با ذکر نمونه‌های شما را با ماهیت این دکوراسیون آشنا می‌سازد.

اتاق خاص
اتاق نشیمن در دکوراسیون اسکاندیناوی

بررسی این نکته که دکوراسیون اسکاندیناوی زیر مجموعه‌ای از دکوراسیون سبک مینیمال است، اما الزامی بر رعایت قوانین آن ندارد و به عبارتی انعطاف آن، باعث می‌شود به راحتی بتواند خود را مورد پسند مالک و صاحب خانه تغییر دهد. مثلاً نیازی نیست که اتاق را به رنگ‌های سرد و بی‌روح آغشته کنید و محیطی یک دست و یکنواخت بسازید، هر چند این کار هم مانعی برای خودنمایی ، آرامش بخش بودن و راحتی این سبک نخواهد شد. نیازی نیست اتاق نشیمن را لخت کرده و با مبلی ساده بیارایید، هر چند یک فرش و چند دکوراتیو بلافاصله حواس‌ها را از مینیمال بودن یک دکور اسکاندیناوی پرت می‌کند. نیازی نیست کتابخانه خود را با دسته بندی بر اساس رنگ یا ارتفاع جلد کتاب‌ها بچینید؛ بلکه وجود یک کتاب خانه حداقلی نیز کفایت این دکور را خواهد کرد.

در اتاق نشیمن با دکور اسکاندیناوی گیاهان همواره حضوری ثابت خواهند داشت؛ درست مانند سبک پدریشان یعنی مینیمالیست‌ها. استفاده از گل‌های طبیعی در خانه با هر شکل و اندازه‌ای رونق بخش دکور شما خواهد بود و این موضوع به سبکی منحصر نبوده و نیست؛ اما رعایت چینش و قرارگیری آن در دکوراسیون اسکاندیناوی به هر چه زیباتر شدن فضا کمک شایانی خواهد کرد.

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست

در زمینه نور پردازی نیز نورهای سفید یا سرد الزام نیست، بلکه لامپ‌های معمولی نیز می‌توانند روشنی بخش اتاق شما باشند. فقط کیفیت تابش و میزان نوردهی آن‌ها مورد توجه و اهمیت خواهد بود. نورهای کاذب مانند آباژورها یا دیوار کوب‌ها که هم دکوراتیو هستند و هم چشمه‌های نور برای این نوع  دکوراسیون بسیار کاربردی خواهند بود.

مبلمان دکوراسیون اسکاندیناوی باید بیانگر این سبک باشد پس در انتخاب مبل علاوه بر راحتی و اندازه المان‌های الگوی اسکاندیناوی مانند سادگی، همخوانی از لحاظ رنگ با محیط و چینش آن‌ها را مد نظر قرار دهید. برای کف اتاق نیز فرش‌های پرزدار و پولیش دار را در اولویت بگذارید؛ چرا که این فرش‌های نمادهای اصلی دکوراسیون محبوب ما هستند. حتی برای ست کردن می‌توانید کوسن‌ها را نیز از این نوع انتخاب کنید؛ برای این کار پیشنهاد می‌کنیم مطلب ست کردن مبل و فرش را مطالعه کرده و از آن برای خانه خود الهام بگیرید. رنگ سفید در اتاق نشیمن را فراموش نکنید، اما در استفاده از آن زیاده روی هم نشود. بهتر است در چنین فضایی دیوار شاخص نداشته باشید؛ چرا که مردم کز توجهات از روی کل محیط به سمت یک نقطه گمراه نشود.
یکی از مواردی که در دکوراسیون اسکاندیناوی بسیار به چشم می‌خورد، استفاده از مبل‌های تکی و خاص است. مبل‌ها یا صندلی‌های راحتی که چهره جذابی ندارند، اما بسیار راحت بوده و به تکمیل فضای اتاق کمک فراوانی می‌کند. همانطور که گفتیم دکوراتیوهای اسکاندیناوی کم ولی موثر هستند. مثلاً به جای استفاده از لوستر در اتاق‌ها از آویزهای تزیینی ساده و زیبا می‌توان استفاده کرد تا خالی بودن سقف نیز از بین برود.

سبک دکور اسکاندیناوی
اتاق خواب دکوراسیون اسکاندیناوی

در اتاق خوابی با سبک اسکاندیناوی، مینیمالیست بودن فراموش می‌شود و شما آزادانه می‌توانید هر آنچه که دوست دارید در اتاق بچینید. نکات این اتاق ابتدا در جنس موادی است که به کار گرفته می‌شود و سپس رنگ بندی و در انتها چیدمان آن‌ها.

