رنگ مناسب برای اتاق پسرانه چه رنگی است؟

رنگ خاکستری اتاق خواب پسرانه

همیشه وقتی از انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه حرف به میان می‌آید اولین رنگی که به ذهن اغلب ما می‌رسد رنگ آبی است. اما اگر قصد دارید که فضای خاص و متفاوتی را برای فرزند دلبند خود خلق کنید و از رنگ آبی پسرانه خسته شده‌اید و وقت آن رسیده که تغییری ایجاد کنید و رنگ‌های دیگر را نیز برای اتاق خواب پسر خود امتحان کنید این مطلب مجله مبل و دکوراسیون توکامگ را از دست ندهید. در این مطلب قصد داریم راجع به ایده‌های مختلف دکوراسیون و رنگ مناسب برای اتاق پسرانه مطالبی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

راه‌های زیادی برای تزئین دکور اتاق پسرونه هست که رنگ اتاق بزرگ‌ترین و ساده‌ترین گزینه در این رابطه است. رنگی که برای اتاق کودک خود انتخاب می‌کنید شاید برای همان سن جذاب باشد، اما پس از چند سال فرزندتان از آن زیاد خوشش نیاید. پس بایستی رنگی انتخاب شود که با گذشت زمان از جذابیت آن کاسته نشود.

رمز موفقیت در انتخاب یک رنگ مناسب برای اتاق پسرانه انتخاب رنگی است که به نوعی چند منظوره باشد. به این معنا که رنگ انتخابی شما بتواند با وسایل ارتباط برقرار کند و حتی اگر قرار است شما بعد از مدتی وسایل را تغیر دهید باز هم همچنان تطابق داشته باشد. اگر کودک شما رنگ خاصی مد نظر دارد که خیلی از نظر شما مناسب به نظر نمی‌رسد، اما همچنان برای او جالب است برای خوشحالی او می‌توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص به آن رنگ درآورده و مابقی دیوارها را با رنگی دیگر رنگ‌آمیزی کنید.

در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه و یا هر اتاقی نکاتی هستند که اگر رعایت شوند بازتاب بهتری خواهند داشت و شما از نتیجه ی کار راضی‌تر خواهید بود. یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد موقعیت اتاق است. اتاق‌های شمالی با رنگ‌های ملایم‌تر و البته گرم‌تر مناسبت بیشتری دارند. در مقابل اتاق‌های جنوبی با تناژ سرد مناسب‌تر هستند.

نکته دیگر روشنایی اتاق است. اینکه اتاق تاریک است یا خیر؟ و یا نور طبیعی یا مصنوعی اتاق به اندازه کافی است یا نه؟ و نکته بعدی نیز قابل توجه رنگ فرش است که با توجه به آن می‌توانید رنگی مناسب‌تر انتخاب نمایید. در این قسمت چند نمونه دکوراسیون اتاق پسرانه همراه با ایده‌هایی برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه می‌توانید ببینید.

فضایی شاد برای بازی کودکان

اتاق کودکان فرصت عالی برای انتخاب چند رنگ متنوع است، اما باید حواستان باشد فضا را خیلی با رنگ‌های مختلف شلوغ و البته کسل کننده نکنید. برای رسیدن به یک ایده خلاق می‌توانید از رنگ بالشت و یا فرشی با طرح راه راه شاد کمک بگیرید. به این عکس توجه کنید؛ این اتاق پسرانه از سایه‌هایی از رنگ آرام بخش آبی، خاکستری و سفید در کنار مقدار کمی سبز روشن شکل گرفته است.

طرح راه راه، ایده‌ای هماهنگ برای رنگ اتاق پسرانه

رنگ اتاق پسرانه

به نظر می‌رسد طرح راه راه یکی از ایده‌هایی است که برای رنگ اتاق پسرانه بسیار مناسب به نظر می‌رسد. در این عکس دکور اتاق از طرح راه راه در اندازه و رنگ‌های مختلف در کنار پس زمینه‌ای با رنگ‌های اصلی همچون آبی، زرد و سفید دکوری زیبا خلق کرده است.

طیفی از رنگ‌های مختلف

رنگ اتاق پسرانه

دیوارهای سفید همراه با دکور روشن کسل کننده و بی‌روح به نظر می‌رسد، اما با اضافه کردن طیفی از رنگ‌های مختلف همچون نارنجی روشن، آبی روشن و سبز لیمویی می‌توان به دکور اتاق روح بخشید.

ایده دریا برای اتاق خواب

رنگ اتاق پسرانه

در این تصویر از تختخواب به شکل قایق برای تاکید بیشتر برای تم اتاق استفاده شده است.  دیوار سفید باعث شده رنگ قرمز فرش بیشتر به چشم بیاید و ترکیب قرمز، سفید در کنار طرح دریایی منظره‌ای منسجم و ابته پسرانه ایجاد کرده ست.

در بحث انتخاب رنگ نکته‌ای که باید در نظر بگیرید هماهنگی رنگ انتخابی شما با پیرامون است؛ به این معنا که هر رنگی به تنهایی شاید جلوه‌ای نداشته باشد، اما در کنار سایر رنگ‌ها نماد پیدا کند. البته در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه باید خلق و خوی فرزند خود را نیز در نظر بگیرید. رنگ‌های زیر می‌تواند به شما ایده مناسب در انتخاب رنگ اتاق پسرانه بدهد.

آبی یخی

انتخاب رنگ مناسب اتاق پسرانه

یک ترکیب رنگ زیبا برای رنگ اتاق پسرانه؛ آبی یخی رنگی است که هم برای در دوران کودکی فرزند دلبند شما مناسب است و هم دوران بزرگسالی. رنگ آبی یخی رنگی روشن، ملایم و در عین حال شاداب است و می‌تواند با رنگ‌هایی همچون قرمز، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای شکلاتی ترکیب خاصی پدید آورد. برای اینکه رنگی به چشم بیاید باید سه بار در اتاق تکرار شود؛ یعنی به صورتی باشد که در یک نگاه بتوانید یک مثلث بین این سه تا تصور کنید.

خاکستری تیره

رنگ خاکستری اتاق خواب پسرانه

در بین رنگ‌ها برای رنگ اتاق پسرانه خاکستری تیره رنگی قوی است. این رنگ انتخاب مناسبی برای کسانی است که خیلی به رنگ‌های روشن علاقه ندارند و به دنبال محیطی بی سر و صدا و متغیر هستند. احتمالا برای پسرهای بالای ۱۰ سال مناسب باشد. این رنگ ترکیب فوق‌العاده‌ای با رنگ سفید می‌دهد.

سبز آبی

سبزآبی به عنوان رنگ اتاق خواب پسرانه

این رنگ ایده مناسبی برای داشتن یک فضای ساحلی است. این رنگ با داشتن تمی از رنگ سبز فراتر از یک رنگ آبی معمولی است و می‌تواند پس زمینه‌ای زیبا برای دکور اتاق باشد بدون اینکه بیش از حد بچگانه به نظر برسد.

زرد لیمویی

زرد لیمویی به عنوان رنگ اتاق خواب پسرانه

رنگ زرد لیمویی ترکیبی از دو رنگ زرد و سبز است که مناسب دوست داران طبیعت است. این رنگ با رنگ چوب و رنگ‌های خنثی گرم هماهنگی بسیاری دارد. این رنگ برای اتاق‌هایی با تم ساحل و ترکیب با آبی مایل به خاکستری و با آبی تیره مناسب است.

در این مطلب سعی کردیم همراه با ارائه نکاتی در رابطه با انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب پسرانه، ایده‌هایی را نیز برای این ارائه دهیم. نظر شما در مورد انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه چیست؟ چه رنگی را پیشنهاد می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?