از رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

رنگ سال ۲۰۱۸ از طرف موسسه رنگ پانتون ماوراء بنفش ارائه شده است. رنگی که شاید استفاده از آن در طراحی لباس راحت باشد، اما دخالت دادن آن در دکوراسیون داخلی کار نسبتا دشواری است و در صورتی که به درستی از آن استفاده نشود، ممکن است نه تنها باعث زیباتر شدن دکوراسیون نشود، بلکه به آن جلوه بدی نیز دهد. اما با رعایت تنها چند نکته می‌توانید از ماوراء بنفش یا همان رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید. در ادامه مطلب می‌توانید تعدادی از دکوراسیون‌های داخلی خیره‌کننده را که از این رنگ استفاده کرده‌اند، مشاهده کنید.

چگونه از رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون اتاق‌های خانه استفاده کنیم؟

استفاده از رنگ‌های ملایم در طراحی دکوراسیون منازل، نسبت به استفاده از رنگ‌های پرقدرتی مانند بنفش کاری راحت‌تر است. اما با انتخاب رنگ ماوراء بنفش به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸، شاید برای پیروی از مد روز مجبور شویم که از این رنگ نیز در دکوراسیون منازل خود استفاد کنیم!

اگر جزء افرادی هستید که به دنبال استفاده از رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی منزل خود می‌باشید، در ادامه می‌توانید تصاویری از اتاق‌هایی که در آن‌ها از رنگ بنفش استفاده شده را مشاهده کرده و از آن‌ها برای طراحی دکوراسیون منازل خود الهام بگیرید:

طراح اتاق خواب زیر با هوشمندی تمام، در کنار بنفش از رنگ مکمل آن یعنی رنگ زرد استفاده کرده است؛ نکته‌ای که شما نیز در صورت استفاده از این رنگ در اتاق خواب بایستی آن را رعایت کنید.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

در اتاق خواب زیر نیز طیف رنگ بنفش به خوبی با رنگ‌های خنثی دیگر ترکیب شده است.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

در اتاق نشیمن زیر، بنفش رنگ اصلی استفاده شده در دکوراسیون است و به همین دلیل رنگ مبل‌ها نسبت به رنگ دیوارها کمی روشن‌تر انتخاب شده است.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

اگر عاشق رنگ بنفش بوده و به هر نحوی دنبال استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه خود هستید، تصویر اتاق نشیمن زیر را که در آن رنگ بنفش به زیبایی هر چه تمام‌تر استفاده شده است را با دقت مشاهد کنید. در این خانه در کنار مبل‌های بنفش، در برخی از اجزای دیگر دکوراسیون نیز از سایه‌های رنگ بنفش استفاده شده و در کنار آن‌ها نیز ترکیب سایر رنگ‌ها به همراه دیوارهای سفید، یک اتاق نشیمن کامل را بوجود آورده‌اند.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

لازم نیست که رنگ بنفش را به را در همه جای اتاق استفاده کنید. گاهی اوقات استفاده از آن تنها در یک قسمت از خانه‌ای با طیف رنگی روشن و ملایم، حسی متفاوت را در خانه ایجاد خواهد کرد. در کنار رنگ بنفش نیز می‌توانید از رنگ‌های شاد و گرم دکوراسیون استفاده کنید.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

در نهایت نیز اگر به دنبال استفاده از رنگ بنفش به عنوان رنگ اصلی استفاده شده در اتاق هستید، می‌توانید از اتاق خواب زیر برای این کار الهام بگیرید.

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون داخلی

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، استفاده از رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون کمی دشوار بوده و شاید نتوان آن را از رنگ‌های مناسب اتاق نشیمن و خانه دانست؛ اما همانگونه که در تصاویر نیز مشاهده کردید، با کمی خلاقیت می‌توان از این رنگ به خوبی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

برگرفته از: apartmenttherapy

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.2 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!