دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی

چگونه می‌توان یک دکوراسیون رنگی در منزل داشت، سوالی است که شاید بسیاری از خانواده‌ها به دنبال آن باشند. اگر جزء این خانواده‌ها هستید، با توکامگ و معرفی چند نمونه دکوراسیون رنگی منزل که می‌توانید از آن‌ها برای خانه خود الهام بگیرید، همراه باشید.

مدل های دکوراسیون رنگی منزل

بی‌نظیرترین دکوراسیونی که چشم هر بیننده‌ای را جذب می‌کند بدون شک یک دکوراسیون رنگی در منزل است. شاید تمایل زیادی به چیدمان‌های یک دست کرم، سفید، مشکی و یا هر رنگ دیگری نداشته باشید و با خود بگوید چگونه می‌شود از ترکیب رنگ‌ها در ایده پردازی‌ها بهره گرفت، بدون اینکه یک رنگین‌کمان زشت در منزل داشت! که هیچ کدام از رنگ‌های آن با هم ست نیستند. بدون شک تلفیق رنگ‌ها در کنار یکدیگر کار دشواری است، اما غیرممکن نیست و در ادامه می‌توانید چند نمونه از آن‌ها را مشاهده کنید.

دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

دکوراسیون رنگارنگ صورتی و سبزآبی

برای اینکه یک اتاق نشیمن دل‌نشین داشته باشید به‌ عکس زیر توجه کنید. شما با استفاده از یک مبل رنگی می‌توانید کار خود را آغاز کنید. شاید تصمیم داشته باشید روکش مبل‌های خود را برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت تعویض کنید و یا به دنبال خرید یک مبل جدید باشید. ما به شما رنگ آبی فیروزه‌ای و صورتی سیر را پیشنهاد می‌کنیم. دست شما برای رنگ‌بندی کوسن‌ها و ست کردن آن‌ها با مبلمان باز است. هر رنگی که دوست دارید را برای این دکوراسیون می‌توانید انتخاب کنید. بدون شک رنگ سبز و آبی چشم شما را محو خودکرده است.

می‌توانید برای جلوه داده بیشتر به فضا دستی به اتاق بکشید و به جای رنگ سفید یکپارچه از رنگ سبز آبی نهایت استفاده را ببرید. شال‌های رنگی رو مبلی به همراه چند شاخه گل سرخ می‌تواند شما را به ایده‌آل‌تان برساند. همچنین وسایل دکوری مثل آباژور رومیزی و درختچه‌های طبیعی آپارتمانی می‌تواند برای این فضا گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشند. وسایل قدیمی مثل کتری و قوری‌های نوستالژی را از کمد بیرون بیاورید و به‌عنوان گلدان بر روی میز اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید؛ با این کار همراه با اضافه کردن رنگ‌های دیگر، می‌توانید حس و حال خودمانی و صمیمی نیز به فضا بدهید.

دکوراسیون رنگی در منزل |‌ دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

دکوراسیون رنگی در منزل برای خلوتی دنج

شما می‌توانید با استفاده از یک مبل رنگ روشن و یک فرش گلیمی با طرح‌های سنتی به یک خلوت بی‌نظیر دست پیدا کنید. چیزی که در تصویر مشهود است استفاده از لوستر رنگی به‌ جای لوستر بلوری ساده است که دلنوازی می‌کند. می‌توانید مثل همیشه با چند گلدان بکر بودن فضا را به رخ هر بیننده‌ای بکشید. استفاده از میز طلایی و کوسن‌های رنگی به شما نوید یک عصر دل‌انگیز را می‌دهد. اینکه فضای شما پرده سفید ساده داشته باشد یا اینکه اصلاً از پرده برای پوشاندن پنجره‌ها استفاده نکنید و از نور طبیعی در خانه استفاده کنید، نیز می‌تواند شما را در چیدمان این دکوراسیون بی‌نقص همراهی کند.

