قالب وردپرس
خانه » دکوراسیون و نما » رنگ سال ۹۸ چیست؟ مرجانی، رنگ مد سال ۱۳۹۸ یا ۲۰۱۹

رنگ سال ۹۸ چیست؟ مرجانی، رنگ مد سال ۱۳۹۸ یا ۲۰۱۹

بسیاری از افرادی که به مد، فشن، رنگ مو و لباس و رنگ مبلمان و دکوراسیون منزل خود اهمیت زیادی می‌دهند و همچنین افرادی که در این زمینه‌ها به طور تخصصی فعالیت دارند، از ماه‌‌ها پیش منتظر اعلام رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 هستند تا بتوانند فعالیت‌ها و خریدهای خود را با این رنگ تطبیق دهند. موسسه پانتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ سال را معرفی کرد که در رنگ سال جدید ۲۰۱۹، به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی رنده (living coral) را به عنوان رنگ سال جدید معرفی کرده است. در این مطلب با ما همراه شده و تصاویری زیبا همراه با اطلاعاتی در مورد این رنگ مشاهده کنید.

رنگ مرجانی سال 2019
رنگ مرجانی زنده، رنگ سال 2019

شاید با خود بگویید که هنوز چند ماه مانده به سال جدید برای معرفی رنگ سال 98 کمی زود باشد، ولی متخصصان رنگ در گروه پانتون در ماه آخر سال میلادی یعنی ماه دسامبر به سوال رنگ سال 2019 چیست پاسخ دادند، و همان طور که قبلا نیز در این مطلب اشاره کرده بودیم، رنگ سال جدید میلادی 2019 یکی از رنگ‌های شاید و سرزنده، یعنی رنگ مرجانی زنده است که به عنوان رنگ جهانی  سال جدید شناخته شده و رنگ سال 1398 ایران نیز همین رنگ خواهد بود. پس در در سال جدید بایستی شاهد سلطه این رنگ زیبا از طیف نارنجی باشیم. با توکامگ و رنگ اعلام شده توسط گروه پانتون برای رنگ سال ۲۰۱۹ یا همان رنگ سال ۹۸ همراه باشید.

نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

رنگ سال 2019 چیست؟

با نزدیک شدن به سال جدید، سوالاتی نظیر رنگ سال ۹۸ چیست؟ برای سال 98 چه رنگی انتخاب می‌شود؟ چه رنگ مانتویی برای سال ۹۸ مد می‌شود؟ رنگ مد سال ۹۸ برای رنگ مو و لباس چیست؟ و سوالاتی مشابه نیز بیشتر می‌شوند و افراد به دنبال رنگ سال هستند تا با مد روز هماهنگ باشند. اما پس از مدت‌ها انتظار برای پاسخ به سوال رنگ سال 98 چه رنگی است موسسه پانتون با اعلام رنگ سال 2019 پاسخ این سوال را داده است:

مرجانی زنده، رنگ سال 2019 و 1398

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

موسه پانتون که حدود 20 سال است رنگ سال را انتخاب می‌کند، امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ سال ۲۰۱۹ را رنگ مرجانی زنده ، که برخی از آن با عناوین صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز یاد می‌کنند، با کد رنگی #fa7268 اعلام کرده است. رنگی که مطمئنا همه شرکت‌های طراحی لباس، مد و فشن، دکوراسیون، تکنولوژی و… از آن در طراحی‌های جدید خود استفاده خواهند کرد و شاهد استفاده از آن در رنگ لباس، مو و وسایل منزل و همه قسمت‌های زندگی مردم خواهیم بود.

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود داشته و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند و به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است.

این رنگ پس از اعلام شدن خیلی سریع بین مردم در شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرده و بسیاری از افرادی که در صنایع مد، فشن و… فعالیت دارند از آن در پست‌های خود استفاده می‌کنند و بسیاری نیز از الان به دنبال خرید لباس و مانتو به رنگ سال یعنی رنگ مرجانی هستند.

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

این رنگ همچنین بیانگر اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا نیز می‌باشد؛ چرا که صخره های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت خاصی دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی در سال‌های اخیر و تهدیدهای موجود مقابل محیط زیست، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال 2019 (و البته رنگ سال ۹۸ ما ایرانی ها) می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پیش‌بینی‌ها در مورد رنگ سال 2019 چه بودند؟

اما پیشبینی‌هایی نیز در رابطه با رنگ سال جدید شده بود و گفته می‌شد که رنگ سال جدید احتمالا یکی از رنگ‌های شاد باشد که در ادامه می‌توانید این پیش بینی‌ها در مورد رنگ 1398 یا همان 2019 را نیز مشاهده کنید. پیشبینی‌هایی که تقریبا هم درست از آب درآمدند و رنگ سال جدید یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده شد. در ادامه می‌توانید این پیش‌بینی‌ها را مشاهده کنید.

رنگ سال 98

در مطالب قبلی توکامگ به بررسی رنگ‌های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ پرداختیم و گفتیم که در این سال می‌توانیم در کنار رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال ۹۷، از رنگ‌های شاد دیگری نیز در خانه‌هایمان استفاده کنیم. در ادامه نیز به پیش‌بینی‌های انجام شده در رابطه با رنگ سال بعد، یعنی سال ۱۳۹۸ پرداخته‌ایم تا ببینیم رنگ سال ۹۸ یا همان رنگ سال 2019 چیست و تا چه حد می‌توان آن را پیشبینی کرد؟

گروه پانتون برای طراحی خانه و دکوراسیون داخلی دو رنگ را پیش‌بینی کرده‌اند. بیشتر تولید‌کنندگان مبلمان و طراحان دکوراسیون داخلی نیز تولیدات و ایده‌های خود را بر مبنای پیش‌بینی‌های گروه پانتون بنا می‌کنند و تم‌ها و رنگ‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم بیشتر به آنها روی می‌آورند؛ به همین دلیل نیز اگر به دنبال خرید مبلمان و وسایل دکوری برای منزل خود هستید، چه خرید از بازارهای سطح شهر و چه خرید از فروشگاه اینترنتی مبل و دکوراسیون، می‌توانید با توجه به رنگ معرفی شده به عنوان رنگ سال 2019 خریدهای خود را انجام دهید.

لوری پرسمن، نائب رییس گروه پانتون، قبل از این که رنگ سال جدید انتخاب شود، درباره این رنگ می‌گوید:

ما الگوی استفاده از رنگ‌ها را در جوامع و در میان مردم دنبال می‌کنیم و با توجه به نظریه “تمرکز” پیش‌بینی می‌کنیم که در هر سال، و خصوصا سال ۲۰۱۹، مردم به چه رنگی تمایل بیشتری پیدا خواهند کرد. به خاطر تنوع بی‌شمار رنگ‌ها در عصر ما، ما باید پیش‌بینی کنیم که جامعه به چه رنگی سوق پیدا می‌کند تا بتوانیم صنعت مد‌ را با توجه به رنگ هر سال و به سوی آینده‌ای رنگارنگ و خلاقانه طراحی کنیم.

رنگ سال 98

طبق گفته‌های گروه پانتون، اولین پیش‌بینی این گروه در مورد دکوراسیون و رنگ سال ۹۸، از “ایده خوردن” الهام گرفته شده است.

گروه پانتون می‌گوید که:

رنگ‌های گرم در خانه آشتها آورند و ذهن افراد را به سمت خوردن سوق می‌دهند. رنگ‌هایی مثل قرمز فلفلی، نارنجی آتشی و بنفش سیر. ایجاد تفکر و توهم نیاز به غذاهای متنوع و متفاوت در ذهن جوامع، پیام اشتهاآور این رنگ‌ها را تشدید می‌کند.

رنگ‌های خوشمزه کاراملی و کرمی فضا را دلچسب و آشتها‌آور می‌کنند و در کنار این‌ها، رنگ سبز، اثر اشتها‌آور این رنگ‌ها را تعدیل می‌کند. ترکیب رنگ‌های کرمی، کاراملی و سبز، یک تجربه بصری بی‌نظیر بوجود می‌آورد و راه را برای خلاقیت‌های جدید برای ترکیب رنگ سال ۹۸ هموار می‌کند.

پس اگر قصد خرید مبل در سال 98 برای منزل خود را دارید، بهتر است این رنگ‌های شاد و دوست داشتنی سال جدید را نیز در بین رنگ‌های مورد نظر خود قرار دهید.

رنگ سال 98

پرسمن، نائب رییس گروه پانتون، می‌گوید:

رنگ‌های خنثی، راه را برای طراحی دکوراسیون‌های با شکوه و پایدار هموار کرده است.

رنگ‌های خنثی، همان طور که از نامشان پیداست، رنگ‌های اساسی و مهمی هستند. این رنگ‌ها با دوام هستند و هیچ گاه شکوه خود را از دست نمی‌دهند.

در این گروه رنگ، می‌توان سفید را در کنار رنگ شتری ست کرد و در کنار آن‌ها، بدون رعایت نکته خاصی، رنگ‌هایی مثل سیاه، قرمز زرشکی و طوسی را آورد؛ آنهم بدون اینکه توازن دکوراسیون به هم بخورد.

