امروزه با رواج یافتن دکوراسیون مدرن در اغلب منازل، میزان استفاده از رنگ طوسی نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. اگر شما هم می خواهید رنگ طوسی را به عنوان رنگ دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید پس باید رنگ‌های ست طوسی را بشناسید. از این رو بر آن شدیم تا در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به معرفی رنگ‌های ست رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون بپردازیم تا به سوال شما در مورد این که طوسی با چه رنگی ست می‌شود پاسخ داده باشیم. با ما همراه شوید.

ست رنگ طوسی در دکوراسیون خانه

رنگ در دکوراسیون داخلی  یک خانه نقش مهمی داشته و می‌تواند تاثیر عمیقی بر خلق و خو و احساسات انسان به جای بگذارد. رنگ طوسی در گذشته به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد، اما امروزه با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های روشن در کنار این رنگ، رنگ طوسی به عنوان رنگی سنگین و موقر شناخته می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

رنگ طوسی از نظر روانشناسی

رنگ طوسی نمایانگر بزرگواری و وقار یک شخص است. این رنگ در طیف رنگ مشکی و سفید قرار دارد، و از آنجا که رنگ طوسی در میانه این طیف قرار می‌گیرد برخی معتقدند طوسی، رنگ توافق و صلح است. رنگ طوسی، تداعی کننده حس آرامش و در عین حال تعقل و منطق می‌باشد.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی

رنگ طوسی ترکیبی از رنگ‌های مشکی و سفید است. این رنگ، جزء رنگ‌های خنثی و سرد محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون، دو دلیل برای به کارگیری این رنگ در دکوراسیون دارند؛ اول به دلیل دوری از ایجاد زرق و برق در چیدمان و دوم به دلیل انتخاب این رنگ به عنوان پس زمینه است.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز، در چرخه رنگ قرار نمی‌گیرد و طبعا نمی‌توان رنگ‌های مکمل آن را با توجه به اصول چگونگی ست کردن رنگ‌ها شناخت. اما از محاسن رنگ‌های خنثی این است که می‌توان هم از رنگ‌های گرم و هم از رنگ‌های سرد به عنوان رنگ مکمل آن استفاده کرد.

از آنجا که رنگ طوسی تناژ‌های متفاوتی را شامل می‌شود، هم جزء رنگ‌های روشن و زیبا، هم تاریک و دراماتیک محسوب می‌شود. در صورتی که می‌خواهید اتاق نشیمن خود را روشن کنید، اما نمی‌خواهید از رنگ سفید در آن استفاده کنید، رنگ طوسی روشن، انتخاب مناسبی است. این رنگ، دارای تنالیته‌های متفاوتی است که برای به دست آوردن تناژ‌های مختلف آن، می‌توانید مقدار کمی از رنگ‌های اصلی را به این رنگ اضافه کنید. با انجام این کار، امکان استفاده از بسیاری از رنگ‌ها را به عنوان مکمل خواهید داشت. به عنوان مثال با افزودن رنگ زرد به طوسی، این رنگ را به رنگی گرم تبدیل خواهید کرد. ما در این بخش، به معرفی تنالیته‌های مختلف رنگ طوسی می‌پردازیم.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

تناژهای رنگ طوسی

طوسی طبیعی

این رنگ را بارها در طبیعت دیده‌اید. رنگ صخره‌ها، برخی پرندگان و حیوانات، رنگ طوسی طبیعی دارای تناژ‌ گرم است. امروزه استفاده از این رنگ در آشپزخانه‌ها رواج دارد.

طوسی سربی

رنگ طوسی سربی با افزودن مقدار کمی رنگ آبی به رنگ طوسی به وجود می‌آید‌. این رنگ تقریبا شبیه رنگ استیل است.

طوسی نقره‌ای

اولین تناژ رنگ طوسی که در حالت عادی به ذهن انسان متبادر می‌شود، رنگ طوسی نقره‌ای است. این رنگ، در محیط‌‌های تیره به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کند.

طوسی مایل به بنفش

این تناژ رنگ طوسی، از ترکیب رنگ بنفش با طوسی تشکیل می‌شود. اغلب از این رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌شود.

طوسی روشن

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی از ترکیب رنگ سفید و مشکی تشکیل می‌شود. با افزایش مقدار رنگ سفید در این ترکیب، رنگ طوسی روشن به دست می‌آید.

دودی

با افزایش میزان رنگ مشکی در ترکیب رنگ طوسی، رنگ دودی تشکیل خواهد شد.

لجنی تیره

رنگ لجنی تیره از ترکیب رنگ طوسی و سبز تیره تشکیل می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیبات مکمل و ست رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب و ست طوسی و سفید

انتخاب این ترکیب رنگ دو خوبی دارد؛ اول اینکه این رنگ، برای روشن کردن فضاهای داخلی بسیار مناسب می‌باشد. حسن دیگر این انتخاب این است که فضا‌های کوچک، بزرگتر به نظر می‌رسد. اما از آنجا که به کارگیری این دو رنگ در کنار هم فضای اتاق را بی روح جلوه می‌دهد، پیشنهاد توکامگ به شما برای حل این مشکل استفاد از یک رنگ سوم یا تزئینی، مانند قهوه‌ای یا قرمز است.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و شیری

استفاده از رنگ شیری در چیدمان اتاق، فضایی لطیف را در دکوراسیون ایجاد می‌کند. از آنجا که رنگ طوسی، رنگ خنثی و سرد است رنگ شیری می‌تواند روح تازه‌ای را در اتاق شما حاکم کند. رنگ شیری نیز مانند سفید برای روشن شدن و بزرگتر نشان دادن فضا انتخاب مناسبی است و یک ست رنگ مناسب برای طوسی به حساب می‌آید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و زرد

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انتخاب‌هایی که برای ست رنگ طوسی در دکوراسیون وجود دارد رنگ زرد است. استفاده از رنگ‌های زرد و طوسی در کنار هم می‌تواند جذابیت بسیار زیادی در دکوراسیون ایجاد کند. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ طوسی، در رنگ کوسن مناسب مبل طوسی به وفور دیده می‌شود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و بژ

با توجه به اینکه رنگ‌های طوسی و بژ هر دو جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌روند، شاید تصور کنید استفاده از دو رنگ خنثی در کنار هم ظاهر خوشایندی ندارد؛ اما با افزودن یک رنگ شاد به این ترکیب می‌توانید  دکوراسیون تازه‌ای را در محیط منزلتان به وجود بیاورید. استفاده از رنگ‌های گرم مانند قرمز و قهوه‌ای در کنار رنگ‌های طوسی و بژ، به دلیل ایجاد تضاد بین رنگ‌ها می‌تواند انتخاب‌های مناسبی باشد. البته این ترکیب رنگ عموما در محیط‌های کاری به کار برده می‌شود و به عنوان مثال برای رنگ اتاق کار می‌تواند مناسب باشد.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و سبز

رنگ‌ سبز جزء رنگ‌های سرد و ست رنگ طوسی می‌باشد. استفاده درست و به جا از رنگ سبز می‌تواند فضای پرشور و دلپذیری را در منزل شما به وجود بیاورد. اما اگر در پی ایجاد فضایی گرم و رمانتیک هستید به کارگیری این رنگ‌ها در کنار هم انتخاب نادرستی است. توکامگ به شما پیشنهاد می‌کند اگر نمی‌خواهید از وسایل سبز رنگ یا رنگ‌های بی روح در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، می‌توانید برای ایجاد حس نشاط و شادابی از گل‌ها و گیاهان در چیدمان اتاق نشیمن استفاده کنید. برای آشنایی با گل‌های مناسب خانه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب محبوب‌ترین گل‌های آپارتمانی را مطالعه نمایید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب و ست کردن طوسی و آبی

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های دکوراسیون، ترکیب رنگ‌های طوسی و آبی است. محبوبیت این رنگ، تا حدی بود که در سال 2016 از سوی شرکت پنتون، این رنگ، به عنوان رنگ سال انتخاب شد. توکامگ به شما پیشنهاد می‌کند در صورتی که این ترکیب را برای چیدمان منزل خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است از کوسن‌های آبی رنگ برای مبلمان‌ طوسی یا بالعکس استفاده کنید. از آنجا که رنگ‌های آبی و طوسی هر دو جزء رنگ‌های سرد به شمار می‌روند، می‌توانید از رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای برای ایجاد تعادل بهره بگیرید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ست طوسی و نارنجی

رنگ نارنجی جزء رنگ‌های گرم و اشتها آور محسوب می‌شود. از این رو انتخاب این ترکیب رنگ برای آشپز‌خانه مناسب است. از سوی دیگر رنگ طوسی حس آرامش و رنگ نارنجی حس شادی را به انسان منتقل می‌کند. علاوه بر این فضاها، استفاده از این دو رنگ در کنار هم، به زیباتر شدن اتاق خواب شما نیز کمک می‌کند.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و صورتی

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های اتاق خواب، ترکیب رنگ‌های طوسی و صورتی است. از آنجا که رنگ صورتی، یکی از رنگ‌های مورد علاقه دختر خانم‌هاست، انتخاب این ترکیب رنگ نیز برای اتاق خواب آن‌ها مناسب می‌باشد و به عنوان یکی از رنگ‌های اتاق خواب دخترانه به شمار می‌رود.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ست طوسی و بنفش

رنگ بنفش جزء رنگ‌های شیک و اشرافی محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون از این رنگ در سبک کلاسیک استفاده می‌کنند. به کاربردن رنگ بنفش در کنار طوسی سبب ایجاد تعادل بین رنگ‌های گرم و سرد می‌شود. توکامگ برای شما دو پیشنهاد دارد؛ اول اینکه بهتر است از تناژ‌های مختلف رنگ طوسی و بنفش استفاده کنید. پیشنهاد دوم اینکه می‌توانید برای ایجاد تمرکز روی قسمت‌‌های مهم از رنگ بنفش استفاده کنید. در صورت علاقه به این رنگ اشرافی، پیشنهاد می‌کنیم مطلب استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه را نیز از دست ندهید.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

ترکیب طوسی و طوسی

شاید تصور کنید به کار بردن رنگ طوسی به تنهایی، فضایی دلگیر را به وجود می‌آورد و چطور می‌توان بدون استفاده از رنگ مکمل، چیدمانی زیبا را به وجود آورد؟ همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی تناژ‌های زیادی دارد با استفاده از ترکیب تنالیته‌های مختلف این رنگ می‌توانید دکوراسیون زیبایی را خلق کنید. می‌توانید برای اجتناب از یکنواختی فضا، از گیاهان نیز استفاده کنید.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ست رنگ طوسی و قهوه‌ای

از دیگر مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون رنگ قهوه‌ای است. رنگ‌ طوسی و رنگ قهوه‌ای هر دو جزء رنگ‌های خنثی هستند. با این تفاوت که رنگ قهوه‌ای، جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. همین مسئله کافی است تا بفهمیم بکارگیری این دو رنگ در کنار هم درست می‌باشد.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ترکیب طوسی و قرمز

رنگ قرمز نیز مانند نارنجی، رنگ شور و هیجان و البته اشتها آور است. زیبایی این ترکیب رنگ به حدی است که می‌توان از این ترکیب در هر فضایی اعم از رنگ آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کرد. برای اجرای این ترکیب در اتاق‌ها می‌توانید دیوار‌ها را با رنگ طوسی پوشانده و با استفاده از تابلو‌ها و وسایل قرمز رنگ تزیین کنید. استفاده از این رنگ برای اتاق خواب نوزادان نیز مناسب است؛ در این ترکیب شادی و نشاط رنگ قرمز و آرامش رنگ طوسی سبب ایجاد تعادل در فضای اتاق می‌شود.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

ترکیب طوسی ذغالی و سفید و کرم

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید از رنگ سفید برای سقف و رنگ طوسی ذغالی برای کف استفاده شده است و برای ایجاد تعادل بین سقف و کف از طوسی معمولی و کاناپه‌ و پرده‌های کرم رنگ استفاده کرده است.

ست رنگ طوسی در محیط خانه ؛ چه رنگی با طوسی ست می‌شود؟ توکامگ

امیدواریم مطالعه این مطلب با عنوان ست کردن رنگ طوسی در خانه به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کرده باشد. نظر شما در مورد رنگ طوسی چیست؟ به نظرتان چه رنگ‌های دیگری با طوسی ست می‌شوند؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

79 نظرات

 1. ببخشید میشه منو راهنمایی کنید من مبل هامو توسی یکم تیره وزرد گرفتم و میز وعسلی و میز تی وی قهویی هستش فرش هام هم گل های ریزی داره که زرد غالب هستش شپزخونه هم توسی مشکی هست .پرده سفید میخواستم راهنمایی م کنید که رنگ دیوار ها چطوری بشه خوبه .بعد اگه بخوام یه مبل راحتی جدا برای جلوی تی وی بگیرم چه رنگی بشه به خونه میاد .؟اتاق خواب هم سرویس خوابش قهویی روشن وسفید هستش با پرده سفید وکمد قهویی روشن چه رنگ موکت باید بگیرم ودیوار ها چه رنگی باشه که فضای اتاق یکم شاد بنظر برسه ؟؟

  • سلام و درود خدمت شما.
   در رابطه با رنگ دیوار در منازل ایرانی معمولا شاهد استفاده از چند تا رنگ محدود به طیف رنگی سفید و کرمی هستیم. پیشنهاد میکنم دو تا مطلب رنگ دیوار اتاق نشیمن و رنگ های مناسب برای پذیرایی رو مطالعه کنین و با رنگ های مختلف و شاد دیگه هم آشنا بشید.
   در کل هم برای منزل شما چون پرده‌هاتون سفید هستن رنگ سفید برای دیوار پیشنهاد نمیشه، ولی می‌تونید از طیف‌های رنگی کرمی استفاده کنین. همین طور می‌تونید از دیوار شاخص با یه رنگ متمایز هم برای شادتر شدن فضا استفاده کنین.

 2. سلام وقتتون بخیر..من سرویس چوب منزلم سفیید های گلس هست و مبل هام طوسی.. و پرده سفید طوسی..بنظرتون فرش رو چ رنگی بگیرم..

  • سلام و درود؛
   بستگی به عوامل مختلفی مثل رنگ پرده‌ها، دیوار و… هم داره و به تنهایی نمیشه اظهار نظر کرد، ولی در کل پیشنهاد میشه از کوسن‌های با رنگ شاد حتما برای مبلمان منزل استفاده کنید تا فضای اتاق بی روح و دلگیر نباشه.

 3. سلام واقعا ممنون از توضیحات کاملتون من یک سوال داشتم و اینکه من مبلمان و ناهار خوری رو طوسی کمرنگ سفارش دادم میخواستم بدونم فرشی که رنگ غالبش صورتی باشه به این مبلمان و ناهار خوری میاد یا نه؟ و اگر نه شما چه رنگ فرشی رو پیشنهاد میکنید. سپاس

  • سلام و درود خدمت شما. طوسی رنگی خنثی هست و رنگ‌های روشنی مثل صورتی به خوبی با این رنگ ست می‌شن و مساله‌ای نیست. موفق باشید ??

 4. سلام ممنون از سایت خوبتون من ی راهنمایی میخاستم ازتون اینکه من ست اشپزخونم سفیدو ابی اسمونی هستش اگه مبلارو طوسی روشن با یاسی بگیرم ب نظرتون بهم میان

  • سلام، سپاس از شما بابت مطالعه مطالب توکامارت. بله رنگ طوسی که به خاطر خنثی بودن با اکثر رنگ‌ها به راحتی ست میشه و از رنگ یاسی هم مطمئنا با ست آشپزخانه شما به خوبی هماهنگ خواهد شد. موفق باشید ??

 5. سلام وقت بخیر من خونم ترکیب رنگ یاسی و صورتی و کرم داره قبلن مبلام صورتی بودن ولی چون همسرم زیاد دوست نداشتن عوض کردن مبلارو ورفتن مبل رنگ بژ پررنگ گرفتن خواستم ببینمی بژ با چه رنگی ست میشه

  • سلام و درود خدمت شما. رنگ بژ جزء رنگ‌های خنثی به حساب می‌آید و شما می‌تونید با انواع رنگ‌های روشن یا تیره به دلخواه خودتون ست کنید.

 6. با سلام و احترام
  ممنون بابت توضیحات مفید شما. سوالی داشتم
  آشپزخانه کاملا سفید ، مبل طوسی زرد و پرده نیز سفید است و فرش زمینه کرم طوسی
  دیوار قرار است رنگ شود بنظر شما دیوار سفید رنگ شود یا کرم یا کاغذ دیواری؟؟ طرح کاغذدیواری چطور باشد
  ممنون

  • سلام و درود خدمت شما. سپاس بابت توجه به مطالب توکامگ.
   استفاده از کاغذ دیواری می‌تونه فضای زیبایی رو ایجاد کنه، ولی استفاده از اون بستگی به سلیقه شما داره. بسته به سبک دکوراسیون منزلتون، می‌تونید از انواع کاغذ دیواری استفاده کنید و میشه گفت محدودیتی در این باره نیست

 7. سلام‌ وقتتون بخیر
  لطفا منو راهنمایی میکنید
  برای رنگ دیوار سفید و کف لمینت طوسی کرم
  رنگ درب ورودی و در اتاقها رنگ قهوه ای تیره مناسب یا قهوه ای متوسط ؟!

  • سلام و درود خدمت شما. از هر دو رنگ می‌تونید استفاده کنید و میشه گفت که محدودیتی در این کار نیست. اما استفاده از رنگ قهوه ای تیره ممکنه کمی باعث بی روح شدن خونه بشه و به همین خاطر معمولا رنگ‌های روشن‌تر پیشنهاد می‌شن. موفق باشید ??

 8. سلام خسته نباشین ممنونم از مطالب مفیدتون
  من از رنگ طوسی تسره و زرشکی برای مبل هام استفاده کردم حالا فصد دارم فضای خونه کمی رنگی و روشن و شاد بشه بنظر شما به غیر از سفید از چه رنگهایی میتونم برای خرید دکوری و کوسن و گل های تزیینی استفاده کنم؟!

  • سلام و درود خدمت شما. می‌تونید از رنگ‌های روشنی مثل خردلی، کرم طلایی، صورتی کم رنگ و… به عنوان ست برای رنگ طوسی و زرشکی استفاده کنید.

 9. سلام
  ممنون از مطالبتون
  مبلمان من دقیقا مانند عکس نمونه طوسی و سبز سایت شما هست فقط مال من رنگش برعکس یعنی مبلا طوسی بالشتا سبز
  رنگ فرش هم کمی تیره تر از رنگ دیوار تو عکس هست که سبز ابیه دیوارهای خونه سفید
  حالا نمی دونم پرده چه رنگی بگیرم لطفا راهنمایی کنید بهم
  اگه فکر می کنید رنگ فرش هم خوب نیست لطفا راهنمایی کنید که باید چه رنگی بگیرم
  خیلی ممنون

  • سلام و درود خدمت شما. سپاس بابت انتخاب توکامگ. می‌تونید رنگ پرده‌های منزلتون رو شبیه به رنگ فرش انتخاب کنید که با رنگ مبل‌هاتون هم ست میشه و با رنگ فرش هم همخوانی داره.

 10. سلام یه سوال داشتم من واسه خونم یه دست مبل ال طوسی گرفتم ویه دست دیگه هم میخام بگیرم راهنماییم کنید که اونو چه رنگی بگیرم که به مبلم بخوره؟

 11. سلام مبل راحتی من سفید صدفی با سبز لجنیه وسایل خونم رو با کدوم رنگشون ست کنم واز چه رنگی استفاده کنم ممنون میشم

  • سلام خدمت شما، رنگ پرده رو میتونین هم رنگ مبل هاتون انتخاب کنین و برای بقیه المان های (کوسن، آباژور و ..) منزلتون از رنگ های زرد، خردلی و یا قرمز استفاده کنین ?

 12. سلام ببخشید من رنگ مبلمانم زرشکی نسکافه ای با پایه چوبی قهوه ای اگه نهارخوری با میز قهوهای و صندلی طوسی صورتی داشته باشم هماهنگی دارن یا نه

 13. سلام خسته نباشید میخواستم درمورد دکوراسیون خونم ازتون راهنمای بگیرم مبلها برنگ آبی تیره هست میخواستیم پارکت نسب کنیم وپرده خیلی رنگهای طوسی دوست دارم ولی در انتخاب مشکل دارم میشه راهنمای کنید

  • سلام خدمت شما، ترکیب رنگ آبی تیره و طوسی بسیار زیباست، میتونین از کوسن های خردلی رنگ هم استفاده کنین تا جلوه زیباتری به دکوراسیون منزل شما بده

 14. سلام خسته نباشید ممکنه بمن هم کمک کنید.مبلمان و میز غذا خوریم هم چوبش هم رنگ پارچه اش طوسیه.فرش و پرده چی باهاش یست کنم ک چرک تاب هم باشه همچنین رنگ چوب میز کنسول و میز تی وی و ویترین چه رنگی باشه؟؟

  • سلام خدمت شما، برای فرش و پرده میتونین از طیف های رنگی کرم، طلایی و بژ یا صورتی کم رنگ استفاده کنین و برای اینکه هارمونی رنگ ها رعایت شه و منزلتون خیلی بی روح نباشه میتونین از کوسن های خردلی یا زرد رنگ استفاده کنین، برای میز تلویزیون هم قهوه ای تیره انتخاب مناسبیه

    • سلام دوست عزیز
     از رنگ های فرعی فرشتون کمک بگیرید. معمولا بر بین فرش های لاکی بعد از رنگ اصلی که معمولا قرمز هست، رنگ‌های آبی تیره، آبی روشن، کرم و طوسی از رنگ‌هایی هستند که بیشتر به چشم می خورند و می توانید از آن ها در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.

 15. سلام و خسته نباشید.
  من یک دست مبل استیل صورتی دارم و یک دست مبل راحتی طوسی و صورتی .
  واسه مبل طوسیم کوسن میخوام بهترین رنگ چی میتونه باشه؟

 16. سلام.
  ببخشید من سرویس خوابم رنگ طوسی است و دیوار اتاق هم سفید مایل به کرم کم حال. میخواستم ببینم پرده اتاق رو چه رنگی باید انتخاب کنم؟

 17. سلام خسته نباشید فرش خونه ما ترکیبی ازرنگهای ابی تیره ویاسی هستش پرده هم سفید ،میز تلویزیون هم نوک مدادی.میخوایم دیوارهارو رنگ کنیم به نظرتون یکی از دیوارها که کوچکترهست وجداشده رو ابی طاووسی وبقیه رو طوسی روشن کنیم خوب میشه یا پیشنهاد بهتری دارین.مبل خونه هم سبز ابی هست.ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. سلام خسته نباشید
  ببخشید من ی سوال داشتم من سرویس مبلمانمو به رنگ طوسی تیره و کرم گرفتم با پایه های مشکی فرشمم غالب رنگش کرم با رگه های طوسی هستش لطفا راهنمایی کنید برای پرده و میز تلویزیون و میز جلو مبلی و کنسول از چه رنگایی میتونم استفاده کنم که خونه تیره نشه؟با تشکر فراوان

  • سلام خدمت شما
   برای پرده و میز تلویزیون میتونین از رنگ های طوسی روشن، سفید، کرم و .. استفاده کنین. پیشنهاد میشه از المان هایی با رنگ شاد مثلا کوسن هایی به رنگ زرد و بژ برای شادتر نشان دادن فضای خانه استفاده کنین

 19. سلام خسته نباشید من مبلمان طوسی گرفتم و الان برا خرید موکت به مشکل بر خوردم طوسی بگیرم یا نسکافه ای روشنم میتونم بگیرم حس میکنم تو یه سالن ۳۰ متری مبلمان و میز ناهر خوری طوسی باشه موکتم طوسی یه جوریه؟

  • سلام، چون دارید از رنگ های خنثی استفاده می کنید دستتون خیلی بازه و از رنگ های زیادی مثل زرشکی، زرد، خردلی، سرمه ای، سبز لجنی و … میتونین استفاده کنین.

 20. باسلام کابینت های خونه ما خاکستری و رنگ چوب ترکیبه دیوارها هم یک تن خاکستری خیلی روشن دارن میخوام کف را کفپوش بزنم به نظر شما رنگ چوب مثل کابینت هام بزنم یا خاکستری روشن

  • سلام کاملا بستگی به سلیقه و سبک دکوراسیون شما داره، مثلا اگه دوست دارین سبک دکوراسیون مینیمال رو داشته باشین کفپوش طوسی مناسب شماست، ولی باید رنگی رو انتخاب کنید که مدت ها بتونین ازش لذت ببرید و برای شما آزاردهنده نباشه.

 21. سلام من میخوام دیوار اتاقمو طوسی کنم و سقفشو سفید بعد کمد دیواری که تو اتاقه قهوه ای هستش و روی مخم میره میخواستم ببینم چه کاری میتونم کنم ک قشنگ بشع و هم رنگ دیوار بشه رنگ نمیخوام بزنم فک کنم خوب نشه باز نمیدونم میشه کمکم کنید؟؟

  • سلام دوست عزیز میتونین از برچسب های رنگی که در طرح ها و رنگ های مختلف تولید میشن استفاده کنین ولی باید در هنگام نصب دقت کنید که هوا زیرش نره

 22. سلام وقت بخیر
  رنگ کابینت سفید طوسی هست و رنگ مبل طوسی هست برای دکوری ها از رنگ سبز و طلایی میتونم استفاده کنم؟

  • سلام دوست عزیز، از تمامی رنگ هایی که در این مقاله گفته شده می تونید استفاده کنید ولی علاوه بر رنگ داشبورد باید به رنگ بدنه ماشینتونم توجه کنید.

 23. سلام عالی بود مطلبتون ،من مبل پذیرایی کرم با رنگ چوب بژ دارم الان میخوام راحتی بخرم به نظرتون مبل طوسی تیره وروسن بخرم با کوسن های رنگی بهتره یاطوسی رو با یه دنگ دیگه ترکیب کنم

  • سلام به نظر من مبل طوسی با کوسن های کرم که با مبل پذیرایی شما ترکیب شود انتخاب مناسبی است اما اگر دوست دارید که کوسن های شما رنگی باشد، ترکیب طوسی و صورتی ترکیب بسیار زیبایی است.

 24. سلام وقتتون بخیر لطفاراهنمایی کنید کل وسایل آشپزخونه برای جهیزیه طوسی خریدشده برحسب اتفاق کاشیهای خونه هم طوسی کمرنگ وپرنگ کف آشپزخونه رنگ پارکت هستش حالا برای کابینت گیج شدم خودم رنگ سفید یکدست پیشنهاد دادم امابتزهم به راهنمایی شمادوست نیازدارم لطفا جوابم وبدید انتخاب خریدرنگ کابینت سخت شده

 25. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم میخواستم ببینم اگه مبل هامو طوسی روشن بگیرم و میز جلو مبلی ومیز تلویزیون و ناهار خوری و سفید بگیرم کوسن مبل ها رو و اباژور صورتی کم رنگ باشه و از تابلو نقاشی های طوسی و صورتی استفاده کنم خوبه یا خیلی بی روح و بی حال میشه و دلزده میشم؟؟
  و اینکه دیوار و کف سالن چ رنگی باشه بهتره؟؟ سفید بده؟؟

  • سلام مشکلی نداره ولی تمام این رنگ هایی که گفتین سردن بد نیست کمی از رنگهای گرم هم توی وسایلاتون استفاده کنید.

 26. سلام خدمت شما من میخام مبلام رو رنگ.طوسی وردارم و الان میخام فرش بخرم و بین سورمه ای و طوسی میخام انتخاب کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام روزتون بخیر
   ست بودن وسایل و اقلام اتاق نشیمن از مهمترین نکات یک دکوراسیون زیبا و چشم نواز است. پس سعی کنید حتما از لحاظ ترکیب رنگ، همخوانی جذابی را با هم داشته باشند. برای سرعت پاسخگویی بیشتر به واتس اپ شماره ۰۹۱۲۴۷۱۵۹۳۳ پیام ارسال بفرمایید.

 27. باسلام وقتتون ب خیر باشه..جسارتا میخواستم مشورت بگیرم ازتون..من مبل هام رنگ طوسی یاسی داره بعد رنگ چوبشم نقره ایه..میخواستم برا اینه کنسول و میز تلویزیون رنگ فندقی بردارم این ترکیب باهم جوره یا نه باید اینه کنسول و میز تلویزیون رو هم هم رنگ مبلم که طوسیه بردارم؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   نه متاسفانه اگه میخواین ست کنید همون رنگ طوسی مبلتون رو انتخاب کنید ولی اگه خیلی فاصله داره از هم میتونید رنگ فندقی استفاده کنید.

 28. سلام وقت بخیر
  معمولا برای اتاق کار از رنگهای کرم یا طوسی روشن بهتر هست استفاده بشه.
  هر جفتش هم نه خیلی تیره میشه که تاریک کنه نه خیلی روشن هست. تلفیق این ۲ رنگ هم خوب میشه مثلا دیوار کرم رنگ موکت و پرده طوسی

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید