اتاق نشیمن سبز رنگ و رنگ های ست آن در دکوراسیون

اتاق نشیمن سبز رنگ و رنگ های ست آن در دکوراسیون

اتاق نشیمن سبز روشی تسکین‌ دهنده برای اهالی خانه و کسانی است که از آن استفاده می‌کنند. این رنگ اغلب اوقات برای مقابله با افسردگی و بیماری در اتاق‌های خانه استفاده می‌شود و اتاق‌های نشیمنی که با رنگ سبز طراحی شده‌اند می‌توانند مکانی بسیار مناسب برای برگزاری مراسم‌های بزرگ و کوچک باشند. در ادامه با مجله دکوراسیون توکامگ و نکاتی برای طراحی اتاق نشیمن به رنگ سبز همراه باشید.

اتاق نشیمن سبز 1

استفاده از رنگ سبز در اتاق نشیمن باعث می‌شود که اتاق نشیمن بیش از پیش خودنمایی کرده و نظر همه را جلب کند. اعمال رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن را  می‌توان به طرق مختلفی انجام داد. رنگ سبز، در طراحی داخلی به‌ عنوان یک رنگ خنثی شناخته می‌شود و طیف رنگ سبز با هر رنگی می‌تواند ترکیب شود. با توجه به اینکه این رنگ، یکی از رنگ‌های پرکاربرد در طبیعت است، اتاق نشیمن سبز زیبایی‌های طبیعت را به خانه شما به ارمغان آورده و استفاده از آن واقعاً خیره‌کننده و آرامش‌بخش است. سبز برای آپارتمان‌هایی که دسترسی کمتری به طبیعت دارند توصیه می‌شود. همان‌ طور که گفته شد راه‌های زیادی برای ایجاد  اتاق نشیمن سبز وجود دارد، پس با مجله توکامگ همراه باشید تا چند راهنمایی کاربردی و ترفند کارآمد در این زمینه را بررسی کنیم.

اتاق نشیمن سبز 2

گستردگی رنگ سبز چگونه است؟ با سایه‌های و تناژ مختلف رنگ سبز آشنا شویم!

هنگامی‌که شما تصمیم می‌گیرید اتاق نشیمن به رنگ سبز داشته باشید، شروع ماجرا و اولین قدم، دکوراسیون اتاق نشیمن است. گام بعدی می‌تواند انتخاب رنگ سبز دلخواه از میان طیف گسترده‌ای از رنگ سبز باشد، در واقع انواع مختلفی از رنگ سبز وجود دارد! شما با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید تعداد زیادی ایده برای دکوراسیون اتاق نشیمن سبز رنگ بیابید و ممکن است یکی از طرح‌ها با سلیقه شما کاملاً منطبق باشد. انتخاب اتاق نشیمن سبز، انتخابی جسورانه است؛ چون شما طرح‌های قدیمی و رایج را پشت سر گذاشته‌اید و می‌خواهید انتخاب رنگ را به شیوه جدید انجام دهید.

اتاق نشیمن سبز نعناعی

اتاق نشیمن سبز نعناعی

رنگ سبز نعناعی نیز انتخابی جسورانه برای دکوراسیون اتاق نشیمن است. این رنگ، پر جنب‌وجوش و با طراوت است، اما اگر تصمیم به استفاده از این رنگ و یا سایه‌هایی از آن را در اتاق نشیمن خود دارید، احتیاط کنید، زیرا اتاق نشیمن سبز نعناعی نیاز به نور طبیعی زیادی دارد؛ وگرنه بسیار کسل کننده خواهد بود و تاریک به نظر می‌رسد. در واقع بهتر است این رنگ را همراه با سایه‌های روشن سبز استفاده کنید.

رنگ سبز توسط طراحان داخلی در دکوراسیون بیشتر برای انواع مدل های مبلمان منزل و یا لوازم جانبی دیگری که در اتاق نشیمن قرار می‌گیرند توصیه می‌شود. شما می‌توانید با ترکیب رنگ‌های دیگر، دکوراسیون گرم‌تر و یا سردتری ارائه دهید. به‌ عنوان مثال استفاده از رنگ زرد انرژی و گرمای اتاق نشیمن را می‌گیرد و فضایی خنک را به شما ارائه می‌دهد.

اتاق نشیمن سبز نعناعی 2

اما اگر شما برای دیوارها رنگ سبز نعناعی را انتخاب کرده‌اید، بهتر است این دکوراسیون را با رنگ‌های تیره در کف ترکیب کنید. این ترکیب بسیار گرم است و در محیط ایجاد صمیمیت بیشتری می‌کند. رنگ‌های قرمز تیره  و قهوه‌ای نیز با سبز نعناعی به خوب ترکیب می‌شوند. بنابراین استفاده از رنگ سبز نعناعی انتخابی بسیار مدرن در دکوراسیون اتاق نشیمن است. در مطالب قبلی توکامگ به طور کامل توضیح داده‌ایم که چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند. پس اگر با ست کردن رنگ‌ها آشنایی کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب مربوطه را حتما مطالعه کنید.

اتاق نشیمن سبز نعناعی3

اگر نمی‌خواهید در دکوراسیون اتاق نشیمن از رنگ سبز نعناعی به‌ عنوان رنگ اصلی استفاده کنید، می‌توانید آن را به‌جای رنگ خنثی در طراحی داخلی اتاق به کار ببرید. این ایده انتخابی هوشمندانه و درعین‌حال مدرن برای رنگ خنثی در دکوراسیون اتاق است. در مقابل می‌توانید از این رنگ به‌ عنوان رنگ اصلی بهره‌مند شوید. چنین دکوراسیونی بسیار شاداب و سرزنده است و درعین‌حال این رنگ به طرز عجیبی آرامش را القا می‌کند.

اتاق نشیمن سبز صدری 1

اتاق نشیمن سبز صدری

سبز صدری نیز یکی از انواع سایه‌های تسکین‌دهنده است که می‌توانید برای دیوارهای اتاق نشیمن خود از آن استفاده کنید. این رنگ می‌تواند با انواع رنگ‌ها و تم‌ها ترکیب شود. آرامش این رنگ، اتاقی دلپذیر و راحت  ایجاد می‌کند. حتی اگر غالب رنگ‌های استفاده شده در دکوراسیون اتاق نشیمن سبز رنگ شما سرد باشد، باز هم کاملاً فضا را گرم و مطبوع جلوه می‌دهد. لازم به ذکر است که ترکیب رنگ سبز صدری با رنگ‌های ملایم دیگر، تأثیر آن را چند برابر می‌کند. مطمئنا می‌دانید که در طبیعت، صدر نوعی گیاه است که بیشتر خواص دارویی و درمانی دارد.

اتاق نشیمن سبز و خاکستری

اتاق نشیمن سبز و خاکستری

خاکستری و سبز هر دو در رده رنگ‌های ملایم قرار می‌گیرند. رنگ خنثی خاکستری، آرامش و زیبایی رنگ سبز را دو چندان می‌کند و تقریباً برای هر تناژ رنگی از سبز، مناسب و قابل‌ ترکیب است. با این وجود، لازم است مطمئن شوید که از نظر ظاهری خیلی ترکیب تیره و تلخی را انتخاب نکنید؛ در واقع برای تشدید اثر رنگ سبز، رنگ خاکستری پیشنهاد شده است پس این ترکیب را گونه‌ای انتخاب کنید که حداکثر اثر را داشته باشد.

خاکستری روشن  در دکوراسیون اتاق نشیمن سبز به شما این امکان را می‌دهد که طیف وسیع‌تری از رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. البته در نهایت سلیقه شما حرف اول را در طراحی داخلی و ترکیب رنگ می‌زند.

اتاق نشیمن سبز رنگ | سبز و طوسی در خانه

اتاق نشیمن سبز و سفید

چنانچه می‌خواهید در اتاق نشیمن خود رنگ سبز بهاری را حس کرده و حال و هوای بهاری را مهمان خانه خود کنید، ترکیب رنگ سبز با سفید بهترین پیشنهاد برای این کار است. هر یک از این دو رنگ می‌تواند رنگ اصلی انتخابی شما در دکوراسیون باشد. در واقع در نتیجه کار تأثیر چندانی ندارد و می‌توان گفت در پایان کار شما صاحب اتاق نشیمنی زیبا، دل‌چسب و تمیز خواهید بود. دیوارهای سبز رنگ در این ترکیب بسیار جذاب جلوه می‌کنند که می‌توانید به‌ راحتی امتحان کنید. اگر ترجیح می‌دهید که رنگ دیوارها سفید باقی بماند، پس بهتر است از مبلمان سبز رنگ برای بیشتر دیده شدن رنگ سبز استفاده کنید. همان طور که در مطلب آشپزخانه به رنگ سبز نیز اشاره کردیم، دیوارهای سفید موجب می‌شوند که فضا تمیزتر و دل‌بازتر دیده شود.

اتاق نشیمن سبز و سفید

برای تشدید احساس شادابی اتاق نشیمن نیز می‌توانید از گل و گیاه طبیعی سبز رنگ در دکوراسیون آن استفاده کنید، این کار باعث ایجاد حس بهاری و تازگی در شما می‌شود. اتاق سبز و سفید ترکیبی پر جنب‌وجوش دارد که به نظر می‌رسد در اتاق نشیمن یک باغ زیبا نهفته است.

اتاق نشیمن با رنگ سبز زیتونی

رنگ سبز زیتونی نیز یکی از رنگ‌های پرطرفدار در بین طیف‌های رنگی سبز است که از آن در دکوراسیون خانه استفاده می‌شود. البته استفاده از این رنگ نیز به تنهایی توصیه نمی‌شود و در صورتی که بخواهید از این رنگ استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما با رنگ های ست سبز زیتونی آشنایی کافی داشته باشید.

اتاق نشیمن سبز زیتونی

اتاق نشیمن سبز فیروزه‌ای

دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ‌های سبز فیروزه‌ای بسیار لوکس و زیبا به نظر می‌رسد. سبز فیروزه‌ای و سبز پر طاووسی رنگ‌های بسیار جذاب و گران قیمتی هستند. استفاده از این رنگ‌ها می‌تواند به صورت فرش‌های ابریشمی دست‌بافت و یا ظروف آنتیک باشد.

اتاق نشیمن سبز فیروزه‌ای

فرش‌های شرقی و آثار هنری زیبا که با این رنگ طراحی و تهیه شده‌اند می‌توانند انتخابی عالی برای تنظیم رنگ در اتاق نشیمن سبز باشند. فقط مراقب باشید که اتاق را بیش از حد تاریک نکنید و روشنایی خوبی داشته باشید؛ چرا که سایه‌های سبز فیروزه‌ای حال و هوای اتاق را تیره و دلگیر می‌کنند.

استفاده از چند رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن سبز

استفاده از چند رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ سبز

شما می‌توانید در اقدامی جسورانه و خلاقانه چند رنگ سبز را انتخاب کنید. اگر فکر می‌کنید این کار سخت است، نگران نباشید؛ چون باید تناژ رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید نزدیک به هم باشد پس جای نگرانی برای سردر گم شدن نیست.

ترکیب دو یا سه رنگ سبز

ترکیب دو یا سه رنگ سبز بدون توجه به زیبایی ترکیب می‌تواند زننده و ناهماهنگ جلوه کند. اگر تصمیم گرفتید اتاق نشیمن سبز ایجاد کنید، استفاده از رنگ‌های متنوع در یک طیف وسیع می‌تواند لذت‌بخش باشد و حس یک بیشه سرسبز را در شما زنده کند که این حس به نوبه خود بسیار تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش است.

ترکیب اتاق نشیمن سبز با مدرنیته

ترکیب اتاق نشیمن سبز با مدرنیته

برای دکوراسیون اتاق نشیمن، رنگ سبز را می‌توانید به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید. پس نیاز نیست کار سختی انجام دهید و فقط با پیروی از کلیشه‌ها، فضای اتاق نشیمن را دیزاین کنید و در کل یک ظاهر معمولی را به بیننده القا کنید. اما اگر قصد دارید از رنگ سبز به صورت هوشمندانه‌تر در ترکیب رنگ اتاق نشیمن استفاده کنید، سبز کم‌رنگ‌تر و یا استفاده کمتر از رنگ سبز مثلاً فقط در کوسن‌ها و یا فرش‌ها نیز ایده بسیار مناسبی است. در این اتاق که یک فضای کاملاً مدرن است، با توجه به رد پایی از رنگ سبز می‌توان شادابی طراحی داخلی را در آن حس کرد.

استفاده از رنگ سبزی که قبلاً دیده‌اید در دکوراسیون اتاق نشیمن سبزرنگ

استفاده از رنگ سبزی که قبلاً دیده‌اید

اگر مطمئن نیستید از چه تناژی از رنگ سبز در اتاق نشیمن استفاده کنید، شما می‌توانید از رنگ‌های سبزی که قبلاً در خانه‌های دوستان و آشنایان خود و یا در فضای اینترنت دیده‌اید استفاده کنید، و یا حتی از رنگ وسایلی که قبلاً داشته‌اید مانند فرش و کوسن ایده و الهام بگیرید. این می‌تواند نقطه شروعی مفید برای طراحی اتاق نشیمن با رنگ سبز باشد و احتمالاً شما در پول خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد؛ زیرا می‌توانید از وسایلی که قبلاً داشته‌اید مجدداً استفاده کنید.

اتاق نشیمن سبز 2

با توجه به متن بالا به این نتیجه می‌رسیم که رنگ سبز می‌تواند گزینه‌های زیادی برای دکوراسیون اتاق نشیمن را ارائه دهد. بهتر است به حسی که دوست دارید اتاق نشیمن به شما القا کند فکر کنید. با این کار راحت‌تر می‌توانید رنگ سبز مورد نظرتان را پیدا کنید. با استفاده از رنگ سبز به‌ عنوان رنگ اصلی و یا حتی استفاده از سایه‌های کم‌رنگ در بعضی از وسایل می‌توانید حس سرزندگی و شادابی را به فضای اتاق نشیمن اضافه کنید.

نظر شما در مورد رنگ سبز و استفاده از آن در اتاق نشیمن و دکوراسیون خانه چیست؟ چه طیف رنگی از سبز را بیشتر می‌پسندید؟ طیف روشن یا طیف‌های تیره؟ نظرات خود را با ما و خوانندگان توکامگ به اشتراک بگذارید.

برگرفته از:  www.impressiveinteriordesign.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!