ست رنگ سبز در خانه و نکاتی برای استفاده از سبز در منزل

ست رنگ سبز در خانه

آیا تا به حال به این که یک ست رنگ سبز در خانه خود خلق کنید فکر کرده‌اید؟ اگر بخواهیم چنین کاری را اجرا کنیم به چه پیش شرط‌ ها و چه امکاناتی نیاز داریم؟ آیا رنگ سبز را می‌توانیم با ساختار لوکس ادغام کنیم یا طراحی ما حتماً باید اسپرت و مدرن باشد؟ آیا هزینه این کار برای ما توجیه اقتصادی دارد یا این که بار مالی سنگینی به دوش ما خواهد گذاشت؟ آیا امکان بازگشت به حالات دیگر پس از اجرای این کار وجود دارد؟

برای پاسخگوی به سؤالات فوق و دستیابی به ست رنگ سبز در خانه در این مقاله تا انتها با مجله دکوراسیون توکامگ همراه باشید. از روانشناسی اختصاصی رنگ سبز گرفته تا انتخاب رنگ سبز مناسب برای فضاهای مختلف خانه، همگی در این مقاله برای شما بیان خواهد شد. پس از این که موارد مطرح شده را بخواهیم تشریح کنیم، ابتدا باید در مورد رنگ سبز مواردی را بدانیم که هنگام پیاده سازی و یا حتی پیش از آن و هنگام طراحی نیازمند آن خواهیم بود.

ست رنگ سبز در خانه

روانشناسی رنگ سبز به منظور ایجاد ست رنگ سبز در خانه

رنگ سبز، رنگی برگرفته از دل طبیعت، که اولین حس پس از دیدن آن غیر قابل توصیف است. رنگ سبز که همواره ما برای توصیفش از زیباترین مخلوقات خدا یعنی گیاهان و گل‌ها، کمک می‌گیریم، برای ایجاد انگیزه و شادابی بهترین گزینه است. اتفاقی که هنگام سفر به یک منطقه خوش آب و هوا یا دیدن یک باغ پر از گل گیاه به شما دست می‌دهد.  از نگاه روانشناسانه در تئوری رنگ‌ها باید بدانید که این رنگ از دسته رنگ‌های سرد به شمار رفته و تون‌های جذابی از این رنگ وجود دارد که در هنگام انتخابشان کار شما بسیار مشکل خواهد شد.

از ویژگی‌های این رنگ اگر بخواهیم برای شما توضیح بدهیم باید بگوییم استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه موجب ایجاد یک جریان پر شور از انرژی درونی خواهد شد که توام با احساس شادی و نشاط است. حس سلامتی و تندرستی در کنار امید به زندگی باعث کاهش استرس و افزایش ترشح هورمون‌های شادی آور شده و از بروز افسردگی نیز جلوگیری می‌کند. در ضمن خاصیت التیام بخشی و کاهش درد نیز از جمله مواردی است که رنگ سبز با خود به همراه دارد. اگر در خانه محلی با عنوان گلخانه یا محلی به منظور نگه داری از گیاهان دارید، پیشنهاد می‌کنیم مدت زمان طولانی را در آنجا سپری کنید؛ چرا که این موجودات دوست داشتنی بهترین دوست شما خواهند بود، ایجاد اکسیژن خالص، جذب انرژی‌های منفی درونی، انتقال حس مثبت و تغییر روحیه از جمله مواردی است که با گذراندن زمانی هر چند اندک برای شما به وجود خواهد آمد.

از اثرات دیداری این رنگ به ایجاد نظم و آراستگی محیطی می‌توان اشاره کرد. به طور کلی استفاده از رنگ سبز یک نظم هارمونیک پدید می‌آورد که این توانایی در هیچ رنگی دیده نمی‌شود. به همین دلیل است که با مشاهده درختان و شاخ و برگ‌های در هم تنیده باز هم ذهن شما یک نظم تثبیت شده‌ای از طبیعت را به مغز ارسال کرده و حس خوشایندی برای شما به وجود می‌آورد. نکته بعدی در بحث روانشناسی رنگ سبز ایجاد حس اعتماد و بهبود روابط میان افراد است. به همین دلیل اکثر توصیه‌های روانشناسی به منظور ایجاد اعتماد بر پایه دادن هدایایی است که گل و گیاه در آن نقش داشته و یا رنگی از آن در داد و ستدها دیده می‌شود. نقش مکمل رنگ سبز رنگ‌های بسیاری است، اما از آنجا که می‌خواهیم در مورد ست رنگ سبز در خانه صحبت کنیم بهترین انتخاب استفاده از طرح و رنگ چوب است که جلوه‌ای طبیعی به فضا بخشیده و اصول طراحی را نیز به درستی پیاده سازی می‌کند. هر چند رنگ‌های لایت و روشن از همین رنگ و یا سفید به همراه رنگ‌های خنثی مانند کرم، بنفش، قهوه‌ای و خاکستری انتخاب‌های شایسته‌ای برای سبز خواهند بود.

ست رنگ سبز در خانه

بررسی شرایط ایجاد ست رنگ سبز در خانه

برای این که بدانید چه کارهایی لازم است پیش از ایجاد ست رنگ سبز در خانه خود انجام دهید باید به شما اطلاع دهیم که ایجاد آمادگی ذهنی اولین و مهم‌ترین شرط برای این کار است. باید بدانید که رنگ سبز آیا خانه شما را کامل می‌کند یا یک فضای نو به وجود می‌آورد، آیا رنگ سبز نیازهای دکوراسیونی شما را مرتفع می‌کند یا به صرف ایجاد تغییر در دکوراسیون دست به این کار زده‌اید؟ آیا اعضای خانواده با این رنگ موافق هستند یا پای یک سلیقه شخصی در میان است؟

برای این که بدانید رنگ سبز مناسب خانه شما است یا نه ابتدا باید نگاهی به فضا و امکانات کنونی خانه بیاندازید. اگر قرار است خانه را به کل با رنگ سبز غرق کنید مراقب بازخوردهای افراد دیگر حاضر در خانه یا دوستانتان نیز باشید. اگر رنگ سبز سازگاری معناداری با فضای خانه شما ندارد، پیش از اجرا راهی برای خروج از وضعیت احتمالی پیش بینی کنید. شرایط پیش از اجرای ست رنگ سبز به دلیل خاص بودن جلوه بصری این رنگ را با مشاوران و طراحان دکوراسیون در میان بگذارید تا با نشان دادن نمونه‌هایی از موارد پیاده سازی شده، تصویر واضحی از آنچه قراراست رخ بدهد را به شما نشان دهند.

ست رنگ سبز در خانه

امکانات مورد نیاز به منظور ایجاد ست رنگ سبز در خانه

برای هر بخش از خانه لوازم و سایلی احتیاج است تا بتوانید شرایط مورد نظر خود در طراحی دکور را پیاده سازی کنید. در بخش ست کردن یک رنگ در خانه مهم‌ترین عوامل لوازم بزرگی هستند که به خوبی به چشم می‌آیند. مانند دیوارها، تخت خواب در اتاق خواب، مبلمان در اتاق نشیمن، کابینت‌های در آشپزخانه، دیوار و کف در سرویس بهداشتی و …

ابتدا از بزرگترین ها شروع می‌کنیم. برای این که یک فضای بزرگ را با رنگ سبز ست کنید بهترین راه استفاده از تغییر رنگ دیوارها به رنگ سبز است. دیوارها با داشتن مساحت بالا و پوشش زوایا دید کمک فراوانی به ایجاد یک ست سبز در خانه می‌کنند. نکته مهم این است که رنگ سبز به کار گرفته شده در هر اتاقی متفاوت خواهد بود. برای مثال رنگ سبز برای اتاق خواب با رنگ سبز اتاق نشیمن بسیار متفاوت هستند. پس در انتخاب رنگ صحیح دقت لازم را داشته باشید. برای راهنمایی بهتر شما عزیزان، در ادامه همین مقاله رنگ‌های پیشنهادی برای هر فضا را برای شما بیان خواهیم کرد.

ست رنگ سبز در خانه

پس از دیوار اتاق‌های خانه، لقب بزرگترین‌ها به مبلمان و تخت خواب اختصاص می‌یابد. این وسایل عظیم الجثه در خانه نقش پررنگی در تغییر حال و هوای خانه و همین طور ساختار دکوراسیونی آن بازی می‌کنند. در نتیجه استفاده از رنگ سبز برای مبلمان و تختخواب‌ها کار منطقی است تا بتوان به راحتی یک ست رنگ سبز در خانه به وجود آورد. مبلمان راحتی عال‌یرین گزینه برای این منظور هستند و امکان تعویض یا تغییر رنگ آنها نیز مزیتی ایده آل به شمار می‌رود تا زمانی که نیاز به تحول رنگی احساس شد آنها را وارد عمل کرد.

در اتاق خواب نیز این تخت خواب‌ها هستند که نقش مبل را بازی می‌کنند. هر چند کالای خواب نیز توانایی پیاده سازی این کار را دارا هستند اما رنگ کالای خواب به صورت عرف و از قبل تثبیت شده سفید بوده و به همین دلیل قدرت مانوری برای این کار باقی نمی‌گذارد مگر در موارد خاص. فرش‌ها یا موکت سبز ( منظور فرش‌های اسپرت و غیر ایرانی ) امکان ایجاد یکتم سبز در خانه را مهیا می‌سازند، به شرط آنکه روشنایی محیط کافی باشد. کابینت آشپزخانه از جمله مواردی است که کار را برای ساختن یک ست رنگ سبز در خانه آسان می‌سازد.

ست رنگ سبز در خانه

رنگ سبز تیره را به عنوان یک رنگ ایده آل برای کابینت‌های خانه شما پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که خاصیت‌های این رنگ در کنار وجود احساس گرمای این فضا یک ترکیب فوق العاده را به وجود می‌آورد. ست کردن رنگ سبز در آشپزخانه امکانات زیادی را طلب می‌کند، مثلاً لوازم ریز و درشتی که در این محیط وجود دارد دست شما را باز گذاشته است، اما شرایط موجود در آشپزخانه مانعی برای دستیابی به این اتفاق خواهد بود. از آنجا که لوزم برقی و ظروف در آشپزخانه رنگی خاص و معمول را در اختیار داشته و کمتر پیش می‌آید از رنگ‌هایی مانند سبز در بازار یافت، پس لوازم کوچک و یا میز و صندلی نهارخوری است که باقی می‌ماند. در این جا نیز باید نکاهی به دکوراسیون و چیدمان انداخت تا متوجه شوید رنگ سبز در آشپزخانه دلزدگی یا ناسازگاری پدید نمی‌آورد.

مورد آخر سرویس بهداشتی است. حمام و سرویس بهداشتی اگر نیاز به ست شدن رنگ سبز داشته باشند، باید از تمام وجود خود یعنی کاشی‌های کف و دیوار مایه بگذارند. شاید این موضوع باب میل بسیار از افراد نباشد اما هستند افرادی که تمام این محیط را سرتاسر به این رنگ در می‌آورند که مسلماً این موضوع به سلیقه‌های شخصی باز می‌گردد. برای این که بتوانید یک نظم در ست سبز ایجاد کنید می‌توانید از لوازم الصاقی یا اضافه شدنی برای ساختن ست رنگ سبز کمک بگیرید. مانند لوازم مورد نیاز در حمام و سرویس و یا قاب آینه‌ای که با رنگ مورد نظر شما ساخته شده باشد. به این ترتیب گام‌های موثری برای این کار برداشته‌اید. با این تفاسیر امکاناتی که در این بخش برای ست کردن در خانه بیان شد به سمت و سوی لوازم بزرگ معطوف شده بود و موارد جزیی تر را در دکوراسیون هر فضا به طور مستقل بیان می‌کنیم.

