رنگ سقف اتاق نشیمن و انتخاب مناسب ترین رنگ برای سقف خانه

رنگ سقف اتاق نشیمن و انتخاب مناسب ترین رنگ برای سقف خانه

رنگ سقف اتاف نشیمن و دیگر اتاق‌ها می‌تواند خود یک ایده بسیار جالب و شگفت انگیر باشد. هرگاه می‌خواهیم اتاقی را طراحی کرده و دکوراسیون آن را تزیین و طراحی کنیم، سقف اتاق را نادیده می‌گیریم و آن را به رنگ سفید رها می‌کنیم. اما در واقع در بعضی از طراحی‌ها یک عنصر مهم را ازدست داده‌ایم؛ چرا که ما به رنگ دیوار‌های خانه و پنجره‌ها بیشتر توجه میکنیم. در واقع رنگ سقف قسمت‌ها مختلف خانه، خانه ما را جلوه‌ای زیبا با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا می‌بخشد. هنگامی که دیوار‌های اتاق را رنگ می‌کنیم در کنار آن رنگ سقف اتاق می‌تواند به اتاق ما رنگ و رویی دیگر بدهد. رنگ سقف خانه می‌تواند به راحتی در افزایش بصری فضای اتاق کمک کند. استفاده از رنگ‌ها در طراحی ها و ایعاد مختلف اتاق متفاوت است. طراحی رنگ سقف اتاق نشیمن می‌تواند یکی از عناصر تاثیرگذار در شادابی خانه شما شود.

در این نوشته از توکامگ، می‌خواهیم به شما همراهان همیشگی چند نمونه از رنگ سقف اتاق نشیمن را بر حسب طراحی دکوراسیون و ابعاد اتاق معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون و ابعاد مختلف در رنگ سقف اتاق نشیمن

استفاده از رنگ‌های روشن دیوار و رنگ سقف اتاق نشیمن تکنیکی دیرینه و طراحی پرطرفدار بین طراحان خانه‌های مسکونی بوده است. این طراحی و رنگ بندی بین اجزای یک خانه بیشتر در اتاق‌هایی با ابعاد و فضای کم استفاده می‌شود.

رنگ سقف اتاق نشیمن

استفاده از رنگ آبی تیره و چرک دیوار برای اتاق‌هایی که ابعادی بزرگ دارند یک طراحی منحصر به فرد است. رنگ آبی روشن که سقف را پوشش می‌دهد و ترکیب با آبی تیره دیوار‌ها محیطی آرامش بخش و سطحی بی‌ پایان  از رنگ‌ها را ایجاد می‌کند و باعث میشود اتاق بزرگتر بنظر برسد.

رنگ سقف اتاق نشیمن

ترکیب رنگ‌های روشن در فضا‌های باز و وصیع می‌تواند به انعکاس نور در اتاق نشیمن کمک کند و نور را در اتاق شما پخش کند و از هدر رفتن نور جلوگیری کند. رنگ های روغنی، که در مورد آن‌ها در مطلب رنگ و نقاشی کردن خانه صحبت کردیم، روشن جلوه‌ای زیبا به سقف اتاق تشیمن و دیوار‌ها می‌بخشد و خانه شمارا چندین برابر بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد.

رنگ سقف اتاق نشیمن

از رنگ زرد در اتاق‌هایی که دارای نورگیر‌های بزرگ و باز هستند استفاده کنید؛ چرا که ادغام شدن رنگ زرد و نور آفتاب می‌تواند خود یک ایده در طراحی رنگ اتاق باشد. تابش تور خوشید به رنگ زرد طبیعتی زیبا را خلق می‌کند و از گذراندن اوقات خود لذت می‌برید. زرد همواره یکی از رنگهای مناسب اتاق نشیمن و پذیرایی بوده است.

رنگ سقف اتاق نشیمن

رنگ‌های تیره حس رمانتیک بودن را افراد ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره در رنگ سقف اتاق نشیمن بیشتر در محیطی کاربرد دارد که دکوراسیون لوکس و مبلمان چرمی همراه با دیوار‌های رنگ روشن یا سفید که اغلب این رنگ با سفید ترکیب بهتری دارد انجام می‌گیرد. رنگ تیره سقف عمق بصری آن را افزایش می‌دهد، طوری که کم بودن ارتفاع سقف به چشم نمی‌خورد.

رنگ سقف اتاق نشیمن

رنگ سفید نیز می‌تواند با ترکیب با رنگ‌های تیره خود را نشان دهد و سقف اتاق نشیمن را از سادگی در بیاورد. در طراحی با رنگ سفید برای سقف معمولا با ترکیب رنگ‌های متفاوت برای دیوار ها در نظر گرفته می‌شود. رنگ سفید سقف اتاق نشیمن به به تنهایی دارای جلوه و شکوه نیست. پس رنگ سفید را با رنگ تیره ترکیب کنید و یا حداقل یک دیوار با رنگ تیره داشته باشید تا رنگ سفید سقف خودش را نشان دهد و به چشم بیاید. بسیاری از خانه های شیک ایرانی نیز از این رنگ ساده بهره برده‌اند.

رنگ سقف اتاق نشیمن

سقف‌های بلند را می‌توان با ترکیب رنگ‌های روشن و تیره طراحی کرد و سقف‌های کوتاه را با استفاده از رنگ‌های روشن و شاد، که گفته می‌شود رنگ سال 98 نیز جزء همین رنگ‌های شاد باشد. استفاده از رنگ‌های تیره اتاق کوچک شما را تبدیل به یک غار تاریک می‌کند و این چیزی نیست که مورد پسند عوام باشد. پس برای اتاق‌های کوچک از رنگ‌های روشن مانند سفید، کرم، صورتی و دیگر رنگ‌ها اتالق خود را به اتاقی با نشات تبدیل کنید و دکوراسیون خود را مطابق با رنگ سقف اتاق نشیمن انتخاب کنید و بچینید.

رنگ سقف اتاق نشیمن

استفاده از چند رنگ در سقف نیز می‌تواند ایده‌ای جالب و جذاب و یکی از مدل‌های رنگ آمیزی سقف خانه باشد. رنگ‌های ترکیبی را می‌توان در انواع ارتفاع سقف استفاده کرد و اتاق نشیمن را به اتاقی پرانرژی تبدیل کند. رنگ‌های ترکیبی بیشتر در سقف خانه‌هایی به کار می‌رود که محیطی شاد و دکوراسیونی فانتزی و مدرن دارند.

رنگ سقف اتاق نشیمن

در طراحی سقف می‌توان از تکه‌های رنگی نیز استفاده کرد. ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های روشن  طرحی خلاقانه است و زیبایی خاصی دارد. این نوع از ترکیب رنگ سقف‌ سقف اتاق نشیمن را می‌توان با انواع دکوراسیون تطبیق داد.رنگ سقف اتاق نشیمن

رنگ کاری در فرو رفتگی‌ها و گچ بری های سقف اتاق هم می‌تواند تکنیکی خلاقانه برای طراحی رنگ سقف اتاق نشیمن باشد. رنگ‌ها را مطابق با دکوراسیون و رنگ دیوار‌ها انتخاب کنید. استفاده از هالوژن‌های سقفی در درز‌های کچبری‌ها و شیار‌های سقف به صورت رو به سقف می‌تواند رنگ سقف را واضح تر و زیبا تر کند.

رنگ سقف اتاق نشیمن

نقاشی کردن بر روی سقف اتاق نشیمن بزرگ نیز ایده‌ای جالب و تاثیر گذار و هنری است. طرح‌های مینیاتوری در بین گچبری‌‌های سقف نیز زیبایی اتاق نشیمن را دو چندان میکند.

رنگ سقف اتاق نشیمن

حال ما می‌خواهیم رنگ سقف اتاق نشیمن خود را طراحی کنیم و به بهترین شکل ‌آن را نزیین کنیم. با در نظر گرفتن قوانین طراحی و خلاقیت خود می‌توانیم اثری ماندگار را در سقف اتاق نشیمن خود خلق کنیم و از آن لذت ببریم. اگر می‌خواهید اتاق خود را دوباره رنگ و طراحی کنید انظار یک ظاهر طبیعی را از طراحی خود داشته باشید.. اتاق نشیمن به صورتی است که جدا از قسمت‌های یک خانه است و نیاز به طراحی و رنگ کاری خاص منحصر بفرد دارد و باید دارای استراتژی‌های جداگانه و خاصی از طراحی و رنگ کاری باشد. در طراحی فاکتورهایی را درنظر بگیرید که فضای اتاق نشیمن شما با دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد و دچار اختلال در طراحی و رنگ بندی نداشته باشد.

حال از شما می‌خواهیم نظرات خود را برای کمک در طراحی و رنگ سقف اتاق نشیمن بگویید. رنگ سقف اتاق نشیمن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.