رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه

برای انتخاب رنگ دیوار اتاق نشیمن شما تا کنون چگونه رفتار کرده‌اید؟ آیا با مشاهده یک رنگ یا طرح در خانه یکی از دوستان یا آشنایان خود به سراغ نقاش مورد اعتماد خود یا طراح ارزان رفته و شروع به رنگ آمیزی خانه کرده‌اید ( یا خودتان انجام داده‌اید ) و یا با نظر یک دیزاینر مجرب و متبحر این کار را کرده‌اید؟ یا شاید هم از سوی کسی پیشنهادی را شنیده و آن را به انجام رسانده‌اید. در صورتی که هر یک از این کارها را انجام داده‌اید پیشنهاد می‌کنیم برای دور بعدی رنگ کردن خانه خود این مقاله را دنبال کنید.

در این پست از مجله دکوراسیون توکامگ قصد داریم تا به صورت رندوم تعدادی از رنگ‌های جذاب و پیشنهادی اتاق پذیرایی و نشیمن را به شما توصیه کنیم. در این بین ممکن است بعضی از موارد پیشنهادی یک رنگ تنها نبوده و با طرح یا پترن خاصی همراه شده باشد و بعضی دیگر نیز ممکن است یک افزونه را شامل شود. در مقالات گذشته در مورد چیدمان و طراحی اتاق نشیمن، متعلقات و وسایل ضروری اتاق پذیرایی و نحوه به کارگیری آن‌ها در این فضا و موارد بسیاری از این دست را به نگارش درآورده‌ایم حالا نوبت رنگ کردن و جان بخشیدن به دیوارها است. با ما همراه باشید.

پترن آجری

همان طور که گفتیم ممکن است بعضی از رنگ آمیزی هایی که به منظور رنگ کردن دیوار اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می‌گیرند به طرح همراه باشد که این نمونه دقیقاً مورد و مثال بارز از صحبت‌های ما است. طرح رنگ آمیزی به صورت آجری. اگر در گذشته به دلیل نبود امکانات و فراهم نبودن شرایط زیباسازی منازل دیوارها اجری باقی می‌ماند،امروزه یکی از طرح‌های خاص و نسبتاً پرمخاطب طراحی داخلی منزل استفاده از نمای اجری و یا نقاشی دیوارها به این سبک است. این بازگشت به گذشته به دلیل کمبود امکانات یا مسائل مالی نیست؛ بلکه یک فلش بک به دکورهای قدیمی دهه 50 میلادی است که حال و هوای خانه‌ها را شبیه به آن زمان می‌کند. استفاده از این نوع سبک و دیوارهای آجری در فضای اتاق نشیمن و یا سایر قسمت‌های خانه، ما را یاد سبک دکوراسیون صنعتی نیز می‌اندازد که در آن برخی از دیوارهای منزل به این شکل طراحی می‌شود.

 

پترن سنگی

این نوع نقاشی که کار مشکلی نیز است به دست هنرمندان حرفه‌ای و با تجربه امکان پذیر است. شاید پیش خودتان بگویید چرا به جای نقاشی طرح سنگ بر روی دیوار از خود سنگ استفاده نمی‌شود. پاسخ این سؤال به چند دسته جواب تقسیم می‌شود. یکی از این موارد این است که استفاده از سنگ در اتاق باعث نزول سطح ارزشی خانه و مخصوصاً اتاق نشیمن می‌شود. مورد دیگر نسبت هزینه و شرایط به کارگیری سنگ به جای رنگ آمیزی است و مورد بعدی عدم تغییر در رنگ و طرح دیوارهای سنگ شده در زمان بندی‌های آینده است. با این اوصاف برتری نقاشی سنگی به جای سنگ کاری اتاق نشیمن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. این نوع نقاشی و این طرح خانه را مجلل نشان داده و نوع چیدمان را متنوع‌تر خواهد کرد.

پترن چوبی

پترن های چوبی را با رنگ‌های روشن مورد استفاده قرار دهید. استفاده از پترن های چوبی برای رنگ کردن دیوارهای سفید بسیار مناسب و منطقی است به شرط آن که چیدمان شما را دچار تخریب نکند. شاید اتصال پنل های چوبی از پیش رنگ شده و یا ساخته شده بر روی دیوارهای سفید راه حل مناسب‌تری باشد تا اینکه بخواهیم به صورت دستی این طرح‌ها را روی دیوارها نقاشی کنیم. اما در نظر داشته باشید کاغذهای دیوار هم امکاناتی را که رنگ کردن خانه به شما می‌دهد در اختیار شما قرار نمی‌دهد. از آنجا که چوب‌ها نیز دارای طیف‌های رنگی گوناگونی هستند انتخاب رنگ مناسب میان آن‌ها نیز نقش تعیین کننده‌ای در نتیجه پایانی کار خواهند داشت. بهتر است این رنگ‌ها را نیز با سیستم دکوراسیونی خانه خود هماهنگ کنید.

رنگ‌های ساده برای اتاق نشیمن

استفاده از رنگ‌های ساده تک رنگ و یا ترکیب چند رنگ با هم نیز یکی دیگر از ایده‌ها و مدل‌های رنگ آمیزی اتاق نشیمن است که در بسیاری از خانه‌های ایرانی نیز شاهد آن هستیم. نکته‌ای که بایستی در این نوع رنگ‌آمیزی بایستی به آن توجه ویژه‌ای داشت، این است که چه رنگ هایی با هم ست می شوند؟ چرا که اگر رنگ‌های انتخاب شده با هم ست نباشند، مطمئنا اتاق پذیرایی آنگونه که باید جلوه زیبایی نخواهد داشت.

رنگ سبز نعنایی

دیواری به رنگ یک دمنوش سبز نعنایی را تصور کنید که با کفپوش های رنگی خانه‌ای شاد و دلباز را به نمایش در می‌آورد. برای این نوع رنگ آمیزی ها بهتر است پیش از شروع به نقاشی لوازم و دکوراسیون منزل خود را به یک برنامه و طرح از قبل تنظیم شده به سمت آن رنگ تغییر دهید تا هنگامی که کار رنگ کردن اتاق نشیمن تمام شد همخوانی مورد نظر با لوازم اتاق به وجود بیاید. استفاده از تابلوهای هم رنگ نیز رنگ دیوار را بهتر به نمایش در خواهد آورد. رنگ سبز مورد نظر ما بسیار روشن بوده و نگاه ریز بینانه قدرت اثر بخشی این رنگ را نشان خواهد داد. رنگ دیوار اتاق نشیمن با رنگ سبز نعنایی را حتما امتحان کنید.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

گل بهی

این رنگ که یک رنگ ترکیب شده با سفید یا در اصطلاح طراحی داخلی منازل به آن سایه رنگ گفته می‌شود سایه رنگ صورتی است. به عنوان یک رنگ دیوار اتاق نشیمن رنگ گل بهی بسیار آرامش بخش بوده و احساس محبت و صمیمت در جمع را افزایش می‌دهد. این رنگ به تنهایی و با گستره فراوان حس تکرار را منتقل می‌کند اما اضافه نمودن رنگ‌های سایه‌ای و هم سطح به آن اتاق پذیرایی شما را متحول خواهد کرد. دقت داشته باشید هیچگاه رنگ سقف اتاق نشیمن و حتی سایر اتاق‌ها را با رنگ دیواره‌ها هم رنگ نکنید. وجود یک تغییر سطح در رنگ‌ها خانه را تفکیکانه تر نمایش خواهد داد.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

سفید یخی

درست است که اکثر خانه‌های ایرانی به دلیل گچ کاری به صورت پیش فرض دارای رنگ سفید هستند، اما خانه‌های بسیاری هستند که دیوارهایی رنگی داشته و اکنون قصد تغییر رنگ آنها را دارند. پیشنهاد ما این است با رنگ فلت و بدون جزییات تمام خانه را سفید کنید. این سفیدی حس بزرگ‌تر بودن و بازتر بودن را به خانه می‌بخشد. بهتر است از لوازم سفید در کنار این رنگ آمیزی استفاده کنید تا خانه را یکدست‌تر جلوه دهید. رنگ دیوار اتاق نشیمن خود را که به سفید تغییر دادید تا مدت‌ها نیازی به رنگ جدید نخواهید داشت و این ثبات و پایداری امکان تغییرات فراوانی را در اتاق پذیرایی شما فراهم خواهد کرد. شاید مراقبت و نگهداری از رنگ سفید کار سختی باشد، اما به زیبایی و ثبات آن می‌ارزد. در ضمن مهم‌ترین بخش رنگ کردن اتاق‌ها با این رنگ پوشش خطاها و ناهمواری‌های سطوح بوده که تقریباً در هیچ رنگی با این کیفیت صورت نمی‌گیرد.

راه راه طوسی روشن و تیره

این سبک از رنگ آمیزی خانه یک مدل تازه بوده و تازگی‌های مخصوص به خود را دارد. شاید میان انتخاب راه راه‌های عمودی و افقی شک داشته باشید، اما بدانید برای این که طول خانه را بیشتر و بزرگتر نشان  دهید باید راه راه‌ها را افقی و برای اینکه ارتفاع اتاق را بالاتر نشان دهید این خطوط باید عمودی ترسیم شوند. رنگ کردن با طوسی دیوارهای خانه را خنثی کرده و حس دکور مینیمالیستی به خانه شما می‌دهد و از این به بعد است که با هر رنگی که بخواهید می‌توانید خانه را تزیین کنید. اتاق نشیمن توسی رنگ یک محیط مجلسی و با وقار بوده و نیازمند یک دکور شایسته است، اما همین محیط به راحتی می‌تواند شرایط یک اتاق هیجان انگیز را در خود داشته و با سلیقه شما آن را بروز دهد. در رنگ دیوار اتاق نشیمن جدید، راه راه کردن ها ترند امروز مد و دکوراسیون هستند شما نیز از این مد جدید استفاده کنید.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

ترکیب آبی روشن و سفید

هر کدام از دو رنگ آبی و سفید به تنهایی قادرند با مسولیت زیباسازی اتاق شما را بر دوش بکشند، بی آنکه نیازی به ترکیب و تلفیق داشته باشند و هنر خود را در تک رنگ بودنشان نیز به بینندگان القا کنند. اما اکنون این دو در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا دلبری خود خانه‌ای محسور کننده را به شما هدیه کنند. رنگ آبی آسمانی که نماد آسایش و آرامش است در کنار سفیدی که جلوه گر صلح و پاکی است قرار گرفته و یک آسمان زبایی به شما ارمغان می‌کند. همانند تصویر می‌توانید بخشی از یک دیوار ( مثلاً قسمت به خصوصی یا تمام دیوار ) را با هدف شاخص سازی به رنگ آبی در آورده و مابقی را سفید رنگ آمیزی کنید. با این ترفند توجه‌ها را به سمتی کشانده‌اید که نیاز داشته‌اید. برای این که رنگ دیوار اتاق نشیمن شما مانند این تصویر خاص به نظر برسد ایده‌های خود را پیاده کنید.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

تضاد سیاه و سفید

تا جایی که ممکن است طراحان و استید رنگ شناسی از غبله رنگ سیاه بر سفید خودداری کرده و سعی در روشن نشن دادن محیط دارند. اما با حرکت به سمت مد و سبک‌های جدید و خاص امروزی متوجه می‌شویم هر کاری امکان پذیر بوده و در مواردی زیبایی جالبی نیز حاصل می‌گردد. یکی از این موارد استفاده از دو رنگ سیاه و سفید است که در اتاق نشیمن به کار گرفته می‌شوند. دقت کنید نباید از رنگ صد درصد سیاه استفاده کنید بهتر است از شدو یا سایه رنگ سیاه کمک بگیرید تا حس مات بودن و کدر آن به دیوار بنشیند. رنگ مشکی را نیز مانند توضیح قبلی برای یک دیوار شاخص انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی آن را مدیریت کنید. رنگ دیوار اتاق نشیمن با سیاه مطمئنا انتخابی سخت برای خانه شما است. برای همین می توانید با فضاهای کوچکی این کار را شروع کنید.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

سایه سبز آبی

رنگ سبز آبی به خودی خود رنگی دلنشین و چشم نواز است و تمامی سایه‌های روشن و تیره آن نیز با به ارث بردن این زیبایی از مولد خود به خوبی هر شرایطی را متأثر از حضور خود می‌کنند. ترکیب دو رنگ سبز و آبی در کنار یکدیگر باعث می‌شود ویزگی های اصلی هر دو رنگ در یکجا گنجانده شود و رنگ دیوار اتاق نشیمن را به استثنایی‌ترین حالت ممکن برساند. طراوت و نو شدن از مهم‌ترین شاحصه های دیواری است که با این رنگ مزین شده باشد. دکورهای مینیمال و مدرن بیشترین همخوانی را با این رنگ داشته و مطابقت پیدا می‌کنند. این رنگ را یکی از نمادهای آرامش در خانه می‌توان برشمرد. به طوری که نه تنها به عنوان رنگ دیوار اتاق نشیمن، بلکه به عنوان رنگ اتاق‌های کودک و کار و حتی رنگ اتاق خواب نیز انتخاب کرد.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

رنگ آبی

رنگ آبی برای یک اتاق نشیمن شیک و مدرن یک رنگ خاص و بولد خواهد بود. منظور از بولد یعنی شاخص بودن و در چشم قرار گرفتن در همان نگاه اول است. این بزرگ نمایی در اتاق پذیرایی با دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. اما اگر دلیلی هم وجود نداشته باشد باز هم بهترین راه حل برای برون رفت از یک رنگ بندی خسته کننده است. اگر می‌خواهید رنگ دیوار اتاق نشیمن شما که قرار است آبی شود خوب به نظر بیاید به سراغ رنگ‌های متضاد آن بروید تا بتوانید با چیدمانی صحیح از لوازم در فضای اتاق آن را بیشتر در چشم طبیعی جلوه دهید. شیشه‌ها و لوازم براق را حتماً در دستور کار خود قرار دهید تا آبی شما بهترین حالت خود را بروز دهد.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

رنگ نارنجی

تاثیر رنگ در دکوراسیون خانه را دست کم نگیرید. برای مثال رنگ نارنجی اگرچه به ندرت در خانه‌ها و مخصوصاً اتاق پذیرایی به کار گرفته می‌شود، اما اگر به درستی طیف آن انتخاب شده و در محل مناسب خود رنگ آمیزی شود نمایی زیبا را به چشمان شما ارزانی خواهد کرد. نارنجی با قدرت درونی که از قرمز در خود ذخیره کرده و با شادی که از زرد به عاریت گرفته است آمده تا شادترین لحظات زندگی شما را در کنار دوستان و آشنایان شما ثبت و ضبط کند. رنگ دیوار اتاق نشیمن را اگر نارنجی برگزیدید شک نکنید در هر میهمانی مخاطبان بسیاری از سلیقه خاص  شما تعریف خواهند کرد؛ چرا که هیچ یک از آنها جرات اجرای چنین رنگی آمیزی را برای خود متصور نبوده‌اند. برای این که از نارنجی زدگی و قدرت آن به نحو احست استفاده کنید و مشکلی با آن نداشته باشید نور زیادی به قسمت پایین اتاق نشیمن راه دهید تا تعادل میان تمام فضای اتاق برقرار شود.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

رنگ بنفش در اتاق نشیمن

رنگ بنفش که هم ترند سال 2018 بوده و هم طرفداران بسیاری دارد از جمله رنگ‌هایی است که رنگ دیوار اتاق نشیمن با آن کاملاً دگرگون خواهد شد. اگر خانه‌ای با سبک کلاسیک داشته باشید یا مدرن اگر سن و سال شما بالا رفته باشد یا خانه‌ای با جوانان در اختیار داشته باشید، این رنگ بنفش است که پاسخ گوی همه شما خواهد بود. رنگ بنفش و سایه‌های آن به خوبی کارشان را برای جلا دادن به دیوارهای خانه شما بلدند. اما شما نیز کمکی به آن‌ها کرده و با رنگ‌های مکمل زیبایی را در حق آن‌ها تمام کنید. اگر مبلمان کلاسیک دارید رنگ سفید و اگر از مبل‌هی مدرن استفاده می‌کنید از رنگ‌های هم خانواده برای چیدمان خانه خود کمک بگیرید. رنگ زرد نیز بهترین رنگ مکمل برای رنگ بنفش شما خواهد بود.

رنگ دیوار اتاق نشیمن و مدل رنگ آمیزی مناسب پذیرایی خانه | توکامگ

تمامی پیشنهادات ما در مورد رنگ دیوار اتاق نشیمن بر اساس بازخوردهایی است که از مخابان ما به برایمان ارسال می‌شود. شما نیز اگر پیامی در این باره دارید با ما درمیان بگذارید تا از میان انتخاب‌های شما نیز راهی برای زیباتر شدن خانه‌های هموطنانمان بگشاییم. مجله دکوراسیون توکامگ مشتاقانه منتظر و آماده دریافت پیشنهادات شما در این زمینه بوده و است. امیدواریم این مقاله نیز به صورت کاربردی شما را یاری کند.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...