دکوراسیون رنگی در منزل برای خلوتی دنج | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

نشیمنی دل باز و رنگی

بدون تردید همه شما از تماشای این همه رنگ در خانه به وجد خواهید آمد. در این دکوراسیون مبل‌های راحتی به رنگ سفید استفاده شده که با کوسن‌های نارنجی آتشی، قرمز و کرمی دیزاین شده‌اند. البته کار طراحی دکوراسیون رنگی منزل با کوسن‌های رنگی تمام نشده است و شال‌های رومبلی رنگی بر روی مبل و پاف جلو مبلی جلوه این زیبایی را بیشتر کرده است. استفاده از میز رنگی، آباژور رنگی و گل‌های زینتی همگی از جمله عواملی هستند که به این زیبایی کمک کرده‌اند. استفاده از باکس‌های حصیری و جعبه‌های رنگی در این دیزاین شما را به دکوراسیون مطلوبتان نزدیک می‌کند. جایی برای تردید نیست که تلفیق رنگ‌ها با یکدیگر اثربخشی خاصی را در فضا حاکم می‌کند.

دکوراسیون رنگی در منزل با نشیمنی دل باز | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

اتاق مطالعه رنگارنگ و دوست داشتنی

یک میز کار ساده چوبی با چند قاب عکس رنگی شما را به این فضای دل‌نشین نزدیک می‌کند. این نوع چیدمان شما را به یک محیط شاد و آرامش‌بخش نزدیک می‌کند و می‌توانید در یک محیط پرانرژی به کارهای روزمره خود بپردازید. هارمونی رنگ سبز صندلی با دیوارها روحی تأثیرگذار در محیط را به نمایش گذاشته است. می‌توانید از کتاب‌ها و جعبه‌های بلااستفاده خود برای دیزاین بیشتر در فضا کمک بگیرید. به این وسیله علاوه بر اینکه کتاب‌های مهم همیشه در دسترس شما هستند، وسایل شما نیز از به‌هم‌ریختگی در امان می‌مانند و در جعبه‌های رنگی جایگذاری می‌شوند.

دکوراسیون رنگی در منزل یا اتاق مطالعه | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

دکوراسیون رنگی منزل با رنگ‌های خاطره ساز

یک دیزاین نوستالژی ایده پردازی بعدی ما برای شما است. دیگر نیازی نیست خانه خود را رنگ‌آمیزی کنید. قاب‌های رنگی این کار را برای شما انجام می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از چندین قاب عکس که با تصاویر رنگی دیزاین شده‌اند به این مهم دست پیدا کنید. می‌توانید از یک مبل سفید ال با کوسن‌های رنگی نیز کمک بگیرید. بی‌شک کف‌پوشی که در اتاق استفاده می‌شود حکم اثرگذاری در انعکاس نور در رنگ‌ها دارد. دکوراسیون خانه عکس زیر با یک فرش سبز دیزاین شده است و لوستر رنگی هارمونی رنگ خاصی را با وسایل دیزاین شده در فضا ایجاد می‌کند. شما برای تهیه این کوسن‌های رنگی نیازی نیست هزینه زیادی را به خود و خانواده‌تان تحمیل کنید. تنها کافی است به این مهم با استفاده از خرده پارچه‌های رنگی که در منزل دارید دست پیدا کنید.

دکوراسیون رنگی در منزل با رنگ های خاطره ساز | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

مبل‌های رنگی در یک دکوراسیون رنگی

بدون تردید استفاده از مبل‌های رنگی بدون استفاده از هیچ چیز خاصی شما را به یک دکوراسیون خاص رنگی می‌رساند. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک کاناپه زرد چشم هر شخصی را خیره می‌کند. کوسن‌های رنگی این مهم را برای شما پر رنگ‌تر جلوه می‌دهند. استفاده از یک کتابخانه ساده و سفید همراه با کتاب‌هایی با رنگ‌ها و جلدهای مختلف نیز این امر را پررنگ‌تر می‌کند. استفاده از گل و گلدان‌های رنگی تأکیدی است که ما همیشه برای تأثیرگذاری بیشتر به شما پیشنهاد کرده‌ایم. یک جعبه چوبی قدیمی، یک صندوقچه چوبی و هر چیزی که نشانه‌ای از نوستالژی بودن برای شما دارد در این چیدمان به عنوان میز مورداستفاده قرار می‌گیرد و به صمیمیت فضا و البته نزدیک شدن آن به دکوراسیون خانه سنتی ایرانی کمک می‌کند.

دکوراسیون رنگی در منزل با مبل های رنگی |‌ دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

دکوراسیون رنگی در منزل با رنگ آبی

استفاده از یک کاناپه آبی اولین کاری است که باید در این زمینه آغاز کرد. می‌توانید به جای پرده‌های سلطنتی برای این فضای دل‌نشین از پرده‌های رنگی راه‌ راه زیبا استفاده کنید. پاف‌های فانتزی نیز می‌توانند گزینه مناسبی برای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ و زیبا به شمار آیند. همچنین در دکوراسیون رنگی نیازی نیست از میزهایی که با مبل ست هستند استفاده کرد. کافی است از میزی با رنگی مشابه همانند تصویر استفاده کنید. نقطه پایانی کار شما برای داشتن این دیزاین خاص، استفاده از قاب طاقچه‌های چوبی است که با وسایل نوستالژی رنگی دیزاین شده است. همان‌طور که در تصویر شاهد آن هستید دیزاین سرتاسر منزل با وسایل رنگی تأثیر شگرفی در محیط ایجاد می‌کند. این زیبایی اثرگذارتر می‌شود، اگر دکوراسیون شما با وسایل نوستالژی کلاسیک قدیمی دیزاین شود.

دکوراسیون رنگی در منزل با رنگ آبی | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

یک خلوت رنگارنگ بی نظیر

مطالعه کردتن در فضایی همانند تصویر زیر بدون شک آرزوی هر شخصی است. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم با بهره گرفتن از رنگ‌ها این محیط را زیباتر جلوه دهید. یک مبل راحتی سفید اولین انتخاب شما برای این دکوراسیون زیبای دو نفره است. کوسن‌های سنتی به همراه شال رنگی مبل می‌تواند شما را به زیباتر شدن این محیط کمک کند. یک پاف سنتی که با پارچه‌های سوزن‌دوزی شده زیبا نیز ایده‌ای فوق‌العاده‌ای برای نقاشی رنگ‌ها است. در انتها با استفاده از یک آباژور شیک و یک میز چوبی نور این محیط را فراهم‌سازید. قالیچه گرد سنتی در جلوی این مبل زیبا نیز تأثیر شگرفی بر روح و روان شما خواهد گذاشت.

دکوراسیون رنگی در منزل و یک خلوت بی نظیر |‌دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

دکوراسیون رنگی در منزل با هارمونی زرد

استفاده از رنگ زرد به تنهایی و بدون ترکیب آن با رنگ دیگری، سبب می‌شود چشم شما دچار خستگی شود. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک کاناپه زرد با گل‌های رنگی برای این دیزاین استفاده کنید. سپس یک صندلی تک به رنگ سبز خردلی که شباهت رنگی آن به زرد نزدیک است می‌تواند انتخاب مطلوبی به شمار آید. پیشنهاد ما همیشه به شما برای جلوه دادن بیشتر به فضا استفاده از گل‌های طبیعی در فضا است که به محیط روحی دیگر می‌بخشد.

دکوراسیون رنگی در منزل با هارمونی زرد | دکوراسیون رنگی منزل و یک چیدمان رویایی ایرانی | توکامگ

برای اینکه یک اتاق رنگی زیبا با دکوراسیون خاص داشته باشید، نیازی نیست هزینه‌های زیادی را متحمل شوید. شما به‌ راحتی با استفاده از پارچه‌های سنتی و رنگی که در منزل دارید در قدم اول به تهیه کوسن‌های رنگی بپردازید. می‌توانید باکمی خلاقیت و لباس‌های بافتنی قدیمی پاف های زیبا طراحی کنید. هم‌چنین به‌جای تعویض مبل‌ها و خرید مبل رنگی کافی است تنها روکش مبل‌های خود را تعویض کنید. فرش‌های سنتی قدیمی که به رنگ لاکی در خانه‌های ایرانی مشاهده می‌شود می‌تواند گزینه ایده آلی برای این منظور به شمار بیاید که علاوه بر داشتن یک دکوراسیون رنگی، روح خانه ایرانی را نیز وارد منزل خود کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .