رنگ هایی که با قهوه ای ست می شوند را بشناسید

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود

رنگ قهوه‌ای یکی از پر‌کاربرد‌ترین رنگ‌‌‌ها در دکوراسیون داخلی منازل است. درست است که استفاده از رنگ قهوه‌ای به تنهایی، حس خستگی را به انسان منتقل می‌کند اما ترکیب این رنگ با رنگ‌‌‌های شاد می‌تواند حس تازه‌ای را در منزل شما به وجود بیاورد. ما در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به این سوال پاسخ می‌دهیم که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود ؟ با ما و معرفی ست رنگ قهوه ای همراه باشید.

 رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود ؟

رنگ قهوه‌ای یکی از بهترین و پرکاربردترین رنگ‌ها برای دکوراسیون است. اغلب افراد تصور می‌کنند استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی بسیار خسته کننده است، اما انتخاب صحیح رنگ‌های مکمل و استفاده درست و بجا از این رنگ می‌تواند تداعی کننده محیط‌های سنتی و دنج باشد. ما در اینجا به معرفی ترکیب‌های مناسب می‌پردازیم.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

رنگ قهوه‌ای از نظر روانشناسی

رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می شود. به لحاظ روانشناسی این رنگ حس آرامش و امنیت را به انسان منتقل می‌کند. افراد‌، تحت تاثیر رنگ قهوه‌ای تصمیمات بهتر و واقع بینانه تری می‌گیرند از این رو در اغلب محیط‌های اداری از این رنگ استفاده می‌شود.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ویژگی‌های رنگ‌ قهوه‌ای

استفاده از رنگ قهوه‌ای محاسن زیادی دارد که در اینجا به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

  • اولین و مهم‌ترین ویژگی طیف رنگ قهوه‌ای این است که استفاده از این رنگ در اغلب سبک‌های دکوراسیون‌‌ از سنتی تا مدرن قابل استفاده است.
  • دومین ویژگی مثبت این رنگ این است که پتانسیل ترکیب با اغلب رنگ‌ها را دارد. از این جهت دست شما برای انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان باز است.
  • سومین ویژگی رنگ قهوه‌ای این است که تابع مد نبوده و همیشه یکی از رنگ‌های پرطرفدار است.
  • چهارمین ویژگی که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار را به استفاده از این رنگ مشتاق می‌کند این است که نظافت آلودگی‌های ناشی از بازی کودکان و… راحت‌تر است.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

اما رنگ قهوه‌ای با چه رنگ یا رنگ هایی ست می‌شود؟

رنگ قهوه‌ای، از ترکیب دو رنگ قرمز و سبز به وجود می‌آید، اما درواقع از ترکیب رنگ‌های مختلف می‌توان به رنگ قهوه‌ای رسید. یکی از آن‌ها ترکیب رنگ‌های نارنجی و آبی است. غرض از یادآوری این نکته این است که همان طور که در مطلب چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند نیز اشاره شد، یکی از راه‌های پیدا کردن ست رنگ‌ها شناختن رنگ‌های پایه می‌باشد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و کرم

یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین ست‌های این رنگ، کرم و قهوه‌ای است. اگر به دنبال یک ترکیب رنگی خاص و شیک هستید ترکیب کرم قهوه‌ای انتخاب مناسبی است. استفاده از رنگ کرم به عنوان مکمل رنگ قهوه‌ای سبب روشن شدن فضای اتاق می‌شود. یعنی چیزی همانند تصویر مبلمان چرم قهوه ای زیر که به زیبایی با رنگ کرمی ترکیب شده‌اند.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و سفید

برای پاسخ به این سوال که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می‌شود باید گفت یکی از بهترین رنگ‌ها رنگ سفید است. تضاد موجود بین رنگ‌های قهوه‌ای و سفید سبب جذابیت بیشتر و خاص بودن این ترکیب می‌شود. استفاده از این دو رنگ در کنار هم حس راحتی و آرامش را به انسان منتقل می‌کند. ویژگی خوب این ترکیب این است که هریک از رنگ‌ها به صورت مجزا دیده می‌شوند. استفاده از این ترکیب در سبک‌های مدرن و کلاسیک که دو نمونه از سبک‌های دکوراسیون داخلی رایج به شمار می‌روند، رواج دارد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و رنگ مسی

رنگ‌های قهوه‌ای و مسی جزء رنگ‌های مشابه محسوب می‌شوند. سعی کنید از رنگ مسی در حد ایجاد سایه استفاده کنید. این ترکیب آسان‌ترین انتخاب برای دکوراسیون است. استفاده از این رنگ سبب می‌شود تا فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه ای و آبی

قطعا یکی از نوستالژ‌های زمان کودکی هریک از ما حوض کوچک آبی رنگ و درختان بزرگی بوده که کودکیمان، گرد آن گذشت. قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم در ذهن بسیاری از ما جای گرفته است. با توجه به اینکه رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می‌شود و از آنجا که رنگ آبی جزء رنگ‌های سرد است، به همین دلیل این دو رنگ در کنار هم حس آرامش را به انسان منتقل می‌کنند.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و قهوه‌ای سوخته

یکی دیگر از پاسخ‌هایی که می‌توان به این سوال که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود داد، رنگ قهوه‌ای سوخته است. به کاربردن رنگ‌‌هایی که در یک طیف قرار می‌گیرند زیبای خاص خود را دارد. به کارگیری قهوه‌ای روشن در کنار قهوه‌ای سوخته یکی از این ترکیب‌هاست.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و سبز

ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و سبز، ترکیبی است که به وفور در طبیعت، شاهد آن هستیم. بنابراین استفاده از این ترکیب، در دکوراسیون منزل دور از ذهن نبوده است. اگر به دنبال رنگی هستید که حس تازه‌ای به فضای اتاق قهوه‌ای شما بدهد، رنگ سبز انتخاب درستی است. از آنجا که این رنگ جزء رنگ‌های سرد می‌باشد حس تازگی را به انسان منتقل می‌کند. وجود این دو رنگ در کنار هم سبب ایجاد کنتراست زیادی می‌شود که به هرچه زیباتر شدن منزل شما کمک می‌کند؛  یعنی همان نکته‌ای که در مطلب ست کردن رنگ سبز نیز به آن اشاره کردیم.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و مشکی

ممکن است تصور کنید که استفاده از دو رنگ قهوه‌ای و مشکی سبب تاریک شدن فضای داخلی اتاقتان شود، اما اگر برای مبلمان خود، از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید می‌توانید یک فضای آرام و شیک را به وجود بیاورید.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و زرد

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟ یکی از این رنگ‌ها رنگ زرد است. اگر نگران هستید که اتاقتان با استفاده از رنگ قهوه‌ای، تاریک به نظر برسد می‌توانید از رنگ زرد استفاده کنید. شما می‌توانید با به کار بردن چند قطعه از این رنگ در دکوراسیون منزل خود تاثیر آن را حس کنید. نکته‌ای که باید در بکارگیری از رنگ زرد مد نظر قرار دهید این است که در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و نارنجی

ترکیب و ست کردن رنگ‌ها از قواعد خاصی پیروی می‌کند که براساس قواعد رنگ‌های قهوه‌ای و نارنجی در زمره رنگ‌های مشابه قرار می‌گیرند. این دو رنگ باهم دو ویژگی مشترک دارند که سبب تشابه آن‌ها می‌شود. اول گرم بودن و دوم استفاده از رنگ قرمز در هردو. طراحان دکوراسیون با هدف القاء حس راحتی و صمیمیت به انسان از این ترکیب استفاده می‌کنند. اگر علاقه دارید که با با این قواعد بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب نقش رنگ در دکوراسیون داخلی را نیز مطالعه کنید.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و قرمز

عنصر اصلی تشکیل دهنده رنگ قهوه‌ای، قرمز است. اگر صرفا از دو رنگ قهوه‌ای و قرمز در کنار هم استفاده کنید قطعا با محیطی دلگیر و خسته کننده روبرو خواهید شد؛ بهتر است برای استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون از یک رنگ سوم مانند سفید یا کرم برای تلطیف فضا بهره بگیرید. برای مثال همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، در خانه‌ای شیک مبلمان قهوه ای رنگ به زیبایی هرچه تمام‌تر با کوسن‌های ست رنگ قهوه‌ای همراه شده‌اند.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و طلایی

درست است که به کارگیری قهوه‌ای و طلایی در کنارهم ترکیبی تکراری و قدیمی است، اما با استفاده درست و به جا هنوز هم چشم‌ها را خیره می‌کند.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و صورتی

استفاده از رنگ صورتی در کنار قهوه‌ای می‌تواند لطافتی زنانه به اتاق شما بدهد. رنگ قهوه ای سبب تیره و دلگیر شدن فضا‌های داخلی می‌شود و استفاده از رنگ صورتی سبب می‌شود تا فضای اتاق، روشن‌تر و لطیف‌تر به نظر برسد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب قهوه‌ای و فیروزه‌ای

رنگ فیروزه‌ای جزء رنگ‌ها سرد و روشن به شمار می‌رود و با توجه به اینکه رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی گرم و تیره است، علاوه بر این، دو رنگ قهوه‌ای و فیروزه‌ای مکمل یکدیگر هستند. ترکیب این دو رنگ یک تضاد دلنشین را برای منزل شما به ارمغان می‌آورد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

ترکیب رنگ قهوه‌ای و بنفش ارغوانی

برای ایجاد فضای مدرن در اتاق نشیمن می‌توانید از دو رنگ قهوه‌ای و ارغوانی بهره بگیرید.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

چگونه از رنگ قهوه ای در دکوراسیون استفاده کنیم؟

  • پس از فهمیدن این مسئله که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می‌شود، باید بدانیم که چگونه باید از رنگ قهوه‌ای استفاده کرد. از آنجا که رنگ چوب، قهوه‌ای است، تقریبا در همه منازل از این رنگ استفاده می‌شود. استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی اتاق‌ها حس صمیمیت را به انسان منتقل می‌کند. سعی کنید در نقاط مختلف اتاقتان از تناژهای این رنگ استفاده کنید. تناژ‌های متفاوت رنگ قهوه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که قسمت‌های مختلف فضای منزلتان را در عین یکرنگی، متنوع چیدمان کنید
  • اگر به ترکیبات رنگ‌های بالا توجه کرده باشید رنگ قهوه‌ای هم با رنگ‌های سرد و هم با رنگ‌های گرم ست می‌شود و انتخاب رنگ مناسب، به سلیقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که فضای اتاقتان کوچک است بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر قصد دارید فضای اتاقتان را به یک مکان صمیمی و دلپذیر تبدیل کنید، بهتر است از ترکیب رنگ‌های گرم استفاده کنید.
  • تغییر رنگ دکوراسیون کار سختی نیست و صرفا با یک تغییر کوچک مانند تغییر رنگ کوسن می‌توانید روح تازه‌ای در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاورید.
  • اغلب افراد برای ایجاد دکوراسیون قهوه‌ای از مبلمان چرم استفاده می‌کنند. این گونه از مبلمان ایده‌های فراوانی برای خلق چیدمان‌های خاص و زیبا به انسان می‌دهد.

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

امیدواریم با مطالعه این مطلب با عنوان رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود، بهترین رنگ را برای دکوراسیون قهوه‌ای منزلتان انتخاب کنید. نظر شما در مورد رنگ‌های ست رنگ قهوه ای چیست؟ ترجیح می‌دهید از چه رنگ‌هایی در کنار رنگ قهوه ای در خانه خود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 411

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

arjmandi
فارغ التحصیل حقوق هستم. علاقمند به نوشتن! امیدوارم مطالعه نوشته های من به هرچه بهتر و گرمتر شدن منازلتون کمک کنه!