خانه دکوراسیون و نما رنگ رنگ سال ۲۰۱۸ چیست؟ ماوراء بنفش (Ultra Violet) رنگ انتخاب شده سال...

رنگ سال ۲۰۱۸ چیست؟ ماوراء بنفش (Ultra Violet) رنگ انتخاب شده سال ۱۳۹۷

اکثر افراد و مخصوصا علاقمندان به مد و استایل روز، معمولا به دنبال طرح‌ها و رنگ‌های جدید هستند تا سبک زندگی خود را با آن‌ها هماهنگ کنند. در این میان رنگ سال یکی از مواردی است که می‌تواند در انتخاب هر فردی تاثیرگذار باشد. در ادامه با توکامگ همراه باشید تا با رنگ سال ۲۰۱۸ یا همان رنگ سال ۱۳۹۷ برای ایرانیان، آشنا شوید.

پانتون یا پنتون (Pantone) شرکتی فعال در نیوجرسی است که به خاطر سیستم رنگ پانتون شناخته شده و به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد. این شرکت همه ساله رنگ‌هایی زیبا و معمولا روشن را به عنوان رنگ سال تعیین می‌کند که می‌توانید لیستی از این رنگ‌ها، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ را در تصویر زیر مشاهده کنید:

از نظر شرکت پانتون رنگ سال ۲۰۱۸ (رنگ سال ۱۳۹۷) چیست؟

پانتون رنگ بنفش ماورایی یا بنفش فوق‌العاده (Ultra Violet) را رنگ سال ۲۰۱۸ معرفی کرده است. لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون، در رابطه با انتخاب رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ میلادی می‌گوید:

ما در زمانی زندگی می‌کنیم که نیازمند خلاقیت و تخیل است. این خلاقیت و الهام است که با رنگ ماوراء بنفش یا پانتون 18-3838 ترکیب می‌شود؛ بنفشی با مایه آبی، که توجه و پتانسیل ما برای کشف را به سطحی بالاتر می‌برد.

بنفش ماورایی اسرارآمیز، نشانه و معرفی از آسمان بی‌کران و پهناور است که ما را محو خود کرده و وارد تخیل می‌کند. این رنگ عرفانی با ذهنیت افراد ارتباط برقرار کرده و برای همه می‌تواند مناسب باشد. لوری پرسمن، معاون موسسه پانتون نیز در رابطه با انتخاب رنگ سال می‌گوید:

رنگ سال پانتون چیزی بیشتر از گرایش‌هایی است که در دنیای طراحی می‌بینیم. این رنگ حقیقتا بازتابی است از چیزی که در جهان امروزمان به آن نیاز داریم! با این که افراد در سراسر جهان رفته رفته شیفته رنگ شده و با توانایی آن برای انتقال پیام‌ها و مفاهیم عمیق آشنا می‌شوند، طراح‌ها و برندها بایستی با این رنگ احساس قدرت کرده و با استفاده از آن الهام‌بخش و موثر واقع شوند.

شاید در نگاه اول اینگونه به نظر برسد که استفاده از رنگ فرابنفش در دکوراسیون داخلی خانه‌ها کار سختی باشد، اما بایستی بگوییم که در صورت استفاده درست از آن، بدون شک به خانه خود جلوه‌ای متفاوت خواهید بخشید.
رنگ سال یک لحظه در زمان است که مسیرهای استراتژیکی را برای دنیای طراحی آماده کرده و انعکاسی از کار و تلاش یک ساله موسسه رنگ پانتون برای انتخاب و معرفی آن است. جالب است بدانید که پیشبینی‌های رنگ سال ۲۰۱۹ یا همان سال ۱۳۹۸ نیز از الان شروه شده و احتمالا باید در سال بعدی هم منتظر رنگ‌هایی شاد و زیبا به عنوان رنگ سال باشیم.

نظر شما در مورد بنفش ماورایی، رنگ سال ۲۰۱۸ چیست؟

برگرفته از: apartmenttherapy.com

به این مطلب امتیاز بدهید:

[امتیاز ثبت شده از 2 رای:    5]

بدون نظر

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

Exit mobile version