ست رنگ کرم در خانه و رنگ های مکمل کرمی در منزل

ست رنگ کرم در خانه هایی با مساحت‌های کوچک یا بزرگ یک انتخاب ایده آل است. اما برای دست یابی به این خواسته و استفاده درست از رنگ کرم در خانه و دکوراسیون منزل باید کارهایی را یاد بگیرید و آن‌ها را اجرایی کنید. برای داشتن خانه‌ای زیبا ست کردن رنگ‌ها جزء اموری است که باعث افزایش چشم نوازی خانه خواهد شد. برای این که شناخت خوبی از این رنگ داشته باشید و با آشنایی کامل به سراغش بروید این مطلب مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ را تا انتها دنبال کنید.

رنگ کرمی که شما برای ساخت ست رنگ کرم در خانه خود استفاده خواهید کرد به رنگی اطلاق می‌شود که از رنگ شیر گاوی که در علفزار تغذیه طبیعی داشته، دوشیده شود گفته می‌شود.

این رنگ که نام دیگرش رنگ شیری است، برگرفته از ماهیت طبیعی رنگ شیر بوده و اصطلاحاتی هم چون کرم‌های پوستی یا بستنی در واژه لاتین را تحت پوشش نام خود قرار می‌دهد. رنگ کرم از جمله مشتقات رنگ زرد است که به سمت سایه‌های روشن حرکت کرده است. ست رنگ کرم با استفاده از رنگ‌های متفاوتی تکمیل می‌شود که در ادامه آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم. رنگ کرم جز رنگ‌های خنثی است که هر چه بر غلظت آن افزوده شود بیشتر به سمت رنگ‌های گرم در خانه و دکوراسیون آن متمایل خواهد شد.

ست رنگ کرم در خانه

چگونه ست رنگ کرم در خانه را بوجود آوریم؟

ست کردن رنگ کار حساسی است؛ به طوری که زیاده روی در آن حس اشباع و دلزدگی را به همراه خواهد داشت و کم گذاشتن از رنگ احساس خلأ و کمبود را به انسان منتقل می‌کند. پس باید با رعایت قوانین و اصول طراحی از تندروی و کندروی در این کار جلوگیری کنیم. ست رنگ کرم در منزل به دلیل روشنایی فراوانی که در خانه ایجاد می‌کند بسیار پر طرفدار بوده و همگان خواهان اجرایی کردن آن در خانه‌های خود هستند.

البته توجه داشته باشید که مدیریت این میزان روشنایی باید بر عهده وسایلی باشد که رنگ کرم را تعدیل یا تکمیل می‌کنند. البته بنا به ساختار هر فضا در منزل این تغییرات متفاوت است. با بررسی ست رنگ کرم در نقاط مختلف خانه نمونه‌های از این اصول و چیدمان‌ها را برای شما مطرح خواهیم کرد.

رنگ‌های مکمل برای ست رنگ کرم در خانه کدامند؟

رنگ‌های بسیاری توانایی تشکیل هارمونی منظم با رنگ کرم را دارا هستند. زیرا این رنگ هم جز رنگ‌های روشن بوده و هم از خانواده خنثی است. همین ویژگی‌ها کافی است تا کاندیدای برتر در میان رنگ‌ها از نگاه مخاطبان و حتی طراحان دکوراسیونی باشد. دو دسته رنگ برای این تکامل به میان می‌آیند. دسته اول رنگ‌های تیره یا تاریک هستند و دسته دوم رنگ‌های هم خانواده و روشن.

ابتدا از رنگ‌های روشن برای ست کردن رنگ کرمی در خانه شروع می‌کنیم.

ست رنگ کرم در خانه به کمک رنگ مکمل آبی فیروزه‌ای

برای ست کردن فضا با رنگ کرم باید در نظر داشته باشید که محیط خانه با رنگ کرم مد نظر ما بر سایر رنگ‌ها غلبه داشته باشد. از طرف دیگر با رعایت اصول طراحی و چیدمان رنگ کامل کننده‌ای نیز فضا را همپوشانی کند. آبی فیروزه‌ای جز رنگ‌هایی است که با پالت‌های رنگ خنثی به خوبی ارتباط برقرار می‌کند. پوشاندن پنجره‌ها با پرده‌های آبی فیروزه‌ای در کنار مبلمان کرم رنگ و میز و آینه سفید شده، جزء یکی از زیباترین انواع از ترکیب‌های رنگی است که با ست رنگ کرم و آبی می‌توان ایجاد کرد.

صورتی، یکی دیگر از رنگ مکمل کرم

رنگ بعدی کرم و صورتی است. این رنگ برای اتاق خواب دختران بسیار زیبا و دوست داشتنی خواهد بود. علاقه زیاد دختران شاید باعث غلبه رنگ صورتی در اتاق باشد، اما ست کردن این فضا با رنگ کرم می‌تواند نظر آن‌ها را تغییر دهد. برای این که بتوانید دختر خود را در مورد رنگ کرم قانع کنید تصویر زیر را برای او به نمایش دربیاورید.

ست رنگ کرم در خانه

بنفش، رنگی با وقار برای ست کردن با رنگ کرم

ست رنگ کرم با رنگ بنفش. این ست مطمئناً مناسب رنگ اتاق کودک شماست. وجود هیجان در رنگ بنفش و کنترل هیجانات اتاق کودک با رنگ کرم یک تعادل بی نظیر در اتاق ایجاد خواهد کرد. اتاق کودک جز مکان‌های است که باید تمیزی و نظافت در آن به خوبی رعایت شود و استفاده از رنگ‌های روشن در نمایش آلودگی‌ها و نامنظمی‌ها کمک بسیاری خواهد کرد. در این بین با ست کردن رنگ اتاق کودک به رنگ کرم می‌توانید همواره از پاک و عاری از هرگونه آلودگی در این اتاق اطمینان حاصل کنید.

ست رنگ کرم در خانه با مکمل‌های تیره و تاریک

رنگ‌های هم چون قهوه‌ای، یشمی، سرمه‌ای، زرشکی و حتی مشکی و در موارد استثنا، خاکستری از جمله رنگ‌های هستند که با قرار گرفتن در کنار رنگ کرم به آن حس لوکس بودن بخشیده و وقار و متانت را به منزل وارد می‌کنند.

ست رنگ کرم در خانه

کرم و یشمی، ست رنگ دوست داشتنی

رنگی سلطنتی و زیبا که می‌توان از آن در دیزاین و رنگ اتاق نشیمن کمک گرفت. این رنگ با رنگ سوم طلایی یک ترکیب شاهانه برای خانه شما به ارمغان خواهد آورد.

رنگ دیگر در این بخش، زرشکی است. این رنگ میز با یادآوری تخت‌های ملوکانه و قصرهای سنگی کرم رنگ حس و حالی عیانی و اشرافی را به نمایش در می‌آورد. تفاوت رنگ یشمی و زرشکی در ترکیب با ست رنگ کرم در طراحی شرقی و غربی بودنشان است، وگرنه هر دو این رنگ‌ها از گذشته تا کنون نقش‌های درباری را بر عهده داشته‌اند.

ست رنگ کرم در دکوراسیون خانه و قهوه‌ای که جز محبوب‌ترین رنگ‌های موجود است، بیشترین نقش را در بخش تولیدات مبلمان و سرویس جهیزیه نو عروسان تشکیل می‌دهد. رنگ کرم با ذات درونی پاک خود رنگ قهوه‌ای چوب مانند را در آغوش گرفته، و زیبایی‌های طبیعت را به رخ می‌کشد. کرم و قهوه‌ای در صنعت مبلمان نقش بسیار پر رنگی ایفا کرده و توقعات از این رنگ در این صنعت همواره در بالاترین بخش قرار دارد.

ست رنگ کرم در خانه

ترکیب و ست رنگ کرم ‌در کنار رنگ مشکی

رنگ مشکی از جمله رنگ‌هایی است که ترکیب‌های آن در خانه زیاد به دل نمی‌نشیند. دلیل این موضوع عدم وجود متضادها و مکمل‌های کافی بوده که به رنگ سفید یا زرد محدود شده است. اما پیدا کردن یک حد وسط میان رنگ سفید و رنگ زرد دریچه‌ای از یک تکامل بزرگ را نمایان کرده است؛ ست رنگ کرم و مشکی. از آنجا که این ست نه زرد است تا پس از مدتی خسته کننده شود و نه سفید است که توی ذوق بزند.، تعادلی دیدنی در خانه به وجود می‌آورد.

اکنون نوبت به توضیح درباره نحوه ایجاد ست رنگ کرم در خانه است.

ابتدا اشپزخانه؛ وقتی رنگ کرم را به عنوان رنگ اصلی درب کابینت‌های آشپزخانه خود انتخاب کردید، بهترین گزینه استفاده از طرح‌های کلاسیک برای کابینت‌های شما است. رنگ شیری یا کرم رنگ باعث می‌شود آشپزخانه شما بزرگ‌تر دیده شده و نور کافی نیز در این محیط به راحتی فراهم شود. کافی است پس از انتخاب ست رنگ کرم لوازم برقی آشپزخانه خود را از میان رنگ‌های سفید یخی و سفید معمولی انتخاب کنید تا سرتاسر این مکان مملو از پاکی و زلالیت این رنگ‌ها شود. سفارش میز ناهارخوری کرم رنگ در کنار همه این موارد، تکمیل کننده این انتخاب شایسته و خاص خواهد بود. از آنجا که کف آشپزخانه‌ها نیز از سرامیک یا پارکت است، می‌توانید رنگ کفپوش خود را نیز به رنگ کرم دربیاورید تا با تمام توان این فضا را ست کرده باشید.

ست رنگ کرم در خانه

ست رنگ کرم و ترکیب آن با سایر رنگ ها در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن جز مکان‌هایی است که از یک سری لوازم روتین و همیشگی برخوردار است. به طور مثال، فرش‌ها، مبلمان، پرده‌ها، میزها یا استندها، دکوراتیوهای افزودنی یا ثابت و امثال این موارد. پس برای ست کردن یک رنگ در این نوع مکان‌ها کار پیچیده‌ای پیش روی شما نیست. کافی است کمی به تئوری رنگ‌ها آشنایی داشته باشید و بدانید که چه رنگهایی با هم ست میشوند تا بتوانید یک توازن چشم‌نواز در آن مکان به وجود بیاورید. برای مثال ست کردن رنگ مبل با پرده یکی از همین کارها است. تغییر رنگ دیوارها و انتخاب فرش کرم رنگ گزینه‌ای دیگر در این راه است. لوازم دکوراتیو نیز هر یک به نوبه خود نقش کلیدی در بهتر دیده شدن ست رنگ کرم در خانه دارند حتی یک میز تلویزیون ساده را نباید از دست داد. اما آنچه بیش‌تر از همه نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند، مبل‌ها هستند. مبل‌های کرم اگرچه در ذهن‌ها خطور کند که زود دچار چرمی و آلودگی می‌شوند اما زیبایی آن‌ها زبانزد خاص و عام است.

ست رنگ کرم در خانه

اتاق خواب و ست رنگ کرم در آن

در خانه‌های امروزی سرویس جهیزیه و سرویس خواب معمولاً از یک رنگ انتخاب می‌شوند. ممکن است این رنگ یکی از سه رنگ پر طرفدار یعنی قهوه‌ای، سفید و یا کرم باشد. در صورتی که رنگ کرم را برای سرویس خواب اتاق خود انتخاب کرده باشید با یک تیر دو نشان را هدف گرفته‌اید. هدف اول انتخاب یک رنگ زیبا و پرطرفدار و دیگری ست کردن خانه با رنگ کرم بدون نیاز به انجام تغییرات فراوان. وجود کمد، دراورها، میز آرایش و تختخواب به یک رنگ در اتاق خواب خود ستی از قبل مشخص شده را برای شما به ارمغان آورده است.

اتاق خواب رنگ کرم برای بهتر دیده شدن ست کرمی آن به پرده‌هایی هم رنگ خود نیاز دارد تا علاوه بر عبور نور در هنگام روز و افزایش روشنایی خانه، در شب نیز مانعی برای کاهش نور مصنوعی اتاق نباشد. برای این که اتاق خوابی جذاب از ست رنگ کرم داشته باشید بهتر است فضا را به سمت مینیمال و سبک‌های امروزی ببرید تا با این کار امکان بروز و نمایش توانایی‌های این رنگ خنثی را به آن بدهید.

ست رنگ کرم در خانه

اتاق کودک و ست رنگ کرم

در اتاق کودک تمام ویژگی‌های که برای بزرگسالان نیاز است، تا حدودی رعایت می‌گردد. اما نکات مهمی در مورد فضای حاکم بر اتاق باید رعایت شود تا کودک در آسایش و آرامش کامل قرار گیرد. برای این که بخشی از این آرامش در اتاق کودک شما بپذیرد تعیین رنگ مناسب بسیار مهم است. ست و ترکیب رنگ کرم از جمله رنگ‌هایی است که امکان تثبیت فضایی آرامش بخش را در اتاق شکل می‌دهد. رنگ کرم باید در وسایلی نمود پیدا کند که کودک با آن درگیر است. تخت خواب یکی از این موارد است. اگر ما کودک را به دو دسته نوزاد تا دو سالگی و دو الی هفت سالگی تقسیم بندی کنیم، نوزادان با تخت‌های روشن و ساده راحت‌تر کنار می‌آیند و برای آنها بهتر خواهد بود تا خردسالان. برای خردسالان استفاده از رنگ‌های شاد و روشن گزینه بهتری است، هر چند استفاده از رنگ‌های مذکور در کنار ست کرم یک اتاق سراسر شادی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. برای کودک تهیه رنگ سیسمونی یا وسایل جانبی به صورت عادی رنگ‌های صورتی یا آبی انتخاب می‌شود، اما امتحان کردن رنگ کرم برای ست کردن اتاق نیز جالب خواهد بود. روشنایی ست رنگ کرم و نمایش سریع آلودگی‌های محیطی در صورت بروز، از جمله ویژگی‌های مهمی است که انتخاب این رنگ را ارجحیت می‌بخشد. برای کودکان و خردسالان شاید انتخاب این رنگ دردسرهایی را پدید آورد، چرا که تمیز نگه داشتن چنین فضای روشن و سفیدی کار آسانی نیست، مخصوصاً اگر این فضا اتاق یک کودک باشد.

استفاده از دیوارهای کرم برای ست کردن گزینه خوبی است، اما نباید پرده‌ها را نیز همرنگ انتخاب کرد. کمد اتاق کودک جزء لوازم بزرگ و قابل رویت است که می‌تواند با اتاق همرنگ شده و نظم خوبی را ایجاد کند. در مجموع رنگ کرم برای اتاق کودک انتخابی مناسب و آینده نگرانه است و باعث رشد ذهنی و آرامش وی نیز می‌شود.

ست رنگ کرم در خانه

در این مقاله با تمرکز بر روی ایجاد ست رنگ کرم در خانه نکاتی در مورد رنگ‌های مکمل این رنگ و هم چنین ایجاد این ست در نقاط مختلف خانه را بیان کردیم.

اکنون به طور مختصر سبک‌هایی که با ست رنگ کرم سازگاری بیشتری دارند را برای شما عنوان خواهیم کرد تا علاقه مندان به این سبک‌ها نیز این رنگ را در چیدمان و دکوراسیون خود لحاظ کنند.

ست رنگ کرم و دکوراسیون مینیمال

اگر سری به مقالات طراحی و اجرای دکورهای مینیمالیستی در مجله توکامگ بزنید متوجه خواهید شد که علاقه این سبک به پیاده سازی دیزاین با رنگ‌های روشن و خنثی اصول کاری این سبک است. با همین کلید شما در خواهید یافت که ست رنگ کرم یکی از ایده آل ترین رنگ‌ها برای دکوراسیونی به سبک مینیمال خواهد بود. قدرت تطابق و تکامل این رنگ که با گرایش به سمت زرد گرم‌تر شده و با روشنایی بیشتر به رنگ خنثی متمایل می‌شود، باعث می‌شود دغدغه‌ای بابت به کارگیری این رنگ در خانه مینیمال خود نداشته باشید.

ست رنگ کرم در خانه

دکوراسیون روستیک و ست رنگ کرم در خانه

رنگ کرم و سفید از جمله رنگ‌هایی است که اساس و پایه چیدمان رنگ روستیک را شکل می‌دهد. در خانه‌های روستیک از سقف تا کف خانه به رنگ روشن آغشته می‌شود و پیاده سازی ست رنگ کرم کاری روتین به شمار خواهد رفت. در کنار این که سبک روستیک بهترین گزینه برای ست کردن رنگ‌های روشن است، رنگ کرم نامزد انتخابات برترین و پرمخاطب‌ترین رنگ به شمار می‌رود.

ست رنگ کرم در خانه

در بین انواع سبک‌های دکوراسیون خانه٬ سبک‌های فوق بیشترین تمایل و تطابق را با این رنگ دارند، هر چند در بین سایر سبک‌ها، دیزاین های سنتی ایرانی، و دکوراسیون‌های مدرن و امروزی نیز با این رنگ سازگاری نسبی خواهند داشت.

بررسی های کلی در مورد پیاده سازی و انتخاب سبک، برای ست رنگ کرم خدمت شما همراهان مجله دکوراسیون توکامگ ارائه گردید. اگر شما نیز مطلبی در مورد این رنگ و ایجاد ست رنگی آن مد نظر دارید با درمیان گذاشتن پیشنهادات و نظرات خود به تکمیل این پست کمک کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیازات 79

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...