استفاده از رنگ خاکستری در خانه و رنگ‌های ست آن

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

وقتی صحبت از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون منزل می‌شود رنگ خاکستری با ظرافت و آرامش خاص خود از مهم‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. این رنگ تعادل و هارمونی بین دو رنگ سیاه و سفید را نشان می‌دهد. علی رغم اینکه عده‌ای تصور می‌کنند با استفاده از رنگ خاکستری در منزل فضایی غم انگیز و کسل کننده ایجاد می‌شود، طراحان دکوراسیون داخلی در چند سال اخیر بیشترین استفاده را از این رنگ در دکوراسیون منازل داشتند. در ادامه با مجله اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامگ همراه شده و با استفاده از رنگ خاکستری در خانه و نکات مهم آن بیشتر آشنا شوید.

رنگ خاکستری در خانه می‌تواند پس زمینه‌ی خوبی برای دیگر طیف‌های رنگی باشد و وقتی در کنار اکثر رنگ‌های سرد یا گرم قرار بگیرد به خوبی با آن‌ها هماهنگ می‌شود و جلوه‌ی زیباتری به محیط می‌بخشد. خانه‌ای که در آن از رنگ خاکستری برای دیوارها استفاده شده می‌تواند برای برگزار کردن قرارهای کاری‌‌تان هم محل مناسبی باشد. خاکستری رنگی نوآورانه و خلاقانه‌ است و در محیطی آرامش‌بخش و دنج که از این رنگ برای دکوراسیون آن استفاده شده شما به خوبی می‌توانید به ایده‌های جدید دست پیدا کنید. بر خلاف رنگ‌های دیگر که به روزتر  هستند و با استفاده از آن ها دکوراسیونی مدرن خواهید داشت، خاکستری رنگی است اگر به تنهایی برای دکوراسیون و تزیین خانه مورد استفاده قرار گیرد کمتر جلوه‌ای مدرن به فضای داخل منزل شما می‌دهد.

استفاده از رنگ خاکستری در خانه و رنگ‌های ست آن

رنگ خاکستری در خانه به مد توجهی ندارد، اما به نظر می‌رسد که از تلفیق آن با رنگ‌های دیگر در همه جای منزل می‌توان بهترین استفاده را برد. ممکن است استفاده از رنگ خاکستری در خانه به تنهایی فضا را کاملا خنثی و بی روح نشان دهد، پس بهتر است برای جلوه‌ی بیشتراز رنگ خاکستری در کنار رنگ‌های دیگر که به خوبی با آن ترکیب می‌شوند استفاده کرد. برای مثال اگر برای دیوارها رنگ خاکستری را انتخاب کرده‌ید ترجیحا از رنگ‌های تیره‌تر برای سرویس مبلمان منزل استفاده کنید. به این ترتیب اجازه نمی‌دهید که فضا یکنواخت و یا غمگین به نظر برسد.

رنگ خاکستری در خانه

نکته مهم دیگر در استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون منزل، نورپردازی مناسب است. فراموش نکنید که خاکستری به خودی خود رنگ روشنی نیست و برای این که خانه تاریک به نظر نرسد لازم است که در آن از وسایل روشنایی کافی و مناسب استفاده کنید. اگر برای دکوراسیوان منزل به درستی از رنگ خاکستری استفاده شود این رنگ می‌تواند تاثیری چشمگیر در زیبایی و شیک به نظر رسیدن فضای داخلی خانه داشته باشد. با ما همراه باشید تا شما را با ایده‌هایی مناسب برای دکوراسیون منزل با استفاده از رنگ خاکستری آشنا کنیم. درادامه به نمونه‌ رنگ‌هایی که به خوبی با خاکستری ست می‌شوند اشاره خواهیم کرد.

رنگ خاکستری در خانه

خاکستری و سیاه

برای ایجاد فضایی کلاسیک در پذیرایی از ترکیب رنگ خاکستری و مشکی استفاده کنید. کنار هم قرار گرفتن این دو رنگ محیطی ساده آرامش بخش و درعین حال شیک برای منزلتان فراهم می‌کند. این طرح می‌تواند برای دکوراسیون اتاق خواب یا اتاق مهمان هم ایده مناسبی باشد.

رنگ خاکستری در خانه

ترکیب سفید و رنگ خاکستری روشن در خانه

گاهی طیف‌های ملایم‌تر از رنگ خاکستری بیشترین جذابیت را دارند. اگر مایلید با کمک دکوراسیون، فضایی مرتب‌تر و تمیزتر برای خانه به وجود ‌آورید ترکیب سفید و خاکستری ملایم مناسب‌ترین گزینه است. این ترکیب فضای خانه را روشن‌‌تر کرده و باعث می‌شود خانه بزرگ‌تر از چیزی که هست به نظر برسد. طراحان دکوراسیون داخلی این ترکیب چشمگیر را برای پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب یا هر مکان دیگری که به منظور استراحت و ریلکس کردن استفاده می‌شود پیشنهاد می‌کنند. طیف‌های ملایم و کم رنگ از رنگ خاکستری هنگام ترکیب شدن با سفید از جذاب‌ترین طر‌ح‌ها برای دکوراسیون محیط داخلی منزل شما به حساب می‌آیند. سفید و خاکستری هر دو رنگ‌های خنثی هستند و به تمیز و آرامش بخش به نظر رسیدن محیط کمک زیادی می‌کنند. در این تصویر می‌بینید که دیوارهای سفید به خوبی با مبلمان خاکستری، قاب‌های خاکستری پنجره و درها همانگ شده است.

رنگ خاکستری در خانه

معجزه رنگ سبز و خاکستری کنار هم

گاهی هم برای داشتن دکوراسیونی متفاوت ترکیب رنگ خاکستری با رنگ‌های کاملا متضاد فکر خوبی است. رنگ سبز در کنار خاکستری باعث زیبایی و خاص بودن دکوراسیون منزل شما می‌شود و حس زندگی را در محیط خانه جاری می‌کند. این ترکیب رنگی برای اتاق بچه‌ها هم مناسب است؛ چرا که شادی‌آور و باطراوت بوده و با روحیه بچه‌ها سازگار است. برای میهمان کردن رنگ سبز در دکوراسیون منزل خود می‌توانید از گیاهان طبیعی و سرسبز استفاده کنید.

رنگ خاکستری در خانه

آبی فیروزه‌ای مناسب برای ترکیب با خاکستری

آبی فیروزه‌ای که ترکیب خوبی از رنگ‌های سیز پر رنگ و آبی است، وقتی در کنار رنگ خاکستری قرار می‌گیرد جلوه‌ای لطیف، آرامش‌بخش و اسرارآمیز به خانه می‌بخشد. این ترکیب مدرن‌‌تر به نظر می‌رسد و بیشترین استفاده از آن را در دکوراسیون آشپزخانه یا اتاق غذاخوری داریم.

رنگ خاکستری در خانه

صورتی و رنگ خاکستری در خانه

برای داشتن دکوراسیونی دخترانه که هیچ وقت هم از مد نمی‌افتد طیفی از رنگ خاکستری را با صورتی روشن ترکیب کرده و فضایی آرام‌بخش و زیبا ایجاد کنید. از این ترکیب رنگی نه تنها در اتاق خواب بلکه در پذیرایی، اتاق غذاخوری و حتی سرویس بهداشتی هم می‌توان استفاده کرد.

رنگ خاکستری در خانه

رنگ خاکستری و زرد در کنار هم

زرد کم‌رنگ و خاکستری ملایم وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند ترکیبی از رنگ‌های خنثی و ملایم را به وجود می‌آورند که دکوراسیونی مدرن‌تر تلقی می‌شوند. این ترکیب عالی می‌‌تواند در هر بخشی از خانه استفاده شود و یکی از رنگ‌های مناسب برای خانه به شمار می‌رود. در این روش باز هم فضایی آرامش بخش و راحت ایجاد می‌شود. از آنجایی که رنگ خاکستری به تنهایی آرامش بخش است، می‌تواند در کنار زرد برای تزیین اتاق خواب مورد استفاده قرار بگیرد.

رنگ خاکستری در خانه

ترکیبی جدید با استفاده از آبی و خاکستری

استفاده از ترکیب آبی و سفید را فراموش کنید و این‌بار شاهد معجزه رنگ‌های آبی و خاکستری در کنار هم باشید. این ترکیب جلوه‌ای روشن، تمیز و روحیه بخش رابه محیط خانه می‌دهد. هیچ گوشه‌ای از منزل نیست که مناسب برای این ترکیب رنگی نباشد و شما می‌توانید آن را در هر کدام از اتاق‌های خانه امتحان کنید. آبی به عنوان رنگی آرامش بخش شناخته شده و از ترکیب آن با رنگی خنثی مثل خاکستری زیبایی خانه‌تان را دو برابر کنید.

رنگ خاکستری در خانه

قرمز و رنگ خاکستری در خانه

قرمز و خاکستری برای داشتن یک دکوراسیون لوکس، مجلل و در عین حال انرژی بخش مناسب هستند. تضاد چشمگیر و زیبای این دو رنگ در کنار هم فضایی احساسی و تاثیر گذار برایتان به وجود می‌آورد. این ترکیب از خاص‌ترین نمونه‌های تلفیق رنگی برای دکوراسیون است و توجه همگان را به خود جلب می‌کند. در اتاقی با دیوارهای خاکستری از رنگ قرمز برای قالیچه‌‌ها و یا رویه تخت استفاده کنید.

رنگ خاکستری در خانه

بنفش و خاکستری

از مهم‌ترین رنگ‌هایی که با هم ترکیب خوبی برای دکوراسیون تشکیل می‌دهند، می‌توان به بنفش و خاکستری اشاره کرد. ترکیب این دو رنگ به روز است و مورد پسند اکثر افراد است. در تصویر زیر می‌بینید که چگونه خاکستری تیره و کوسن‌های بنفش با هم ترکیبی زیبا و دلپذیری به وجود آوردند.

رنگ خاکستری در خانه

روی هم رفته باید گفت که رنگ‌‌های خنثی مثل خاکستری برای به کار رفتن در طراحی و دکوراسیون منزل نیاز دارند که با رنگ‌های دیگر ترکیب شوند. پس اگر می‌خواهید دکوراسیونی متفاوت و جذاب برای خانه داشته باشید فکر خوبی است که از خاکستری در کنار رنگ‌هایی که به خوبی با آن ترکیب می‌شوند استفاده کنید. استفاده از رنگ خاکستری در خانه برای دیوارها، مبلمان و دیگر وسایل فضایی آرام و مناسب برای استراحت در محیط ایجاد می‌کند. وقی خاکسنری در کنار رنگ‌های پر رنگ‌تر دیگر قرار می‌گیرد، می‌تواند تاثیری آرامش بخش، فوق العاده و شگفت آور داشته باشد. به طوری که وقتی در کنار این رنگ‌ها قرار بگیرد تعادل خوبی میان آن‌ها برقرار می‌کند وباعث می‌شود رنگ‌هایی با تناژ تند بیشتر نمایان شوند. امیدواریم این مطلب توانسته باشد به سوالات شما در مورد استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون کمک کرده باشد. خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات شما را در این مورد بدانیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 7

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?