دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

هالیوود یکی از نواحی شمالی لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا است که به دلیل حضور بزرگترین صنایع و استدیوهای فیلم سازی و همین طور محل تردد و زندگی بازیگران و افراد مشهور در دنیا شهرت پیدا کرده است.
اگر بخواهیم در مورد این که دکوراسیون هالیوودی چیست صحبت کنیم دو دسته مجزا برای این بخش وجود دارد. یک، دکوراسیونی که در مراسمات و جشن‌های هالییودی اجرا و مورد استفاده قرار می‌گیرد و دو، دکوراسیونی که توسظ سلبریتی‌ها و هالیوودی‌ها در خانه‌هایشان طراحی و اجرا می‌شود. دکوراسیون هالیوودی در میان افراد جامعه یک الگو شناخته می‌شود؛ چرا که مردم اعتقاد دارند پیروی از بازیگران سینما و هالیوود یک نوع پیروی از مد روز است. در بیشتر تبلیغاتی که از بازیگران هالیوودی دیده می‌شود، معرفی سبک زدگی آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و بخش از این سبک زندگی را سبک دکوراسیون خانه آنان تشکیل می‌دهد.
در ادامه مختصراً کمی در مورد ویژگی‌های دکوراسیون هالیوودی که مربوط به جشن‌ها و میهمانی‌ها مربوطه می‌باشد صحبت خواهیم کرد و بعد به شرح جزییات این که دکوراسیون هالیوودی چیست می‌پردازیم. با مجله اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامگ همراه باشید.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا
معمولاً دکوراسیون هالیوودی در میهمانی‌ها و جشن‌ها یک تم محسوب می‌شود، به طوری که اگر در امریکا جشنی با نام هالووین و تم هالووین وجود دارد، در مراسماتی خاص و رسمی‌تر جشن‌هایی با تم هالیوودی برگزار می‌گردد. ویژگی غالب این جشن‌ها بر پایه اعطای هدایا و یا معرفی بهترین‌ها در زمینه‌های مختلف هنری است و سالن‌ها بر همین اساس طراحی می‌شوند. استفاده از فرش قرمز برای خوش آمد گویی به میهمانان و هم چنین بدرقه آنان از مهم‌ترین ویژگی‌های این دکوراسیون‌ها است. استفاده از نورپردازی‌های متمرکز بر روی سِن و همین طور روشنایی کم محیط از دیگر ویژگی‌ها است. معمولاً پرده‌های بزرگی در محوطه اجرا نصب شده‌اند که برای تغییرات بین هر برنامه بازو بسته می‌شوند. نمایش لوازم پر زرق و برق در محیط و استفاده از رنگ قرمز به عنوان یک رنگ ثابت و همیشگی جز مواردی است که در همه دکوراسیون‌های هالیوودی دیده می‌شود.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا
و اما قسمت اصلی این مقاله که مربوط به سبک دکوراسیون هالیوودی است که در آن ویژگی‌های این دکور معرفی می‌شود. سبکی همانند سبک دکوراسیون مدرن یا دکوراسیون صنعتی، یکی از سبک‌های شناخته شده دکوراسیون به شمار می‌رود.
در این سبک طراحان خاصی، طراحی‌های مربوط به خانه و ویلاهای بازیگران را آماده کرده و پس از بررسی‌های نهایی اجرایشان می‌کنند. در اغلب دکورهایی که برای منازل سلبریتی‌ها و خانه بازیگران و شخصیت‌های معروف طراحی می‌شود، متد دکوراسیون امروزی یا همان معاصر به کار گرفته می‌شود، مگر در مواردی که خود شخص در خواست سبکی خاص را بدهد. علت استفاده از سبک امروزی نیز این است که چون بازیگران و این دسته از افراد مشهور به این موضوع آگاه هستند که مردم زندگی‌های آنان را زیر نظر داشته و مورد توجه جامعه قرار گرفته‌اند، سعی می‌کنند با ایجاد یک حرکت نو و متفاوت خود را برجسته‌تر نشان داده یا صاحب سبک معرفی کنند تا پیش قراول هم کیشان خویش دیده شوند.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

اما چه ویژگی‌هایی در دکوراسیون هالیوودی وجود دارد که باعث شهرت این سبک شده است؟

اتاق‌های دکور هالیودی

فضای بزرگ و بدون مرز اتاق‌ها در دکوراسیون هالیوودی یکی از شاخصه‌های اصلی این نوع دکوراسیون‌ها است. معمولاً به دلیل اینکه خانه‌های این دسته از افراد باید متمایز از سایرین باشد پیشنهاد دهندگان و طراحان اتاق‌ها را بسیار بزرگ‌تر از اندازه عادی برای چنین ساختمان‌هایی در نظر می‌گیرند. از ویژگی‌هایی که برای اتاق‌ها می‌توان برشمرد وجود پنجره‌های عظیم و یک تکه است که باعث می‌شود نمای بزرگی از ساختمان با شیشه پوشانده شود. این موضوع باعث ایجاد یک نمای خارجی بسیار زیبا می‌شود. مهم‌تر از آن، پنجره‌ها وسعت بسیار زیادی از نمای خارجی را به مالکان اعطا می‌کنند که از خاصیت‌های اسکان در منطقه هالیوود است. معمولاً این پنجره‌ها به حیاط‌های پشتی یا باغچه‌ها راه می‌یابند که در مورد آنها نیز صحبت خواهیم کرد.

در تمامی اتاق‌ها سیستم‌های هوشمند روشنایی تعبیه شده تا ضمن رعایت مصرف انرژی، مدیریت میزان روشنایی محیط در طرول روز و شب به راحتی و با کنترل کننده‌های هوشمند انجام شود. هم چنین خانه‌هایی که با دکوراسیون هالیوودی طراحی شده‌اند از سیستم‌های اطفا حریق و کمک رسان‌های آنلاین بهره می‌برند. در اتاق‌ها به خصوص فضای نشیمن اگر به سبک دکور مینیمال طراحی شده باشند، دیوارهایی ساده مشاهده خواهید کرد، در غیر این صورت گران‌بها ترین کاغذ دیواری‌های موجود در دنیا را بر روی دیوارهایی خواهید دید که دکوراسیون هالیوودی نام گرفته‌اند. لوسترهای تزییناتی نیز در این سبک دکوراسیون هرگز فراموش نمی‌شوند. اگر چه خانه‌ها به سیستم‌های ذکر شده مجهز هستند، اما یک دکوراسیون هالیوودی باید مدعی استفاده از گران قیمت‌ترین لوازم در دنیا باشد.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا
مبل‌های موجود در این سبک دکوراسیون از خاص‌ترین مبلمانی هستند که می‌توانید در بازار مبمان و یا فروشگاه‌های آنلاین مبل و دکوراسیون مشاهده کنید. کاناپه‌ها و مبلمان دکوراسیون هالیودی جدا از طرح‌های خاص و فانتزی که دارند، راحتی بی نظیری را نیز به صاحبان خود اعطا می‌کنند. مبل‌ها با رنگ‌هایی با تون متوسط و بعضاً ملایم لوازمی برای آسودگی و راحتی هستند، هر چند با نگاه کردن به آن‌ها نتوان دریافت که چه هزینه‌هایی بابتشان خرج شده است. از نکات جالب توجه در خانه‌های هالیوودی می‌توان به استفاده از فرش‌های دست بافت که معمولاً نیز ایرانی هستند اشاره کرد. دقت کنید که این دکوراسیون‌ها سعی دارند بهترین‌ها و گران‌ترین‌ها را به نمایش بگذارند.

در نشیمن از دیوارهای واسطی استفاده می‌شود که فضا را به دو قسمت تقسیم می‌کنند و بر روی آن شومینه‌های دیواری یا لوازم صوتی و تصویری نصب می‌گردد. اتاق خواب نیز به نوعی بیانگر شخصیت هر یک از صاحبان این دکوراسیون‌های هالیوودی است. بسیاری از این افراد درخواست اتاق خواب‌هایی با مدل‌های دکوراسیون کلاسیک را داشته که بنا به این نوع طراحی لوازم مورد نیاز آنها تهیه می‌شود و بعضی دیگر به دنبال یک خانه مدرن بوده و اتاق را با همان سبک می‌آرایند. در اتاق خواب تخت‌های بزرگ و راحتی دیده می‌شود که از بهترین و مرغوبترین پارچه‌ها برایشان کالای خواب آماده شده است و از با کیفیت‌ترین چوب‌ها تخت‌های دست سازی فراهم شده که نشان لوکس و مجلل بودن آن‌ها باشد. به صورت معمول اتاق خواب‌های هالیوودی نیز دارای منظره‌هایی رو به شهر یا طبیعت دارند که با قرارگیری مبلمان مخصوص به اتاق خواب یا مبلمان فضای بیرونی بر روی تراس این اتاق خواب‌ها، امکان لذت بردن از چنین مکان‌هایی چندین برابر کنند. در محوطه‌های بیرونی اتاق خواب، چند اتفاق بیشتر رخ نمی‌دهد، یک: اتاق با دربی بزرگ و شیشه‌هایی کشویی به گاردن ( باغ یا باغچه ) راه پیدا می‌کند. دو : اتاق به یک تراس بر فراز نقطه‌ای بلند از ساختمان ختم می‌شود. سه: درب پشتی اتاق یا نمای شیشه‌ای وارد یک استخر شخصی می‌شود. این حالت‌های مختلف نوید یک اتاق خواب بسیار مجلل و هیجان انگیز را می‌دهد که آرامشی بی نظیر در پسِ آن به انتظار نشسته است.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

