دکوراسیون فرانسوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون فرانسوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

برای این که بخواهیم دکوراسیونی را بر اساس نامش تشخیص بدهیم نیاز به دانستن اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های آن سبک داریم؛ اما در بسیاری از موارد سبک‌ها نیازی به بدست آوردن شاخصه‌هایشان ندارند و با اولین نگاه خود را فاش می‌سازند. دکوراسیون فرانسوی جز دسته اولی است که با یک نگاه ساده و گذرا امکان تشخیص آن نیست، هر چند افرادی که در این کار خبره هستند منظور مورد نظر ما نیستند. با این پیش مقدمه سعی کردیم شما را آگاه سازیم که در این مقاله قرار است در مورد همه آن چه از دکوراسیون فرانسوی وجود دارد برای شما به صورت کلی سخن بگوییم. با توجه به کلی بودن بحث، در صورت نیاز اشاراتی مختصر در مورد جزییات هر بخش خواهیم داشت. با مجله اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامگ همراه باشید.

دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی چیست و به چه نوعی سبکی گفته می‌شود؟

از میان همه سبک های دکوراسیون مطرح در جهان که مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرند، دکورهای اروپایی در عصر حاضر طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند. به دلیل عقبه نه چندان مستحکم اروپا در سبک زندگی (دوره قرون وسطی در اروپا و شرایط زندگی‌های نامناسب در آن زمان) اروپاییان سعی کردند به سرعت خود را به سطح مناسبی از رفاه در زندگی برسانند و به همین دلیل در بخش‌های مختلفی دست به تغییرات زدند. در این بین کشورهای صاحب قدرت ابتدا از مردم خود شروع کردند و کشورهایی هم چون بریتانیا و فرانسه و آلمان به سرعت در طی دوره‌های مختلف زمانی خود را از سایرین جدا کردند و پیشرفت‌های خود را در بطن زندگی مردمان خود نیز وارد ساختند.

از بین کشورهای مطرح شده فرانسوی‌ها بسیار به اصول و گذشتگان خود پایبند بودند و گذشتگان را فدای مدرنیته و پیشرفت نکردند. بسیاری از طرح‌ها و دیزاین های فرانسوی رنگ و بوی اصالت داشته و برگرفته از شاخصه‌های زندگی لوکس و اشرافی فرانسویان قدیم دارد.

ما نیز در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم یک سبک دکوراسیون فرانسوی به چه شکل بوده و از چه اجزا و قواعدی تشکیل شده است تا در صورتی که شما با آن ارتباط برقرار کردید بتوانید با رعایت آن اصول، این دکوراسیون را در خانه‌های خود پیاده سازی کنید.

در این بخش به صورت ترکیبی همه موارد را بررسی می‌کنیم و اجزا و محیط را جداگانه مورد بررسی قرار نخواهیم داد.

دیدگاه کلی: طراحی ترکیبی (مخلوط)

طرح‌های اروپایی و به خصوص روستایی آن در تقاطع زیبایی و ظرافت به نام دکوراسیون فرانسوی با هم برخورد می‌کنند. شخصیت‌ها و شاخص‌های قدیمی و سنتی موجود در دکوراسیون فرانسوی و به رسمیت شناختن این قواعد در تمام اصول پیاده سازی دکور رعایت می‌شود و این یعنی دکور فرانسوی شما را با تمام وجود به سمت این کشور فرا می‌خواند. با توجه رعایت تعادل در ظرافت – زیبایی و راحتی در این سبک، خانه‌های فرانسوی به راحتی با آن اخت گرفته و سایر ملل جهان نیز به دنبال این راحتی و زیبایی آمده‌اند. در حالت کلی سعی شده است از مبلمان شیک و رنگ‌های تسکین دهنده استفاده شود و الگوهای لطیف و لوازم خاص در خانه به کار رود تا بتواند گرما بخش محیطی دلچسب و دلنشین شود.

دکوراسیون فرانسوی چیست

دکوراسیون فرانسوی چگونه است؟

آیا به این طراحی و سبک برای خانه خود اطمینان می‌کنید؟ برای این که پاسخ این سؤال را بدهید تا پایان این مقاله صبر کنید. خواهید دید که چگونه یادگیری و پیاده سازی دکوراسیونی که با ویژگی‌های خود خانه شما را سحرانگیز می‌کند، منزل شما را دگرگون می‌سازد. ببینید که چگونه خانه شما مانند زنی رقصان که موهای خود را به دست باد سپرده، پیچ و خم‌هایش دلبری می‌کند و با لباسی به رنگ کرم قهوه‌ای از چوب بر تن کرده شما را مجذوب خود خواهد کرد. در کنار همه این موارد، رعایت ظرافت در این سبک از دکوراسیون باعث می‌شود هر بیننده‌ای به سلیقه خاص و دقیق شما پی برده و نگاهی متفاوت به شخصیت شما و زندگی شما داشته باشد.

یک اتاق خواب که در کرانه‌های بی انتهای یک پترن زیبای قدیمی در حرکت است. تخت خواب‌های سنتی و چوبی که رنگ و روکش‌های جذاب قدیمی دارند بهترین انتخاب برای یک دکوراسیون فرانسوی هستند تا ابراز وجود خود را اعلام بدارند و به حضار بگویند که تفاوت آن‌ها با سایر سبک‌ها در چیدمان نیست؛ بلکه لوازم موجود در خانه تأثیر بیشتری در ایجاد حس جدید ایفا می‌کنند. پارچه‌های رو میزی را به دقت زیر نظر بگیرید تا بدانید همین ظرافت‌ها هستند که دکوراسیون فرانسوی را جذاب‌تر نشان می‌دهند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

” برای این که در دل‌ها نفوذ کنید ابتدا چشم‌ها را خیره کنید. ” این شعار دقیقاً زیبنده سبک دکوراسیون فرانسوی است. استفاده از پوشش‌های تزیینی مصنوعی  و مواد قابل قبول از نظر کیفیت در  رساندن سبک خانه به محیطی قدیمی یکی از کارهای ابتدایی است که باید صورت بگیرد. درست همان کاری که در کشور فرانسه انجام می‌دهند؛ کابینت‌های چوبی آبی رنگ را به شکل هنرمندانه‌ای در آشپزخانه قرار می‌دهند که گویی این الگو از ابتدا برای این فضا طراحی و ساخته شده است.

تکمیل کننده این کابین‌ها چیزی جز سنگ‌های مرمر صیقل خورده نخواهند بود تا علاوه بر لوکس کردن این فضا، خانه را نیز جادویی کنند. رعایت جزییات نجاری در آشپزخانه که در سبک‌های مدرن به فراموشی سپرده شده است و جایگزین آن خط‌های صاف و شکسته شده، این فضا را غیرقابل توصیف می‌سازد. عطر چوب در این آشپزخانه هرگز از مشام کسی که برای بار اول وارد آن می‌شود بیرون نخواهد رفت و اینگونه است که محبت این طرح در دل هر کسی می‌نشیند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

لوازم بیش از حد آراسته شده و غرق در جزییات به همراه چوب‌های به کار رفته در محل که ظاهری فرسوده ولی درونی استوار دارند و همین طور ترکیب رنگ‌ها با آرایش بهاری، جزیی کوچک از هنرنمایی‌های دکوراسیون فرانسوی است. جایی که اگر شما بخواهید بپرسید چگونه باید این مجموعه‌ها را یک دکوراسیون فرانسوی بنامید به شما اعلام می‌کنیم که تنها در این سبک است که شما این لوازم را در کنار این چیدمان و رنگ بندی مشاهده خواهید کرد و با نور افشانی شمع‌ها در شب بر روی شمعدانی‌های قدیمی عاشقانه‌های فرانسوی را به خانه خود هدیه خواهید کرد.

دکوراسیون فرانسوی چیست

اگر به سراغ یکی از مدل‌های جذاب و دوست داشتنی دکوراسیون فرانسوی در بخش سرویس بهداشتی و حمام برویم بهترین نمونه، الگوی حمام برفی خواهد بود. استفاده از سنگ‌های سفید مرمر و کاشی‌های یکدست سفید اطراف، اضافه شدن لوستر پر زرق و برق که با کریستال و فلزهای براق تزیین شده است ظرافت را به نظافت اضافه می‌کند تا محیطی خاص و بی نهایت زیبا برای شما بسازد. حمام فرانسوی را حمامی درباری و شاهانه باید نام گذاری کرد تا تعریف درست آن ادا شده باشد. خطوط منحنی ترکیب شده در این حمام و سرویس که به کنج‌ها و گوشه‌ها می‌رسند خود را در آغوش سراسر سفید محیط می‌بینند و راهی جز اذعان به وقار و زیبایی این ترکیب عالی نخواهند داشت.

دکوراسیون فرانسوی چیست

برای رسیدن به جزییات جذاب در دکوراسیون فرانسوی راه پیچیده‌ای انتظار شما را نمی‌کشد. جعبه‌های چوبی یکی از این موارد است. راهی ساده اما کمی دقیق. رعایت جزییات در جذاب به نظر رسیدن اتاق مهم‌ترین ویژگی در این سبک از دکوراسیون است. اتاق را نباید با پلاستیک دچار آشوب کنید و هر جا که نیاز به هیجان بود پارچه‌های ابریشمی را به دکور بیفزایید. اگر این محیط آشپزخانه است با مرمر و کتان سفید آن را غافلگیر کنید تا بتواند اعتمادساز بیننده و مخاطب باشد. آشپزخانه‌های خاص فرانسوی را با ترکیب رنگ‌های خنثی و ساکن به عصر امزور نزدیک‌تر کنید تا احساس غریبی نکنند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

عتیقه‌ها یا همان آنتیک‌ها را در چه جایی بهتر از دکوراسیون فرانسوی باید به کار بگیرید؟ اتاقی که کت و شلوارش را با تخت چوبی گران بها زینت داده و منتظر است تا با پارچه‌های لطیف پنبه‌ای و ابریشمی کرواتش را گره بزند و وارد جمع بییندگان شود تا ستایش همه را برای خود بخرد. پاهایش را با هنر دست فرش باف به زیباترین‌ها تزیین کرده و در دستانش لوسترهای زیبای نقره‌ای برق می‌زند. مخمل پیراهنش که از تخت بیرون زده با دکمه‌های سر فلزی لحاف طوری تزیین شده که گویی این دو برای هم ساخته شده بودند. آراستن اتاق که تمام شد نوبت به جلوه گری می‌رسد.

دکوراسیون فرانسوی چیست

برای روشنایی و گرما اگر در گذشته از آتش زدن چوب در آشپزخانه استفاده می‌کردند امروزه نیز از چوب استفاده می‌کنند با این تفاوت که دیگر نیازی به آتش زدن آن نیست بلکه برای روشنایی فضا رنگ‌های روشن آن را در محیط آشپزخانه به کار می‌گیرند تا اصالت دکوراسیون فرانسوی را به این شکل حفظ کرده باشند و نورانیت خود را نیز با محیط تقسیم کرده باشد و برای گرم کردن آن نیز گرما بخش این آشپزخانه، دیگر آتش نیست؛ بلکه چوب‌های قهوه‌ای است که گرما را با تمام وجود خود به آشپزخانه تزریق می‌کنند آن هم بدون بو و دود.

آشپزخانه‌ای جزیره‌ای که اگر چه مد روز ما است اما در گذشته رد پایی در دکور فرانسوی‌ها گذاشته است. روشنایی که در این فضا دیده می‌شود مدیون رنگ‌های سفید و روشنی است که از چوب‌ها و نورهای صنعتی کمک می‌گیرند. باز هم حرف از دکوراسیون فرانسوی به میان‌ می‌آید، آن هم در آشپزخانه، و باز هم پای سفید و بلورین مرمر در این فضا رویت می‌شود.

دکوراسیون فرانسوی چیست

پارچه‌های زیبا و طرح‌های درباری که با هم ادغام می‌شوند، فرانسه را به رخ دنیا می‌کشند، حتی اگر این پارچه‌ها در کشوری دیگر ساخته شده باشند. برای این که حرمت دکوراسیون‌های امروزی را نیز نشکنند، به سراغ رنگ‌های سرد و سفید می‌روند و پاکی و زلالی را با وقار خود ترکیب می‌کنند. هر چه به پیش می‌روند اتاق را بیشتر به سمت گذشته سوق می‌دهند، اما مهم‌تر از همه این است که لطافت اتاق در عین وجود دیواره‌های سنگی و کفپوش‌های شیشه‌ای هرگز خدشه‌دار نمی‌شود. گویی فرنگ‌برگشته‌ای است که هنوز لهجه مادری خود را از یاد نبرده است.

فرش‌ها که دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارند. مهم‌ترین کار برای این اتاق‌ها روشن کردن شمع‌ها است تا شما را به دوره پادشاهانی ببرند که به دنبال فتح اروپا بوده‌اند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

افکار معماری در دکوراسیون فرانسوی بر پایه دسترسی مناسب و زیبایی بصری شکل گرفته است. به همین خاطر است که در بیشتر سبک‌های موجود مخصوصاً دکوراسیون مدرن و مینیمال نیز از مدل جزیره‌ای آشپزخانه با دکوراسیون فرانسوی استفاده می‌شود. این سبک در آشپزخانه‌های قصر نیز مرسوم بوده است، عطر غذا را طوری در محیط خانه پخش می‌کرده که امروزه عطرهای فرانسوی این کار را انجام می‌دهند. جذابیت بخشی به معماری آشپزخانه‌های فرانسوی را باید در یکنواخت نشان دادن رنگ و دکور دریافت کرد؛ چرا که از هزران مدل هم که بازدید کنید گویی ریشه همه آن‌ها یک آشپزخانه بوده است. مبلمان ساده و ظریف در آشپزخانه فرانسوی شما همه چیز را تکمیل می‌کند. برای هماهنگی هرچه بیشتر با این سبک دگوراسیون می توانید از مبلمان کلاسیک فرانسوی استفاده کنید.

دکوراسیون فرانسوی چیست

یک شومینه سنگی زیبا یعنی یک دیوار شاخص زیبا در خانه، اما اگر همین شومینه در دکوراسیون فرانسوی جای بگیرد اوضاع متفاوت‌تر خواهد شد. اینجاست که دیگر لمس سنگ‌های خشن و زبر روی دیوار تفاوتش را با شومینه‌های مدرن و بی حس امروزی نشان  می‌دهد، درست همینجاست که بوی سوختن چوب که به مشام می‌رسد خانه را رؤیایی‌تر آنچه در شومینه‌های پشت شیشه روشن است، نشان می‌دهد. اینجاست که یک خانه تمام سرمایش را با گرمایی لذت بخش و طبیعی عوض می‌کند تا برای رسیدن بهار دغدغه‌ای نداشته باشد. در انتها نیز با یک چای گرم از شما پذیرایی خواهد کرد تا خستگی‌هایتان را به فراموشی بسپارید. تفاوت فرانسوی‌ها با مدرن‌ها و سایرین در همین جاست.

دکوراسیون فرانسوی چیست

ایجاد توازن در محیط جزء هنرمندانه‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون فرانسوی است. یک اتاق نشیمن را برایتان مثال می‌زنیم. ظرافت در پرده‌های بلند و ایجاد حس یک سالن مجلل در کنار میز نهارخوری چوبی که با گلدانی پر از گل‌های بهاری پر شده نشان از یک فضای لوکش می‌دهد. در کنار این موارد بوی چوب پارکت یا کفپوش اتاق و انعکاس نور در بلورهای لوستر، همه و همه به شما یادآوری می‌کند که در یک دکور به سبک فرانسوی‌ها نباید هیچ موردی از قلم بیافتد و همه چیز دقیقاً باید جایی قرار گیرد که از ابتدا باید قرار می‌گرفت.

دکوراسیون فرانسوی چیست

عتیقه جات و دکوراسیون فرانسوی دو بخش جدایی ناپذیر صنعت دکوراسیون و طراحی در دنیا محسوب می‌شوند و کنار هم قرار گرفتن آن‌ها یکدیگر را کامل می‌سازد، اما کار به همین جا ختم نمی‌شود. ست کردن یا هماهنگ سازی این دو به دقت و تجربه و در عین حال تسلط به انواع عتیقه جات دارد. اینکه تعدادی وسیله گران‌قیمت و آنتیک را خریداری کرده و در گوشه و کنار خانه بچینید هرگز به دکوراسیون فرانسوی دست نخواهید یافت. اینجاست که یک طراح با تجربه و یک هنرمند خلاق به یاری شما می‌آید. برای رسیدن به چنین دکوری باید قطعات مجلل فراهم شده در عین سادگی و همگام با شخصیت محیط در محل نصب و مورد استفاده قرار گیرد. شخصیت اروپایی‌ها و به خصوص فرانسویان در توجه به جواهرات و به رخ کشیدن شکوه  لوازم تجملاتیشان است و از این رو خانه‌ها و کاخ‌های خود را تمیز، مرتب و مجلل آماده می‌کنند تا طرف مقابل را تحت تأثیر قدرت مالی و پیشینه تاریخی خود کنند. این غرور برگرفته از تجمل گرایی باعث شده تا گرانترین‌ها برای فرانسوی‌ها باشد و دیگران را نیز به این سبک زندگی عادت بدهند. همه چیز باید اعلا و درجه یک باشد، حتی جزیی ترین موارد. پس در مواجه با دکورهای مجلل فرانسویان مطمئن باشید آن‌ها هیچ وسیله‌ی ارزان قیمت یا غیر واقعی در منزل نگه داری نخواهند کرد.

دکوراسیون فرانسوی چیست

در باب آراستن خانه و دیزایین فضای دکوری، ممکن است است اغراق‌هایی صورت بگیرد، اما این موضوع در دکوراسیون فرانسوی جایی ندارد؛ چرا که آن‌ها به اصالت و سنت‌ها بسیار پایبند بوده و هرگز خود را با این موارد زیر سؤال نمی‌برند. قدیمی شده‌ها و کهنه‌ها دوباره در نگاه آن‌ها شکل تازه‌ای می‌گیرند و درب خانه خود را به روی لوازمی که حتی ممکن است 400 سال پیش مورد استفاده بوده و اکنون به فراموشی سپرده شده باشد می‌گشایند. اما همین لوازم کهنسال و قدیمی را به بهترین نحو برای استفاده دوباره آماده سازی می‌کنند به نحوی که تمام توجه‌ها را به سمت خود معطوف می‌کند. در این بین کلید واژه اصلی که در تمام توضیحات و کاربردها در درکوراسیون فرانسوی بسیار پررنگ است؛ یعنی ظرافت، هرگز از یاد نرفته و در جای جای طراحی‌ها و دکورها خودنمایی می‌کند. این مطلب یعنی استفاده از قدیمی شده‌ها در این سبک یک هنر است که مربوط به آداپته کردن لوازم جدید خانه با لوازم کهنه و عتیقه‌ای است که به تازگی وارد محیط دکوراسیونی شده است که در حقیقت بهترین راه نیز خواهد بود. شیرینی این عمل پس از پایان کار و ایستادن برای نظاره کردن هنر شکل گرفته در دل می‌نشیند و خستگی را از تن خارج می‌کند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

استفاده از یک طرح روستایی فیلتر شده گزینه‌ای ایده آل در طراحی و ساخت یک دکوراسیون فرانسوی است. منظور از “فیلتر شده” چیست و چرا یک سبک روستایی مد نظر طراحی قرار گرفته است.

برای این که بدانیم فیلتر شده یعنی چه باید به کلیت ساختار دکوراسیون فرانسوی توجه کنیم که تشکیل شده از لوازم خاص و چشم نوازی که در هر جایی یافت نمی‌شود و یا از وسایل ارزان قیمت بازار محسوب نمی‌شود. بنابراین نگاه‌ها باید به سمت چنین لوازمی باشد. نکته بعدی این است که در خانه‌های روستایی چنین لوازم گران قیمت و خاصی یافت نمی‌شود، بنابراین نیاز است یک سازگاری صحیح به وجود بیاید. این سازگاری با فیلتر کردن لوازم و وسایل مدرن و مخصوص به زندگی شهری است که نباید در خانه جلوی چشم قرار بگیرد و در عوض به جای آن می‌توانید با لوازم ساده اما مجلل جای آن‌ها را پر کنید. علت انتخاب یک طرح روستایی نیز بازگشت به گذشته‌ها، پایبندی به سنت‌ها و هم چنین بهره مندی از سادگی ذاتی این طرح و سبک است. با تلفیق این دو شاخص و کنار هم قرار گرفتن آن‌ها گزینه ایده آل شما در دسترس بوده و مهیای بهره برداری خواهد بود .

دکوراسیون فرانسوی چیست

برای اینکه دکوراسیون فرانسوی شما سحرانگیز و متمایز شود کاغذهای دیواری را حذف کرده و به جای آن از پترن‌ها و الگوهای منظم برای سقف اتاق‌ها استفاده می‌کنند. ایجاد یک پادشاهی عظیم در اتاق فقط با سلطه بر لوازم و دکوراتیوها شکل نمی‌گیرد، بلکه توجه به همه ابعاد و موجودیت اتاق امکان تغییرات مناسب را فراهم می‌سازد. همان طور که در سبک‌های امروزی مانند مدرن به دیوارها بسیار اهمیت داده می‌شود در این سبک نیز جدا از صرف زمان و هزینه برای دیوار و کفپوش، سقف نیز باید به صورت جدی تزیین شود. هر چه میزان پدیدار ساختن جزییات در سقف و نیمه بالایی اتاق بیشتر باشد کیفیت و نتیجه کار در انتها پربارتر و چشم نواز تر خواهد بود. پس سعی کنید تا حد امکان، هیچ نقطه و محلی از دید شما بدون طراحی باقی نماند و اصول اولیه سبک دکوراسیون فرانسوی یعنی نمایش جزییات به خوبی رعایت گردد.

دکوراسیون فرانسوی چیست

ساختن یک فضای خنثی در دکوراسیون فرانسوی کار آسانی نیست و علت کاملاً روشن است. وقتی در دکوراسیون فرانسوی همواره صحبت از تجملات و رعایت جزییات می‌شود یعنی به خودی خود ما کمی شلوغی را به خانه دعوت کرده‌ایم. اکنون که بخواهیم به سراغ سادگی در این فضا برویم باید کمی سختی را نیز به جان بخریم. برای این که در اتاق خواب به این سادگی و ظرافت دست پیدا کنیم باید از لوازم ساده نیز کمک بگیریم. تنها در این صورت است که به هدف خود رسیده‌ایم. تابلوهای ساده و میزهای یکدست و تک رنگ که بهتر است با تخت هماهنگ باشند از جمله مواردی است که در این فضا امکان اسفاده از آن‌ها مقدور خواهد بود. رنگ خنثی نیز نباید در این بین فراموش شود؛ چرا که به تنهایی می‌تواند بار زیادی از این کار سخت را به دوش بکشد. از تغییرات گسترده برای این بخش نباید ترسید؛ چرا که برای رسیدن به یک فضای خنثی در سبک فرانسوی، لوازم زیادی هستند که باید کنار گذاشته شوند.

دکوراسیون فرانسوی چیست

با به پایان رسیدن توضیحات متنوع و کلیات در مورد دکوراسیون فرانسوی، از هم اکنون بسیاری از شما در پی جست و جوی در خانه برای تطبیق دکوراسیون خانه خود با سبک دکوراسیون فرانسوی هستید و یا شباهت‌های بسیاری را با این طراحی در خانه خود شبیه سازی می‌کنید. همان طور که در ابتدا گفته شد بسیاری از افراد پس از اطلاع از این که دکوراسیون مذکور چه ویژگی‌ها و مزایای را با خود به همراه دارد نسبت به آن تمایل پیدا کرده و درصدد پیاده سازی آن در خانه خود بر می‌آیند. چرا که خانه با دکوراسیون فرانسوی رؤیایی مجلل‌تر به نظر می‌آید.

اگر شما پیش از این آگاهانه یا ناخودآگاه چنین دکوری در خانه پیاده سازی کرده بودید اکنون با مطالعه این بخش بیشتر به رعایت ظرافت‌ها و جزییات خواهید پرداخت و اگر دکوری متفاوت در خانه دارید گوشه‌ای از دهن شما برای پیاده کردن این سبک در خانه مشغول شده است. در صورتی که تمایل دارید تجربیات خود را با مجله دکوراسیون توکامارت درمیان بگذارید، ما و همکارانمان در این بخش منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

برگرفته از: bhg

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...