با رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ خانه خود را زیباتر کنید

رنگ ماوراء بنفش یا همان اولترا وایلت، به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ معرفی شده است که می‌توانید از آن در دکوراسیون سال جدید استفاده کنید. اما معرفی بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال به این معنی نیست که در منزل خود تنها بایستی از این رنگ استفاده کنید. رنگ‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارند که در این مطلب به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه با توکامگ و معرفی رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ یا همان رنگ‌های مناسب برای ۲۰۱۸ آشنا شوید.

پیش بینی کنندگان رنگ‌ها افرادی‌اند که با استفاده از اطلاعات به خصوصی که بدست می‌آورند، پیش بینی می‌کنند که رنگ سال چه خواهد بود. آن‌ها قسمتی طراح، قسمتی جامعه شناس و قسمتی پیش بینی کننده هستند و اطلاعات خود را از فشن شوها، تولید کنندگان خودرو و همچنین صنایع دستی به دست می‌آورند. آن‌ها در نظر دارند که چه اتفاقی از لحاظ فرهنگی می‌افتد و اینکه چگونه این مسئله نگرش مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سپس همه این اطلاعات را می‌گیرند و آن را به رنگ‌هایی که ما در سال آینده می‌پوشیم و تزئین می‌کنیم، ترجمه می‌کنند.

اما هر ساله در کنار رنگ سال، رنگ‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در قسمت‌های مختلف زندگی‌تان استفاده کنید. در ادامه می‌توانید با این رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون در سال ۹۷ آشنا شوید.

رنگ‌ها در راه هستند

رنگ‌های خنثی امروزه در فضاهای بزرگتری همانند اتوموبیل‌ها، مبل‌ها و فرش‌ها استفاده می‌شوند. امیلی کیکر مورو، مدیر رنگ‌ها، سبک و طراحی صنایع شاو در این باره می‌گوید:

برای اقلامی که کمی قیمت بیشتر دارند و حجم بیشتری را اشغال می‌کنند و بیشتر در دید هستند، ما انتخاب‌های امن‌تری از رنگ‌های خنثی از قبیل خاکستری تیره تا رنگ شتری پیشنهاد می‌کنیم.

وی همچنان در ادامه ی سخنان خود می گوید:

ما در حال استفاده از رنگ‌های مدرن‌تری مانند سبز اسیدی یا رنگ بنفش یاقوتی یا ارغوانی هستیم و آن‌ها را در کنار رنگ‌های اصلی استفاده می‌کنیم.

دنیس ترنر، بنیان‌گذار شرکت رنگ‌های ترنر نیز با این نظر موافق است. او در این زمینه می‌گوید:

رنگ‌های خنثی همچنان به شکوفایی خود به همراه رنگ‌های روشن‌تر و یا به طور مستقل و تک رنگ ادامه می‌دهند.

هر دو پیش بینی کننده رنگ، رنگ شکلاتی را رنگی لب مرز می‌بینند، در حالی که ترنر به این نکته اشاره می‌کند که رنگ قهوه‌ای هنوز هم رنگی است که مورد استفاده شرکت‌های مختلف، از شرکت‌های تولیدکننده خودرو گرفته تا شرکت‌های طراحی داخلی خانه، خواهد بود.

هر چند که همواره نظرات و سلیقه‌ها در حال تغییر است، با این حال در حال حاضر و امروزه رنگ‌های قهوه‌ای روشن جلوه بیشتری دارند. مورو می‌گوید:

ما شاهد تغییر رنگ قهوه‌ای به رنگ ادویه‌ها و نوشیدنی‌ها هستیم. مانند نوشیذنی موکا و ادویه دارچین و به احتمال زیاد شاهد استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون منازل نیز خواهیم بود.

اما کدام رنگ خنثی می‌تواند از رنگ قهوه‌ای که رنگ مورد علاقه بسیاری است، برای رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ پیشی بگیرد؟ خاکستری

این رنگ طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را پوشش می‌دهد از رنگ خاکستری ملایم تا رنگ زغالی تا رنگ سنگ آهن. این رنگ از قسمت‌هایی رنگ متالیک و قسمتی رنگ مرواریدی برخوردار است.

رنگ سبز قدرت خود را از در ارتباط بودن با افزایش توجه‌ها به سمت آگاهی از محیط زیست به دست می‌آورد. این رنگ در همه چیز از پارچه‌ها تا انواع و اقسام لوازم جانبی و حتی تا آشپزخانه وجود دارد و نفوذ کرده است.

رنگ سیاه نیز برای عزاداری بوده و در صورت استفاده درست از آن در کنار رنگی مانند قرمز، جلوه خوبی پیدا می‌کند. از رنگ‌های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ قرمز نیز به عنوان یک رنگ بسیار قوی و مورد توجه در طرح های سیاه و سفید به خوبی دیده می‌شود و بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

برای رنگ اتاق خواب‌های دخترانه رمانتیک، اتاق نشیمن‌های مدرن دخترانه و حتی آشپزخانه، از کابیت‌ها گرفته تا لوازم خانگی می‌توانید از رنگ صورتی به عنوان یکی از رنگ‌های دکوراسیون ۲۰۱۸ استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه

ترکیب رنگ‌های گرم برای دکوراسیون در سال ۹۷
درست همانطور که رنگ‌های تک رنگ بسیار محبوب هستند، ترکیب چند رنگ هم به همان اندازه محبوب و مورد علاقه عموم است.
دو رنگ آبی و قهوه‌ای برای چندین سال از رنگ‌های محبوب بودند. ترنر پیش بینی می‌کند که از سال ۲۰۱۹ رنگ قهوه‌ای قرار است که به جای تمایل به رنگ شکلاتی، روشن‌تر شده (قهوه ای مایل به زرد،کاراملی،شتری) و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین گفته می‌شود که رنگ سال ۹۸ یا همان ۲۰۱۹ هم رنگ‌هایی شاد و اشتهاآور باشند.

در چند سال اخیر، سفید و سیاه از ترکیب‌های محبوب در بازارهای اروپایی بوده‌اند. ترنر متوجه شد که این رنگ‌های محبوب اروپایی کم کم در حال گسترش در همه جا هستند. این در حالی است که مورو به به این رنگ‌ها به این دید نگاه کرد که می‌توانند وسیله‌ای باشند برای جلوه دادن به محیط مثل کاغذ دیواری و پارچه.

ترنر این ایده را داشت که این رنگ‌ها کل اتاق‌ها را بگیرد و پیشنهاد کرد که آن‌ها را با رنگ‌های گرمی مانند قرمز یا سبز اسیدی که به خوبی جلوه می‌کنند، برای جدیدترین طرحها ترکیب کنند.

شروین ویلیامز پیش بینی می‌کند که رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۱۸ روح زندگی معاصر و مدرن را با ۳ پالت رنگی خود یعنی، وابستگی، ارتباط و صمیمت به تصویر کشیده‌اند.
وی معتقد است که سال ۲۰۱۸ به رنگ زرد طلایی که نشان دهنده و نماد شادی و دل پذیر بودن است رو می‌آورد. این رنگ جلوه بیشتری در کنار رنگ‌های کرم و آبی دارد و استفاده از آن در دکوراسیون خانه می‌تواند مناسب باشد.


یکی از رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۱۸ به انتخاب شرکت گراهام و براون رنگ صورتی چرک است. این رنگ سایه‌ای از رنگ صورتی خاکی است که برای طراحی خانه‌هایی با رنگ خنثی به کار می‌رود. این رنگ بعد از ترکیب با سایر رنگ‌ها ظرافت و زیبایی یک صورتی کلاسیک را به نمایش می‌گذارد.

با رنگ های دکوراسیون سال 2018 خانه خود را زیباتر کنید - توکامگ

کمپانی رنگ بنجامین مور نیز رنگ قرمز آتشین را از رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ از جانب خود اعلام کرده است. این رنگ زنده به گونه‌ای طراحی شده که به خوبی در دکوراسیون خانه خود را نشان می‌دهد. استفاده این رنگ در دیوار، عامل بسیار مهمی است که می‌تواند به هماهنگ سازی رنگ‌های محیط و هم چنین انرژی آن، کمک بسیار بزرگی کند. همین طور رنگ قرمز آتشین می‌تواند یکی از رنگ‌های مناسب برای ایجاد دیوار شاخص در منزل نیز به شمار رود.

با رنگ های دکوراسیون سال 2018 خانه خود را زیباتر کنید - توکامگ

کمپانی پنتون رنگ فرابنفش یا همان اولترا ویولت (Ultra Violet) را رنگ سال ۲۰۱۸ انتخاب و معرفی کرده که از آن به عنوان رنگ سال ۹۷ نیز یاد می‌شود. دلیل انتخاب این رنگ به وضوح مشخص است؛ فرابنفش یا ماوراء بنفش رنگی غنی است که به اتاق شما انرژی و عمق می‌بخشد.
اگر بسیار ماجراجو هستید می‌توانید به همه وسایل منزل خود رنگ بنفش بدهید، اما اگر می‌بینید که در این حد نمی‌توانید ماجراجو باشید، می‌توانید با آزمایش این رنگ ابتدا بر روی لوازم جانبی خود از این رنگ لذت ببرید و سپس تصمیم خود را برای استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه خود بگیرید. شاید بنفش ماورایی رنگ مناسبی برای اتاق نشیمن نباشد، اما با ترفندهایی می‌توان از سایه‌های آن در دکوراسیون خانه استفاده کرد.

با رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ خانه خود را زیباتر کنید - توکامگ

با رنگ های دکوراسیون سال ۱۳۹۷ خانه خود را زیباتر کنید - توکامگ

در این مطلب سعی کردیم رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون خانه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ را معرفی کنیم. نظر شما در مورد این رنگ‌ها چیست؟ ترجیح می‌دهید از کدام رنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

حانیه ویسیان
18 ساله دانشجوی کارشناسی کامپیوتر دانشگاه شیراز مترجم و نویسنده، عاشق زبان انگلیسی هستم و ترجمه و نویسندگی برام کار لذت بخش و جذابیه. امیدوارم از مطالبی که مینویسم لذت ببرین!