آشپزخانه در دکوراسیون به سبک هالیوود

آشپزخانه در دکوراسیون هالیوودی یک فضای دل انگیز و اشتها برانگیز است. اگر سبک کلاسیک انتخاب شده باشد که مانند گفته‌های بالا برای آن برنامه ریزی شده است و اگر سبک امروزی طراحی شده باشد تمامی ابزار و لوازم روز دنیا را در این فضا خواهید یافت. برای این که با سبک آشپزخانه‌های دکوراسیون هالیوودی آشنا شوید مطالعه دکوراسیون خانه‌های مدرن و امروزی کمک فراوانی به شما خواهد کرد. چرا که دقیقاً از همین سبک‌ها برای طراحی‌های آن استفاده می‌شود.

در فضای داخلی خانه‌های هالیوودی یک وجه مشترک دیده می‌شود که در همه خانه‌ها و دکوراسیون‌ها رعایت می‌شود: وجود یک کتابخانه در فضای داخلی و به خصوص قسمت مرکزی خانه. توجه به وجود چنین بخشی در تمامی خانه‌ها حکایت از یک نوع برتری فکری و ذهنی نیز برای مالکان این خانه‌ها به وجود می‌آورد و هم چنین تبلیغ هوشمندانه و ظریفی در رابطه با اهمیت نقش کتاب در زندگی‌های این افراد مشهور خواهد بود. در گردشی در خانه‌ای که با دکوراسیون هالیووددی چیده شده، در هر سمت و سویی دکوراتیوهای گران بهایی به چشم می‌خورد که فقط در چنین خانه‌هایی یافت می‌شود. از ساعت‌های عتیقه گرفته تا تابلوهای نقاشان معروف دنیا. در بخش فضای سبز داخلی نیز گل‌های کمیاب و خاص را می‌توانید در مناطقی از خانه بیابید تا عادت متفاوت بودن این دکوراسیون‌ها ترک نشده باشد.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

محوطه بیرونی

در محوطه بیرونی خانه‌های هالیوودی، باغچه‌ها و استخرها جزء اولویت‌های طراحی در این سبک دکوراسیون‌ها هستند. شما هرگز خانه‌ای با دکوراسیون هالیوودی نخواهید یافت که استخر و باغ ( باغچه ) یا یکی از این دو را در خود جای نداده باشد. اهمیت این موضوع به قدری است که در معدود خانه‌هایی با این سبک مشاهده شده استخرها در طبقات فوقانی و حتی بر روی سقف ساخته شده‌اند. در مورد طراحی باغچه‌ها نیز به همین صورت است. به دلیل اهمیت فضای سبز در میان کشورهای توسعه یافته عبارتی با نام روف گاردن (roof garden) به چشم می‌خورد که بر روی پشت بام‌ها باغچه‌های پشت بامی ساخته می‌شوند. (معمولاً در قسمت پنت هاوس هتل‌ها و برج‌ها این وجود روف گاردن ها کاملاً طبیعی است. چند وقتی است که در کشورمان نیز این موضوع برای خود جایگاهی پیدا کرده و در خانه‌های شمال شهر چنین مواردی به چشم می‌خورد).
پارکینگ‌های مسقف نیز بخش دیگر فضای بیرونی و دکوراسیون بیرونی خانه‌های هالیوودی را تشکیل می‌دهند. و در بعضی از موارد آب نماهایی به منظور زیبایی فضای سبز منزل در حیاط نصب گردیده است.

دکوراسیون هالیوودی چیست؟ ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

در این مقاله سعی کردیم به صورت مختصر و مفید نشانه‌هایی از یک دکوراسیون هالیوودی را برای شما تصویرسازی کنیم. دکوراسیون هالیوودی با توجه به تجمیع و کمک گرفتن از یک سبک‌های مختلفی که تاکنون برای شما مطرح شده است، شکل می‌گیرد و هدف از مطرح کردن سؤال دکوراسیون هالیوودی چیست این بود که شما را با فضای داخلی و بیرونی این نوع دکورها آشنا سازیم تا بدانید افرادی که در هالیوود زندگی کرده و نقش‌های هالیووددی نیز بر عهده می‌گیرند به چه صورت خانه‌های خود را طراحی می‌کنند. نظر شما در مورد این نوع سبک دکوراسیون چیست؟ این نوع سبک‌های دکوراسیون را دوست دارید و یا سبک‌های کلاسیک و سنتی را برای منزل شیک ایرانی خود ترجیح می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...