ست رنگ سبز در خانه

ست سبز و خانه‌ای لوکس

برای اینکه از داشتن ست رنگ سبز در خانه خود لذت ببرید تنها رنگ‌های روشن شما را به وجد نخواهند آورد، بلکه سبز با سایه‌های تاریک و تیره نیز جز رنگ‌های خواستنی خواهد بود. از سبز تیره برای شما خواهم گفت. رنگی سلطنتی و جذاب که در سکوت و خفا در بهترین نقاط حضور پیدا کرده چشمان هر بیننده‌ای را با خود به یک رؤیا می‌کشاند. رنگ‌های طلایی و یشمی، یشمی و نقره‌ای و همین طور سبز تیره و سفید از جمله دلرباترین رنگ‌هایی است که می‌توانید خانه خود را با آن بیارایید.

با یشمی و طلایی آغاز می‌کنیم، در مورد این رنگ همین بس که پادشاهان قرون شانزدهم تا هجدهم فرانسه، رم و یونان از این ترکیب برای فخر فروشی و نمایش قدرت اعیان خویش استفاده می‌کرده‌اند. امروزه نیز دکوراسیون‌های سلطنتی و کلاسیک خانه‌های ایرانی از این ترکیب رنگ استثنایی کمک گرفته و خانه‌ای لوکس را درست می‌کنند. یک مبل استیل که با پارچه‌ای به رنگ سبز تیره و بدنه‌ای طلایی در زیر نور چهارچراغ خانه شما دلبری می‌کند را تصور کنید. عظمت و شکوه رنگ طلایی با وقار و سنگینی سبز تیره با یکدیگر ادغام شده و جلوه‌ای از سلیقه‌ای پربار را به رخ می‌کشد. مبل‌های کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در مورد مبل‌های راحتی باید بدانید که این سبک مبل‌ها ذاتاً یک نقش مهم در خانه بازی می‌کنند و همواره کانون توجهات هستند، چرا که مبل‌های سلطنتی و کلاسیک به خودی خود باعث جلب توجه می‌شوند اما مبل‌های راحتی و به همین راحتی به چشم نمی‌آیند. برای این که بهتر دیده شوند یا باید طرحی خاص داشته باشند یا رنگی متفاوت و متمایز.

رنگ سبز تیره با بدنه یا پایه‌های سفید یا قهوه‌ای سوخته انتخابی است که می‌توانید روی دیده شدن آن مبل در خانه حساب باز کنید. زیبایی‌های این ترکیب پس از ست شدن با رنگ سبز در فضای نشیمن تمامی نخواد داشت. رنگ نقره‌ای و سفید نیز برای این رنگ و ایجاد ست رنگ سبز در خانه بسیار مناسب است. هر چند میزان لوکس بودن این دو رنگ با طیف تیره رنگ سبز  به پای طلایی نمی‌رسد، اما در دکوراسیون‌های اسپرت و مدرن به خوبی از پس این ماجرا بر می‌آید. با وارد کردن تزیینات دکوری و لوازم مکمل ست مبلمان سبز رنگ شما به تکامل می‌رسد، اما این پایان ماجرا نیست. نور افشانی‌های اتاق را نیز باید به دقت بررسی کرده و پیاده سازی کنید تا هنر شما با تمام توان به چشمان بینندگان برسد. ست رنگ سبز تیره جز لوکس‌ترین‌های طراحی دکوراسیون است و در کنار رنگ‌های سرخ تیره و سرمه‌ای از جمله رنگ‌های شاخص در خانه‌های لاکچری به شمار می‌رود.

ست رنگ سبز در خانه

برای اینکه در یک خانه ست کردن رنگ سبز را اجرا کنیم چقدر هزینه نیاز است؟

برای رسیدن به پاسخ دقیق در مورد این سؤال موارد و مسائل بسیاری دخیل هستند که یا در نظر گرفتن یا نگرفتن هر کدام از آنها ممکن است تغییر زیادی در قیمت تمام شده حاصل شود. با این حال به صورت کلی می‌توانیم بیان کنیم که هزینه‌ها برای این کار به چه صورتی خواهد بود.

برای ست کردن رنگ سبز اگر از لوازم دکوراسیونی کوچک بخواهید استفاده کنید رده قیمتی شما زیر خط متوسط بوده و بار مالی زیادی شما را تهدید نمی‌کند. این موارد شامل اضافه کردن گل‌های زینتی، گلدان‌ها، تابلوهای دیواری و استفاده از ظروف یا مجسمه‌های دکوری ارزان قیمت است. حدود قیمتی این کارها معمولاً زیر دو ملیون تومان خواهد بود.

حالت دیگر استفاده از محدوده قیمتی متوسط است که می‌تواند عددی بین یک الی دو میلیون تومان را شامل شده و تا سقف پنج تا هفت میلیون بالا رود. در این حالت با خرید و یا اضافه کردن مواردی هم چون تغییرات در اتاق خواب یا آشپزخانه می‌توانید گام‌های مهمی در ایجاد ست رنگ سبز در خانه خود برداشته و به صورت ملموس آری این کار را صورت بدهید. دقت کنید که اعداد و ارقام گاهی با خرید حتی یک گلدان لوکس ممکن است بسیار متفاوت‌تر از آنچه در اینجا ذکر می‌شود فاصله داشته باشد.

مرحله دیگر هزینه کرد بدون محدودیت است. در این بخش هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن میزان ارزش کالا خریداری شده و به خانه اضافه می‌گردند. از ست کردن مبلمان اتاق نشیمن با فرش‌ها و میز ناهارخوری گرفته تا تغییر رنگ یا کاغذ دیواری آن‌ها، از تغییر دکوراسیون آشپزخانه گرفته تا ست کردن رنگ سبز کابینت‌ها با لوازم بزرگ در این فضا. از ست کردن اتاق خواب و اتاق کودک تا تغییر رنگ سبز در سرویس بهداشتی و حمام منزل. همه این موارد مسلماً هزینه‌های بسیاری را نیز به دنبال خواهد داشت. مسلماً حدود قیمتی این بخش کف هزینه‌ای در حدود ده میلیون تومان داشته و برای سقف آن نمی‌توان عددی متصور شد.

ست رنگ سبز در خانه

در اینجا ذکر چند نکته در این نوع ست کردن رنگ نیز ضروری است:

نکته اول: در قسمت ایجاد ست رنگ سبز در منزل توجه داشته باشید استفاده مکرر و غیر معمول از رنگ سبز دلزدگی و پس زدگی از رنگ به وجود آورده و موجبات نارضایتی شما از دکوراسیون خواهد شد در نتیجه برای حصول نتایج راضی کننده بهتر است از سایه های رنگ سبز و درجات ضعیف و قوی آن نیز بهره ببرید.

نکته دوم: اعداد و ارقام ذکر شده در قبال خانه‌های کوچک و آپارتمانی امروزی بوده و اقشار متوسط را شامل می‌شود، چرا که مثلاً تعویض یک دست مبل سلطنتی چیزی در حدود ۷ میلیون تومان هزینه در پی خواهد داشت که به خودی خود از دسته اول خارج شده و به سقف دسته دوم در هزینه‌ها نیز می‌رسد. برای دست یافتن به مقدار دقیق از هزینه‌ها مشاورین یا طراحان دکوراسیون پس از دریافت نیازهای شما امکان برآورد هزینه را خواهند داشت.

اکنون که از بخش‌های مختلف در ایجاد ست رنگ سبز مطلع شدیم بهتر است پیاده کردن ست رنگ سبز را در نقاط زیر مشاهده کنیم.

ست کردن رنگ سبز در اتاق خواب

در این اتاق شما می‌توانید تخت خواب یا رو تختی خود را با گل‌های مخصوصی که برای اتاق خواب می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید ست کنید. تخت خواب سبز با یک آباژور یا یک تابلو نیز می‌تواند ست شود، اما نباید با دیوارهای سبز در یک نقطه قرار گیرد، مگر اینکه یکی از دیوارها را به عنوان نقطه کانونی اتاق خواب در نظر گرفته و رنگی صحیح از طیف رنگی سبز برای انتخاب شود. فرش یا موکت سبز را با پرده‌های سبز ست کنید تا توجه از سمت وسایل بزرگ برداشته شود. در قسمت‌های مختلف اتاق گلدان قرار دهید و نور اتاق را برای اساس تابش غیر مستقیم به محیط تنظیم کنید.

ست رنگ سبز در خانه

رنگ سبز در اتاق کودک

معمولاً رنگ سبز برای اتاق کودک یک رنگ ایده آل به شمار می‌آید. تفاوت رنگ سبز در این اتاق با سایر اتاق‌ها میزان روشنایی و غلظت آن است. کودکان رنگ سبز را با رنگی‌های فلورسنتی و فسفری می‌پسندند و دوست دارن تمام اتاقشان به همین رنگ باشد. شاید بتوان گفت تنها جایی که این اجازه برای استفاده حداکثری از یک رنگ وجود دارد، همین اتاق کودک است. استفاده از تخت سبز رنگ، کمد لباس و کمد اسباب بازی‌ها، عروسک‌ها یا لوازم ورزشی یا بازی سبز رنگ کردن دیوارها با سبز و موارد بیشماری از این دست، از جمله کارهایی است که می‌توانید انجام دهید تا ست رنگ سبز در اتاق کودک عزیز شما اجرایی شود.

ست رنگ سبز در خانه

اتاق نشیمن و ست رنگ سبز

یکی از پر استفاده ترین رنگ‌ها در طراحی و دیزاین اتاق پذیرایی رنگ سبز است. این رنگ به دلیل سازگاری با سبک‌های مدرن٬ کلاسیک و تلفیقی از هر دو، علاقه مندان بسیاری را به سمت خود کشانده است. برای مثال رنگ سبز نعنایی که در اصطلاح دکوراسیونی بسیار به کار گرفته می‌شود، مکمل زیبایی از همین خانواده رنگ سبز داشته که به جرات می‌توان گفت رنگ دیگری نمی‌توانست این فضا را کامل کند و آن رنگی نیست جز سبز یشمی. ( منظور از رنگ سبز نعنایی اصطلاح چای یا دمنوش نعنا است که رنگی شفاف و رقیق داشته و بسیار دلنشین است ).

ایجاد ست رنگ سبز در خانه اتاق نشیمن با کاغذ دیواری و مبلمان سخت‌ترین کار و انجام این کار با پرده‌ها و گل‌ها آسان‌ترین کار در چیدمان و طراحی خواهد بود.

اتاق پذیرایی را هرگز با فرش‌های به رنگ سبز مزین نکنید. اثر معکوس این رنگ از گذشته طراحان فرش‌های ایرانی را مجاب کرده است تا از این رنگ برای قالی و فرش‌های ایرانی استفاده نکنند. اگر از آینه در اتاق نشیمن استفاده می‌کنید، سعی کنید نمایی از یک وسیله سبز رنگ را در خود منعکس کند تا میزان رنگ سبز در محیط بیشتر به چشم بیاید. بهترین راه برای دیده شدن رنگ سبز استفاده از لامپ‌ها و نورهای مهتابی است، چرا که رنگ‌ها به درستی و با شفافیت بیشتری دیده می‌شوند. حال آنکه نورهای زرد رنگ و خورشیدی در نمایش رنگ‌ها اغراق کرده و از طبیعی بودن ست رنگ در فضا کم می‌کنند. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ‌های مناسب اتاق پذیرایی و نشیمن را نیز مطالعه کرده و از آن‌ها نیز برای تزیین و اتخاب رنگ اتاق خود ایده بگیرید.

ست رنگ سبز در خانه

آشپزخانه‌ای با ست رنگ سبز در خانه

از آنجا که دکوراسیون‌های مدرن پای بسیاری از رنگ‌ها و طرح‌ها را در خانه‌ها باز کردند، استفاده از رنگ سبز، چیز عجیب و غیر قابل باوری نیست. هر چند نوع رنگ سبز انتخاب شده به میزان زیادی در توجه یا عدم توجه به محیط تأثیر گذار است، اما با این وجود رنگ سبز بسیار خاص بوده و افراد سخت پسند به راحتی آن  را به آشپزخانه خود راه نمی‌دهند، به‌خصوص آن که بخواهند یک ست کامل از این رنگ را در آشپزخانه خود مشاهده کنند. برای مثال چند نمونه از این رنگ‌ها را برای شما به نمایش درآورده و نشان خواهیم داد. با این توصیفات باید بگوییم که هنوز آن طور که توقع داشته این این رنگ در خانه‌های ایرانی جای سفت و محکمی برای خود دست و پا نکرده و طرفداران سبک‌های مدرن و امروزی هستند که به صورت پراکنده این رنگ را به کار می‌گیرند. از آنجا که بیشترین زاویه دید در آشپزخانه را نیز ناهارخوری و کابینت‌ها تشکیل می‌دهند در نتیجه برای ست کردن رنگ سبز در این مکان باید اولویت اصلی شما یکی از این دو باشد. مگر آن که فضایی بزرگ مانند یک دیوار یا پنجره‌هایی با پرده‌های نسبتاً بزرگ در اختیارتان باشد تا بتوانید از آنها بیشترین بهره را در این زمینه ببرید.

ست رنگ سبز در خانه

ست رنگ سبز در خانه با ویژگی های منحصر به فردی که از آن ارائه شد یک دکور و طراحی خاص را به نمایش خواهد گذاشت از همین رو اگر قصد دارید خانه ای متحول شده و جدید را طراحی و پیاده سازی کنید رنگ سبز را دست کم نگیرید. از بین تمام رنگ هایی که سبز نامیده شده و روی ست کردن آن می توانید حساب کنید رنگ های زیر جز بهترین رنگ ها هستند. نمونه های اجرا شده این رنگ نشان دهنده زیبایی و جذابیت این ست رنگی است.

سبز چمنی

رنگی برگرفته از محیط پیرامونی که نشاط خاصی درون آن نهفته و اتاق کودک و اتاق خواب را به بهترین شکل ممکن آماده می سازد هر چند اتاق ها و نقاط دیگر خانه نیز به خوبی با آن همراهی میکنند.

ست رنگ سبز در خانه

سبز نعنایی

رنگی مخصوص دکوراسیون آشپزخانه و نقاط پر حرارت خانه، احساسات را به تعادل رسانده و آرامش عجیبی به محیط وارد می سازد. نگاهی هوشمندانه به رنگ ها با انتخاب این رنگ باعث خواهد شد خانه‌ای هوشمندانه‌تر در اختیار شما قرار بگیرد.

ست رنگ سبز در خانه

سبز جنگلی

سبزی این رنگ برای ست کردن نیاز به یک مکمل دارد. سفید، خاکستری یا حتی سیاه از جمله بهترین رنگ‌هایی هستند که همراهی کردنشان با سبز مذکور رنگی جذاب و متفاوت پدید می‌آورد و شما را صاحب یک ست رنگ سبز خاص در خانه می‌کند.

ست رنگ سبز در خانه

سبز فلورسنتی

رنگی خاصی که به ندرت به چشم می‌آید و جوانان به دنبال آن هستند. مدت زمان زیادی از تولد این نوع رنگ‌ها برای استفاده از آن در دکوراسیون خانه نمی‌گذرد، اما محبوبیت خود را در بین قشر جوان و پر انرژی و نوجوانان پیدا کرده‌اند.

ست رنگ سبز در خانه

سبز ساگا ( سبز متمایل به خاکستری )

رنگی با حالت خنثی و ته مایه‌های سبز، رنگی که برای خانه‌های مجلل و خاص امروزی بسیار کاربردی بوده و به دنبال آن تجهیزات و لوازم دکوراسیون لوکس را در خانه طلب می‌کند. با استفاده از این رنگ برای مکان‌هایی هم چون نشیمن‌ها یا دیوارهای شاخص می‌توانید نگاه‌ها را به سمت خود برگردانید.

ست رنگ سبز در خانه

با این توضیحات به صورت کامل با خانه ای سبز و ست رنگ سبز در منزل آشنا شدید، اکنون این شما و این میدان؛ دکوراسیون خانه شما که به انتطار سبز شدن فضا چشم به دستان شما دوخته است.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیازات 14

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...