ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟

68,130

امروزه با رواج یافتن دکوراسیون مدرن در اغلب منازل، میزان استفاده از رنگ طوسی نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. اگر شما هم میخواهید رنگ طوسی را به عنوان رنگ دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید پس باید رنگ‌های ست طوسی را بشناسید. از این رو بر آن شدیم تا در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به معرفی رنگ‌های ست رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون بپردازیم تا به سوال شما در مورد این که طوسی با چه رنگی ست می‌شود پاسخ داده باشیم. با ما همراه شوید.

ست رنگ طوسی در دکوراسیون خانه

رنگ نقش مهمی در دکوراسیون خانه داشته و می‌تواند تاثیر عمیقی بر خلق و خو و احساسات انسان به جای بگذارد. رنگ طوسی در گذشته به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد، اما امروزه با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های روشن در کنار این رنگ، رنگ طوسی به عنوان رنگی سنگین و موقر شناخته می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

رنگ طوسی از نظر روانشناسی

رنگ طوسی نمایانگر بزرگواری و وقار یک شخص است. این رنگ در طیف رنگ مشکی و سفید قرار دارد، و از آنجا که رنگ طوسی در میانه این طیف قرار می‌گیرد برخی معتقدند طوسی، رنگ توافق و صلح است. رنگ طوسی، تداعی کننده حس آرامش و در عین حال تعقل و منطق می‌باشد.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی

رنگ طوسی ترکیبی از رنگ‌های مشکی و سفید است. این رنگ، جزء رنگ‌های خنثی و سرد محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون، دو دلیل برای به کارگیری این رنگ در دکوراسیون دارند؛ اول به دلیل دوری از ایجاد زرق و برق در چیدمان و دوم به دلیل انتخاب این رنگ به عنوان پس زمینه است.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز، در چرخه رنگ قرار نمی‌گیرد و طبعا نمی‌توان رنگ‌های مکمل آن را با توجه به اصول چگونگی ست کردن رنگ‌ها شناخت. اما از محاسن رنگ‌های خنثی این است که می‌توان هم از رنگ‌های گرم و هم از رنگ‌های سرد به عنوان رنگ مکمل آن استفاده کرد.

از آنجا که رنگ طوسی تناژ‌های متفاوتی را شامل می‌شود، هم جزء رنگ‌های روشن و زیبا، هم تاریک و دراماتیک محسوب می‌شود. در صورتی که می‌خواهید اتاق نشیمن خود را روشن کنید، اما نمی‌خواهید از رنگ سفید در آن استفاده کنید، رنگ طوسی روشن، انتخاب مناسبی است. این رنگ، دارای تنالیته‌های متفاوتی است که برای به دست آوردن تناژ‌های مختلف آن، می‌توانید مقدار کمی از رنگ‌های اصلی را به این رنگ اضافه کنید. با انجام این کار، امکان استفاده از بسیاری از رنگ‌ها را به عنوان مکمل خواهید داشت. به عنوان مثال با افزودن رنگ زرد به طوسی، این رنگ را به رنگی گرم تبدیل خواهید کرد. ما در این بخش، به معرفی تنالیته‌های مختلف رنگ طوسی می‌پردازیم.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

تناژهای رنگ طوسی

طوسی طبیعی

این رنگ را بارها در طبیعت دیده‌اید. رنگ صخره‌ها، برخی پرندگان و حیوانات، رنگ طوسی طبیعی دارای تناژ‌ گرم است. امروزه استفاده از این رنگ در آشپزخانه‌ها رواج دارد.

طوسی سربی

رنگ طوسی سربی با افزودن مقدار کمی رنگ آبی به رنگ طوسی به وجود می‌آید‌. این رنگ تقریبا شبیه رنگ استیل است.

طوسی نقره‌ای

اولین تناژ رنگ طوسی که در حالت عادی به ذهن انسان متبادر می‌شود، رنگ طوسی نقره‌ای است. این رنگ، در محیط‌‌های تیره به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کند.

طوسی مایل به بنفش

این تناژ رنگ طوسی، از ترکیب رنگ بنفش با طوسی تشکیل می‌شود. اغلب از این رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌شود.

طوسی روشن

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی از ترکیب رنگ سفید و مشکی تشکیل می‌شود. با افزایش مقدار رنگ سفید در این ترکیب، رنگ طوسی روشن به دست می‌آید.

دودی

با افزایش میزان رنگ مشکی در ترکیب رنگ طوسی، رنگ دودی تشکیل خواهد شد.

لجنی تیره

رنگ لجنی تیره از ترکیب رنگ طوسی و سبز تیره تشکیل می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیبات مکمل و ست رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب و ست طوسی و سفید

انتخاب این ترکیب رنگ دو خوبی دارد؛ اول اینکه این رنگ، برای روشن کردن فضاهای داخلی بسیار مناسب می‌باشد. حسن دیگر این انتخاب این است که فضا‌های کوچک، بزرگتر به نظر می‌رسد. اما از آنجا که به کارگیری این دو رنگ در کنار هم فضای اتاق را بی روح جلوه می‌دهد، پیشنهاد توکامگ به شما برای حل این مشکل استفاد از یک رنگ سوم یا تزئینی، مانند قهوه‌ای یا قرمز است.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و شیری

استفاده از رنگ شیری در چیدمان اتاق، فضایی لطیف را در دکوراسیون ایجاد می‌کند. از آنجا که رنگ طوسی، رنگ خنثی و سرد است رنگ شیری می‌تواند روح تازه‌ای را در اتاق شما حاکم کند. رنگ شیری نیز مانند سفید برای روشن شدن و بزرگتر نشان دادن فضا انتخاب مناسبی است و یک ست رنگ مناسب برای طوسی به حساب می‌آید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و زرد

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انتخاب‌هایی که برای ست رنگ طوسی در دکوراسیون وجود دارد رنگ زرد است. استفاده از رنگ‌های زرد و طوسی در کنار هم می‌تواند جذابیت بسیار زیادی در دکوراسیون ایجاد کند. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ طوسی، در رنگ کوسن مناسب مبل طوسی به وفور دیده می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و بژ

با توجه به اینکه رنگ‌های طوسی و بژ هر دو جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌روند، شاید تصور کنید استفاده از دو رنگ خنثی در کنار هم ظاهر خوشایندی ندارد؛ اما با افزودن یک رنگ شاد به این ترکیب می‌توانید  دکوراسیون تازه‌ای را در محیط منزلتان به وجود بیاورید. استفاده از رنگ‌های گرم مانند قرمز و قهوه‌ای در کنار رنگ‌های طوسی و بژ، به دلیل ایجاد تضاد بین رنگ‌ها می‌تواند انتخاب‌های مناسبی باشد. البته این ترکیب رنگ عموما در محیط‌های کاری به کار برده می‌شود و به عنوان مثال برای رنگ اتاق کار می‌تواند مناسب باشد.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و سبز

رنگ‌ سبز جزء رنگ‌های سرد و ست رنگ طوسی می‌باشد. استفاده درست و به جا از رنگ سبز می‌تواند فضای پرشور و دلپذیری را در منزل شما به وجود بیاورد. اما اگر در پی ایجاد فضایی گرم و رمانتیک هستید به کارگیری این رنگ‌ها در کنار هم انتخاب نادرستی است. توکامگ به شما پیشنهاد می‌کند اگر نمی‌خواهید از وسایل سبز رنگ یا رنگ‌های بی روح در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، می‌توانید برای ایجاد حس نشاط و شادابی از گل‌ها و گیاهان در چیدمان اتاق نشیمن استفاده کنید. برای آشنایی با گل‌های مناسب خانه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب محبوب‌ترین گل‌های آپارتمانی را مطالعه نمایید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب و ست کردن طوسی و آبی

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های دکوراسیون، ترکیب رنگ‌های طوسی و آبی است. محبوبیت این رنگ، تا حدی بود که در سال 2016 از سوی شرکت پنتون، این رنگ، به عنوان رنگ سال انتخاب شد. توکامگ به شما پیشنهاد می‌کند در صورتی که این ترکیب را برای چیدمان منزل خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است از کوسن‌های آبی رنگ برای مبلمان‌ طوسی یا بالعکس استفاده کنید. از آنجا که رنگ‌های آبی و طوسی هر دو جزء رنگ‌های سرد به شمار می‌روند، می‌توانید از رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای برای ایجاد تعادل بهره بگیرید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ست طوسی و نارنجی

رنگ نارنجی جزء رنگ‌های گرم و اشتها آور محسوب می‌شود. از این رو انتخاب این ترکیب رنگ برای آشپز‌خانه مناسب است. از سوی دیگر رنگ طوسی حس آرامش و رنگ نارنجی حس شادی را به انسان منتقل می‌کند. علاوه بر این فضاها، استفاده از این دو رنگ در کنار هم، به زیباتر شدن اتاق خواب شما نیز کمک می‌کند.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و صورتی

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های اتاق خواب، ترکیب رنگ‌های طوسی و صورتی است. از آنجا که رنگ صورتی، یکی از رنگ‌های مورد علاقه دختر خانم‌هاست، انتخاب این ترکیب رنگ نیز برای اتاق خواب آن‌ها مناسب می‌باشد و به عنوان یکی از رنگ‌های اتاق خواب دخترانه به شمار می‌رود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ست طوسی و بنفش

رنگ بنفش جزء رنگ‌های شیک و اشرافی محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون از این رنگ در سبک کلاسیک استفاده می‌کنند. به کاربردن رنگ بنفش در کنار طوسی سبب ایجاد تعادل بین رنگ‌های گرم و سرد می‌شود. توکامگ برای شما دو پیشنهاد دارد؛ اول اینکه بهتر است از تناژ‌های مختلف رنگ طوسی و بنفش استفاده کنید. پیشنهاد دوم اینکه می‌توانید برای ایجاد تمرکز روی قسمت‌‌های مهم از رنگ بنفش استفاده کنید. در صورت علاقه به این رنگ اشرافی، پیشنهاد می‌کنیم مطلب استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه را نیز از دست ندهید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و طوسی

شاید تصور کنید به کار بردن رنگ طوسی به تنهایی، فضایی دلگیر را به وجود می‌آورد و چطور می‌توان بدون استفاده از رنگ مکمل، چیدمانی زیبا را به وجود آورد؟ همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی تناژ‌های زیادی دارد با استفاده از ترکیب تنالیته‌های مختلف این رنگ می‌توانید دکوراسیون زیبایی را خلق کنید. می‌توانید برای اجتناب از یکنواختی فضا، از گیاهان نیز استفاده کنید.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ست رنگ طوسی و قهوه‌ای

از دیگر مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون رنگ قهوه‌ای است. رنگ‌ طوسی و رنگ قهوه‌ای هر دو جزء رنگ‌های خنثی هستند. با این تفاوت که رنگ قهوه‌ای، جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. همین مسئله کافی است تا بفهمیم بکارگیری این دو رنگ در کنار هم درست می‌باشد.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ترکیب طوسی و قرمز

رنگ قرمز نیز مانند نارنجی، رنگ شور و هیجان و البته اشتها آور است. زیبایی این ترکیب رنگ به حدی است که می‌توان از این ترکیب در هر فضایی اعم از رنگ آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کرد. برای اجرای این ترکیب در اتاق‌ها می‌توانید دیوار‌ها را با رنگ طوسی پوشانده و با استفاده از تابلو‌ها و وسایل قرمز رنگ تزیین کنید. استفاده از این رنگ برای اتاق خواب نوزادان نیز مناسب است؛ در این ترکیب شادی و نشاط رنگ قرمز و آرامش رنگ طوسی سبب ایجاد تعادل در فضای اتاق می‌شود.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ترکیب طوسی ذغالی و سفید و کرم

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید از رنگ سفید برای سقف و رنگ طوسی ذغالی برای کف استفاده شده است و برای ایجاد تعادل بین سقف و کف از طوسی معمولی و کاناپه‌ و پرده‌های کرم رنگ استفاده کرده است.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

امیدواریم مطالعه این مطلب با عنوان ست کردن رنگ طوسی در خانه به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کرده باشد. نظر شما در مورد رنگ طوسی چیست؟ به نظرتان چه رنگ‌های دیگری با طوسی ست می‌شوند؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: (152 رای, امتیاز: 4٫16 از 5)
Loading...

28 دیدگاه وجود دارد
 1. دریا می گوید

  مطلبتون خیلی بهم کمک کرد ممنون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   باعث افتخار و خشنودی ماست که مطالب توکامگ براتون مفید واقع شدن 🙂

 2. یکتا می گوید

  عالی بود ممنون ؛ مختصر و جامع

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از شما ??

 3. سلوا می گوید

  بسیار زیبا ممنونم ?

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از شما ??

 4. Tara Halako می گوید

  ببخشید میشه منو راهنمایی کنید من مبل هامو توسی یکم تیره وزرد گرفتم و میز وعسلی و میز تی وی قهویی هستش فرش هام هم گل های ریزی داره که زرد غالب هستش شپزخونه هم توسی مشکی هست .پرده سفید میخواستم راهنمایی م کنید که رنگ دیوار ها چطوری بشه خوبه .بعد اگه بخوام یه مبل راحتی جدا برای جلوی تی وی بگیرم چه رنگی بشه به خونه میاد .؟اتاق خواب هم سرویس خوابش قهویی روشن وسفید هستش با پرده سفید وکمد قهویی روشن چه رنگ موکت باید بگیرم ودیوار ها چه رنگی باشه که فضای اتاق یکم شاد بنظر برسه ؟؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما.
   در رابطه با رنگ دیوار در منازل ایرانی معمولا شاهد استفاده از چند تا رنگ محدود به طیف رنگی سفید و کرمی هستیم. پیشنهاد میکنم دو تا مطلب رنگ دیوار اتاق نشیمن و رنگ های مناسب برای پذیرایی رو مطالعه کنین و با رنگ های مختلف و شاد دیگه هم آشنا بشید.
   در کل هم برای منزل شما چون پرده‌هاتون سفید هستن رنگ سفید برای دیوار پیشنهاد نمیشه، ولی می‌تونید از طیف‌های رنگی کرمی استفاده کنین. همین طور می‌تونید از دیوار شاخص با یه رنگ متمایز هم برای شادتر شدن فضا استفاده کنین.

 5. مری می گوید

  سلام وقتتون بخیر..من سرویس چوب منزلم سفیید های گلس هست و مبل هام طوسی.. و پرده سفید طوسی..بنظرتون فرش رو چ رنگی بگیرم..

 6. elina می گوید

  عالی بود

 7. Roshani می گوید

  سلام وقت لخیر امکانش هست راهنمایی بفرمایید ترکیب رنگ طوسی سربی و شیری آیا مناسب مبلمان هست؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. بله می‌تونه انتخاب مناسبی باشه.

 8. حمیده تقی پور می گوید

  سلام به نظرتون همرنگ بودن مبل و کفپوش خانه اونم به رنگ های طوسی و طوسی نقره ای خوب میشه؟ یا بد جلوه میکنه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود؛
   بستگی به عوامل مختلفی مثل رنگ پرده‌ها، دیوار و… هم داره و به تنهایی نمیشه اظهار نظر کرد، ولی در کل پیشنهاد میشه از کوسن‌های با رنگ شاد حتما برای مبلمان منزل استفاده کنید تا فضای اتاق بی روح و دلگیر نباشه.

 9. فاطمه می گوید

  سلام واقعا ممنون از توضیحات کاملتون من یک سوال داشتم و اینکه من مبلمان و ناهار خوری رو طوسی کمرنگ سفارش دادم میخواستم بدونم فرشی که رنگ غالبش صورتی باشه به این مبلمان و ناهار خوری میاد یا نه؟ و اگر نه شما چه رنگ فرشی رو پیشنهاد میکنید. سپاس

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. طوسی رنگی خنثی هست و رنگ‌های روشنی مثل صورتی به خوبی با این رنگ ست می‌شن و مساله‌ای نیست. موفق باشید ??

 10. سمیرا می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون من ی راهنمایی میخاستم ازتون اینکه من ست اشپزخونم سفیدو ابی اسمونی هستش اگه مبلارو طوسی روشن با یاسی بگیرم ب نظرتون بهم میان

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام، سپاس از شما بابت مطالعه مطالب توکامارت. بله رنگ طوسی که به خاطر خنثی بودن با اکثر رنگ‌ها به راحتی ست میشه و از رنگ یاسی هم مطمئنا با ست آشپزخانه شما به خوبی هماهنگ خواهد شد. موفق باشید ??

 11. مرضیه می گوید

  سلام وقت بخیر من خونم ترکیب رنگ یاسی و صورتی و کرم داره قبلن مبلام صورتی بودن ولی چون همسرم زیاد دوست نداشتن عوض کردن مبلارو ورفتن مبل رنگ بژ پررنگ گرفتن خواستم ببینمی بژ با چه رنگی ست میشه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. رنگ بژ جزء رنگ‌های خنثی به حساب می‌آید و شما می‌تونید با انواع رنگ‌های روشن یا تیره به دلخواه خودتون ست کنید.

 12. هادی شادفر می گوید

  با سلام و احترام
  ممنون بابت توضیحات مفید شما. سوالی داشتم
  آشپزخانه کاملا سفید ، مبل طوسی زرد و پرده نیز سفید است و فرش زمینه کرم طوسی
  دیوار قرار است رنگ شود بنظر شما دیوار سفید رنگ شود یا کرم یا کاغذ دیواری؟؟ طرح کاغذدیواری چطور باشد
  ممنون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. سپاس بابت توجه به مطالب توکامگ.
   استفاده از کاغذ دیواری می‌تونه فضای زیبایی رو ایجاد کنه، ولی استفاده از اون بستگی به سلیقه شما داره. بسته به سبک دکوراسیون منزلتون، می‌تونید از انواع کاغذ دیواری استفاده کنید و میشه گفت محدودیتی در این باره نیست

 13. Sahar می گوید

  سلام‌ وقتتون بخیر
  لطفا منو راهنمایی میکنید
  برای رنگ دیوار سفید و کف لمینت طوسی کرم
  رنگ درب ورودی و در اتاقها رنگ قهوه ای تیره مناسب یا قهوه ای متوسط ؟!

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. از هر دو رنگ می‌تونید استفاده کنید و میشه گفت که محدودیتی در این کار نیست. اما استفاده از رنگ قهوه ای تیره ممکنه کمی باعث بی روح شدن خونه بشه و به همین خاطر معمولا رنگ‌های روشن‌تر پیشنهاد می‌شن. موفق باشید ??

 14. مرجان می گوید

  سلام خسته نباشین ممنونم از مطالب مفیدتون
  من از رنگ طوسی تسره و زرشکی برای مبل هام استفاده کردم حالا فصد دارم فضای خونه کمی رنگی و روشن و شاد بشه بنظر شما به غیر از سفید از چه رنگهایی میتونم برای خرید دکوری و کوسن و گل های تزیینی استفاده کنم؟!

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. می‌تونید از رنگ‌های روشنی مثل خردلی، کرم طلایی، صورتی کم رنگ و… به عنوان ست برای رنگ طوسی و زرشکی استفاده کنید.

 15. مژگان می گوید

  سلام
  ممنون از مطالبتون
  مبلمان من دقیقا مانند عکس نمونه طوسی و سبز سایت شما هست فقط مال من رنگش برعکس یعنی مبلا طوسی بالشتا سبز
  رنگ فرش هم کمی تیره تر از رنگ دیوار تو عکس هست که سبز ابیه دیوارهای خونه سفید
  حالا نمی دونم پرده چه رنگی بگیرم لطفا راهنمایی کنید بهم
  اگه فکر می کنید رنگ فرش هم خوب نیست لطفا راهنمایی کنید که باید چه رنگی بگیرم
  خیلی ممنون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. سپاس بابت انتخاب توکامگ. می‌تونید رنگ پرده‌های منزلتون رو شبیه به رنگ فرش انتخاب کنید که با رنگ مبل‌هاتون هم ست میشه و با رنگ فرش هم همخوانی داره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.