رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر

رنگ‌های شاد در خانه

رنگ دکوراسیون منزل شما انعکاس مستقیمی از شخصیت شما است. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌­اید که رنگ­‌ها با شما حرف می­‌زنند؟ آیا تا به حال کسی به شما گفته که رنگ­‌هایی را انتخاب کنید که نشاط بخش روح شما باشند؟ بله درست است رنگ­‌های شاد به روح شما نشاط می‌بخشند. رنگ های شاد در خانه باعث سرزندگی شما و خانواده شما خواهند شد و مهم‌­ترین فاکتوری هستند که حس شادی را در خانه شما جاری می­‌کنند. در ادامه با مجله مبل و دکوراسیون توکامگ و معرفی چند نمونه رنگ شاد برای دکوراسیون خانه همراه باشید.

رنگ های شاد در خانه و دکوراسیونی دوست داشتنی

همیشه انتخاب یک رنگ برای طراحی دکوراسیون خانه و از جمله رنگ دیوارهای اتاق‌ها دشوار بوده است. این قسمت از دکوراسیون بسیار مهم است، زیرا زمینه را برای هر طرح دیگری فراهم کرده و همچنین تن رنگی را برای بقیه دکوراسیون نیز تعیین می‌کند. رنگ‌­های شاد در خانه اکثر اوقات با رنگ‌­های مورد استفاده برای دیوارها تعریف می‌شوند، حتی اگر عناصر دیگر نیز به همان اندازه مهم باشندبا ما تا پایان این مطلب از توکامگ همراه باشید تا رنگ های شاد را به شما معرفی کنیم و با خصوصیات هر رنگ در خانه آشنا شوید.

زرد، یکی از محبوب ترین رنگ های شاد در خانه

رنگ زرد رنگ بسیار شادی است که معمولا به عنوان نمادی از خورشید شناخته می‌شود. این رنگ پر جنب و جوش و انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون خانه در تابستان است و تقریبا می‌توان آن را برای هر قسمتی از خانه استفاده کرد. علاقه­ مندان به رنگ زرد ذهن خلاقی در کسب و کار دارند و رهبران خوبی می‌­شوند.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

رنگ لوندر، رنگ شاد آرامش بخش

 این رنگ که یکی از تناژهای رنگ بنفش است، عمدتا به عنوان رنگ اتاق خواب استفاده می‌شود. این رنگ ظریف برای ایجاد یک دکوراسیون آرامش بخش بسیار مناسب است. رنگ لوندر را در ترکیب با رنگ سفید برای نتیجه‌­ای شیک استفاده کنید یا آن را با دیگر رنگ‌­های پر جنب و جوش­‌تر مانند قرمز برای یک محیط بی نظیر و متعادل ترکیب کنید. رنگ بنفش تناسب بسیار زیادی با القای نوعی حس تمول دارد و دکوراسیون و فضای خانه شما را مجلل‌تر جلوه خواهد داد. ویژگی برجسته دیگری که در حس و حال این رنگ وجود دارد، آرامش و نوعی حس روحانی، اسرارآمیز و حتی جادویی است. رنگ لوندر بسیار  شیک و مجلسی است، کافی است رنگ زمرد را در ذهن خود تصور کنید…

 رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

صورتی، رنگ پرطرفدار شاد دخترانه

رنگ صورتی نیز رنگ بسیار شادی است. این رنگ بسیار پر انرژی بوده و این بدین معنی است که باید در مقادیر کم مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید رنگ­‌های صورتی شیک را به خانه خود با استفاده از وسایل کوچک صورتی یا گیاهانی با گل‌های ریز صورتی رنگ اضافه کنید. اگر بقیه طراحی متعادل باشد، دیوارها می‌توانند سفید باشند. انتخاب پالت رنگی ملایم، آن ‌هم نه ‌فقط در قسمتی از فضا بلکه در کل خانه، توجه را به خود جلب می‌کند. اینجا خانه‌ای است صورتی که با روح و روان شما و خانواده شما بازی خواهد کرد، و شما هرگز از جادوی این رنگ خسته و زده نخواهید شد.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

فیروزه­‌ای، رنگی شاد و پرکاربرد در دکوراسیون

رنگ فیروزه‌­ای که رنگی است بسیار تازه و پر جنب و جوش، هرگز از دنیای مد بیرون نرفته و نخواهد رفت و همواره یکی از رنگ های شاد در خانه و دکوراسیون منزل به حساب می‌آید. بسته به تناژی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید از فیروزه‌­ای در تمام قسمت‌های خانه خود استفاده کنید. استفاده از رنگ فیروزه‌­ای برای رنگ دیوارهای اتاق کار، اتاق خواب و یا حمام شما نیز گزینه بسیار خوبی به حساب می­‌آید. برای زمانی که احتیاج به آرامش و استراحت دارید، استفاده از رنگ آبی فیروزه‌­ای می‌تواند به شما کمک کند. برای اتاق نشیمن شما این رنگ یک پیشنهاد ویژه است، خصوصا اگر با رنگ‌­های گرم­تری مانند قرمز ترکیب شود. مطمئن باشید از این پیشنهاد ویژه متضرر نخواهید شد. فیروزه ای مخصوص افراد بلند پرواز و ماجراجو است و می‌توانید آن را در قسمت‌های مختلف خانه خود استفاده کنید.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

سبز ملایم و حس بهار در خانه

سبز یک رنگ بسیار قدرتمند است و به همین دلیل در بسیاری از طرح‌های دکوراسیون داخلی نیز اعمال می‌شود. اما تناژهای دیگر مانند سبز ملایم، برای اتاق خواب و همچنین برای هر اتاق دیگری مناسب هستند. شما می‌توانید دیوارهای سبز ملایم را در ترکیب با سقفی سفید انتخاب کرده و همچنین می‌توانید این رنگ‌ها را با تناژهای دیگر برای اثری پویاتر ترکیب کنید. رنگ سبز در مرکز چرخه رنگ قرار دارد و رنگ گرم زرد را با رنگ خنک آبی متعادل می‌کند. خصوصیات رنگ سبز را همه می­‌شناسند، این رنگ همواره ما را به یاد بهار و تولد دوباره طبیعت می­‌اندازد و حس شادابی و نشاط و جوانی را به ما منتقل می­‌کند. پس اگر می‌­خواهید این حس را برای همیشه همراهتان داشته باشید و از آرامش نهفته در این رنگ بهره مند شوید، کافی است مقداری رنگ سبز را به خانه و فضای زندگی و محل کار خود اضافه کنید. این رنگ به خصوص اگر در آشپزخانه استفاده شود معجزه می‌­کند و حس آرامش و امنیت را به خانم خانه و البته سایر افراد خانواده منتقل خواهد کرد. در استفاده از رنگ سبز و البته سایر رنگ‌ها در خانه، توجه به این که چه رنگ هایی با هم ست می‌شوند نیز بسیار مهم است.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

رنگ های شاد در خانه: رنگ سفید

رنگ سفید حتی اگر یک رنگ خنثی باشد، رنگی بسیار ساده به حساب آید، گاهی اوقات ممکن است پاسخ بی نظیری به دکوراسیون داخلی ظریف و شیک باشد. اتاق سفید معمولا بسیار روشن است، اما در عین حال تاثیر خود را روی روح و زندگی شما می‌گذارد. رنگ سفید همچنین یک رنگ بسیار متنوع است که می‌تواند با هر تناژ دیگری ترکیب شود. قانونی برای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون خانه وجود ندارد و در هر جایی می‌توان آن را بکار برد. رنگ سفید یک رنگ کاملا دلنیشین است، اما چون اتاق خواب­‌های سفید ممکن است بی روح به نظر برسند، می‌توان طیف رنگی گرمتری از رنگ سفید مانند شیری را بکار برد. رنگ سفید یک رنگ آشنا برای ایرانی‌ها است؛ چرا که به وفور در خانه‌هایمان از دیرباز استفاده شده و همچنان از پرکاربردترین رنگ‌ها است. ویژگی اصلی این رنگ دوست داشتنی در بزرگنمایی فضای منزل است. رنگ سفید با ایجاد خطای دید باعث می­‌شود فضا بزرگ‌تر بنظر برسد پس این رنگ برای اتاق‌های کوچک،کم نور و یا شلوغ بسیار توصیه می­‌شود.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

رنگ نارنجی، از معروف‌ترین رنگ های شاد در خانه

رنگ نارنجی رنگ شادی، خوشبینی و ایجاد روابط اجتماعی بالا است. رنگ نارنجی در دکوراسیون خانه احساس گرمی و شادی و هیجان بالایی با خود به همراه خواهد آورد. این رنگ بهترین انتخاب برای اتاق کودکان بازیگوش شما است و فضایی سرشار از انرژی را برای آن­‌ها ایجاد می‌کند. رنگ نارنجی شما را به دوران کودکی خواهد برد و شما را به یاد انیمیشن‌های دوران کودکی خواهد انداخت. پس اگر می­‌خواهید مقداری بازیگوشی و مایه طنز را به زندگی خود اضافه کنید و فضای خانه خود را گرم و شاد بکنید، ما این رنک اصرار آمیز را به شما پیشنهاد می­‌کنیم. شکی نداشته باشید که این رنگ بخصوص در اتاق نشیمن و یا اتاق تلویزیون افراد خانه را به دور هم جمع خواهد کرد و محیطی صمیمی را برای شما و خانواده به ارمغان خواهد آورد.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

قرمز، رنگ پرانرژی و شاد برای خانه

رنگ قرمز رنگی فعال و پر انرژی، جسور و بی پروا، قدرتمند و خوش شانس و از رنگ های شاد در خانه است. ریشه­‌های رنگ قرمز در طراحی را بشناسید، که برگرفته از ماهیت آن و همینطور طبیعت هستند. شاید بیشتر از هر عنصر دیگری در طراحی، رنگ است که می‌تواند باعث اشتیاق و مجادله در بین طراحان و صاحبان خانه باشد. رنگ قرمز رنگ آتش و خون است و همچنین این رنگ با مفهوم شور و عشق، جنبش و خشم نیز شناخته می‌شود. رنگ قرمز با قدرت و قوی بوده، در مطالعات نشان داده شده است که رنگ قرمز سرعت و قدرت واکنش‌ها را افزایش می‌دهد. رنگ قرمز حس جنب و جوش و پویایی را به محیط منتقل می­‌کند و شما و اطرافیان را به تکاپو وا خواهد داشت. رنگ قرمز جزء رنگ­‌های اصلی است و محدوده کاربردی بسیار وسیعی دارد. رنگ قرمز بسیار پر طرفدار است بخصوص در میان آقایان. آقایان عاشق این رنگ هستند و رنگ قرمز با چشمان آقایان حرف می­زند. رنگ قرمز اگر در کنار رنگ­‌های خنثی بکار گرفته شود بسیار شیک و برجسته‌تر خواهد شد و به زیبایی کلی محیط می­‌افزاید و باعث می­‌شود که رنگ‌­های دیگر نیز خودنمایی کنند. رنگ قرمز را با رنگ آبی ترکیب کنید تا به معجزه این رنگ پی ببرید و به کمال در طراحی خانه خود برسید.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

رنگ گلبهی، انتخابی شجاعانه

رنگ گلبهی یا نارنجی مایل به قرمز درخشان، شاد، کلاسیک، و بسیار تطبیق‌ پذیر است. این رنگ، رنگ افراد باسلیقه و در عین حال مشکل پسند است. اگر قصد دارید هر بازدید کننده‌ای را به وجد بیاورید و دائم از شما پرسیده شود که منزلتان چه رنگی است، ما این رنگ بسیار خاص را به شما پیشنهاد می­‌کنیم. شما این رنگ خاص را در هیچ جای دیگر نخواهید یافت پس اگر قصد دارید رنگی را انتخاب کنید که به شما پرستیژ و جذابیت بالایی بدهد رنگ گلبهی یک انتخاب ایده ­آل است. انتخاب این رنگ برای خانه اصلا کار آسانی نیست، این رنگ مختص افراد شجاع و نترس است.

رنگ های شاد در خانه و استفاده از آنها برای دکوراسیون زیباتر | توکامگ

ما در این مطلب سعی کردیم دلایل استفاده از رنگ های شاد در خانه را به شما بگوئیم تا توانسته باشیم در انتخاب طرح رنگی دکوراسیون منزل خود به شما کمک کنیم. شما می‌­توانید با استفاده از موارد عنوان شده در این پست و سلیقه شخصی خود طرح رنگی مناسب خود را انتخاب کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما همراهان همیشگی و عزیز توکامگ هستیم.

برگرفته از : Homedit.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.