زرد طلایی و نارنجی طلایی نیز از رنگ‌هایی هستند که زیبایی جهانی دارند و در کنار رنگ‌های خنثی، مثل سفید، سیاه و خاکستری، دکوراسیونی چشم‌نواز را ایجاد می‌کنند.

بنابرین، طبق پیشبینی‌های گروه پانتون، ترکیب این دو گروه رنگ، یعنی رنگ‌های اشتها آور، و رنگ‌های خنثی سفید و سیاه و خاکستری، آینده مد و دکوراسیون داخلی را در سال ۹۸ و سال ۲۰۱۹ رهبری خواهند کرد.

چند ماه پیش، قبل از این که رنگ سال جدید اعلام شود، در مورد رنگ لباس و مد و فشن سال 98 نوشتیم که:

یکی از سوالاتی که در رابطه با رنگ انتخاب شده برای سال 1398 پرسیده می‌شود، در رابطه با مد و لباس و مخصوصا رنگ مانتو سال ۹۸ است. در پاسخ به این سوالات بایستی بگوییم با توجه به این که هنوز رنگ 98 دقیقا از طرف موسسه پانتون اعلام نشده است، به طور قطعی نمی‌توان گفت که رنگ لباس سال ۱۳۹۸ و یا به صورت جزئی‌تر رنگ و مدل مو و رنگ و مدل مانتو در سال بعدی چه خواهد بود. اما با توجه به پیش‌بینی‌هایی که در مورد رنگ سال آینده انجام شده، می‌توان گفت که رنگ مانتو، مد، مو و انواع لباس نیز از بین یکی از همین رنگ‌ها انتخاب خواهد شد، اما بایستی چند ماه دیگر هم صبر کنیم تا رنگ دقیق مد و فشن ۹۸ را بدانیم.

اما اکنون می‌توانیم به سادگی بگوییم که رنگ سال 2019 یا همان رنگ سال 98 رنگ مرجانی زنده است و می‌توانید با توجه به آن رنگ لباس و مانتوی خود را در سال جدید انتخاب کنید.

در ادامه می‌توانید تصاویری از رنگ مرجانی زنده را همراه با تصاویری از ترکیب دو گروه رنگ که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم (رنگ‌هایی که برای امسال پیشبینی شده بودند)، یعنی رنگ‌های اشتها آور، و رنگ‌های خنثی سفید و سیاه و خاکستری را در چیدمان و دکوراسیون داخلی تقدیم حضورتان می‌کنیم.

مرجانی زنده، برگرفته از قدرت و زیبایی صخره‌های مرجانی

صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398 صورتی نارنجی مرجانی رنگ سال 1398

ترکیب رنگ جگری، همراه با رنگ استیل

رنگ سال 98

رنگ کاراملی اشتهاآور است و طوسی مایل به سبز که این حس را تعدیل می‌کند.

رنگ سال 98

استفاده از جزئیات کرم رنگ، فضا را صمیم‌تر می‌کند.

رنگ‌های اشتها آور در کنار رنگ سیاه، خنثی شده‌اند.

رنگ سال 98

این ترکیب رنگ در مبلمان احساس صمیمیت را القا می‌کند.

رنگ سال 98

رنگ‌های اشتها‌آور در کنار هم.

رنگ‌های اشتهاآور برای ظروف.

رنگ قرمز که به شدت اشتهاآور است، با رنگ سبز تعدیل شده است.

رنگ سال 98

تصویری با ترکیب رنگ‌های به شدت اشتها‌آور.

رنگ سال 98

رنگ‌های خنثی، در کنار یکدیگر زیبا می‌شوند.

رنگ سال 98

نظر شما در مورد انتخاب رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال جدید چیست؟ تمایل دارید از این رنگ در دکوراسیون منزل و زندگی روزمره خود استفاده کنید؟

برگرفته از: apartmenttherapy.com

به این مطلب امتیاز بدهید: (21 رای, امتیاز: 4٫05 از 5)
Loading...

درباره ی علی عیسی زاده

دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!

همچنین ببینید

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ سال ۹۷ ایرانی چه رنگی است؟؟ معرفی و راهنمای ترکیب رنگ سال

با شروع سال نو طرفداران مد و زوج‌های جوان، که در صدد خرید لوازم منزل …

32 دیدگاه

 1. خیلی ممنون از مطلبتون. به نظرتون رنگ لباس و مد سال 98 هم از بین همین رنگ ها انتخاب میشه؟ یا مثلا رنگ مد و رنگ موی ۹۸ یا همون رنگ مد سال ۲۰۱۹ ممکنه چیز دیگه ای باشه؟

  • سلام و درود. ممنون از شما بابت توجهتون به مطالب.
   معمولا رنگ مانتو سال، رنگ لباس یا رنگ مد و رنگ موی سال، با توجه به همون رنگ انتخاب شده از طرف موسسه پانتون انتخاب میشه. مثلا همون طور که پارسال یعنی سال 97 رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال انتخاب شده بود، بقیه رنگ ها هم همون رنگ سال انتخاب شده بودند (چه رنگ لباس و چه رنگ مد و…). حالا هم باید منتظر بود و دید که پانتون رنگ سال ۲۰۱۹ یا همون رنگ سال ۹۸ رو چه رنگی انتخاب میکنه تا از روی اون رنگ مانتو، لباس، رنگ موی سال 98 و… هم انتخاب بشه. اما پیش بینی هایی که خیلی از سایت ها انجام دادن اینه که رنگ ۱۳۹۸ یکی از رنگ های شادی هست که تو این مطلب بهشون اشاره کردیم.

 2. یعنی قراره سال ۹۸ لباس های رنگی رنگی و خوشگل بپوشیم؟

 3. یعنی رنگ مد و فشن سال 1398 قراره رنگ شاد باشه؟

  • طبق پیشبینی انتخاب رنگ سال 1398 بله انتظار میره که در سال جدید از رنگ های شاد و اشتهاآور در صنعت مد و فشن و لباس ها استفاده بشه 🙂

 4. مرسی رنگ سال 2019 من عاشق این رنگام

 5. خیلی دوست دارم رنگ سال 2019 قرمز جیگری باشه

 6. هنوز هم معلوم نشده رنگ 2019 چه رنگیه؟ زودتر بگین بدونیم واسه سال ۹۸ چه رنگی بپوشیم خب 😀

 7. سلام مرسی بابت مطلب خوبتون. رنگ سال 1398 ایران فرق می‌کنه با رنگ سال دنیا؟

  • سلام و درود خدمت شما. رنگی که موسسه پانتون به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کنه، معمولا به عنوان رنگ جهانی سال جدید انتخاب میشه و همه کشورها در دکوراسیون خونه‌ها و رنگ لباس، رنگ موی سال و رنگ مد و فشن سال جدید از اون تبعیت می‌کنن. ولی ممکنه صنعت مد هر کشوری هم رنگ خاص خودش رو برای اون سال داشته باشه که در این صورت باید تا رسیدن سال 1398 منتظر موند…

 8. رنگ های شاد خیلی خوبن مرسی پنتون واسه انتخاب این رنگا واسه رنگ 2019

 9. چه باحال دقیقا رنگ های که من دوست دارم و ازشون خوشم میاد قراره رنگ سال جدید باشن 😀

 10. آقا کی مشخص میشه رنگ سال جدید چیه؟ ما از الان به فکر رنگ لباس و خونه مون باشیم خب

  • با سلام و درود، احتمال زیاد ماه دسامبر سال 2018 رنگ سال جدید از طرف موسسه پانتون معرفی بشه 🙂

 11. آقا نمی شد به عشق ما استقلالی ها رنگ امسال 98 رو آبی می کردن؟

  • سلام. رنگ سال جدید مشخص نشده هنوز و این مطلب هم به پیش بینی ها در مورد انتخاب این رنگ اشاره می‌کنه؛ یعنی ممکنه که رنگ سال ۱۳۹۸ آبی هم باشه 🙂

 12. یعنی رنگ مانتو سال 98 هم قراره از بین همین رنگ های خوشگل باشه؟؟؟؟؟؟؟

 13. ولی کاش رنگ سال 2019 جدید رو هم همون بنفش پارسال انتخاب می‌کردن آخه هم اسم من بود

 14. رنگ 2019 هر چی باشه من همون مانتو قرمز خوشگل خودم رو می پوشم

 15. 2018 تموم شد که پس رنگ سال جدید 2019 رو کی اعلام میکنن؟ و رنگ سال جدید همون رنگ مد و فشن و مو و لباس و مانتو هم هست یا فقط برای دکوراسیون و طراحی و خونه اعلام میشه؟

  • سلام و درود 🙂
   رنگ سال همه ساله از طرف موسسه پانتون ماه دسامبر اعلام میشه و رنگ سال ۲۰۱۹ هم همین ماه از طرفی این موسسه اعلام میشه. رنگ اعلام شده از طرف پانتون توسط عموم به به عنوان رنگ سال شناخته می‌شه و از اون در طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف، یا در صنعت مد و فشن مورد استفاده قرار می‌گیره و به همین خاطر رنگ مانتو سال، رنگ مو و مد و فشن و لباس هم همین رنگ در نظر گرفته می‌شه و طراحان لباس و… در طراحی‌های خودشون این رو اعمال می‌کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *