رنگ سال ۹۷ ایرانی چه رنگی است؟؟ معرفی و راهنمای ترکیب رنگ سال

رنگ سال ۹۷ ایرانی

با شروع سال نو طرفداران مد و زوج‌های جوان، که در صدد خرید لوازم منزل و یا تغییر دکوراسیون آن هستند سعی می‌کنند تا آن را مطابق رنگ سال انتخاب کنند و با این هدف به بررسی نکات مهم برای دکوراسیون منزل می‌پردازند. ما در این مطلب از توکامگ ابتدا به معرفی رنگ سال ۹۷ ایرانی و سپس معرفی رنگ‌های متناسب با آن و رنگ‌هایی که آن را تکمیل کرده و به نوعی مکمل آن هستند می‌پردازیم.

رنگ سال ۹۷ ایرانی چیست؟

شرکت پنتون شرکت فعال در زمینه رنگ می‌باشد. این شرکت دارای یک سیستم خلاقانه برای تشخیص رنگ است به طوری که تولید‌کنندگان پارچه، پلاستیک و… برای اطمینان از درستی رنگ مورد استفاده، به سیستم پانتون مراجعه می‌کنند. آوازه این شرکت به حدی فراگیر است که آن را به عنوان زبان استاندارد تعیین رنگ می‌شناسند. قصد ما از معرفی این شرکت به این دلیل است که همه ساله شرکت پنتون براساس رسمی نانوشته، رنگی را به عنوان رنگ سال مشخص می‌کند. این شرکت، در نخستین روز سال ۲۰۱۸ نیز به سیاق هر ساله رنگ بنفش را به عنوان رنگ سال ۹۷ معرفی کرده است.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

انتخاب رنگ سال

اطلاعات دیگری که می‌توانیم راجع به نحوه تعیین رنگ سال به شما ارائه کنیم این است که موسسه پنتون در مرحله اول، تعدادی از رنگ‌ها را انتخاب کرده و سپس با توجه به نظرات کارشناسان مد و نظرات مردمی رنگ سال را مشخص می‌کنند. این موسسه دلیل انتخاب رنگ بنفش ماورایی را اینگونه عنوان می‌کنند که جهان کنونی همواره در آشوب و بی نظمی است و استفاده از این رنگ در چیدمان منازل می‌تواند احساس ثبات و آرامش را به انسان منتقل کند.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ بنفش

رنگ بنفش با ترکیب دو رنگ آبی (سرد) و قرمز (گرم) به دست می‌آید. این رنگ، به لحاظ روانشناسی حس شجاعت و حس با ارزش بودن را به انسان القا می‌کند و به همین دلیل از سالیان دور، رنگ بنفش به عنوان رنگ سلطنتی شناخته می‌شد. نکته مهم درباره این رنگ این است که رنگ بنفش در برخی از افراد افسرده سبب تشدید بیماری می‌شود.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ بنفش در دکوراسیون

امروزه با مدرن‌ شدن دکوراسیون‌های منازل این رنگ جای خود را در بین عامه مردم و طراحان دکوراسیون، پیدا کرده است. طراحان دکوراسیون، از این رنگ برای مجلل نشان دادن فضا‌های داخلی استفاده می‌کنند. برای ایجاد فضایی باشکوه و لوکس رنگ بنفش انتخاب مناسبی است. استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون منزل سبب ایجاد حسی ناشناخته و اسرارآمیز می‌شود.

حس دیگری که این رنگ به انسان القا می‌کند آرامش است از این رو این رنگ برای اتاق‌ کار و فضا‌‌هایی که به آرامش نیاز دارد مناسب می‌باشد. فضای دیگری که می‌توانید از رنگ بنفش در آن استفاده کنید اتاق کودکان است و به این منظور شما می‌توانید با اضافه کردن طیف رنگ آبی به رنگ بنفش، رنگ اسطوخودوسی را ایجاد کنید. یکی دیگر از محاسن رنگ بنفش این است که مختص یک جنسیت خاص نیست.

رنگ دیگری که می‌توانید از آن برای پس‌زمینه کتابخانه، گالری استفاده کنید رنگ آلویی است که با اضافه کردن طیف رنگ قرمز به رنگ بنفش به وجود می‌آید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ آبی که نماد آرامش است و رنگ قرمز که نماد هیجان می‌باشد تشکیل می‌شود. به همین دلیل با قرار گرفتن در فضایی به رنگ بنفش، حسی نو مانند ترکیبی از دو حس آرامش و هیجان را تجربه خواهید کرد.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ بنفش در آشپزخانه

پیشرفت طراحی‌های صنعتی این امکان را به هر فرد می‌دهد تا متناسب با فضا بتواند وسایل مورد نیاز خود را با رنگ‌های خاص مانند بنفش انتخاب کند. بهترین ترکیبی که می‌توانید برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید ترکیب رنگ‌های بنفش و سفید می‌باشد. در صورتی که این رنگ را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم مطلب ست کردن رنگ آشپزخانه و پذیرایی را نیز مطالعه کرده و خانه خود را به بهترین شکل ممکن دکور کنید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

هارمونی رنگ‌ها با رنگ بنفش

اغلب خانم‌های خانه دار رنگ بنفش را از چیدمان منزل خود کنار می‌گذارند یا در مکان‌هایی مانند اتاق خواب استفاده می‌کند تا به چشم نیاید. انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال ۹۷ ایرانی فرصتی است تا بیشتر به زیبایی‌های این رنگ پی ببرید. استفاده بیش از حد از رنگ بنفش در دکوراسیون سبب خستگی چشم می‌شود و از جذابیت آن می‌کاهد. به همین جهت باید درصدد یافتن رنگ‌هایی باشیم تا با این رنگ خاص هماهنگ باشد. رنگ بنفش از آن دسته از رنگ‌هاست که با اغلب رنگ‌ها هارمونی دارد از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ صورتی، زرد خردلی، آبی ملایم، سفید و سبز اشاره کرد. همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید این رنگ به دلیل اینکه ترکیبی از دو رنگ سرد و گرم است با رنگ‌های هر دو دسته هارمونی دارد.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و سفید

یکی از پرطرفدارترین ترکیب‌‌‌های رنگی، بنفش وسفید است. سفید جزء رنگ‌هایی است که با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب می‌شود. درصورتی که از مبلمان سفید برای اتاق نشیمن استفاده می‌کنید بهترین و ساده‌ترین انتخاب برای چیدمانی هم سو با رنگ سال ۹۷ ایرانی ترکیب رنگ بنفش و سفید خواهد بود. یکی از راه‌های اجرای این ترکیب برای اتاق نشیمن، این است که یکی از دیوار‌های این اتاق را به رنگ بنفش در بیاورید استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری به سلیقه شما بستگی دارد اما در صورت استفاده از کاغذ دیواری سعی کنید از کاغذ دیواری‌های ساده بهره بگیرید. مکان دیگری که می‌تواند زیبایی خاصی از این ترکیب را به نمایش بگذارد اتاق خواب دختر خانم‌های نوجوان می‌باشد.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و آبی ملایم

برای ترکیب دو رنگ آبی و بنفش می‌توانید مبلمان خود را به رنگ بنفش انتخاب کرده و برای رنگ دیوار‌ها یا فرش می‌توانید از رنگ آبی استفاده کنید. با ترکیب این دو رنگ با یکدیگر می‌توانید آرامش وصف نشدنی را در فضای منزل خود به وجود آورید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و طوسی

یکی از محبوب‌ترین و زیباترین ترکیب‌‌ها، هارمونی رنگ بنفش و طوسی است. رنگ طوسی جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود و همانند بسیاری از رنگ‌های خنثی با اغلب رنگ‌ها ست می‌شود. قطعا می‌دانید که پایه و اساس سبک مدرن بر رنگ طوسی استوار است. اگر می‌خواهید از رنگ سال ۹۷ ایرانی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و در صورتی که چیدمان آن را نیز به سبک مدرن چیده‌اید بهترین و هوشمندانه‌ترین انتخاب برای شما استفاده از ترکیب رنگ بنفش و طوسی می‌باشد. یکی از راه‌های استفاده از رنگ بنفش و طوسی کنار هم نیز استفاده از کوسن برای مبل طوسی رنگ می‌باشد که با این روش می‌توانید این امر را به نحو احسن انجام دهید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و قرمز آلویی

شاید فکر کنید که رنگ‌های بنفش و قرمز آلویی هردو یک رنگ است پس چگونه می‌توان از دو رنگ یکسان به عنوان ترکیب استفاده کرد. هدف ما از این ترکیب استفاده از تناژ‌های متفاوت رنگ بنفش است. به صورتی که رنگ بنفشی که ما در نظر داریم ترکیبی از رنگ بنفش و آبی است. ترکیب دو رنگ بنفش مایل به آبی به عنوان رنگ سرد و قرمز آلویی به عنوان رنگ گرم سبب ایجاد تعادل و هماهنگی بین آن‌ها می‌شود.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش وسبز لیمویی

استفاده از رنگ سبز لیمویی و بنفش در کنار یکدیگر سبب به وجود آمدن حسی عجیب و اسرارآمیز در انسان می شود. شما می‌توانید از این ترکیب برای دکوراسیون اتاق کودک و حتی آشپز‌خانه استفاده کنید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و صورتی

در صورتی که نمی‌خواهید صرفا از یک رنگ برای دکوراسیون استفاده کنید و در عین حال نمی‌خواهید فضای منزلتان را با رنگ‌های مختلف شلوغ کنید می‌توانید از رنگ‌های نزدیک به بنفش مانند صورتی، نارنجی کم رنگ و آلویی بهره بگیرید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و زرد خردلی

برای تشخیص رنگ‌های مکمل باید به چرخه رنگ مراجعه کنیم و هر دو رنگی که در مقابل یکدیگر قرار گرفتند رنگ‌های مکمل هم هستند. در این چرخه، رنگی که در مقابل رنگ بنفش قرار دارد رنگ زرد است.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و برنزی

اگر در فکر ایجاد فضایی تیره و رمانتیک برای منزلتان هستید ترکیب رنگ بنفش و برنزی یکی از بهترین ترکیب‌‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید. دو رنگ بنفش و برنزی جزء رنگ‌های تیره به شمار می‌رود از این رو برای روشن‌تر کردن فضا می‌توانید از رنگ بنفش کم رنگ استفاده کنید. آرایشگاه‌ها و دکوراسیون منزل عروس از دیگر فضا‌هایی است که می‌ توانید از این ترکیب استفاده کنید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و سبز زیتونی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که می‌توانید با رنگ بنفش به عنوان رنگ سال ۹۷ ایرانی ست کنید رنگ سبز زیتونی است. با توجه به اینکه رنگ بنفش هم گرم و هم سرد محسوب می‌شود شما می‌توانید از بین تناژ‌های رنگ بنفش، رنگ بنفش آبی را انتخاب کنید. ترکیب این رنگ با رنگ سبز زیتونی که جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق نشیمن می‌باشد.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

ترکیب بنفش و طلایی

یکی از اشتباهات مربوط به ترکیب‌های رنگی، استفاده از رنگ طلایی در کنار رنگ بنفش است. در گذشته برای دکوراسیون کلاسیک اغلب از این دو رنگ در کنار یکدیگر استفاده می‌شد، اما در دکوراسیون مدرن از این ترکیب رنگ استفاده نمی‌شود.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

رنگ بنفش در اتاق خواب

برای انتخاب سرویس اتاق خواب می‌توانید با توجه به علاقه خود ترکیب‌های بنفش و آبی یا بنفش و سفید را انتخاب کنید. استفاده از تخت‌ خواب بنفش کم رنگ یا ارغوانی و دکور‌های سفید یا بالعکس، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. انتخاب دیگری که به رمانتیک‌ شدن فضای اتاق شما کمک می‌کند استفاده از ترکیب بنفش و آبی است در این حالت شما می‌توانید پرده‌های اتاق خود را به رنگ آبی انتخاب کنید و برای تخت خود از رنگ بنفش استفاده کنید.

رنگ سال ۹۷ ایرانی

امیدواریم با توجه به نکات فوق بتوانید بهترین دکوراسیون را با رنگ سال ۹۷ ایرانی انتخاب کرده و به سلیقه خود چیدمان کنید. نظر شما در مورد رنگ سال انتخاب شده برای سال جدید چیست؟ آیا علاقه به استفاده از آن در دکوراسیون خانه خود را دارید؟ اگر نه، پیشنهاد می‌کنیم تا سال آینده صبر کرده و از رنگ‌های سال ۹۸، که پیش‌بینی می‌شود رنگ‌هایی شاد باشند در خانه خود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

arjmandi
فارغ التحصیل حقوق هستم. علاقمند به نوشتن! امیدوارم مطالعه نوشته های من به هرچه بهتر و گرمتر شدن منازلتون کمک کنه!