ست رنگ سبز زیتونی در طراحی دکوراسیون و ترکیب آن با دیگر رنگ‌ها

ست رنگ سبز زیتونی

رنگ سبز زیتونی رنگی پرطرفدار بوده و معمولا با احساس آرامش همراه است. از این رنگ به طور غیر رسمی به عنوان رنگ سال ۹۷ در ایران نیز یاد می‌شود، اما همان طور که در مطالب قبلی نیز گفته‌ایم، رنگ سال ۹۷ ایرانی و در رنگ سال جهانی امسال، رنگ بنفش ماورایی است که از طرف موسسه پانتون معرفی شده است. در این پست از توکامگ به معرفی ست رنگ سبز زیتونی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

رنگ سبز زیتونی در صنعت مد و پوشاک نیز بسیار محبوب و مورد توجه است، اما استفاده از آن در زمینه مد و پوشاک تفاوت زیادی با استفاده از آن برای طراحی دکوراسیون دارد. اگر دوست دارید از ست رنگ سبز زیتونی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، باید نکاتی را در زمینه استفاده درست از آن در نظر بگیرید؛ چرا که در برخی موارد، استفاده نادرست و نابجا از این رنگ در دکوراسیون خانه باعث ایجاد فضایی بی‌روح می‌شود. رنگ سبز زیتتونی دارای تناژهای تیره و روشن است و برای داشتن دکوراسیونی زیبا به رنگ سبز زیتونی، باید بدانید که چگونه این رنگ را با دیگر رنگ‌ها ترکیب کنید و آن را کجا به کار ببرید. در ادامه پیشنهاداتی را از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ ارائه می‌کنیم تا بتوانید ست رنگ سبز زیتونی زیبایی در منزل خود ایجاد کنید.

ترکیب رنگ سبز زیتونی با رنگ‌های شاد

باید بدانید که رنگ سبز زیتونی به تنهایی رنگ شاد و پر انرژی‌ای نیست. در هر قسمتی از خانه که می‌خواهید از رنگ سبز زیتونی استفاده کنید، بهتر است آن را با رنگ‌های شادی مثل زرد زنبقی یا نارنجی ترکیب کنید. برای مثال اگر از ست رنگ سبز زیتونی برای مبلمان منزلتان استفاده می‌کنید، بهتر است تعدادی از کوسن‌ها را به رنگ زرد و یا هر رنگ شاد دیگری که دوست دارید، انتخاب کنید. با این کار می‌توانید انرژی فضا را دوچندان کنید.

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب سبز زیتونی با زرد

ست سبز زیتونی و سفید

ترکیب رنگ سبز زیتونی با رنگ سفید فضای آرامش بخش و دلنشینی را می‌تواند ایجاد کند. اگر قصد دارید دیوارهای اتاق نشیمن و یا دیگر بخش‌های خانه را به  رنگ سبز زیتونی درآورید، بهتر است مبلمانی با رنگ سفید برای ترکیب با آن انتخاب کنید. به این ترتیب فضای فوق‌العاده دل باز و دلنشینی خواهید داشت. به علاوه این ترکیب باعث می‌شود تا فضای خانه شما بزرگتر به نظر رسد.

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب رنگ سبز زیتونی با رنگ سفید

ست کردن رنگ سبز زیتونی برای اتاق خواب

اگر قصد دارید از ترکیب رنگ سبز زیتونی برای اتاق خواب خود استفاده کنید، ما پیشنهاد می‌کنیم که تنها در بخش‌های خاصی از اتاق خواب از این رنگ استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از رنگ سبز زیتونی برای رو تختی و یا بالشت و پرده‌ها استفاده کنید. اگر قصد دارید از رنگ سبز زیتونی در اتاق خوابی استفاده کنید که کوچک است، بهتر است رنگ دیوارها و سایر وسایلتان به رنگ روشن، مخصوصا سفید باشد؛ در این صورت، بدون اینکه نگران کوچک به نظر رسیدن اتاق خواب کوچک و نقلی خود باشید، می‌توانید از رنگ زیتونی برای رو تختی و یا پرده استفاده کنید.

ست رنگ سبز زیتونی

ترکیب رنگ سبز زیتونی و رنگ بنفش

رنگ سبز زیتونی بر روی دیوارها بسیار شکیل و زیبا می‌شود و برای خانه حس اصالت را به ارمغان می‌آورد. اما زمانی که این رنگ را در کنار رنگ‌های مکمل مناسب به کار ببریم، زیبایی آن چند برابر شده و جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌کند. بنفش یکی از این رنگ‌های مکمل است که ترکیبی زیبا با رنگ سبز زیتونی ایجاد می‌کند. این ترکیب را می‌توانید در هر بخش از خانه برای مثال اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی آشپزخانه استفاده کنید. برای این کار لازم است کمی جسارت به خرج دهید و شجاع باشید اما در نهایت تاثیر شگفت‌انگیز آن را به چشم خواهید دید. اگر برای استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه خود مردد هستید، پیشنهاد می‌کنیم دو دل نبوده و شجاعانه از آن در خانه استفاده کنید. چرا که این رنگ از گذشته رنگ پادشاهان و شاهزاده‌ها بوده و از طرفی نیز به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ نیز معرفی شده است.

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب با بنفش

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب با بنفش

ست رنگ سبز زیتونی و رنگ قهوه‌ای شکلاتی

قهوه‌ای شکلاتی یکی دیگر از رنگ‌های زیبا و دلنشینی است که می‌توانید آن را با رنگ سبز زیتونی ترکیب کنید. این ترکیب برای تمام اتاق‌های خانه مناسب است و با این ترکیب رنگ می‌توانید دکوراسیونی کلاسیک داشته باشید. به علاوه رنگ قهوه‌ای شکلاتی رنگی گرم و پر حرارت است و در کنار رنگ سبز زیتونی می‌تواند اصالت خاصی را در منزل شما ایجاد کند. این ترکیب همچنین حس طبیعت و تازگی را در خانه شما جاری می‌کند. برای ایجاد چنین ترکیبی کارهای زیادی می‌توانید بکنید. می‌توانید از مبل‌های قهوه‌ای با کوسن سبز زیتونی و یا بالعکس استفاده کنید و یا اگر دیوارهایی به رنگ سبز زیتونی دارید، از دیوار کوب‌های قهوه‌ای استفاده کنید. همچنینی برای اتاق خواب  می‌توانید، روتختی یا شال تختی را انتخاب کنید که ترکیبی از رنگ سبز زیتونی و قهوه‌ای است.

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب بارنگ قهوه‌ای

ست رنگ سبز زیتونی - ترکیب بارنگ قهوه‌ای

ست رنگ سبز زیتونی در منزل جلوه‌ای زیبا و آرام بخش ایجاد می‌کند. ایده‌های زیادی برای استفاده از این رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی و وجود دارد و در این پست، تنها بخشی را از مجله دکوراسیون توکامگ به شما عزیزان ارائه کردیم و امیدواریم که ایده‌های ما مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. نظر شما درباره استفاده از رنگ سبز زیتونی برای طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ به نظر شما این رنگ در کدام قسمت از منزل نمای بهتری ایجاد می‌کند؟ آیا شما موافق استفاده از این رنگ در دکوراسیون منزل خود هستید؟ شما نیز می‌توانید نظرات و ایده‌های خود را در زمینه طراحی دکوراسیون با استفاده از ست رنگ سبز زیتونی با مجله طراحی دکوراسیون توکامگ در میان بگذارید. ما مشتاقانه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

برگرفته از: salevbags.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.8 / 5. تعداد امتیازات 13

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فاطمه حق مرادی
فاطمه حق‌مرادی هستم، متولد 1366؛ کارشناسی شهرسازی و همینطور زبان و ادبیات انگلیسی. به نوشتن، خصوصا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی علاقه‌مندم. امیدوارم مطالبم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره.