ایده‌هایی جذاب برای ست رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون خانه

ست رنگ بنفش

رنگ بنفش یکی از رنگ‌هایی است که استفاده از آن کمی جسارت و جرات می‌خواهد و از طرفی هم استفاده از تنها رنگ بنفش در دکوراسیون شاید مناسب نباشد. به همین دلیل در این مطلب از توکامگ به معرفی ست رنگ بنفش پرداخته‌ایم تا به سادگی بتوانید از این رنگ‌های و رنگ‌های ست آن در خانه خود استفاده کنید. با ما همراه باشید.

بنفش با چه رنگ هایی ست می‌شود؟

به نظر اکثر افراد رنگ بنفش رنگ شانس است و اغلب برای اتاق خواب دختران استفاده می‌شود. اما این نظری کاملا اشتباه بوده و رنگ بنفش تنها مختص دخترها و اتاق خواب آن‌ها نیست. توصیه می‌کنیم حتما این تصاویر مربوط به ست رنگ بنفش و استفاده از آن در دکوراسیون را ببینید. این رنگ زیبا نباید تنها به اتاق خواب‌ها و مخصوصا اتاق خواب دخترها محدود شود؛ این رنگ می‌تواند حتی برای آشپزخانه، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی انتخاب خوبی باشد. این ایده‌های جالب برای استفاده از ست رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون خانه شما، چندین ویژگی منحصر به فرد را یک جا برای شما به ارمغان می‌آورند که از میان این ویژگی‌ها می‌توان به شیک و مدرن بودن، ظرافت و پیچیدگی، راحتی و تنوع اشاره کرد.

شاید بتوانیم در این مقاله با نشان دادن نحوه ست رنگ بنفش در دکوراسیون خانه، نظر شما را درباره این رنگ تغییر دهیم. تا پایان این پست با ما همراه باشید تا زیبایی منحصر به فرد این رنگ را مشاهده کنید و شاید این مقاله بتواند الهام بخش شما برای تصمیم گیری درباره طراحی دکوراسیون خانه شما باشد.

ست کردن رنگ بنفش با رنگ سفید و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

ست رنگ بنفش

اگر هدف شما از استفاده رنگ بنفش القای ظرافت و شیک بودن باشد، شما باید این رنگ را با رنگ سفید ترکیب کنید. ترکیب رنگ سفید و بنفش برای بسیاری از اتاق‌های خانه شما انتخاب بسیار مناسبی است. با این حال ترکیب رنگ بنفش با رنگ‌های گرم (مانند صورتی روشن) برای فضاهای کوچک‌تر مناسب تر است. رنگ بنفش همچنین در ترکیب با رنگ قهوه‌ای می‌تواند القاکننده حس اشرافیت و زیبایی خارق العاده‌ای باشد. برای دو چندان کردن این حس اشرافیت می‌توانید از مبلمان چرم قهوه‌ای استفاده کنید. پس اگر شما به دنبال فضایی اشرافی همراه با زیبایی منحصر به فرد هستید می‌توانید از ترکیب این دو رنگ منحصر به فرد و به خصوص مبلمان چرم قهوه‌ای استفاده کنید.

ست رنگ بنفش برای مبلمان و پرده در اتاق خواب

ست رنگ بنفش

گرچه رنگ بنفش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرها انتخاب نمی‌شود، اما همیشه انتخاب خوبی برای اتاق خواب دخترها و زوج‌ها بوده است. می‌توانیم ببینیم که چطور استفاده از ست رنگ بنفش در پرده، کاناپه و بالش‌های روی تخت باعث زیبایی این اتاق شده و به رنگ سفید و مشکی استفاده شده در تخت، رو تختی و دیوارها روح و نشاط بخشیده است. قطعا استراحت در چنین فضایی می‌تواند لذت بخش و دلنشین باشد!

ست رنگ بنفش برای دیوارها و فرش اتاق خواب

ست رنگ بنفش

آیا از زیبایی فوق العاده این اتاق لذت نمی‌برید؟ در این اتاق رنگ بنفش به خوبی با رنگ‌های سفید و قهوه‌ای ست شده است، که به خوبی حس اشرافیت و ظرافیت و شیک بودن را در هر فردی القا می‌کند. استفاده از گلدان نقره‌ای با گل‌های بنفش زیبایی این اتاق را دو چندان کرده است.

ست رنگ بنفش برای سرویس بهداشتی

ست رنگ بنفش

مزیت استفاده از رنگ بنفش در سرویس بهداشتی این است که شما هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ و تناژهای مختلف ندارید. شما می‌توانید رنگ‌های مختلف را ترکیب کنید، یا آنها را به صورت جداگانه در قسمت‌های مختلف مورد استفاده قرار دهید. شما همچنین می‌توانید این رنگ‌ها را با رنگ‌های دیگر مانند آبی و سبز ترکیب کنید. این ترکیب رنگ‌ها فضای بسیار زیبا و منحصر به فردی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ست رنگ بنفش برای نمای بیرونی ساختمان

ست رنگ بنفش

رنگ بنفش انتخاب زیرکانه‌ای برای نمای بیرونی ساختمان شما است. استفاده از این رنگ در نمای بیرونی ساختمان نظر هر فردی را به خود جذب می‌کند. همچنین استفاده از تناژهای مختلف این رنگ، مانند رنگ بنفش تیره و بنفش روشن زیبایی چندین برابری به این ساختمان بخشیده و آن را از دیگر ساختمان‌های این همسایگی متمایز کرده است. شما نیز اگر از جلوی این ساختمان عبور کنید، بدون شک زیبایی این ساختمان نظر شما را جلب خواهد کرد، اینطور نیست؟

ست رنگ بنفش برای پرده‌ها و دیوارها

ست رنگ بنفش

همان طور که در مطلب نقش رنگ در دکوراسیون خانه اشاره کردیم، رنگ بنفش رنگی چشم نواز و دلنشین است! این رنگ خلاقیت را بر می‌انگیزد و انرژی مثبت به همه افراد القا می‌کند. همانطور که می‌بینیم در این اتاق نشیمن ست رنگ بنفش برای دیوارها و پرده‌ها و همچنین استفاده جزئی از این رنگ در مبلمان، زیبایی منحصر به فردی به فضا بخشیده است و به هر فردی انرژی و نشاط القا می‌کند. آیا نگاه کردن به این تصویر به شما انرژی نمی‌دهد؟

ست رنگ بنفش برای سقف و دیوارها

ست رنگ بنفش

آیا از جذابیت خارق العاده این دکوراسیون لذت نمی‌برید؟ در این تصویر از رنگ بنفش برای تزئین دیوارها و سقف استفاده شده است. می‌توانیم ببینیم این ایده ترکیب رنگ بنفش در سقف و دیوارها تا چه اندازه چشم نواز است و فرد را به خود خیره می‌سازد. استفاده از رنگ سفید در ترکیب با رنگ بنفش، مثلا برای میز چوبی و نیمکت کنار آن زیبایی رنگ بنفش را دو چندان کرده است و حس ظرافت و شیک بودن دکوراسیون را به هر فردی القا می‌کند.

ست رنگ بنفش برای کتابخانه و مبلمان

ست رنگ بنفش

واقعا لذت بخش نیست که روی این مبل راحت و بسیار زیبا بنشینید و به این کتابخانه چشم نواز نگاه کنید؟ نگاه کردن به این کتابخانه و انتخاب کتاب از میان کتاب‌های آن، سپس نشستن روی مبل راحتی کنار آن و نیز نگاه کردن به کتابخانه و خواندن کتاب در چنین فضای زیبایی خستگی هر فردی را از تنش بیرون می‌کشد، اینطور نیست؟ ببینید که چطور ترکیب رنگ بنفش در کتابخانه، مبلمان، دیوارها، و حتی گل زیبای روی میز، فضای دلنشینی را به ارمغان آروده است.

ست رنگ بنفش برای چراغ روشنایی و مبلمان

ست رنگ بنفش

ترکیب رنگ طلایی با بنفش نیز ترکیب بسیار زیبایی است و فضای دلنشینی را ایجاد می‌کند، اینطور نیست؟ در این دکوراسیون می‌توانیم ببینیم که چطور ست کردن چراغ روشنایی با میز و دیوارها و حتی بالشتک‌های کوچک روی مبل چنین فضای زیبا و مدرنی را به ارمغان آورده است. قطعا این فضای دلنشین می‌تواند برای هر فردی، چه خانم و چه آقا، آرامش خاصی به وجود بیاورد.

ایجاد یک فضای زیبا و منحصر به فرد کاری چالش برانگیز است، اما در عین حال می‌تواند بسیار لذت بخش و هیجان انگیز باشد. شما می‌توانید با به کارگیری خلاقیت خود و با توجه به سلیقه‌تان، و نیز کمک گرفتن از طراحان دکوراسیون داخلی فضایی بسیار زیبا و دلنشین برای خود و خوانواده خود ایجاد کنید.

ایده‌های ست رنگ بنفشی که در این مقاله عنوان کردیم، تنها چند نمونه کوچک از هزاران طرح و مدل برای طراحی دکوراسیون خانه شما با رنگ بنفش هستند، ولی تقریبا تمام نکات مورد نیاز شما عنوان شده‌اند و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم همراه با این مقاله، مطلب چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند را نیز مطالعه کرده و با انواع دیگر ست رنگ‌ها با یکدیگر نیز آشنا شوید. شاید در این صورت ایده‌هایی جذاب‌تر برای ست کردن چند رنگ متفاوت با یکدیگر نیز پیدا کنید.

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما دوستان عزیز باشد. منتظر نظرات و پیشنهادات شما درباره این موضوع هستیم.

برگرفته از:

www.impressiveinteriordesign.com

www.homedit.com

www.housebeautiful.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.9 / 5. تعداد امتیازات 10

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.