هر آنچه قبل از ایجاد دکوراسیون داخلی با آجر باید به آن توجه کنید

دکوراسیون داخلی با آجر اتاق پذیرایی

منظور از دکوراسیون داخلی با آجر چیست؟ امروزه بسیاری از طراحان دکوراسیون به این فکر افتادن که از آجر های پنهان داخل دیوار استفاده کنن و نمای متفاوتی به فضا ببخشند. تا به حال شده از دیوار های سفید یکنواخت خانه خود خسته شده باشید؟ و بخواهید نمای آجری متفاوتی را تجربه کنید؟ بهترین فضا برای این دکوراسیون کدام دیوار است؟ به نکاتی که در ادامه به آن ها می‌پردازیم توجه داشته باشید تا اتاق نشیمن شما به جای زیبا تر شدن، از بین نرود و دچار مشکل شوید…

دیوارهای آجری به عنوان یک نقطه کانونی که سایر عناصر طراحی اتاق را تکمیل یا در تضاد قرار می دهد، به هر اتاق شخصیت می‌بخشند. اگر سبک دکوراسیون شما مدرن یا روستایی باشد، زیبایی و یکنواختی دیوار آجری، به بافت و جذابیت آن می افزاید. در ادامه نمونه هایی از آجرهای طبیعی، نقاشی، پریشان و حتی مصنوعی آورده شده است که می‌تواند جذابیت دنیای قدیم را به فضای شما اضافه و آن را بروز کند.

دکوراسیون داخلی با آجر

دقت به ساختار یکنواخت یک اتاق آجری

خانم بتنی آدامز طراح دکوراسیون داخلی؛ از دیوارهای آجری به عنوان لهجه های طراحی در خانه های مدرن استفاده کرده است. آدامز می‌گوید: “اگر آنقدر خوش شانس هستید که می توانید در خانه‌ای با دیوارهای سنگ تراشی شده زندگی کنید، بیرون کشیدن آجر با برداشتن لایه فوقانی گچ، راهی عالی برای افزودن بافت، گرما و شخصیت به فضای شماست.”

دکوراسیون داخلی با آجر اتاق پذیرایی

برای ایجاد دکوراسیون داخلی با آجر، حواستان به این نکته باشد که اگر در آینده قصد فروش یا اجاره منزل خود را دارید؛ توجه داشته باشید که این اقدام شما برای تغییر دکوراسیون منزل، بسیار تاثیر گذار است.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

در جایی دیگر Marcotte طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: “برداشتن گچ خشک روی دیوار شومینه، یکی دیگر از روش های عالی برای قرار گرفتن در معرض آجر است. من عاشق نمای آجر و باز کردن دیوارهای دو طرف، و داشتن این برج آجری برای دیوار شومینه هستم.” اگر یک دیوار آجری دارید که روی آن را گچ کاری کرده‌اند، یک ایده بسیار جالب این است که یک حرف از حروف الفبا را از روی گچ بتراشید (عکس پایین را ببینید).

دکوراسیون داخلی با آجر بالای شومینه

در مطلب دکوراسیون داخلی با آجر، سعی بر این است تا جنبه های مختلف این نوع دکوراسیون را به شما معرفی کنیم. تاکید ما همیشه بر این است که حتما قبل از تصمیم گیری و اجرا، حتما با متخصصین حوزه دکوراسیون داخلی مشورت داشته باشید.

دکوراسیون داخلی با آجر اتاق نشیمن

دیوار آجری در خانه بسازید

اگر در خانه دیوار آجری اصلی ندارید، برای ایجاد دکوراسیون داخلی با آجر می‌توانید ظاهر یک دیوار آجری را ایجاد کنید. آدامز می‌گوید: “استفاده از کاشی های نازک آجری (آجر واقعی که نازک، قطعه قطعه شده است) یک روش عالی دیگر برای افزودن عمق به دیوار لهجه است. فقط مراقب باشید که بیش از حد این طرح را تکرار نکنید. معمولاً یک دیوار لهجه‌ای واحد، برای ایجاد تأثیر؛ کافی است.”

