رنگ سال ۹۹ چیست؟ رنگ سال 2020 میلادی

علی رغم پیش بینی ها و پیشنهاد شرکت Jack + Huei، که رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 میلادی را مرجانی زنده انتخاب کرده بود و برای رنگ سال 2020 میلادی یا همان رنگ سال 99 رنگ مرجانی سفید (Bleached Coral) را پیشنهاد داده بود تا بتواند توجه افراد را به خطر و بحرانی که پیرامون «سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)» است جلب کند، اما در نهایت رنگ سال۹۹ یا رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی از خانواده رنگ های کلاسیک انتخاب شد.  در ادامه با مجله توکامگ همراه شده تا رنگ امسال را بیشتر بشناسیم.

رنگ سال 2020 رنگ سال 1399 | رنگ سال 99

موسسه پنتون هر ساله یک رنگ را بر اساس رنگ های پیشنهادی خودش و با توجه به نظر سنجی هایی که از مردم می‌شود انتخاب می‌کند و به عنوان رنگ سال در نظر می‌گیرد. این موسسه رنگ مرجانی زنده را به عنوان رنگ سال ۹۹ انتخاب کرده که رنگی مابین نارنجی و صورتی است. این رنگ برای جلب توجه مردم به حیات دریایی، مخصوصا مرجان‌های دریایی، و خطرهایی که این موجودات را تهدید می‌کند است؛ با این حال بیش از 45٪ مرجان‌های دیواره بزرگ مرجانی (ٰمجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌های مرجانی که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند و بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.) در طول سه سال اخیر از بین رفته‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده بود که رنگ سال 2020 رنگ مرجانی سفید انتخاب شود تا به نوعی همراه با اینکه همه مردم به دنبال استفاده از رنگ سال 2019 در زندگی روزمره خود و یا ست کردن رنگ مرجانی با سایر رنگ‌ها هستند، با خطرات موجود پیرامون مرجان‌های سفید شده نیز بیشتر آشنا شوند؛ چرا که از بین رفتن صخره‌های مرجانی روز به روز در حال افزایش بوده و در صورتی که به این امر توجه ویژه‌ای نشود، شاهد نابودی این موجودات دریایی خواهیم بود.

عکس مرجان سفید شدهش

اما در اواخر سال 2019 میلادی، مؤسسه پنتون رنگ دیگری را به عنوان رنگ سال 99 یا همان ۲۰۲۰ میلادی معرفی کرد، این رنگ از خانواده رنگ های کلاسیک و آشنا انتخاب شده است. پنتون با اشاره به اینکه سال 2020 آغاز دهه ای است که سراسر جهان درگیر التهابات و ناپایداری است، رنگ آبی کلاسیک را با امید ایجاد آرامش، اعتماد و اطمینان در سراسر جهان از هنگ کنگ گرفته تا آمریکا و از فرانسه گرفته تا سوریه به عنوان رنگ سال 2020 میلادی انتخاب کرد.

رنگ سال ۹۹ُ، آبی کلاسیک

آبی کلاسیک معرفی شده توسط پنتون که بیش از دو دهه است رنگ هر سال را مشخص می کند، تنها یک رنگ برای دیدن نیست! آبی کلاسیک پنتون در مراسمی خاص در منهتن رونمایی شد. در این مراسم علاوه بر این که آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی که در تقویم ما معادل رنگ سال۹۹ است معرفی شد عطر آبی کلاسیک، نوشیدنی، موسیقی و کوسن های مخملی آبی کلاسیک رونمایی شدند. آبی کلاسیک را پنتون همچون یک سبک زندگی معرفی کرد تا در آغاز دهه جدید میلادی شاید بتوان با جادوی رنگ اندکی حال دنیا را خوب‌تر کند، با رنگی که شاید خبر از آینده بدهد!

نوشیدنی آبی کلاسیک

 

رنگ سال 99 در دکوراسیون

آبی کلاسیک معرفی شده برای رنگ سال 99، جذاب است و چشم نواز. چه جیزی بهتر از این، این همان  چیزی است از یک رنگ در دکوراسیون انتظار می رود. شما میتوانید امسال را با دکوراسیونی به رنگ سال ۹۹ شروع کنید و منزل خود را با این رنگ بیارایید و بر خلاف همیشه نگران این نباشید که با رسیدن سال بعد دکوراسیون شما از مد بیفته. دلیلش این است که این رنگ و رنگ های شبیه این رنگ، همیشه جزو انتخاب های خوب برای دکوراسیون بوده و انتخاب آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال جدید میلادی بهانه خوبی شده برای اینکه شما هم از این رنگ برای دکوراسیون خود استفاده کنید ولی بتوانید چندین سال دکوراسیون جذابی داشته باشید.

رنگ ست سرمه ای

دکوراسیون به رنگ سال 99

دکوراسیون به رنگ سال 99

خب حالا حتما می پرسید رنگ سال ۹۹ یعنی آبی کلاسیک را با چه رنگ هایی میشه ست کرد؟ اصولاً اینکه چه رنگ هایی با هم ست می شوند ؟ سوالی همیشگی در طراحی دکوراسیون هست که یک سری اصول کلی دارد اما به سلیقه هم برمی گردد، یعنی باید ترکیبی از اصول و سلیقه را برای پاسخگویی به این سوال در نظر گرفت. اما در خصوص ست کردن رنگ سال 1399 با سایر رنگ ها می توان گفت از آن جا که این رنگ به رنگ سرمه ای نزدیک و از خانواده آن است پس پیشنهاد می کنیم حتما  به مطلب  سرمه ای با چه رنگ هایی ست می شود سر بزنید تا بتوانید ست هایی جذاب و زیبا را در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

ست مبل آبی کلاسیک با پاف نارنجی

نظر شما در مورد رنگ سال ۹۹ چیست؟ آبی کلاسیک را دوست دارید؟ نطرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: digitalartsonline, CNN

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 173

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!