رنگ مناسب برای اتاق عروس ایرانی و انواع سلیقه‌ها

دکوراسیون خانه عروس ایرانی

رنگ مناسب برای اتاق عروس باید چه رنگی باشد؟ این سؤالی است که شاید تمام تازه عروس‌ها از خود بپرسند. اگر قصد خرید جهیزیه برای عروسی خد را دارید و هنوز تصمیم برای خرید لوازم خانگی خود نگرفته‌اید یا اگر هنوز برای رنگ آمیزی خانه مد نظر خود به منظور چیدمان جهیزیه تصمیمی ندارید، با ما همراه باشید. در این مطلب از توکامگ قصد داریم شما را با تعدادی رنگ مناسب اتاق عروس آشنا کنیم.

رنگ مناسب برای اتاق عروس ایرانی و انواع سلیقه‌ها | توکامگ

چه رنگی برای اتاق عروس مناسب است؟

یکی از رمانتیک‌ترین و شیک‌ترین فضاها همیشه متعلق به عروس و دامادهاست. شیک بودن و خاص بودن جهیزیه عروس و رنگ آمیزی حرفه‌ای به منظور جلوه دادن جهیزیه همگی از عواملی‌اند که این زیبایی را صد چندان می‌کنند. برای رنگ آمیزی اتاق عروس همیشه ایده‌های جذاب و زیبایی پیشنهاد می‌شود که بدون شک این رنگ و ترکیب باید با یکدیگر سنخیت داشته باشند؛ برای نمونه نباید چیدمان به سبک کلاسیک دکوراسیون مدرن بوده و رنگ آمیزی فضا حس و حال کلاسیک داشته باشد. هم خوانی و هم تراز بودن این دو عنصر از جمله مواردی است که بایستی حتما در نظر گرفته شود.

 رنگ مناسب برای اتاق عروس

در ادامه چند نمونه از رنگ‌های مناسب اتاق عروس را بررسی می‌کنیم. در انتخاب این رنگ‌ها سعی شده از رنگ‌های مختلف و متنوعی استفاده شده و از رنگ‌های سفید و روشن همیشگی کمی فاصله گرفته شود:

  1. رنگ نارنجی و سفید
  2. رنگ آمیزی فضا با بنفش و طوسی
  3. آبی تیره و ترکیبی از رنگ نارنجی و سفید
  4. قهوه‌ای و کرم نارنجی

توجه کنید رنگ‌های اشاره شده در ادامه بیشتر مناسب اتاق خواب هستند و در ادامه مطلب به بررسی رنگ مناسب برای قسمت‌های مختلف نیز خواهیم پرداخت. در مطالب قبلی نیز به طور کامل رنگ اتاق خواب عروس را بررسی کرده بودیم که می‌توانید آن را نیز مطالعه کنید.

رنگ اتاق عروس با طراحی رنگ نارنجی و سفید

بر اساس علوم روانشناسی رنگ نارنجی، که جزء رنگ‌های گرم در دکوراسیون خانه به شمار می‌رود، شور و گرما را به محیط هدیه می‌دهد. از آنجایی معمولا که استفاده از رنگ قرمز تند و آتشین برای طراحی اتاق‌ها توصیه نمی‌شود، شما به راحتی می‌توانید از رنگ نارنجی به منظور گرما بخشیدن به فضا استفاده کنید. شما به راحتی با این تناژ رنگی می‌توانید تلفیقی از دکوراسیون کلاسیک و مدرن را به فضا هدیه دهید. به همین منظور می‌توانید از کاغذ دیواری نارنجی با گل‌های سفید بهره بگیرید. روتختی ترجیحاً نارنجی کم رنگ با بالشتک‌های سفید و طوسی می‌تواند ترکیبی آرامش بخش را به فضای اتاق خواب تازه عروس‌ها هدیه دهد.

رنگ اتاق عروس

رنگ بنفش و طوسی

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون خانه عروس است و به همین دلیل نیز بیشتر این رنگ‌های انتخاب شده را در این بخش از خانه بررسی می‌کنیم. رنگ بنفش در سال 2018 به عنوان رنگ سال شناخته شده است به همین منظور به شما توصیه می‌کنیم اگر هنوز رنگ آمیزی فضا را به انجام نرسانده‌اید از کاغذ دیواری‌هایی به این رنگ در منزل نوعروس استفاده کنید. ترکیب دو رنگ گرم و سرد در کنار یکدیگر به شما کمک می‌کند تعادل را برقرار کنید. هم چنین می توانید از کاغذدیواری‌های طرح طبیعت برای با شکوه‌تر جلوه دادن محیط در پشت تخت استفاده کنید. روتختی طوسی و با لشتک‌های ترکیبی بنفش و طوسی یکی از بهترین انتخاب‌ها به این منظور به شمار می‌رود.

رنگ اتاق عروس

آبی تیره در اتاق عروس

بر اساس علوم روانشناسی رنگ آبی سرشار از آرامش و امنیت است. توصیه ما به شما این است حتماً این رنگ را با رنگ‌های آتشین و گرم ترکیب کنید؛ چرا که با گذشت زمان رنگ آبی برای شما خسته کننده می‌شود. اگر می‌خواهید فضا را به رنگ آبی طراحی کنید، اما بهتر است از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های روشن و گرم مانند رنگ نارنجی همراه با ترکیبی از رنگ سفید نیز استفاده کنید تا از سردی محیط کاسته شود. این کار به شما کمک می‌کند تا مدت‌ها از تعویض رنگ فضا در امان باشید. روتختی سفید با گل‌های آبی به همراه بالشت‌های نارنجی تیره نیز گزینه‌های مناسبی در این ترکیب رنگ به شمار می‌روند.

رنگ اتاق عروس

قهوه‌ای و کرم نارنجی در اتاق خواب

رنگ اتاق عروس اگر ترکیب رنگ قهوه‌ای تیره انتخاب شود به سمت دکوراسیون کلاسیک تمایل پیدا می‌کند. به همین منظور توصیه می‌شود از سرویس خواب کلاسیک با تاج‌های نیمه بلند فضا را بیش از گذشته روح بخشید. حال به شما پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ آمیزی بیشتر از ترکیب رنگ کرم و نارنجی ملایم نیز استفاده کنید. به راحتی می‌توانید هر سه رنگ را با چیدمان روتختی و بالشت‌های آن به دست آورید.

رنگ اتاق عروس

تک رنگ‌ها در اتاق خواب عروس

شما به راحتی می‌توانید با بهره‌گیری از تنها یک رنگ فضا را چشم نوازتر از گذشته جلوه دهید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های خاص و اصلی بهره ببرید. به عنوان مثال رنگ قرمز، آبی، بنفش، سفید، خاکستری و سبز بهترین تأثیر را بر روی مخاطب می‌گذارند. این ترکیب رنگ‌های ساده دست شما را برای دیزاینی ساده و یا رنگارنگ به راحتی باز می‌گذارد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ اتاق پذیرایی را نیز مطالعه کرده و ایده‌های بیشتری برای انتخاب رنگ خانه خود بگیرید.

رنگ اتاق عروس با رنگ های تکرنگ اتاق عروس با رنگ های تک

رنگ مناسب برای اتاق عروس و فضای داخلی

تا به اینجا با هم پیرامون رنگ آمیزی برای اتاق خواب عروس به بحث نشستیم، حال می‌خواهیم پا به فضای بیرونی اتاق خواب بگذاریم. رنگ آمیزی اتاق نشیمن، راهرو، پذیرایی و آشپزخانه از جمله مواردی‌اند که می‌توان ساعت‌ها از آن گفت و شنید.

رنگ مناسب برای خانه عروس و رنگ آمیزی راهرو

راهرو و فضای ورودی منزل عروس خانم‌ها نقطه شروع برای به رخ کشیدن زیبایی منزلشان به شمار می‌رود. می‌توانید از رنگ سفید خالص و لوسترهای الماس گونه بهره ببرید. یا شاید تمایل داشته باشید از رنگ مشکی طلایی با پرده‌های چوبی راهی به گذشته باز کنید و مهمانان خود را برای یک فضای کلاسیک آماده کنید.

رنگ آمیزی اتاق نشیمن منزل عروس

اگر تمایل دارید خانه خود را به سبک کلاسیک و یا سلطنتی بچینید بدون شک با استفاده از تناژ رنگی طلایی، قرمز و سفید می توانید به این مهم دست پیدا کنید. برای استفاده از این رنگ‌ها نیز می‌توانید از انواع فرش‌های ایرانی و مبلمان سلطنتی استفاده کنید. حال اگر تصمیم دارید برای رسیدن به سبک مدرن خانه را دکوراسیون کنید، می‌توانید از رنگ‌های متنوع به صورت تک رنگ و یا ترکیبی استفاده کنید. شما به راحتی می‌توانید از مبلمان راحتی در فضاهای مدرن با تناژ رنگی متنوع استفاده کنید.

رنگ مناسب برای اتاق عروس ایرانی و انواع سلیقه‌ها | توکامگ

رنگ آشپزخانه عروس

رنگ آشپزخانه بیشتر با کابینت‌ها مشخص می‌شود اما رنگ وسایل جهیزیه مانند رنگ یخچال یا لباسشویی نیز در تم کلی دکوراسیون آشپزخانه عروس تاثیر دارد. بدون شک با خرید لوازم برقی مشکی و استیل بهترین انتخاب رنگ ترکیبی از تناژ طلایی و سفید و یا مشکی است. حال اگر سرویس آشپزخانه شما رنگی و یا سفید است، توصیه می‌شود، از پرده‌های رنگی با کاشی‌های سفید به منظور مدرن‌تر شدن فضا بهره ببرید.

رنگ مناسب برای اتاق عروس ایرانی و انواع سلیقه‌ها | توکامگ

نظر شما در مورد رنگ‌های مناسب برای خانه عروس چیست؟ چه رنگ‌هایی را برای منزل نوعروس‌ها ترجیح می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 7

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .