رنگ مبلمان سال 2018 یا بنفش در دکوراسیون خانه

رنگ سال بدون تردید یکی از مهم‌ترین مواردی است که بایستی در طراحی دکوراسیون در نظر گرفته شود، و در طراحی دکوراسیون نیز مبلمان نقش بسزایی دارد. با توجه به این امر، در این مطلب از توکامگ به رنگ مبلمان سال 2018 یا همان رنگ مبل سال 97 پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

چگونه از رنگ مبلمان سال 2018 در خانه خود استفاده کنیم؟

رنگ مبلمان سال 2018 به شما این امکان را می‌دهد که یک چیدمان اشرافی را تجربه کنید. رنگ بنفش رنگ سال 2018 شناخته شده است. از همین رو شما به راحتی می‌توانید با تلفیق این رنگ در تناژ رنگی سفید، مشکی و طلایی و یا زرد رنگ ایده‌آل‌ترین رنگ سال را برای منزل خود داشته باشید. بدون شک یکی از وسایلی که در نگاه اول چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند مبلمان است که در برخی خانه‌ها حکم نقطه کانونی یا مرکزی خانه را ایفا می‌کند. اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل در سال جدید را دارید، ما به شما رنگ بنفش را پیشنهاد می‌کنیم، البته اگر می‌خواهید خانه‌ای اشرافی داشته باشید.

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

موسسه بین المللی پنتون هر سال یک رنگ را به عنوان رنگ برتر در آن سال معرفی می‌کند. از همین رو متخصصان صنعت مد و دکوراسیون داخلی مطابق با رنگ عنوان شده دیزاین داخلی و طرحی لباس را برای سال 2018 انجام می‌دهند. این رنگ به عنوان رنگ برتر سال در سراسر جهان به صورت شناخته شده و رسمی اعلام می‌گردد و معمولا در صنعت مد و دکوراسیون از آن استفاده بسیاری می‌شود. به شما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید از متخصصان صنعت مد عقب نمانید، و با دکوراسیون داخلی منزل خود شکوه و جلاء دهید، از ایده‌های رنگ پردازی بیشتر بهره برده و خود را در چیدمان تک رنگی محدود نکنید.

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

تاریخچه و  روانشناسی رنگ بنفش

رنگ بنفش در قصه‌های اساطیری به رنگ پادشاهان شهرت گرفته است و این رنگ نمادی از قدرت، اعتماد به نفس، شکوه و جلال به شمار می‌آید. به شکلی عجیب در گذشته رنگ بنفش کمیاب بوده و تنها درباریان می توانستند از آن استفاده کنند. از آنجای که رنگ بنفش رنگی شاد و بشاش است، دختران جوان و بانوان بسیار به آن و مخصوصا طیف‌های رنگی روشن‌تر بنفش علاقه نشان می‌دهند. آقایان هم محدودیتی در انتخاب رنگ بنفش ندارند و به راحتی از این رنگ می‌توانند در فضای کار و زندگی خود استفاده کنند. اگر به دنبال چیدمان خانه خود با توجه فصل‌ها هستید نیز بایستی بگوییم که رنگ بنفش را در فصل زمستان و تابستان نیز به راحتی می‌توان در چیدمان داخلی خانه استفاده کرد.

تاریخچه و  روانشناسی رنگ بنفش

ترکیب رنگ بنفش برای چیدمان داخلی

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ های دلخواه خود با ترکیب رنگ بنفش بهره ببرید. رنگ بنفش به دلیل اینکه خاصیت ترکیبی بالایی دارد، با هر رنگی به خوبی می‌نشیند و کار شما را برای دیزاین داخلی راحت می‌کند. در کنار رنگ بنفش توصیه می‌شود از رنگ سفید، مشکی و خاکستری بیشتر استفاده کنید. همچنین مشکی و طلایی با تناژ بنفش نیز به وفور در دکوراسیون‌های داخلی یافت می‌شود.