چون این سبک از کشورهای نسبتاً سردسیر به جهان منتشر شده است، آن‌ها در پوشاندن خود در بیرون از خانه از لباس‌های پوستی که از پوست و پشم حیوانات گرفته می‌شود، استفاده می‌کنند. همین الگو در دکوراسیون داخلی و متریال بعضی از لوازم نیز مشهود بوده و قابل لمس است. مثلاً کوسن‌هایی که در بالا گفته شد به شکل پولیشی هستند دقیقاً حس پوست حیواناتی هم چون روباه یا خرس را تداعی می‌کنند. در اتاق خواب نیز این شباهت‌ها بسیار دیده می‌شود. مثلاً بالشت‌ها دقیقاً از این الگو پیروی می‌کنند، حتی پارچه روی پاتختی نیز به این شکل انتخاب می‌شود، با ورود به چنین اتاقی، حس گرما بخش بودن این لوازم و وسایل بسیار دوست داشتنی است و آرامش بخش محیط را دو چندان می‌کند. در بحث متریال که مطرح شد همه بر روی چنین مواردی که از محیط بیرون به خانه تزریق می‌شود توجه خاصی دارند.

در زمینه رنگ اتاق خواب، رنگ بندی آزادانه بوده و حق انتخاب با طراح یا شخصی است که دیزاین را بر عهده دارد اما وی نیز به خوبی می‌داند که این اتاق باید الگوهای نسل پدری خود یعنی مینیمال را نیز در خود جای دهد. به همین دلیل است که اغلب رنگ‌های این نوع اتاق خواب‌ها به رنگ‌ها مینیمال نزدیک است، اما همانطور که گفتیم اختیار عمل با شماست. از آنجا که گیاهان نقش اساسی در دکوراسیون اسکاندیناوی بازی می‌کنند حضور گل و گلدان در اتاق خواب نیز جای تعجب ندارد. پس با خیال راحت می‌توانید اتاق خود را به گل‌های تزیینی مورد علاقه خود مزین کنید.

نور اتاق را تا حد امکان با روشنایی‌های طبیعی تأمین کنید و شب هنگام نیز از لوازم تزیینی مانند آباژورها و آویزهای مینیمال بهره بگیرید. فرش‌های پولیشی را اگر در هر نقطه از خانه به کار بگیرید هیچ کس به شما خرده نخواهد گرفت؛ چرا که بسیار زیبا هستند و زیبایی خود را به خانه نیز تزریق می‌کنند.

سبک دکور اسکاندیناوی در اتاق خواب
اتاق کار به سبک اسکاندیناوی

به دلیل اینکه این محیط در پاره‌ای از مواقع که با محدودیتت مواجه هستیم با اتاق خواب تلفیق می‌شود. دکوراسیون اسکاندیناوی سبک و سیاق متفاوتی از دکور مینیمال ندارد و به همین دلیل به همین نکته برای این بخش اکتفا می‌کنیم که اتاق کار مرتب و ساده شما چه الگوی مینیمال را در پیش بگیرد و چه اسکاندیناوی، هر دو به یک طرح ختم می سوند و آن هم سادگی محض در این فضا است که نمونه آن را در اتاق کار مینیمال دیدیم. برای دستیابی به یک اتاق کار مینیمال از شما درخواست می‌کنیم به مطالبی که در مورد دکوراسیون مینیمال در مجله دکوراسیون توکامارت تهیه و ارائه شده است مراجعه کنید تا به صورت کامل و دقیق با اتاق کار مینیمال آشنا شده تا آن را در دکوراسیون اسکاندیناوی پیاده سازی کنید.

سبک دکور اسکاندیناوی در اتاق کار
سرویس بهداشتی و حمام به سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

این بخش که محل مانور اعمال تغییرات در آن بسیار کم است را برای شما به سمت و سوی یک دکور خاص پیش می‌بریم. آینه؛ این وسیله پرکاربرد و اساسی در سرویس و حمام به صورت معمولی حضوری ثابت و همیشگی دارد، اما در دکوراسیون اسکاندیناوی موضوع کمی متفاوت‌تر خواهد بود. تا جایی که فضا به شما این امکان را می‌دهد آینه‌های بزرگ در سرویس بهداشتی تعبیه کنید. حتی حمام را هم از آینه بی نصیب نکنید. رنگ سفید و خاکستری برای روشویی و سرویس‌ها بهترین انتخاب است، اما امکان استفاده از رنگ‌های روشن سایر طیف‌های رنگی نیز بلا مانع است، البته اگر به دیزاین کلی محیط آسیبی وارد نکند.

در داخل حمام گرما بخشی به محیط جز با لوازمی خاص تقریباً غیر ممکن است؛ پس حوله خشک کن یا هیترهای حمام را با پارچه‌های دوست داشتنی پرزدار بیارایید و اینجا نیز ثابت کنید که سرما را شکست داده‌اید.
سایر نقاط خانه مانند الگوی مینیمالیستی از حداقل‌ها بهره می‌برند،‌ اما نکاتی هست که فضا را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، استفاده از یک وسیله خاص مثل استند لباس یا یک چادر کمپ کودکانه در اتاق خواب آن‌ها باعث می‌شود ذهن به دنبال یک الگو در بین دکورهای مختلف و سبک‌های مختلف بگردد. اما جواب در اختیار دکوراسیون اسکاندیناوی است؛ چرا که فقط در این سبک چنین لوازمی اجازه خودنمایی پیدا می‌کنند.

سرویس بهداشتی
آشپزخانه به سبک  دکوراسیون اسکاندیناوی

خطوط تمیز و مدرن در طراحی، اشکال طبیعی و غیر فانتزی، نورها و روشنایی محیط، رنگ‌های خاموش و خنثی و به‌کارگیری از مواد همگون و همساز با طبیعت ویژگی‌هایی از دکوراسیون اسکاندیناووی در بخش آشپزخانه و در مجموع کل خانه است که توسط بسیاری از افراد مشهور و معروف در خانه‌های خود به کار گرفته می‌شود.

فضایی تماماً سفید یا پالت رنگی که غلبه سفید آن بیشتر از سایر رنگ‌ها باشد، یکی از ارکان ساختن آشپرخانه‌ای جذاب با دکوراسیون اسکاندیناوی است. چرا که رنگ سفید فضای مورد نظر را روشن‌تر، سبک‌تر و بالاتر از سطح معمولی نشان می‌دهد. به همین دلیل است که تمایل به استفاده از رنگ سفید در میان طراحان بسیار بالا است.

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست

با توجه به نزدیکی سبک دکوراسیون مورد تحقیق ما یعنی دکور به سبک کشورهای اسکاندیناوی و دکوراسیون های امروزی، پیشنهاد می کنیم مقالات مرتب با این موضوع یعنی دکوراسیون مدرن، دکوراسیون مینیمال که به آن اشاره کردیم، و همین طور دکوراسیون امروزی را مطالعه کنید تا علاوه بر شناخت و آگاهی از سایر سبک های موجود، دیدگاه فنی بهتری نسبت به پیدایش دکوراسیون اسکاندیناوی پیدا کنید. مزیت دیگر این پیگیری نتیجه خوشایندی در پی دارد و آن پیدا کردن یک قالب ذهنی کامل در مورد سبک‌ها که حتی ممکن است به پیدایش سبکی جدید در ذهن شما منجر شود. به این ترتیب شما هنگام طراحی یا دیزاین خانه یا محیط کاری خود با تسلط بر این موارد با آسودگی خاطر و اعتماد به نفس بالاتری اقدام به انجام تغییرات خواهید کرد. نتیجه نیز بسیار روشن تر و جذاب تر به ثمر خواهد نشست.

دکوراسیون اسکاندیناوی چیست

این مقاله با توجه به درخواست‌ها برای رسیدن به یک دکوراسیون مینیمال، مدرن و خوش رنگ و لعاب تهیه و تدوین شده است تا نیازهای همه افرادی که به دنبال یک دکوراسیون اروپایی با تم کشورهای اسکاندیناویایی هستند را پوشش دهد. مطالب فوق تمام جزییات خانه های مورد نظر را با رعایت اصول و حفظ قواعد آن ها برای شما عزیزان بیان کرده و به عنوان یک مرجع کامل در اختیار شما قرار داده است. با این حال از شما درخواست می‌کنیم برای رفع سوالات و یا ارائه مطالب خاص‌تر با مجله دکوراسیون توکامارت در ارتباط بوده و با نظرات خود ما را در حرکت به سمت ارائه بهترین مطالب یاری رسانید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 61

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...