دکوراسیون داخلی با آجر

روکش های آجری نازک تقریباً به هر اتاق از خانه شما شخصیت می‌بخشد. مارکوت می‌گوید: “افزودن روکش آجری نازک به دیوارهای خشک موجود، روشی جالب برای ایجاد خانه‌‌ای جدید با بافت قدیمی است. این طرح قطعاً یک فضای مدرن یا اتاق زیر شیروانی را به وجود می‌آورد.” پس استفاده از دیوار های آجری مصنوعی، احتیاط زیادی لازم دارد. این روش یکی از ایده های خلاقانه تزیین خانه با دیوارپوش نیز به حساب می‌آید.

ربکا رولند (طراح دکوراسیون) در زمینه دکوراسیون داخلی با آجر توصیه می‌کند: “اگرچه آنها (روکش های آجری نازک) راهی عالی برای افزودن گرما و شخصیت به یک فضا هستند، اما شما می‌خواهید اطمینان پیدا کنید، مکانی را که برای این کار انتخاب کرده‌اید، منطقی باشد. به خصوص اگر خانه شما تازه ساخت باشد.” این حساسیت ها دو چندان می‌شود.

دکوراسیون داخلی با آجر شومینه

محل استفاده از روکش های آجری

در حالی که از روکش های آجری می‌توان در هر مکانی استفاده کرد، ممکن است در بعضی از جاها زیبا و منطقی تر به نظر برسند. رولند می‌گوید: “یک آشپزخانه مکانی عالی برای ترکیب آنها است، به ویژه به عنوان یک کفپوش در پشت یا سقف بالای اجاق گاز هم می‌توان استفاده کرد. یک دیوار شومینه، برای لهجه روکش آجری نیز بسیار خوب کار می‌کند.”

دکوراسیون آشپزخانه با آجر

با این حال، او می‌گوید: “در میان مشتریانی که می‌خواهند طرح خانه خود را تغییر دهند، زیرزمین ها مکان مورد علاقه خانواده ها برای ترکیب روکش ها است. یک دیوار آجری در آن فضا، بسیار باعث تغییر در زیرزمین می‌شود. به ویژه زمانی که پنجره ها محدود باشند.”

در ادامه رولند انتخاب محصول مناسب را نیز مهم می‌داند. وی می‌گوید: “روکش آجری (نیمه آجری یا آجری نازک) که می‌توانید از فروشگاه های ساختمانی خریداری کنید، بهتر از کاغذ دیواری‌ای است که شبیه و طرح آجر است.

بنابراین اگر در خانه مکان مناسبی را برای دیوار آجری انتخاب کردید، خیالتان راحت باشد که هیچ کس هیچ وقت متوجه نمی‌شود که این دیوار آجری به آن قسمت آمده یا اضافه شده است.” با این حال، رولند اضافه می کند که شما باید رنگ روکش آجری که انتخاب می‌کنید نیز بسیار متناسب با روتختی و مبلمان شما باشد.

دکوراسیون داخلی با آجر

در آخر آدامز هشدار می دهد که تلاش برای افزودن دیوار آجری به خانه ای که در حال حاضر، آجر از ویژگی های معماری آن خانه نیست، می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

“این کار مثل دادن یک هدیه مرده به خانه است. مهم نیست که چقدر آجر را دوست داشته باشید، ولی به نظر می رسد که از جای خود خارج شده و می‌تواند ارزش خانه شما را کاهش دهد.”

در این مطلب با خلاصه‌ای از چگونگی دکوراسیون داخلی با آجر آشنا شدیم و به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب فضای مناسب برای ایجاد این دکوراسیون را با دقت انتخاب کنیم. تا به حال از کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اید؟ یا جایی در مکانی دیده‌اید که از دیوار های آجری به عنوان خلاقیت در دکوراسیون استفاده کنند؟ می‌توانید با کسب اطلاعات در مورد انواع سبک های دکوراسیون داخلی نیز ببینید کدام سبک ها ممکن است از این روش استفاده کنند. شما نیز، نظر و تجربه خود را در زمینه روکش های آجری یا کاغذ دیواری های با طرح آجر، در دکوراسیون داخلی خانه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

امیرحسین
ممنون از اینکه وقت میزارید و مطالب رو مطالعه می‌کنید؛ امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو براتون آماده کنم. لطفا حتما نظراتتون رو برای ارتقای کیفیت مقالات به ما برسونید.