رنگ سال ۹۸ چیست؟ مرجانی، رنگ مد سال ۱۳۹۸ یا ۲۰۱۹

275,263

بسیاری از افرادی که به مد، فشن، رنگ مو و و مخصوصا رنگ سال مانتو و لباس و رنگ مبلمان و دکوراسیون منزل خود اهمیت زیادی می‌دهند و همچنین افرادی که در این زمینه‌ها به طور تخصصی فعالیت دارند، از ماه‌‌ها پیش منتظر اعلام رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 هستند تا بتوانند فعالیت‌ها و خریدهای خود را با این رنگ تطبیق دهند. موسسه پانتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ سال را معرفی کرد که در رنگ سال جدید ۲۰۱۹، به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی زنده (living coral) را به عنوان رنگ سال جدید معرفی کرده است. در این مطلب با ما همراه شده و تصاویری زیبا همراه با اطلاعاتی در مورد رنگ مرجانی زنده مشاهده کنید.

رنگ مرجانی سال 2019
رنگ مرجانی زنده، رنگ سال 2019

 

 

ماه‌ها قبل از معرفی رنگ سال جدید 1398 گفته می‌شد که موسسه پنتون رنگ امسال را از بین یکی از رنگ‌های شاد انتخاب خواهد کرد و اینگونه نیز شد. رنگ سال جدید میلادی 2019 را یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده، یعنی رنگ مرجانی زنده است که به عنوان رنگ جهانی سال جدید شناخته شده و رنگ سال 1398 ایران نیز همین رنگ خواهد بود. پس در در سال جدید بایستی شاهد سلطه این رنگ زیبا از طیف نارنجی، چه در سطح جامعه و در رنگ لباس و مانتو و چه در رنگ دکوراسیون منازل و… باشیم. با توکامگ و رنگ اعلام شده توسط گروه پانتون برای رنگ سال ۲۰۱۹ یا همان رنگ سال ۹۸ همراه باشید.

نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

رنگ سال 2019 چیست؟

سوالاتی مثل رنگ سال ۹۸ چیست؟ برای سال 98 چه رنگی انتخاب شده است؟ رنگ مد ۹۸ مانتو چیست؟ رنگ مد سال ۹۸ برای رنگ مو و لباس چیست؟ رنگ سال ۹۸ لباس مردانه چیست و سوالاتی مشابه از جمله سوالاتی هستند که در رابطه با رنگ مد هر سال پرسیده می‌شوند و افراد به دنبال رنگ سال جدید هستند تا با مد روز هماهنگ شده و رنگ مانتو و لباس و دکوراسیون منزل خود را با آن ست کنند. اما پس از مدت‌ها انتظار برای پاسخ به سوال رنگ سال 98 چه رنگی است موسسه پانتون با اعلام رنگ سال 2019 پاسخ این سوال را داده است:

مرجانی زنده، رنگ سال 2019 و 1398 می‌باشد!

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398
رنگ سال ۱۳۹۸ چه رنگیه؟

 

موسه پانتون که حدود 20 سال است رنگ سال را انتخاب می‌کند، امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ سال ۲۰۱۹ را رنگ مرجانی زنده ، که برخی از آن با عناوین صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز یاد می‌کنند، با کد رنگی #fa7268 اعلام کرده است. رنگی که مطمئنا همه شرکت‌های طراحی لباس، مد و فشن، دکوراسیون، تکنولوژی و… از آن در طراحی‌های جدید خود استفاده خواهند کرد و شاهد استفاده از آن در رنگ لباس مردانه و زنانه، انواع مدل های مانتو و شال و روسری، رنگ مو و وسایل منزل و همه قسمت‌های زندگی مردم خواهیم بود.

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود داشته و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند و به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است.

این رنگ پس از اعلام شدن خیلی سریع بین مردم در شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرده و بسیاری از افرادی که در صنایع مد، لباس، فشن و… فعالیت دارند از آن در پست‌های خود استفاده می‌کنند و بسیاری نیز از الان به دنبال خرید لباس و مانتو رنگ سال 98 یعنی رنگ مرجانی هستند.

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

این رنگ همچنین بیانگر اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا نیز می‌باشد؛ چرا که صخره های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت خاصی دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی در سال‌های اخیر و تهدیدهای موجود مقابل محیط زیست، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال 2019 (و البته رنگ سال ۹۸ ما ایرانی ها) می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پیش‌بینی‌ها در مورد رنگ سال 2019 چه بودند؟

اما پیشبینی‌هایی نیز در رابطه با رنگ سال جدید شده بود و گفته می‌شد که رنگ سال جدید احتمالا یکی از رنگ‌های شاد باشد که در ادامه می‌توانید این پیش بینی‌ها در مورد رنگ 1398 یا همان 2019 را نیز مشاهده کنید. پیشبینی‌هایی که تقریبا هم درست از آب درآمدند و رنگ سال جدید یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده شد. در ادامه می‌توانید این پیش‌بینی‌ها را مشاهده کنید.

رنگ سال 98

در مطالب قبلی توکامگ به بررسی رنگ‌های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ پرداختیم و گفتیم که در این سال می‌توانیم در کنار رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال ۹۷، از رنگ‌های شاد دیگری نیز در خانه‌هایمان استفاده کنیم. در ادامه نیز به پیش‌بینی‌های انجام شده در رابطه با رنگ سال بعد، یعنی سال ۱۳۹۸ پرداخته‌ایم تا ببینیم رنگ سال ۹۸ یا همان رنگ سال 2019 چیست و تا چه حد می‌توان آن را پیشبینی کرد؟

 

 

گروه پانتون برای طراحی خانه و دکوراسیون داخلی دو رنگ را پیش‌بینی کرده‌اند. بیشتر تولید‌کنندگان مبلمان و طراحان دکوراسیون داخلی نیز تولیدات و ایده‌های خود را بر مبنای پیش‌بینی‌های گروه پانتون بنا می‌کنند و تم‌ها و رنگ‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم بیشتر به آنها روی می‌آورند؛ به همین دلیل نیز اگر به دنبال خرید مبلمان و وسایل دکوری برای منزل خود هستید، چه خرید از بازارهای سطح شهر و چه خرید از فروشگاه اینترنتی مبل و دکوراسیون، می‌توانید با توجه به رنگ معرفی شده به عنوان رنگ سال 2019 خریدهای خود را انجام دهید.

لوری پرسمن، نائب رییس گروه پانتون، قبل از این که رنگ سال جدید انتخاب شود، درباره این رنگ می‌گوید:

ما الگوی استفاده از رنگ‌ها را در جوامع و در میان مردم دنبال می‌کنیم و با توجه به نظریه “تمرکز” پیش‌بینی می‌کنیم که در هر سال، و خصوصا سال ۲۰۱۹، مردم به چه رنگی تمایل بیشتری پیدا خواهند کرد. به خاطر تنوع بی‌شمار رنگ‌ها در عصر ما، ما باید پیش‌بینی کنیم که جامعه به چه رنگی سوق پیدا می‌کند تا بتوانیم صنعت مد‌ را با توجه به رنگ هر سال و به سوی آینده‌ای رنگارنگ و خلاقانه طراحی کنیم.

رنگ سال 98

طبق گفته‌های گروه پانتون، اولین پیش‌بینی این گروه در مورد دکوراسیون و رنگ سال ۹۸، از “ایده خوردن” الهام گرفته شده است.

گروه پانتون می‌گوید که:

رنگ‌های گرم در خانه آشتها آورند و ذهن افراد را به سمت خوردن سوق می‌دهند. رنگ‌هایی مثل قرمز فلفلی، نارنجی آتشی و بنفش سیر. ایجاد تفکر و توهم نیاز به غذاهای متنوع و متفاوت در ذهن جوامع، پیام اشتهاآور این رنگ‌ها را تشدید می‌کند.

رنگ‌های خوشمزه کاراملی و کرمی فضا را دلچسب و آشتها‌آور می‌کنند و در کنار این‌ها، رنگ سبز، اثر اشتها‌آور این رنگ‌ها را تعدیل می‌کند. ترکیب رنگ‌های کرمی، کاراملی و سبز، یک تجربه بصری بی‌نظیر بوجود می‌آورد و راه را برای خلاقیت‌های جدید برای ترکیب رنگ سال ۹۸ هموار می‌کند.

پس اگر قصد خرید مبل در سال 98 برای منزل خود را دارید، بهتر است این رنگ‌های شاد و دوست داشتنی سال جدید را نیز در بین رنگ‌های مورد نظر خود قرار دهید.مخصوصا اگر قصد خرید مبل راحتی در سال جدید را دارید، می‌توانید از رنگ سال 98 نیز برای مبلمان خود و یا حداقل برای کوسن‌های آن استفاده کنید.

رنگ سال 98

چند ماه پیش، قبل از این که رنگ سال 98 اعلام شود، در مورد رنگ لباس، مانتو و مد و فشن سال 98 نوشتیم که:

یکی از سوالاتی که در رابطه با رنگ انتخاب شده برای سال 1398 پرسیده می‌شود، در رابطه با مد و لباس و مخصوصا رنگ مانتو سال ۹۸ است. در پاسخ به این سوالات بایستی بگوییم با توجه به این که هنوز رنگ 98 دقیقا از طرف موسسه پانتون اعلام نشده است، به طور قطعی نمی‌توان گفت که رنگ لباس سال ۱۳۹۸ و یا به صورت جزئی‌تر رنگ و مدل مو و رنگ و مدل مانتو در سال بعدی چه خواهد بود. اما با توجه به پیش‌بینی‌هایی که در مورد رنگ سال آینده انجام شده، می‌توان گفت که رنگ مانتو، مد، مو و انواع لباس نیز از بین یکی از همین رنگ‌ها انتخاب خواهد شد، اما بایستی چند ماه دیگر هم صبر کنیم تا رنگ دقیق مد و فشن ۹۸ را بدانیم.

اما اکنون می‌توانیم به سادگی بگوییم که رنگ سال 2019 یا همان رنگ سال 98 رنگ مرجانی زنده است و می‌توانید با توجه به آن رنگ لباس و مانتوی خود را در سال جدید انتخاب کنید. رنگی مورد استقبال بانوان ایرانی و البته آقایان قرار گرفته و هم‌اکنون در بازار ایران نیز شاهد مانتو با رنگ سال 98 و لباس مردانه با رنگ سال هستیم.

در ادامه می‌توانید تصاویری از رنگ مرجانی زنده، برگرفته از قدرت و زیبایی صخره‌های مرجانی، را مشاهده کنید:

 

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398 صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

رنگ‌های اشتها آور در کنار رنگ سیاه، خنثی شده‌اند.

رنگ سال 98

این ترکیب رنگ در مبلمان احساس صمیمیت را القا می‌کند.

رنگ سال 98

نظر شما در مورد انتخاب رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال جدید یعنی سال ۱۳۹۸ یا همان ۲۰۱۹ چیست؟ تمایل دارید از رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل و زندگی روزمره خود استفاده کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: (114 رای, امتیاز: 4٫15 از 5)
Loading...

68 دیدگاه وجود دارد
 1. نازنین می گوید

  خیلی ممنون از مطلبتون. به نظرتون رنگ لباس و مد سال 98 هم از بین همین رنگ ها انتخاب میشه؟ یا مثلا رنگ مد و رنگ موی ۹۸ یا همون رنگ مد سال ۲۰۱۹ ممکنه چیز دیگه ای باشه؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. ممنون از شما بابت توجهتون به مطالب.
   معمولا رنگ مانتو سال، رنگ لباس یا رنگ مد و رنگ موی سال، با توجه به همون رنگ انتخاب شده از طرف موسسه پانتون انتخاب میشه. مثلا همون طور که پارسال یعنی سال 97 رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال انتخاب شده بود، بقیه رنگ ها هم همون رنگ سال انتخاب شده بودند (چه رنگ لباس و چه رنگ مد و…). حالا هم باید منتظر بود و دید که پانتون رنگ سال ۲۰۱۹ یا همون رنگ سال ۹۸ رو چه رنگی انتخاب میکنه تا از روی اون رنگ مانتو، لباس، رنگ موی سال 98 و… هم انتخاب بشه. اما پیش بینی هایی که خیلی از سایت ها انجام دادن اینه که رنگ ۱۳۹۸ یکی از رنگ های شادی هست که تو این مطلب بهشون اشاره کردیم.

 2. پریا می گوید

  یعنی قراره سال ۹۸ لباس های رنگی رنگی و خوشگل بپوشیم؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   احتمال زیاد بله رنگ سال جدید از بین رنگ‌های شاد انتخاب بشه 🙂

 3. رز می گوید

  یعنی رنگ مد و فشن سال 1398 قراره رنگ شاد باشه؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   طبق پیشبینی انتخاب رنگ سال 1398 بله انتظار میره که در سال جدید از رنگ های شاد و اشتهاآور در صنعت مد و فشن و لباس ها استفاده بشه 🙂

 4. سیمین می گوید

  مرسی رنگ سال 2019 من عاشق این رنگام

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 5. فرید می گوید

  خیلی دوست دارم رنگ سال 2019 قرمز جیگری باشه

  1. غزل می گوید

   آخ گفتی عاشق این رنگم من. قرمز جیگری اصن آدم اسمش رو میشنوه اشتهاش باز میشه ??

   1. هانی می گوید

    فکرشو بکن قرار باشه رنگ مانتوی سال ۱۳۹۸ قرمز جیگری باشه!

  2. علی می گوید

   اصلا خوشم نمیاد از این رنگ رنگ سال جدید هم باشه که دیگه هیچی

 6. داوود می گوید

  هنوز هم معلوم نشده رنگ 2019 چه رنگیه؟ زودتر بگین بدونیم واسه سال ۹۸ چه رنگی بپوشیم خب 😀

  1. علی عیسی زاده می گوید

   احتمال زیاد ماه آینده یعنی دسامبر 2018 رنگ سال جدید معرفی میشه ؛)

 7. علی می گوید

  سلام مرسی بابت مطلب خوبتون. رنگ سال 1398 ایران فرق می‌کنه با رنگ سال دنیا؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. رنگی که موسسه پانتون به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کنه، معمولا به عنوان رنگ جهانی سال جدید انتخاب میشه و همه کشورها در دکوراسیون خونه‌ها و رنگ لباس، رنگ موی سال و رنگ مد و فشن سال جدید از اون تبعیت می‌کنن. ولی ممکنه صنعت مد هر کشوری هم رنگ خاص خودش رو برای اون سال داشته باشه که در این صورت باید تا رسیدن سال 1398 منتظر موند…

 8. Mirzayi می گوید

  رنگ های شاد خیلی خوبن مرسی پنتون واسه انتخاب این رنگا واسه رنگ 2019

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 9. غزل می گوید

  چه باحال دقیقا رنگ های که من دوست دارم و ازشون خوشم میاد قراره رنگ سال جدید باشن ?

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 10. saeed می گوید

  آقا کی مشخص میشه رنگ سال جدید چیه؟ ما از الان به فکر رنگ لباس و خونه مون باشیم خب

  1. علی عیسی زاده می گوید

   با سلام و درود، احتمال زیاد ماه دسامبر سال 2018 رنگ سال جدید از طرف موسسه پانتون معرفی بشه 🙂

 11. جابر می گوید

  آقا نمی شد به عشق ما استقلالی ها رنگ امسال 98 رو آبی می کردن؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام. رنگ سال جدید مشخص نشده هنوز و این مطلب هم به پیش بینی ها در مورد انتخاب این رنگ اشاره می‌کنه؛ یعنی ممکنه که رنگ سال ۱۳۹۸ آبی هم باشه 🙂

 12. پریا می گوید

  یعنی رنگ مانتو سال 98 هم قراره از بین همین رنگ های خوشگل باشه؟؟؟؟؟؟؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   اگر که رنگ سال جدید از بین رنگ های معرفی شده انتخاب بشه بله 🙂

 13. بنفشه می گوید

  ولی کاش رنگ سال 2019 جدید رو هم همون بنفش پارسال انتخاب می‌کردن آخه هم اسم من بود

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 14. فاطمه می گوید

  رنگ 2019 هر چی باشه من همون مانتو قرمز خوشگل خودم رو می پوشم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   ? ?

 15. رز می گوید

  2018 تموم شد که پس رنگ سال جدید 2019 رو کی اعلام میکنن؟ و رنگ سال جدید همون رنگ مد و فشن و مو و لباس و مانتو هم هست یا فقط برای دکوراسیون و طراحی و خونه اعلام میشه؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود 🙂
   رنگ سال همه ساله از طرف موسسه پانتون ماه دسامبر اعلام میشه و رنگ سال ۲۰۱۹ هم همین ماه از طرفی این موسسه اعلام میشه. رنگ اعلام شده از طرف پانتون توسط عموم به به عنوان رنگ سال شناخته می‌شه و از اون در طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف، یا در صنعت مد و فشن مورد استفاده قرار می‌گیره و به همین خاطر رنگ مانتو سال، رنگ مو و مد و فشن و لباس هم همین رنگ در نظر گرفته می‌شه و طراحان لباس و… در طراحی‌های خودشون این رو اعمال می‌کنن.

 16. آقا احمد رضا می گوید

  سلام خدمت جوان کوشای ایرانی .
  سپاس از تلاش بی وقفه شما در به ایده آل رسانی پانتون برای انتخاب رنگ …الهی که همیشه دلتون به رنگ مرجان باشه
  من که خودم عاشق سبز یشمی ام

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما 🙂 انشاءالله که دل شما هم همیشه به رنگ دلخواهتون باشه…

 17. Zahra می گوید

  اصلا اصلا خوشکل نیست خیلی مسخره و جیغه

  1. معصومه می گوید

   چرا خیلی خوشگله که 🙁

 18. حسن می گوید

  اصلا قشنگ نیست خیلی مسخره و جیغه

 19. تینا می گوید

  این رنگ سال جون میده واسه مانتو و لباس رنگارنگ خوشگل و شاد

 20. ملیکا می گوید

  آخ جون چه رنگی بشه رنگ مانتوی سال جدید 98

 21. سوسن می گوید

  رنگ مرجانی زنده…چه اسم خوشگلی

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 22. رز می گوید

  به اینم میگن رنگ سال؟؟ حیف سال 98 … خیلی رنگه جیغیه
  اصلا واسه رنگ مانتو و لباس خوب نیست
  واسه رنگ مو هم که اصلا حرفش رو نزن

 23. یلدا می گوید

  زیباست

 24. ... می گوید

  بنظرم این رنگ خوشگل سال لاااااااایک داره.

  1. علی عیسی زاده می گوید

   🙂 🙂

 25. یاسمن می گوید

  با چه رنگی ترکیبش کنیم قشنگ میشه؟بجز مشکی

  1. علی عیسی زاده می گوید

   رنگ‌هایی مثل سرمه ای، فیروزه ای یا بعضی از طیف های رنگ سبز. تو مطلب رنگ های ست رنگ مرجانی زنده به طور کامل رنگ‌هایی که با مرجانی ست می‌شن رو معرفی کردیم که پیشنهاد می‌کنیم این مطلب رو هم مطالعه کنید.

  2. یلدا می گوید

   سلام یاسمن جون به نظرم با رنگ سفید استخوانی یا کرم خیلی خوشگل بشه یا با یکی از رنگ های خنثی شاید سبز خاکستری یا سبزی که مایل به طوسی هست اما حیف من داشتم دنبال یه رنگ واسه دکوراسیون کاغذ دیواری پذیراییم می گشتم خیلی هم تصویر این رنگ مرجانی را با ترکیب با همان سفید استخوانی دیدم خیلی خوشگل و مدرنه ولی یه کم از رنگ ایده آلم از پذیرایی منو دور کرد چون مد نظرمن اینبار صرفا رنگ خنثی بود که با دیدن رنگ سال خیلی سردرگم شد ولی واقعا رنگ دوست داشتنی و اشتها آور هم هست یه کم شجاعت میخواد فقط میترسم تو دکوراسیون منزل جواب نده یعنی زود از مد بیفته یا دلم رو بزنه و گرنه لباس که هیچ نباشه سالی 3 یا 4 تا مانتو عوض میکنی تنوع خوبه مگه نه دوست عزیز؟ شما هم لطفا در مورد دکوراسیون خانه راهنماییم کنید که این رنگ رو در نظر بگیرم یا یه رنگ خنثی مثل طوسی روشن یا سبز خاکستری روشن با ترکیب کرم کدوم؟ انشالله همیشه شاد باشی منم شاد پسندم

 26. مهدیه می گوید

  این رنگای شاد خیلی عالین

  1. علی عیسی زاده می گوید

   اگه این نوع رنگ ها رو دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب رنگ‌های شاد در دکوراسیون خانه رو هم مطالعه کنید 🙂

 27. میلاد می گوید

  ما تو صنعت کیف و کفش کار میکنیم
  اما متاسفانه داخل ایران این رنگ زیاد جواب نمیده

  1. علی عیسی زاده می گوید

   اتخاب این نوع رنگ های شاد تا حد زیادی وابسته به سلیقه مخاطب داره. ممکنه خیلی ها برای کفش های اسپورت این رنگ رو دوست داشته باشن. همون طور که رنگ نارنجی تو این کفش ها استفاده می‌شه و افراد زیادی هم بهش علاقه دارن. البته برای کیف هم میشه ازش استفاده کرد که بهتره تک رنگ نباشه و همراه با رنگ های ست مرجانی زنده تولید بشه.

 28. میترا می گوید

  حالا چرا مرجانی

  1. علی عیسی زاده می گوید

   شاید به خاطر معطوف کردن توجه افراد به محل زندگی مرجان ها؛ یعنی دریاها و اقیانوس ها که در معرض آسیب از طرف انسان‌ها هستن…

 29. میترا می گوید

  مرجانی ترکیب از چه رنگهایی میشه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. مرجانی از تنالیته های رنگ نارنجی هست که با رنگ صورتی و قرمز ترکیب میشه. تیره یا روشن بودن رنگ مرجانی هم بستگی به میزان صورتی و قرمز این رنگ داره.

 30. یوسف می گوید

  سلام رنگ مرجانی از ترکیب چه رنگهای بدست می اید

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود
   رنگ سال 98 از ترکیب رنگ نارنجی با رنگ صورتی و قرمز بدست میاد و میزان تیرگی یا روشنی اون هم به میزان این دو رنگ بستگی داره…

 31. لی لی می گوید

  سلام
  سال نو همه به خوشی
  به نظرم که رنگ سال عالیه
  و ترکیبش با رنگهای مات خیلی عالی میشه
  اونایی که دوسش ندارن میتونن از مشکی و سورمه ای و توسی استفاده کنن
  آخه بعضی ها رنگهای شاد به دلشون نی?

  1. علی عیسی زاده می گوید

   ?? ? ?

 32. هتل های شیراز می گوید

  خوب بود ممنونم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از لطف شما ??

 33. رزا می گوید

  رنگ سال ۹۸ مانتو و لباس هم همین رنگه یا دنبال رنگ دیگه ای باشیم؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما.
   رنگ سال که همه ساله از طرف موسسه پنتون معرفی میشه و همون رنگ به عنوان رنگ سال مانتو و لباس و شال و… و بخش های دیگه زندگی مثل دکوراسیون و البته بخش‌هایی مثل تکنولوژی ازش استفاده میشه. سال 2019 یا همون 1398 هم رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال انتخاب شده و در واقع رنگ لباس 98 هم همون مرجانی هست.

 34. محیا می گوید

  ممنونم عالی بود توضیحاتتون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از شما ??

 35. رنگ فرش سال 98 می گوید

  به نظر من که طرح های زیبایی هستش به خصوص رنگ فرش سال 98 که خیلی خاصه و یه زیبایی مدرنی رو میتونه به خونه بده
  ممنون از مطلب جامعی که در این رابطه منتشر کرده اید زمان زیادی رو گذاشتم و همه مقاله رو مطالعه کردم.

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از شما بابت مطالعه و توجه به مطالب توکامگ. باعث افتخار ماست که از مطالب راضی هستین و براتون مفید بودن ??

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.