ترکیب رنگ بنفش برای چیدمان داخلی
ترکیب رنگ بنفش برای چیدمان داخلی

دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان بنفش

چیدمان اتاق نشیمن با رنگ بنفش بسیار کار ساده و بی دردسری است و به همین دلیل می‌توانید به راحتی از رنگ مبلمان سال 2018 استفاده کنید. اگر مبلمان شما قدیمی شده است و قصد تعویض یا مرمت آن را دارید، پیشنهاد ما به شما خرید مبلمان بنفش در سال جدید است. چرا که با خرید مبلمان به رنگ بنفش،علاوه بر این که از رنگ سال در خانه خود استفاده کرده‌اید، خانه‌ای متفاوت نیز خواهید داشت. مبلمان بنفش سفید و کوسن‌های طلایی بنفش گزینه چشم نوازی است که می‌توانید از آن ایده بگیرید. از سوی دیگر مبلمان سفید اگر در فضای نشیمن خود دارید، نیاز به صرف هزینه زیادی نیست و با کوسن‌های رنگی بنفش در تناژ متفاوت به عنوان مثال بنفش تیره، یاسی، سفید با گل‌های بنفش می‌توانید به این مهم در تغییر دکوراسیون برسید. اگر در نمی‌دانید که چه کوسنی برای چه مبلی مناسب است، پیشنهاد می‌کنیم مطلب نحوه ست کردن کوسن با مبل را نیز مطالعه کنید. اگر مبلمان شما ترکیب رنگی سفید، مشکی، طلایی و تناژ رنگی مشابه را دارد پیشنهاد می کنیم به ترتیب از کوسن های طلایی بنفش، سفید بنفش، مشکی بنفش بهره بگیرید.

دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان بنفش

دکوراسیون مبلمان با رنگ بنفش

اگر مبلمان خود را به تازگی تهیه کرده‌اید، اما می‌خواهید خانه خود را به سبک روز دکوراسیون کنید، اصلا نگران نباشید. درست است که رنگ بنفش در مبلمان بیشتر خود نمایی می‌کند، اما به شما راهکاری ویژه ارائه می‌دهیم. به راحتی با یک کاغذ دیواری بنفش سفید می‌توان به این مهم دست پیدا کرد. اگر مبلمان شما سفید، زرد، قرمز و هر رنگ دیگری است در قسمت بالای نشیمن از یک کاغذی دیواری بنفش تند بهره بگیرید تا سبک و سیاق به نفع شما تغییر کند. کاغذ دیواری بنفش با ترکیب رنگ سفید انتخاب خوبی برای چیدمان به سبک روز به شمار می آید.

مبلمان با رنگ بنفش

مبلمان بنفش با پرده‌های ست

شاید تصور کنید هم مبلمان و هم پرده اتاق نشیمن نمی‌توانند یک رنگ باشند. باید بگوییم چرا که نه؟ ایده بسیار خوبی است. شما حتی می‌توانید از پارچه رو مبلی یا همان شال مبل خود که به رنگ بنفش طراحی شده است، برای دیزاین پرده استفاده کنید. پرده‌های بنفش تیره با قاب‌های طلایی و آویزهای طلایی به کشیده‌تر نشان دادن فضا بسیار کمک می‌کنند. از آنجایی که رنگ بنفش تیره جاذب نور است بهتر است از این رنگ برای پرده زیاد استفاده نشود و یا حداقل با رنگ سفید ترکیب شود. در تصویر زیر می‌توانید ترکیب رنگ زیبای مبلمان سفید با با کوسن‌‌های بنفش راه راه را مشاهده کنید.

مبلمان بنفش با پرده‌های ست مبلمان بنفش با پرده‌های ست

خصوصیات رنگ بنفش

رنگ بنفش که به عنوان رنگ سال 2018 شناخته شده است، رنگی است که تضاد جنستی را شامل نمی‌شود. یعنی شما به راحتی از مبلمان بنفش  می‌توانید در اتاق دختر یا پسر خود استفاده کنید. البته باید به یکی از معایب آن نیز اشاره کرد. رنگ بنفش علی رغم این که بسیار چشم نواز است، به یک رنگ پر خطر نیز شهرت دارد. توصیه می‌شود فضا را به صورت یکنواخت بنفش کار نکرده و تا حد امکان از رنگ سفید، مشکی و طلایی برای چیدمان فضا بهره بگیرید.

خصوصیات رنگ بنفش

چیدمان بنفش در فضای آشپزخانه

دیگر زمان کابینت‌های سفید یک دست به پایان رسیده است. تنوع بی نظیر رنگ در دکوراسیون داخلی به شما این امکان را می‌دهد که حتی کابینت‌های آشپزخانه را با مبلمان نشیمن خود که به رنگ سال هستند ست کنید. بله، شما علاوه بر استفاده از میز ناهار خوری با صندلی‌های بنفش و سفید می‌توانید از کابینت‌های بنفش تیره برای بهره گرفتن از دکوراسیون داخلی مطابق با نظر متخصصان صنعت مد استفاده کنید. خود را در یک رنگ محدود نکنید؛ مبلمان بنفش با گل‌های طبیعی زرد، سرویس ناهار خوری بنفش با گل‌های سفید طبیعی جلوه‌ای به محیط می‌بخشند که شما حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

چیدمان بنفش در فضای آشپزخانه

چیدمان مبلمان اتاق خواب با رنگ بنفش

اگر می‌خواهید در فضای اتاق خواب از دکوراسیون بنفش بهره ببرید، سعی کنید از رنگ‌های یاسی و بنفش ملایم بهره بگیرید. البته رنگ بنفش تیره هم جا در فضای اتاق خواب شما دارد. البته با ترکیب رنگ‌های خنثی این امر ممکن می‌شود. اگر می‌خواهید از کاناپه بنفش استفاده کنید، سعی کنید کاری را انتخاب کنید که سفید ترکیبی آن بیشتر خود نمایی کند تا آرامش اتاق خواب شما گرفته نشود.

چیدمان مبلمان اتاق خواب با رنگ بنفش

ایده‌هایی برا ی چیدمان بنفش

به شما توصیه می‌کنیم درکنار شومینه خود که معمولا با رنگ قهوه‌ای تیره دیزاین می‌شود، از یک گلدان بنفش تیره استفاده کنید. گلدان بنفش با گل‌های زرد و سفید شما را به یک سلفی زیبا دعوت می‌کنند. همچنین کنار ظرف‌های بلوری خود می‌توانید از رو میزی‌های بنفش تیره سرمه دوزی شده استفاده کنید. چند کوسن بنفش یک رو تختی بنفش مشکی نیز زیبایی خاصی به محیط شما می‌بخشید. تصور کنید گل‌های بنفش با گل‌های سفید خود یک ایده ناب به شمار می‌رود.

ایده‌هایی برا ی چیدمان بنفش

چیدمان مبلمان بنفش در خانه

از آنجایی که رنگ سال 2018 بنفش معرفی شده است، آن هم از نوع براق و جیغ، نیازی نیست زیاد به دکوراسیون داخلی خود دست بزنید. رنگ بنفش با توجه به خاصیت ترکیب رنگی که دارد، به شما این امکان را می‌دهد با هر تناژ رنگی این هماهنگی را به وجود بیاورید. پس بدون اینکه دست به جیب شوید و خرج تراشی کنید، با چند نماد بنفش در منزل می‌توانید به این مهم برسید. به عنوان مثال یک گلدان بنفش، یک پرده بنفش تزئینی و هر چیز بنفش دیگری که در منزل دارید را از کنج گنجه در بیاورید؛ زمان استفاده از آن رسیده است. اما اگر به دنبال تغییر دکوراسیون اساسی در منزل خود هستید، می‌توانید مبلمانی به رنگ سال 2018 یعنی بنفش را خریداری کنید، که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب چه مبلی بخریم، به عنوان یک راهنمای کامل در مورد انواع مبلمان مناسب برای سبک‌های دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

رنگ مبلمان سال 2018 یا بنفش در دکوراسیون خانه | توکامگ | چیدمان مبلمان بنفش در خانه

 توصیه نهایی برای رنگ بنفش و چیدمان داخلی

اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی خود را مطابق با آخرین متدهای روز طراحی کنید، برای شما چند پیشنهاد ویژه داریم. اول اینکه به هیچ عنوان حتی اگر عاشق رنگ بنفش بودید، کل فضا را با این رنگ دکور نکنید؛ چرا که بعد از گذشت مدتی مغز شما از شدت این رنگ در اتاقتان منفجر می‌شود!! مورد دوم که توصیه می‌شود، این است در کوراسیون با رنگ بنفش حتما از رنگ طوسی، زرد و سفید به عنوان رنگ‌های مکمل بهره بگیرید. در نهایت نیز چیدمان رنگ بنفش را زیاد پر رنگ نشان ندهید. یعنی به دیگر رنگ‌ها هم فرصتی برای دیده شدن بدهید.

رنگ مبلمان سال 2018 یا بنفش در دکوراسیون خانه | توکامگ |  توصیه نهایی برای رنگ بنفش و چیدمان داخلی

امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید ایده‌هایی را برای استفاده از مبلمان با رنگ بنفش و یا سایر وسایل تزیینی با این رنگ گرفته باشید. در صورتی که هر گونه سوال و یا پیشنهاد در این رابطه داشتید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما همراهان عزیز توکامگ هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .