خانه دکوراسیون و نما رنگ چه رنگ هایی با هم ست می شوند؟ انواع ترکیب رنگها برای...

چه رنگ هایی با هم ست می شوند؟ انواع ترکیب رنگها برای خانه

حتما شما هم مثل خیلی از آدم ها وقتی قصد خرید وسیله ای را برای منزلتان را دارید، بعد از بررسی کیفیت و قیمت و حتی شاید قبل از این ها به این فکر میکنید که آیا رنگ وسیله جدیدی که قصد خریدش را دارید (مبل، فرش، آباژور و…) با رنگ بقیه اجزای اتاقی که قرار است در آن قرار بگیرد، ست می شود یا نه؟ این سوال تقریبا پرتکرار ترین سوال به هنکام خرید وسیله ای جدید برای دکوراسیون منازل است؟ چرا که ست کردن رنگ ها یا همان ترکیب رنگها نقشی اساسی را ایفا می کنند و بدون شک یکی از معیار‌های زیبایی دکوراسیون منازل رنگ است. اینکه چه رنگ هایی با هم ست می شوند و  انتخاب رنگ‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند از اصولی است که نه تنها در چیدمان بلکه در مسائلی مثل ست کردن رنگ لباس، لوازم شخصی، پارچه مبلی و … نیز مهم و نیازمند توجه است. ما در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ قصد داریم به همین سوال علاقمندان به طراحی دکوراسیون پاسخ دهیم که چه رنگ هایی با هم ست می شوند؟ پس با ما همراه شده و با انواع ترکیب رنگ‌ها آشنا شوید.

کاناپه استیل گلریز 7,200,000 تومان مشاهده محصول
مبل کلاسیک لوئیزا 19,800,000 تومان مشاهده محصول
مبل چستر رومئو 19,800,000 تومان مشاهده محصول
صندلی کلاسیک سابرینا 2,000,000 تومان مشاهده محصول
مجموعه سلطنتی کرشمه 23,920,000 تومان مشاهده محصول
سرویس خواب مدرن تانیا 0 تومان مشاهده محصول
مبل تک نفره راحتی ربکا 2,500,000 تومان مشاهده محصول
5 %
مبل استیل گلریز 20,520,000 تومان مشاهده محصول
مبل راحتی پائولا 17,100,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه استیل شهناز 6,200,000 تومان مشاهده محصول

چه رنگ هایی با هم ست می شوند؟

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منازل اهمیت فراوانی دارند. اما بسیاری از افراد عادی، اطلاعی از روش صحیح ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر ندارند. دانستن نکاتی در زمینه هارمونی رنگ‌ها به انتخاب‌های شما در زمینه‌های مختلف از جمله ست کردن لباس و دکوراسیون منزل کمک می‌کند. دانستن این نکات به صورت اصولی به شما کمک می‌کند تا رنگ‌های متفاوت را به بهترین شکل با یکدیگر ترکیب کنید.

اصول ابتدایی ست کردن رنگ ها با هم

اولین مسئله‌ای که در ست کردن رنگها با هم هر شخص با آن مواجه خواهد شد، پیدا کردن رنگ مناسب برای اتاق‌های مختلف است. راه حل این مسئله در دستان شماست. برای یافتن رنگ مورد علاقه و مناسب باید فضای منزل خود را به صورت کلی در نظر بگیرید و با اعتماد به احساس خود و با توجه به علایق، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. نکته‌ای که باید برای انتخاب رنگ مناسب مد نظر قرار دهید این است که هر رنگ در فضا‌های گوناگون آثار متفاوتی دارد. به عنوان مثال رنگ‌های سبز و آبی به دلیل اینکه سبب ایجاد آرامش درونی در فرد می‌شوند، از نظر روانشناسی به عنوان رنگ مناسب اتاق خواب مناسب‌تر هستند. پس قبل از انتخاب رنگ مناسب، از تاثیراتی که رنگ‌ها بر روان انسان می‌گذارند آگاه شوید.

دومین نکته در زمینه انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید این است که در صورتی که می‌خواهید فضای اتاقتان بزرگ به نظر برسد، سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اما برخی از افراد برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، ترجیح می‌دهند از رنگ‌‌های تیره استفاده کنند. یکی از محاسن استفاده از رنگ‌های تیره برای دیوار‌ها این است که ارتفاع سقف اتاق را بیشتر نشان داده و حس بدی را منتقل نمی‌کند.

سومین نکته درباره رنگ‌آمیزی دیوار‌ها، استفاده از چند رنگ برای دیوار‌های اتاق است که می‌تواند به وسیع نشان دادن اتاق کمک کند.

نکته‌ دیگری که باید برای رنگ‌آمیزی دیوار‌ها مد نظر قرار دهید، رنگ تابلو‌ها و وسایلی است که قصد دارید روی دیوار نصب کنید. سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که بین رنگ تابلو‌ها و رنگ دیوار‌ها هارمونی وجود داشته باشد.

پس از اینکه ست ترکیب رنگ خود را انتخاب کردید، بهتر است برای ایجاد ارتباط بیشتر بین وسایل، از یک رنگ حداقل در دو جای اتاق استفاده کنید.

بهتر است برخی از وسایلی که درکنار یکدیگر قرار می‌گیرند مانند پرده و مبل، یکی از سه حالت خنثی کننده، مکمل یا مشابه را داشته باشند. در ادامه به تعریف هریک از این اصطلاحات می‌پردازیم.

مفاهیم اولیه در زمینه ترکیب رنگها

قبل از اینکه بدانیم چه رنگ هایی با هم ست می شوند باید اطلاعاتی راجع به خود رنگ‌ها داشته باشیم. در اینجا ما، شما را با این مفاهیم آشنا می‌کنیم:

رنگ‌های اولیه‌، پایه و اساس تشکیل بقیه رنگ‌ها هستند. زرد، قرمز و آبی رنگ‌های پایه‌اند.

با ترکیب رنگ‌های زرد و آبی، رنگ سبز تشکیل می‌شود. از ترکیب قرمز و آبی، رنگ بنفش به دست می‌آید. با تلفیق زرد و قرمز، رنگ ‌نارنجی به وجود می‌آید. رنگ‌های سبز، بنفش و نارنجی رنگ‌های ثانویه نام دارند.

اصولا رنگ‌ها به سه دسته Shade(شید)، Hue(هیو) و Tint( تینت) تقسیم می‌شوند.

 • رنگ Shade؛ از ترکیب مقدار کمی رنگ سیاه به رنگ‌ها، رنگ شید تشکیل می‌شود.
 • رنگ Hue به حالت اصلی رنگ بدون اضافه کردن رنگی گفته می‌شود. رنگ‌های ثانویه‌ای که از ترکیب دو رنگ تشکیل می‌شوند بدون اینکه رنگ ‌سفید یا مشکی به آن‌ها اضافه شود هیو محسوب می‌شود.
 • رنگ Tint با ترکیب مقدار کمی رنگ سفید به رنگ‌ها تشکیل شده است.

منظور از تن (tone) یا اصطلاحا تناژ در رنگ ‌شناسی اضافه کردن یک رنگ خنثی مانند رنگ خاکستری یا سیاه و سفید به رنگ اصلی است. به عبارت دیگر Tint  و Shade نوعی تن محسوب می‌شوند.

هدف از تعریف حالت‌های مختلف رنگ در اینجا به این دلیل است که شما می‌توانید از ترکیب طیف دیگر رنگ‌های آن برای ست کردن وسایل اتاقتان استفاده کنید.

مبل راحتی تک نفره سلنا 3,275,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه کلاسیک کاترینا 8,100,000 تومان مشاهده محصول
مبل چستر آلونسو 15,250,000 تومان مشاهده محصول
مبل چستر لوگانو 15,950,000 تومان مشاهده محصول
مبل کلاسیک اسپارتا 18,000,000 تومان مشاهده محصول
مبل ال الیزه 12,650,000 تومان مشاهده محصول
مبل تک نفره چستر آلفردو 3,475,000 تومان مشاهده محصول
مبل استیل تک نفره هور 3,600,000 تومان مشاهده محصول
مجموعه سلطنتی کرشمه 23,920,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه چستر ریکاردو 6,250,000 تومان مشاهده محصول

روش صحیح ترکیب رنگها با یکدیگر

بسیاری از افراد، روش صحیح ست کردن رنگ‌ها یا همان ترکیب رنگها با یکدیگر را نمی‌دانند. ما در این بخش،  همانطور که در ابتدای این مطلب هم گفته شد، قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چه رنگ هایی با هم ست می شوند ؟ برای پاسخ به این سوال، ابتدایی‌ترین راه حل، استفاده از چرخه رنگ است. در واقع چرخه رنگ نمایانگر رنگ‌های هیو (Hue) یا اصلی در کنار هم است. در این چرخه، رنگ‌ها از نظر گرم و سرد بودن از یکدیگر جدا شده‌اند. برای استفاده از چرخه رنگ و یافتن رنگ‌هایی که با هم هارمونی دارند شما چند راه حل پیش روی خود خواهید داشت.

اولین راه حل این است که در مواقعی که شما قصد دارید شیء خاصی، به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. به عبارت بهتر رنگ‌های مکمل با هم در تضادند و این تضاد، سبب می‌شود تا برخی از اشیاء بیشتر به چشم بیاید. برای اینکه ابتکار عمل بیشتری داشته باشید و دستتان برای انتخاب رنگ‌ها باز باشد می‌توانید از رنگ‌های شید یا تینت استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ قرمز تیره و در نقطه مقابل رنگ سبز روشن را انتخاب کنید.

دومین راه حل تقسیم رنگ‌های مکمل است. در این روش از سه رنگ استفاده می‌شود. به این صورت که با توجه به چرخه رنگ، دو رنگ کنار هم را در نظر گرفته می‌شود و رنگی که در مقابل آن قرار می‌گیرد، رنگ سوم این ترکیب است. در این روش نیز رنگ‌ها با هم تضاد دارند. به عنوان مثال ارغوانی، آبی و زرد.

سومین و رایج‌ترین راهی که برای ست کردن رنگ‌ها باهم وجود دارد استفاده از رنگ‌های مشابه است. در این شیوه نیز از سه رنگ استفاده می‌شود رنگ‌های این ترکیب باید در چرخه رنگ کنار هم باشند از به کارگیری رنگ‌های سرد و گرم در کنار یکدیگر خودداری کنید. بهتر است در این ترکیب از رنگ‌های تینت استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ‌های سبز، آبی و آبی فیروزه‌ای رنگ‌های مشابه محسوب می‌شوند.

راه حل چهارم استفاده از یک رنگ برای کلیه وسایل دکوراسیون می‌باشد. تنها تفاوت بین آن‌ها در کم رنگی و پررنگی است. مثلا سبز فسفری، سبز چمنی و سبز روشن از این دسته هستند.

راه حل پنجم برای اینکه بدانید چه رنگ هایی با هم ست می شوند استفاده از رنگ‌هایی است که در چرخه رنگ با فاصله، یکسان از یکدیگر قرار گرفته‌اند. این رنگ‌ها با وجود تضاد زیادی که از هم دارند، هارمونی بیشتری نسبت به رنگ‌های مکمل دارند. به عنوان مثال رنگ‌های زرد، قرمز، آبی از جمله رنگ‌هایی هستند که می‌توانید با هم ست کنید. نکته‌ای که باید در استفاده از این ترکیب مد نظر قرار دهید، این است که به دلیل تضادی که بین این رنگ‌ها وجود دارد باید با فاصله زیاد از هم به کارگرفته شوند.

راه ششم که دشوار‌ترین راه برای این است که بدانید چه رنگ‌‌‌هایی با هم ست می‌شوند، استفاده از چهار رنگ مکمل در یک فضا است. پیشنهاد توکامگ برای استفاده از این ترکیب این است که از یک رنگ به عنوان زمینه و از دیگر رنگ‌ها به عنوان لهجه (رنگی متفاوت نسبت به رنگ اصلی و پس زمینه که به عنوان زینت استفاده می‌شود) استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ‌‌های سبز، نارنجی کم رنگ، قرمز و آبی چهار رنگ مکمل محسوب می‌شوند. برای انتخاب یک ترکیب رنگ خوب دکوراسیون، بهتر است از حدود ۶۰٪ از رنگ‌ زمینه ۳۰٪ از رنگ‌ ثانویه و تنها ۱۰٪ از رنگ‌ لهجه یا رنگ زینتی استفاده کنید.

حال قبل از این که به معرفی رنگ‌هایی که با هم ست می‌شوند بپردازیم بهتر است نکاتی را در رابطه با ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر مرور کنیم. ابتدا به ده نکته پایه‌ای در مورد تئوری رنگ‌ها به منظور به کارگیری در خانه که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید اشاره می‌کنیم و سپس چند نمونه از ست و ترکیب رنگ های مناسب برای منزل را معرفی می‌کنیم.

چگونه از چرخ رنگ باید استفاده کنیم؟

منظور از چرخ رنگ دایره‌ای است که در آن رنگ‌ها بر اساس اصول  و قواعد تئوری رنگ‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند و ویژگی‌های هر رنگ با کناری خود دارای یک بخش اشتراکی است. این چرخ در ادامه بررسی ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل بسیار به کار گرفته خواهد شد.

مانند یادگیری قواعد ریاضی در سال‌های ابتدایی مدرسه که اصول و قواعد شمارش و حساب را به شما آموزش می‌دادند، به منظور تبدیل شدن به یک دکوراتور یا طراح سطح بالا یا متوسط، نیاز است که قواعد اساسی و پایه‌ای در مورد رنگ‌ها را یاد گرفته و به کار ببندید. به سادگی این چرخ یک نمایش دیداری از چگونگی ترکیب رنگ‌های اصلی و تشکیل رنگ‌های ترکیبی را به نمایش در می‌آورد. با آشنایی با این چرخ دیگر حدسیات جایی در میان افکار شما به منظور ترکیب رنگ‌ها نخواهد داشت و شما با قاطعیت خروجی ترکیب دو یا چند رنگ را ادعا خواهید کرد. بیشتر رنگ‌ها از این 12 رنگ موجود پدید می‌آیند اما با ادامه همین ترکیب‌ها و حرکت به سمت تاریکی یا روشنی رنگ، بی نهایت ترکیب جدید حاصل خواهد شد.

در صورتی که یادگیری یا به خاطر سپردن این مجموعه رنگی برای شما سخت و دشوار است باید به شما نوید بدهیم که سایت‌های بسیاری در این زمینه در حال فعالیت هستند که شما را از حفظ کردن و به خاطر سپردن جزییات نجات می‌دهند. کار از آنچه گفته شد نیز ساده‌تر شده و با انتخاب‌های دیجیتالی پیش از ترکیب رنگ‌های واقعی خروجی یا نتیجه مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد.

رنگ‌های پایه چه رنگ‌هایی هستند؟

برای این که بتوانید به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل دست یابد یکی از مهم‌ترین موارد دانستن این موضوع است که رنگ‌های پایه‌ای به چه رنگ‌هایی گفته می‌شود. شرط خواهیم بست که وقتی پاراگراف قبلی را مطالعه کردید از خود نپرسیدید چرا 12 رنگ؟ آیا از خود پرسیدید چطور ممکن است که چرخ رنگی از دوازده رنگ تشکیل شده باشد؟ در حالی که رنگ کمان که مظهر نمایش رنگ‌ها است از هفت رنگ تشکیل شده است؟ درست است که این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما به مطالب فوق اعتماد کنید. در حقیقت این دوازده رنگ سایه‌هایی از رنگ‌های اصلی و ترکیب شده هستند که از کنار هم قرار گرفتنشان چرخ رنگ‌ها را پدید می‌آورد.

رنگ‌های اصلی در ترکیب رنگ ها: این رنگ‌ها عبارت‌اند از قرمز، آبی و زرد. این رنگ‌ها هرگز از ترکیب رنگ‌ها دیگر به وجود نخواهند آمد.

رنگ‌های درجه دوم: شامل رنگ‌های نارنجی بنفش و سبز هستند. این رنگ‌ها از ترکیب رنگ‌های اصلی پدید می‌آیند.

رنگ‌های درجه سوم: این رنگ‌ها که سایه‌هایی از تر کیب رنگ‌های اصلی و درجه دوم هستند، به رنگ‌های درجه سوم معروف شده‌اند.

دوازده رنگ معرفی شده نقطه عطفی برای شروع هیجان انگیز دنیای رنگ شناسی است. این خانواده از رنگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا دنیای اطرافتان را بهتر تجزیه کنید.

تغییر دادن رنگ‌ها توسط رنگ‌های خنثی

زمانی که یکی از رنگ‌های پایه‌ای را انتخاب کردید، ساختن تعداد زیادی از رنگ‌های هم خانواده آن کار بسیار آسانی است. تمام آنچه که شما باید انجام دهید این است که رنگ خود را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید تا آن را سبک‌تر ( رقیق‌تر ) یا سنگین‌تر ( غلیظ‌تر ) کنید. در طراحی داخلی منازل این نوع رنگ‌ها را تون یا سایه می‌نامند و به منظور طراحی داخلی از تون‌ها استفاده می‌کنند.

رنگ: بر اثر اتفاقی که از شکسته شدن نور سفید و تجزیه آن به طیف‌های مختلف روی می‌دهد خروجی به دست می‌آید که به آن رنگ گفته می‌شود.

سایه: از عمل تاریک کردن رنگ‌های منتخب توسط رنگ سیاه سایه شکل می‌گیرد.

تون: تاریک کردن به کمک خاکستری تون را پدید می‌آورد.

بیشتر هنرمندان برای به دست آوردن رنگ‌های مورد نظر خود آن‌ها را در آثار هنری مانند نقاشی‌ها به کار می‌بردند تا حس و اثر رنگ را درک کرده و سپس به استفاده گسترده از آن بپردازند. اما امروزه این چنین نیست که شما بخواهید چنین کاری انجام دهید. تکنولوژی به کمک بشر آمده و با دستگاه‌های رایانه‌ای این کار را  برای شما صورت می‌دهد. حتی بعضی از نرم افزاره‌ای موبایل نیز می‌توانند به راحتی این کار را برای شما انجام دهند. به همین راحتی می‌توانید پالت رنگی خود را انتخاب کرده و با خیال آسوده به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل خود بپردازید.

به دست آوردن ( فهمیدن ) میزان درجه حرارت رنگ‌ها – سردی و گرمی رنگ

ممکن است شما نیز به گوشتان خورده باشد که رنگ‌ها نیز دارای درجه حرارت هستند. ممکن است یک اتاق نشیمن با رنگ خود حس گرما به شما منتقل کند و به محض ورود به اتاق یکی از دوستان خود رنگ دیوارهای آن حس سرما را برای شما تداعی کند. این درجه حرارت است که محل قرار گیری رنگ‌ها بر روی چرخ رنگ را مشخص می‌کند. برای این که در راه رسیدن به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل، موفق عمل کنید ضروری است در مورد درجه حرارت رنگ‌ها اطلاعات مناسبی داشته باشید.

قرمز، نارنجی و زرد اغلب به عنوان رنگ‌های گرم توصیف می‌شوند. شاخصه‌های این رنگ‌ها جوش و خروششان است که به انسان انرژی می‌دهد. در فضا ایجاد صمیمیت و راحتی می‌کنید وقتی این رنگ‌ها را ببینید. در مقابل این‌ها آبی‌ها و هم خانواده‌هایشان سرد هستند. سبزها نیز به سردی می‌گرایند. این رنگ‌ها برای آرامش بخشی یک فضای ساکن مانند اتاق خواب به کار آیند.

در کنار استفاده از درجه حرارت رنگ‌ها یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن توجه به اندازه محیط است. مثلاً با استفاده از یک رنگ گرم مانند قرمز برای یک فضای کوچک چیزی جز اضطراب و پریشانی چیزی عاید شما نخواهد شد. در طرف مقابل با پوشاندن یک فضای بزرگ به رنگ‌های سرد مانند آبی و سرمه‌ای حس ترس و عدم اعتماد به نفس در شما قوت خواهد گرفت. پس هنگامی که برای مکانی رنگی را بر اساس درجه حرارتش انتخاب می‌کنید به سایز محیط نیز توجه لازم را داشته باشید تا محاسبات تئوری شما به منظور دست یابی به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل دچار مشکل نشود.

تمهیداتی برای رنگ‌های مکمل

زمانی که به  سمت ایجاد یک طرح کلی برای استفاده از رنگ‌ها حرکت کنید، ساده‌ترین بخش این طرح به دست آمدن رنگ‌های مکمل است. این طرح به این صورت رخ خواهد داد که معمولاً از دو رنگ در این کار استفاده می‌شود و بر روی چرخ رنگ رنگ‌های منتخب دو به دو رو به روی هم قرار می‌گیرند. به این صورت که یکی از رنگ‌ها اگر رنگ غالب یا اصلی باشد، رنگ رو به رو به حالت لهجه رنگ مورد نظر عمل کرده و مکمل آن به حساب خواهد آمد. برای مثال این نمونه‌ها را مشاهده کنید. قرمز با سبز، نارنجی با آبی و زرد با بنفش. در این دسته ترکیبی، کنتراست یا شدت رنگ بسیار بالا است و این موضوع باعث می‌شود تا بتوان از این رنگ‌ها در دوزهای کمتر نیز استفاده کرد و طیف‌های متنوعی ساخت. با توجه کردن به نقاط حساس در محیط خانه می‌توانید ضمن استفاده هوشمندانه از رنگ‌ها با کمک گرفتن از مکمل‌های همان رنگ‌ها هنر خود را به رخ سایرین بکشید. با این حال باید دقت داشته باشید که هر گاه طرح رنگی خود را انتخاب کردید و یا حتی آن را به کار بردید. هیچ گاه رنگ‌های خنثی را فراموش نکنید چرا که این رنگ‌ها باعث می‌شوند یک فضای استراحت برای چشمان به وجود بیاید و مانع از خستگی یا زدگی چشم‌ها شود، نکته ی مهمی که در ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل حتما باید به آن توجه شود.

مکمل‌ها در ترکیب رنگ ها با هم

اگر پس از انتخاب طرح رنگی خود و همچنین رنگ‌های مکمل آن دچار تردید شدید که ممکن است رنگ‌های منتخب شما کمی بیش از حد خودنمایی کرده یا در ذوق بزند بهترین راه حل برای شما استفاده از مکمل‌های اسپلیت است. برای انتخاب طرح رنگ خود ابتدا از سایه‌ رنگ اصلی استفاده کنید تا در مرحله بعد اگر نیاز ببه تغییر در ساختار طرح رنگ آمیزی شما شد به راحتی بتوانید به سمت رنگی دیگر تغییر مسیر دهید. در گام بعدی به جای انتخاب رنگ مستقیم به عنوان رنگ مکمل از دو یا سه سایه کم رنگ‌تر رنگ مکمل استفاده کنید. با این ترفند هم رنگ متضاد به کار گرفته‌اید و هم این که رنگ‌ها دارای شدت و اذیت کنندگی نخواهند بود.

استفاده از سایه‌ها چه در لهجه (accent)‌ و چه در رنگ اصلی همواره این طور القا می‌کنند که اتاق یا فضا به سمت تعادل در حرکت است و غلبه رنگ‌ها به زیبایی در کنار هم نشسته‌اند و وقتی رنگ‌های خنثی را نیز به جمع آن‌ها اضافه کنید دیگر هیچ چشمی از دیدن آن‌ها خسته نخواهد شد. تعادل برقرار شده و خبری از آشفتگی رنگی در میان نیست و الگوی مناسبی برای رسیدن به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل بدست خواهد آمد.

انتخاب طرح رنگی مشابه

هنگامی که طرح رنگ خود را می‌خواهید برگزینید لازم نیست به طور ثابت از دو رنگ با حالت رنگ اصلی و مکمل استفاده سود، می‌توانید با سه رنگ کار خود را پیش ببرید. ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل اصول و قواعدی دارد که خوشبختانه این اصول بسیار منعطف و قابل تبدیل شدن به یکدیگر هستند، از این رو ممکن است در بسیاری از موارد حتی موردی پیش بیایید که در راستای قواعد تئوری رنگ‌ها است اما هیچ کجا نامی از آن برده نشده و منحصراً به ذهن شما خطور کرده است . همین انعطاف باعث می‌شود طرح رنگ شما یک حالت منحصر به فرد ایجاد کرده و شما را جزو اولین سازندگان و استفاده کنندگان نام ببرد، و نام شما برای همیشه در بین انسان هایی که در تلاش بودند تا به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل دست یابند باقی بماند.

در حالت مطرح شده می‌توانید دو رنگ اصلی را که انتخاب کردید یک رنگ نیز برای رنگ سایه در نظر بگیرید. این رنگ سوم حالت‌های مختلف را شامل می‌سود، مثلاً می‌تواند سایه باشد یا تون، یا حتی خنثی. برای نمونه می‌توانید رنگ‌های انتخاب کنید که رنگ سوم ترکیبی از دو رنگ مکمل باشد و بی شمار حالت متفاوت…

رنگ‌های انتخابی قرمز و زرد و نارنجی یکی از این سه گانه های متمایز است. سه‌گانه خاص دیگر می‌تواند قرمز بنفش و آبی باشد. با نگاه کردن این مثال‌ها متوجه منظور ما خواهید شد.

در بخش استفاده از سه گانه‌های فوق حالتی در انتخاب‌ها وجود دارد که برای ایجاد تسلط بر نحوه انتخاب رنگ بسیار مفید است و آن قانون ۶۰-۳۰-۱۰ است، نام این قانون که نسبت موفقیت به آن گفته می‌شود منظور را به صورت کامل به ذهن متبادر می‌سازد و نیاز به توضیحات دیگر ندارد. این قانون را همواره در ذهن تثبیت کنید تا ملکه ذهن شما شود، رنگ اصلی ۶۰ درصد طرح رنگ شما را تشکیل خواهد داد، رنگ مکمل ۳۰ درصد آن را و سایه یا لهجه مورد نظر ۱۰ درصد از طرح رنگ را تشکیل می‌دهد. با این دیدگاه کار شما نیز آسان‌تر می‌شود.

در میان سه گانه های مطرح دنیا طرح رنگی وجود دارد که امروزه از پرطرفدارترین‌های دنیا شده و طراحان نیز به دلیل توجه اغلب مردم به این طرح رنگ آن را پر تکرار در طراحی‌های خود به کار می‌گیرند. سیاه ، سفید و خاکستری به همراه سایه‌های روشن و تاریک این مجموعه که در دکوراسیون‌های به سبک مینیمال، مدرن و معاصر یا همان دکوراسیون امروزی دیده می‌شوند همین سه گانه معروف است. آیا شما نیز این مجموعه را جز علاقه مندی‌های خود می‌دانید؟ پاسخ مثبت یعنی این که شما از سبک‌های امروزی لذت می‌برید و در ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل باید آن را لحاظ کنید.

طرح رنگی سه تایی

در بخش قبل به طور مختصر از سه گانه‌های رنگی صحبت‌های شد. اکنون به شما خواهیم گفت که طرح سه تایی مذکور چقدر با اهمیت است. نکته این بخش در مقایسه با توضیحات قبلی اعطای فضای برابر به هر سه رنگ است که با این حرف قانون نسبت موفقیت کنار گذاشته می‌شود و هر رنگی با نسبت مساوی در کنار سایر رنگ‌ها هنر خود را به نمایش در می‌آورد.

یکی از عالی‌ترین مثال‌های برای این سه تایی های معروف، زرد، قرمز و آبی است که جز رنگ‌های اصلی بوده و سازنده رنگ‌های مکمل. همین موضوع در کنار هم قرار گرفتنشان را هیجان انگیز تر می‌کند.

این رنگ‌ها و چیدمان صورت گرفته تصویری با کنتراست بالا را ارائه می‌دهند که شاخصه اصلی آن‌ها جلب توجه بیش از حدشان است. خلوص رنگ‌های استفاده شده صد درصدی بوده و هیچ توناژ یا سایه‌ای در آن‌ها ترکیب نمی‌شود. با این الگو شما اگر بخواهید سه گانه مطرح شده را به کار ببرید مکان‌های خاصی این اجازه را برای شما صادر می‌کنند. دلایل آن هم در سطرهای بالاتر ذکر شد. این مکان‌ها اتاق کودک است که به شدت با رنگ‌ها مأنوس می‌شود و نیاز ذهنی وی نیز این موضوع را طلب می‌کند . بخش دیگر فضای دکوراسیون با در خانه برای به کارگیری این رنگ‌ها سرویس بهداشتی است که همین بخش هم محدودیت‌های دارد. دقت کنید شما هرگز نمی‌توانید دو مجموعه از سه تایی‌های رنگ اصلی را یکجا به کار بگیرید. چرایی این موضوع کاملاً روان‌شناسانه است. خارج شدن از توازن رنگی در محیط و همین طور ایجاد یک فضای مشوش و گیج کننده از جمله این موارد است. شلوغی محیط با این ترکیب به حد بالایی می‌رسد، حال تصور کنید دو مجموعه از این سه تایی ها در یک فضا به کار گرفته شوند. واقعاً محیط غیر قابل تحملی پدید خواهد آمد. این مورد اثری است که در دست یابی به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل اثر سو می گذارد.

از آنجایی که این رنگ‌ها به شدت چشم گیر هستند در اصطلاح به آن‌ها رنگ‌های زنده نیز گفته می‌شود. محیط مورد تست یا به کارگیری این رنگ‌ها همواره متأثر از وجود آن‌ها بوده و شاید نتواند دیدنی‌های خود را به چشم بینندگانش برساند. البته یک مزیت در این مجموعه دیده می‌شود که اگر فضایی توانایی ارائه خاصیت‌های خود را نداشت، می‌توانید با این سه گانه شاداب آنجا را نجات دهید. هر چند این سر زنده بودن و نشاط خوب است اما برای اتاقی که محل آرامش و استراحت است باید رنگ‌های به کار گرفته شوند تا آرامش دهنده باشند نه آزار دهنده.

سه گانه چهارتایی

می‌خواهیم کمی ماجرا را پیچیده‌تر کنیم. البته این موضوع میان طراحان و افرادی که به صورت طبیعی و طولانی مدت با آن سر و کار دارند امری عادی بوده و بر آن مسلط شده‌اند، اما برای کسانی که به تازگی در حال یادگیری بوده یا تسلط کمی بر موضوع تئوری رنگ‌ها دارند ممکن است دشوار و کمی پیچیده باشد.

با این حال با همراهی و ادامه این مطلب تمامی موارد برای شما نیز آسان خواهد شد.

با انتخاب چهار رنگ در طرح رنگی سه گانه خود عملاً قوانین بخش قبلی زیر سؤال می‌رود، اما نکته ظریفی که در این بین است شبهات را برطرف خواهد کرد. اما نکته چیست. در حقیقت ما در حال استفاده از دو مجموعه دو تایی هستیم که رنگ‌های متضاد را شامل می‌شوند. پس حتی نزدیک سه گانه ها نشدیم. در بخشی که سایه‌ها وارد می‌شوند عملاً سایه یا تون‌ها نقش این چهار رنگ را که به یک مستطیل رنگی تبدیل شده‌اند وارد فاز سه تایی ها می‌کند. در این حالت اهمیت دمای رنگ‌ها به شدت حائری اهمیت خواهد بود تا بتوان یک بالانس کامل و دقیق میان این رنگ‌ها ایجاد کرد. باید در ابتدا از چهار رنگ موجود دوتا را سرد و دو رنگ باقی مانده را نیز گرم مورد استفاده داد.

عدم رعایت این نکات ریز ولی حیاتی ممکن است زیباترین اتاق شما را به یک اتاق چندش آوری و زشت تبدیل کرده و یا اتاق بدون توانمندی و خصوصیت را به یک فضای چشم نواز و زیبا تبدیل کند.

اکنون که در میان چهار رنگی‌ها محاصره شده آید و از اجسام رنگی برای ایجاد توازن استفاده می‌کنید بهتر است این نکته را نیز در بین کار مراعات کنید. به دلیل این که اجسام رنگی در کنار دیوارهای رنگی یک دل‌زدگی به وجود می‌آورند و چشم را سریع خسته می‌کنند، مناسب است از پترن‌ها در محتوای رنگی خود کمک بگیرید. این اتفاق باعث می‌شود هم توازن رنگ‌ها، هم چیدمان و هم ساختار کلی خانه رنگ و بوی یک طراحی حرفه‌ای به خود بگیرد. حتماً توجه داشته باشید که از یک یا نهایتاً دو پترن ( یا الگوی طرح دار رنگی ) در طرح رنگ خود استفاده کنید. این الگو های نو می تواند شما را سریع تر به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل خود نزدیک کند.

چهارگانه‌های رنگی (طرح رنگ مربعی)

عملکرد این بخش مانند نکته هشتم است. در این بخش به جای تمرکز بر چهار رنگ اصلی بر روی سایه‌ها تأکید خواهد شد و از طرفی رنگ‌های دو به دو و متضاد جای خود را به چهار رنگ با نسبت مساوی خواهند داد.

این چهارگانه شامل یک رنگ اصلی، یک رنگ مکمل و دو رنگ باقی مانده از سایه‌ها هستند. در این بخش است که شما با انتخاب دو سایه خنثی فضایی لطیف و تسکین دهنده می‌سازید و یا با دو سایه خشن و سفت محیط را انرژیک و پر شور می‌کنید. انتخاب دست شماست. مانند بخش هشت تناسب دمایی رنگ‌های منتخب اینجا نیز اهمیتش را مشخص می‌سازد، رنگ‌ها در توازن هنرنمایی بهتری خواهند داشت. یک الگوی متفاوت و خاص نیز در این بین به چشم می‌خورد که پرطرفدار است. استفاده از یک رنگ با فرمت سایه و سه رنگ به حالت لهجه یعنی یک رنگ اصلی تلطیف شده و سه رنگ مکمل سازگار با هدف. این نوع چیدمان‌ها با توجه به کاربری محیط کمی سخت بوده و تسلط بر آن نیاز به تمرین زیاد و مشاهده نمونه‌های این چنینی است.

طراحی داخلی و انتخاب سبک دکوراسیون منزل مانند صحبت کردن در مورد سبک‌ها و سلیقه‌هاست. هیچ‌کس نمی‌تواند شما را به خاطر نظر و عقیده‌ای که دارید سرزنش کند. هنگامی که از سلایق خود صحبت می‌کنید و چیزی را می‌پسندید کاملاً مورد احترام بوده و دیدگاه‌های شما را بیان می‌کند. از منظری دیگر ما در حال مطالعه نظریه اساسی رنگ‌ها هستیم و هنوز تا رسیدن به یک شخصیت حرفه‌ای کلی راه در پیش رو داریم، پس برای رسیدن به موفقیت با یک الگوی واقعی کار خود را شروع کنید تا نتایج قابل لمس حاصل کنید.

برای رسیدن به این هدف یعنی ” ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل ” باید به صورت حرفه‌ای‌ها فکر کنیم، حرفه‌ای طرح ارائه دهیم و حرفه‌ای اجرا کنیم. این گام‌ها را با ما همراه شوید تا مانند حرفه‌ای‌ها برای خانه خود رنگ مناسب را انتخاب کنید.

گام اول: مود خود را تنظیم کنید (حالت خوشایند خود را بسازید)

بهترین جا از نگاه تماشاچی محلی نیست که با رنگ آمیزی زیبا شده باشد و یا با لوازمی که در محیط قرار داده شده چشمانش را محسور نماید، اما این موارد در مجموع بی تأثیر نیز نخواهد بود. بهترین جا جایی است که شما در آنجا احساس آرامش و راحتی داشته باشید. جایی است که بتوانید در نهایت آسودگی به زندگی روزمره خود بپردازید. برای این که به این احساس دست یابید باید این حالت خوشایند را خودتان بسازید. یک بخش از این کار را می‌توانید با کمک رنگ‌ها انجام دهید. با انتخاب یک طرح رنگ که در نکات ده گانه بیان شده به احساس مورد علاقه خود نزدیک‌تر شوید. برای دست یابی به این مود یا حالت خوش از خود سؤال بپرسید؛ آیا این اتاق با مبل‌ها آرامش بخش می‌شود؟ آیا نور محیط به اندازه کافی است؟ آیا این لوازم باید در این اتاق قرار داشته باشند یا اضافی هستند؟ آیا آشپزخانه مدرن به نیازهای من پاسخ می‌دهد یا وضعیت فعلی حالت مناسب‌تری است؟ و هزاران هزار سؤال مفید که باعث می‌شود بدون ایجاد توهم شما با خود خلوت کرده و صرفاً به علایقتان پوش فرا دهید. نکته این بخش در این موضوع است که چگونه باید عمل کرد.؟ اگر تصمیم کلی شما بر یک فضای کلاسیک است رنگ‌ها نیز باید سازگاری خوبی با محیط داشته باشند تا حس خوب حاصل شود. با آموخته‌های خود، تجربیات گذشته و تحقیقات فعلی شروع به ایجاد این حس نماید تا کارها یکی پس از دیگری به درستی پیش بروند.

گام دوم: به طبیعت اعتماد کنید

ممکن است بارها در انتخاب رنگ‌های مورد نظر خود دچار شک و تردید شده باشید. ممکن است پس از انتخاب رنگ مجبور شده‌اید رنگ محل مورد نظر را تغییر دهید. بسیاری از ما به دلیل عدم تمرکز ممکن است دچار چنین شک‌هایی بشویم. اما راه حل کجاست؟ راه حل در دستان طبیعت است. به طبیعت اعتماد کنید. چه مشاور و کارشناسی بهتر از طبیعت زیبا و سرحال وجود دارد تا در زمینه ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل به شما کمک کند. از خانه بیرون بروید و کمی در فضای دل‌نشین جنگل یا کوهستان به محیط اطراف خود توجه بیشتری بکنید. از سرسبزی درختان الهام بگیرید و از آسمان آبی رنگ‌هایش را. با گل‌ها هم نشین شوید و رنگین کمان زیبای این جانداران دوست داشتنی را به کار ببندید. مطمئن باشید که شما را با دست پر به خانه باز خواهند گرداند. طبیعت به صورت خدادادی هنرمندی تکرار نشدنی برای ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل شما خواهد شد.

گام سوم: کمی به گذشته فکر کنید

بیشتر طراحان وقتی در ایجاد یا تهیه طرح‌های اولیه خود به بن بست می‌خورند به سراغ نمونه‌های قدیمی رفته و بخشی یا ایده‌ای از آن را به عاریت می‌گیرند تا با ذهنیات خود ترکیب کرده و اثری تازه به وجود بیاورند. این کار برای کار ما یعنی ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل نیز جواب خواهد داد. مثلاً از کف پوش‌های سنتی و خاص قدیمی که رنگ‌های مات و کدری دارند برای کف خانه استفاده کنید. از صنایع دستی و عتیقه جاتی که خوش رنگ و لعاب هستند بهره ببرید و از گذشتگان هر چه برای ایجاد یک طراحی  ایده آل به منظور ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید کسی از شما ایراد نخواهد گرفت.

چه رنگ هایی را با هم ست کنیم؟

خب مسلماً حالا که از مفاهیم و اصول رنگ شناسی استفاده کردیم تا سؤال اصلی یعنی اینکه چه رنگ هایی با هم ست می شوند را پاسخ دهیم، حتما می پرسید که با توجه به این مطالب در دکوراسیون و چیدمان منزل چه رنگ هایی را باهم ترکیب کنیم؟ مطمئنا صدها رنگ وجود دارد که می‌توان آن‌ها همراه باهم استفاده کرده و و به ترکیب ایده‌آل دست پیدا کرد که اشاره به همه آنها در یک مطلب امکان پذیر نیست. اما در ادامه چند نمونه از ترکیب رنگها را می‌توانید مشاهده کنید:

 • زرد و بنفش

در مورد رنگ بنفش، که به عنوان رنگ سال ۹۷ نیز انتخاب شده است، بایستی بگوییم که استفاده از آن کمی جسارت و شجاعت و البته دقت می‌طلبد. در صورتی که قصد استفاده از این رنگ در منزل خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما مطلب استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه را مطالعه کنید.

 • آبی و نارنجی

 • قرمز- نارنجی و فیروزه‌ای

 • ارغوانی و سبز پررنگ

مصداق تقسیم رنگ‌های مکمل شامل رنگ‌های زیر می‌شود:

 • آبی و بنفش – قرمز و زرد

 • بنفش و قرمز و سبز

 • نارنجی و زرد و آبی

رنگ‌های مشابهی که می‌توانید باهم ست کنید شامل رنگ‌های زیر می‌شود:

 • نارنجی – قرمز و قرمز و ارغوانی

 • بنفش و آبی و فیروزه‌ای

 • آبی و فیروزه‌ای و سبز

 • فیروزه‌ای و سبز و زرد

رنگ‌های سه گانه متشکل از رنگ‌های زیر می‌باشند:

 • زرد و قرمز و آبی

 • سبز و نارنجی و بنفش

رنگ‌های دو طرفه و مکمل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سبز و آبی و نارنجی و قرمز

 • ارغوانی و آبی – بنفش و پرتقالی و زرد – سبز

 

مجموعه سلطنتی گلرخ 24,135,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه چستر آلفردو 6,950,000 تومان مشاهده محصول
مجموعه سلطنتی شهناز 24,175,000 تومان مشاهده محصول
مبل راحتی تک نفره نیروانا 2,650,000 تومان مشاهده محصول
مبل استیل گلرخ 18,000,000 تومان مشاهده محصول
مبل استیل تک نفره ماهان 3,500,000 تومان مشاهده محصول
مبل استیل تک نفره شهناز 3,100,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه مبل راحتی روما 5,500,000 تومان مشاهده محصول
کاناپه مبل راحتی نیکولا 5,400,000 تومان مشاهده محصول
مبل راحتی ربکا 13,460,000 تومان مشاهده محصول

برخی اوقات پاسخ به این سوال که چه رنگ‌‌ هایی با هم ست می شوند در قالب اصول و قواعد نمی‌گنجد از این رو بر آن شدیم تا علاوه بر موارد بالا به معرفی ترکیب رنگ‌های زیر بپردازیم:

ترکیب رنگهای آبی، سبز و سفید

رنگ‌های آبی و سبز در کنار هم بسیار زیبا به نظر می‌رسند. این ترکیب در اغلب فضا‌ها مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب کودک قابل استفاده است. در صورتی که این ترکیب رنگ را به عنوان زمینه انتخاب کرده‌اید، می‌توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ لهجه به کار بگیرید.

ترکیب سبز و بنفش

به کار بردن دو رنگ سبز و بنفش در کنار هم به شما این امکان را می‌دهد که از انواع حالت‌های رنگ، خواه Shade یا Tint استفاده کنید. پیشنهاد مجله توکامگ برای شما این است که یکی را روشن و دیگری را تیره انتخاب کنید. به عنوان رنگ لهجه نیز می‌توانید از رنگ آبی یا صورتی استفاده کنید. ترکیب سبز و بنفش ظرفیت استفاده در تمام فضا‌های داخلی را دارد.

ترکیب آبی فیروزه‌ای و بنفش تیره

یکی از بهترین ترکیب‌هایی که می‌توانید برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید به کار بردن رنگ‌های آبی فیروزه‌ای و بنفش تیره در کنار هم است. شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری و سفید به عنوان رنگ تزیینی استفاده کنید.

امیدواریم مطالعه این مطلب، با عنوان چه رنگ‌‌ هایی با هم ست می شوند به شما در انتخاب رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون منزلتان کمک کرده باشد. در مطالب بعدی توکامگ،‌ منتظر معرفی ترکیب رنگها ی بیشتر و معرفی ست رنگ‌های مختلف با یکدیگر باشید. نظر شما در مورد ست رنگ‌ها با یکدیگر چیست؟ به نظرتان کدام ترکیب رنگ بهترین انتخاب برای دکوراسیون خانه است؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 354

امتیاز نمی‌دهید؟

157 نظرات

 1. سلام مطالبتون ارزنده بود .لطفا منو در انتخاب رنگ مبلمان کمک کنید
  در پذیرایی قسمت بالا مبلمان استیل زرشکی دارم می خوام مبل راحتی جلوی تی وی بخرم می خوام رنگ سبز صدری و نارنجی استفاده کنم بنظرتون جالب میشه

  • سلام و درود
   سپاس از شما بابت لطف و توجهتون نسبت به مطالب توکامگ
   رنگ سبز سدری همراه با نارنجی برای مبلمان راحتی می‌تونه انتخاب خوبی به حساب بیاد، اما پیشنهاد می‌کنیم تو مبلمانی که خریداری می‌کنید، رنگ سبز غالب باشه تا با رنگ مبلمان استیل پذیرایی‌تون هم ست بشه. مثلا می‌تونید رنگ کاناپه ها و مبل های تکی رو سبز سدری انتخاب کنید و رنگ کوسن ها رو هم نارنجی

   • سلام خسته نباشید ممنونم از مطالب خوبتون
    من سبک خونم کرم قهوه ایی و طلایی هستش یک مبل استیل دارم که روکشاش کرم هستش و خودچوبش هم کرم و طلایی هستش الان برای جلوی تی ویم میخوام راحتی بگیرم به نظر شما از چه رنگی استفاده کنم من مد نظرم زرشکی کرم هستش به نظرشما خوب میشه لطفا راهنماییم کنید

 2. سلام.عالی بود
  من ی اتاق کوچیک دارم اصلن نمیدونم چ دکوراسیونی براش بریزم. رنگ موکت، کاغذ دیواری، پرده، روتختی و… دوس دارم رنگ اتاقم نارنجی و.. باشه. اتاق خوابم هست و مطالعه و خلاصه همه زندگیم
  خواهش می کنم کمکم کنید.در حال حاضر کاغذ دیواریش سبز و کرم، پردش سبز و موکت تقریبن بژ. اصلن باهاشون اوکی نیستم.نمیخام برم تو اتاقم
  کمکم کنید ممنون میشم

  • سلام و درود خدمت شما و تشکر بابت توجه به مطالب توکامگ ??
   اگه به رنگ‌هایی مثل رنگ نارنجی و شاد علاقه دارید، می‌تونید از طیف‌های رنگی متنوعی تو اتاقتون استفاده کنید. رنگ‌هایی که قبلا هم تو مطلب رنگ های شاد برای خانه به بعضی از اون‌ها اشاره کردیم
   و یا اینکه حتی می‌تونید از رنگ مرجانی زنده که به عنوان رنگ سال جدید ۹۸ انتخاب شده هم استفاده کنید. فقط دقت کنید هر رنگی که انتخاب می‌کنید حتما رنگ‌های ست اون رو در اتاقتون استفاده کنید تا فضای اتاق تک رنگ و کسل کننده نباشه

  • سلام دوست عزیز
   من متخصص نیستم ولی سلیقه ام بد نیست چون یک اتاق است ودر واقع یک فضا برای همه امور بهتر از یک مبل راحتی جلوی تلویزیون استفاده کنی و یک میز مطالعه یه جای دنج بذاری سعی کن فضا را شلوغ نکنی چون هم خودت اذیت میشی هم فضا کوچکتر میشه از رنگ های خنثی مثل خاکسری روشن استفاده کن میز مطالعه هم رنگ رنگ خود چوب باشه که هم گرمی بده هم فضا رابازتر نشون بده برای اینکه فًضا بی روح نبشه می توانی از بلورهای به رنگ زرد و نارنجی و قرمز استفاده کنی از تابلو های با قاب روشن و طرح رنگی هم می توانی استفاده کنی لوستر هم یه لوستر ساده سقفی . امیدوارم مفید باشه موفق باشی

 3. با سلام خسته نباشید. سوالی داشتم. پرده ی تو ی حال رنگ روشن به کرم گرفتم مبل چه رنگی بهتر میشه دیگه نمیخوام کرم یا قهوه ی بگیرم و مد نظرم یاسی یا کالباسی هست . میخوام شما راهنماییم کنید خیلی ممنونم.

  • سلام و درود. خیلی ممنون از شما بابت توجه به مطالب توکامگ ??
   در مطالب قبلی توکامگ در مطلبی با عنوان رنگ های ست رنگ کرمی در خانه به طور کامل صحبت کردیم که پیشنهاد می‌کنیم حتما اون مطلب رو مطالعه کنید. ولی در کل می‌شه گفت که رنگ‌هایی مثل صورتی، طیف‌های روشن رنگ بنفش مثل یاسی که مد نظر خودتون هم هست، زرشکی، رنگ آبی فیروزه‌ای، یا بعضی از رنگ‌های تیره رنگ های مکمل برای رنگ کرمی به حساب میان و می تونین یکی از این رنگ‌ها رو برای ست کردن مبلمان با پرده خونه‌تون استفاده کنید.

 4. سلام و تشکر بابت مطلب مفیدتون. میخواستم بدونم ترکیب رنگ لیمویی و سبز تیره جور درمیاد.
  و اینکه تو این ترکیب رنگ دیوارهای اتاق لیمویی باشه؟

  • سلام و درود خدمت شما، و تشکر بابت لطف و توجهتون نسبت به مطالب توکامگ ??
   ترکیب رنگ لیمویی و سبز تیره در طبیعت هم وجود داره! و همین می‌تونه دلیل کافی برای مناسب بودن این ترکیب و ست کردن این دوتا رنگ با هم باشه (کافیه نگاهی به درخت لیمو داشته باشین)
   استفاده از رنگ لیمویی در دیوار اتاق هم امری سلیقه ای هست و اگه به این رنگ علاقه دارید می‌تونید ازش استفاده کنید. و در صورتی که نمی‌خواین کل اتاقتون به رنگ لیمویی باشه، می‌توانید فقط یکی از دیوارها رو به عنوان دیوار شاخص انتخاب کرده و اون رو با لیمویی رنگ آمیزی کنید. پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ مناسب دیوارهای خانه رو هم مطالعه کنید که حدود ۳۰ رنگ مناسب برای اتاق پذیرایی رو معرفی کرده.

 5. سلام و خسته نباشید خدمت شما ممنون از مطالب بسیار خوبتون یه سوال داشتم از خدمتتون
  اتاق خواب پسر من تخت و کمدش ترکیب قرمز و سفیده و قرمز غالبه و میز تحریرش سفید یک دست میخوام بدونم چه رنگ پرده و رو تختی براش انتخاب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام و درود خدمت شما ??
   معمولا در اتاق‌هایی که رنگ قرمز و سفید استفاده شده، از مشکی به عنوان رنگ سوم استفاده می‌شه، که چون رنگ قرمز در اتاق شما غالبه، روتختی با زمینه سفید و طرح و گل مشکی می‌تونه انتخاب خوبی به حساب بیاد 🙂

 6. سلام وقت بخیر. برای ترکیب مبل سبز آبی و زرد به نظرتون چه رنگهایی برای کوسن مناسبه ؟و اینکه بهتره کوسنها ساده باشن یا گلدار تا جلوه بهتری داشته باشه؟ با توجه به اینکه پارچه های مبلمان ساده‌س

  • سلام و درود خدمت شما ??
   با رنگ سبزآبی می‌تونید رنگ های گرم و شادی مثل سرخابی یا رنگ مرجانی که رنگ سال ۹۸ هست رو استفاده کنید. طرح کوسن ها هم با توجه به این که مبل‌هاتون ساده هستن، می‌تونین با سلیقه خودتون ساده یا طرحدار انتخاب کنید که احتمالا کوسن طرح دار بهتر خودش رو نشون بده 🙂

 7. سلام لطفا راهنمایی کنید. یک دیوار سالن خونه ی من که به شکل مربع هست کاغذ رنگی قهوه ای داره و کابینت های آشپزخونه هم قهوه ای و کرم تیره می باشد. در ضمن فرش هم زمینه ی گلبهی داره من برای اینکه یه دست مبل سفارش بدم باید از چه ترکیبی از رنگ ها رو انتخاب کنم که فضای خونه تیره نشه و به رنگ فرش بیاد؟

  • رنگ های ست برای رنگ قهوه ای زیاد هستن، و به همین خاطر انتخاب از بینشون به نوعی به سلیقه شما بستگی داره. پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ های ست رنگ قهوه ای رو مطالعه کنید که در اون به طور کامل در مورد این رنگ و این که چه رنگهایی رو میشه باهاش ست کرد صحبت کردیم.

 8. باسلام.ممنون از راهنمایی های مناسبتون.من در حال خریدن مبل راحتی، میز تی وی و فرش هستم.از طرفی پذیراییمون کوچیکه ۳.۵*۴.۵ متر.رنگ کابینت ها نارنجی متوسط هستش و هیچ پنجره ای توی پذیرایی نیس فقط یه دونه تو آشپزخانه است.
  به نظرتون از چه رنگی برای مبل،کوسن ها،میز تی وی و فرش و همچنین پرده آشپزخانه استفاده کنم که بهم بیان و خونه بزرگتر دیده بشه.
  مد نظر خودم مبل طوسی روشن با کوشن های نقره ای یا آبی ، میز تی وی رنگ سورمه ای و قهوه ایه.برای بقیه ایده ای ندارم.
  پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم

  • سلام و درود خدمت شما ??
   برای خونه های کوچیک معمولا توصیه میشه که رنگ های تیره استفاده نشه و به همین دلیل رنگ هایی که خودتون انتخاب کردین یعنی رنگ های طوسی روشن همراه کوسن های نقره ای یا آبی می تونه انتخاب خوبی باشه. از طرفی انتخاب رنگ نارنجی هم برای کابینت های آشپزخونه به خوبی انتخاب شده. پیشنهاد می‌کنیم برای میز تلویزیون هم رنگ ساده و روشنی رو انتخاب کنین. همین طور میتونین تو مطلب رنگ های ست رنگ طوسی، با همه رنگهایی که به خوبی با طوسی ست میشن هم آشنا بشین که بتونید به راحتی رنگ کوسن مناسب رو برای مبل های طوسی انتخاب کنید

 9. با سلام..و تشکر از مطلب آموزشی و کاملتون… ما تازه رفتیم یه خونه جدید.. تازه میخوایم رنگش کنیم.. اتاق من یه اتاق کوچیکه که هم اتاق خوابم محسوب میشه هم اتاق مطالعه.. چون کنکوریم و بعد هم دانشگاه… میخواستم یه ترکیب رنگی که هم شیک و قشنگ باشه و هم دلباز و پسرونه انتخاب کنم.. یه ضلع اتاق یه پنجره خیلی بزرگ داره.. یه ضلعش هم کامل کمد داره… دوتا ضلع خالی داره و سقفش میخواستم ببینم چه رنگی و چجوری استفاده کنم که برا مطالعه و خواب خوب باشه.. بیشتر هم تو رنگای سبز و آبی دوست دارم..واز یه دست بودن اتاق متنفرم.. لطفا یه راهنمایی بکنید.. تشکر

  • سلام درود ?? ضمن تبریک خونه جدید 🙂 پیشنهاد می‌کنم قبل از هر کاری با رنگ‌های مناسب برای اتاق مطالعه و اتاق خواب آشنا بشین که هر کدوم رو تو مطالب جداگانه رنگ اتاق خواب و رنگ مناسب برای اتاق مطالعه معرفی کردیم.
   بعد با توجه به سلیقه خودتون و رنگ‌های مشترک رنگ اتاق خواب و اتاق مطالعه، یکی رو انتخاب کنید. البته با توجه به اینکه یکی از دیوارهای اتاق توسط کمد دیواری پوشونده شده، باید توجه کنید که رنگ انتخابی با رنگ کمد هم ست بشه. همین طور چون که به تک رنگ بودن اتاق هم علاقه ندارین، می‌تونین سقف اتاق رو یک رنگ انتخاب کرده و رنگ دیوارها رو یک رنگ دیگه انتخاب کنید، یا حتی می‌تونید رنگ دو تا دیوار رو هم متفاوت از هم، ولی دو رنگی که با هم و رنگ سقف ست میشن، هم انتخاب کنید.

 10. باسلام و احترام
  در خصوص دکوراسیون فکر می کنم خوب عمل نکردم . رنگ دیوار کرم_ رنگ پرده کرم و کالباسی _ رنگ فرش سورمه ای که داخل آن آبی فیروزه ای و رنگ های زرد و شیری و قرمز _ گلبهی و فکر کنم خردلی هم دارد _ مبلمان آبی فیروزه ای ساده می باشد نمیدونم با پرده من خوبه یا نه . خواستم نظر شما رو بدونم

  • سلام و درود خدمت شما ?
   رنگ های ست شده در دکوراسیون منزل شما اغلب جزء رنگ های سرد هستن و پیشنهاد می‌کنیم که در قسمتی از منزلتون از رنگ های روشن و شاد هم استفاده کنید. مثلا می‌تونید از کوسن هایی با رنگ شاد در کنار مبلمان استفاده کنید تا از سردی محیط کم کنه. در این صورت مطمئنا حس بهتری نسبت به منزلتون خواهید داشت 🙂

 11. با سلام و ممنون از مطالب خوبتون…
  مبل راحتی کرمی دارم با چوب قهوه ای میخواستم رنگ کوسن ها رو عوض کنم
  با توجه به اینکه رنگ فعلی بنفش و رنگ فرش سرمه ای چه رنگی رو پیشنهاد میدید؟!
  متشکر

  • سلام و درود خدمت شما
   با توجه به اینکه رنگ فرش منزلتون سرمه ای هست، پیشنهاد می‌کنیم رنگ روشنی رو برای کوسن ها انتخاب کنید تا محیط خونه تاریک و دلگیر نباشه. مثلا می‌تونید با توجه به سلیقه خودتون رنگ‌هایی مثل نارنجی، سبز روشن، رنگ های طیف صورتی پر رنگ، یا حتی رنگ مرجانی زنده که به عنوان رنگ سال ۹۸ انتخاب شده و… رو برای ست کردن رنگ کوسن ها با مبل و فرش خونه انتخاب کنید.

 12. سلام وقت بخیر
  من میخوام جهاز بخرم
  تو انتخاب رنگ موندم
  بیشتر ب صورتی تمایل دارم ..زردم دوس دارم
  حالا موندم چ رنگی انتخاب کنم و ست رنگ صورتی چ هسش

  • سلام و درود خدمت شما
   در مورد انتخاب رنگ برای جهیزیه و در واقع ست کردن رنگ وسایل جهیزیه، مهم‌ترین عامل سلیقه شماست. اگر که صورتی رو به عنوان تم کلی خونه خودتون و وسایل جهیزیه انتخاب کردید، می‌تونید از رنگ‌هایی مثل خاکستری و طوسی، طیف های مختلف رنگ آبی، طیف های رنگ سبز، سفید، گلبهی و… تو منزلتون استفاده کنید.

 13. سلام. بابت مطالب جامعتون متشکرم.برای فضای نهارخوری ک متصل ب پذیرایی هست رنگ زرشکی مد نظرمه ولی نمیدونم برای باقی فضا از چه رنگهایی میشه استفاده کرد.اندازه فضا متوسط رو ب بزرگه و نورش هم زیاده.مبلمان هم هنوز خریداری نکردم. لطفا راهنمایی بفرمائید. ممنون

  • سلام و درود خدمت شما. اگه هنوز برای منزلتون مبلمان خریداری نکردید و به رنگ زرشکی علاقه دارید، می‌تونید با خرید مبل استیل و ست نهارخوری همون مبلمان به رنگ زرشکی از این رنگ تو خونه استفاده کنید و رنگ های ست رنگ زرشکی رو هم تو سایر قسمت‌های منزلتون استفاده کنید. از رنگ های ست زرشکی هم میشه به رنگ‌هایی مثل صورتی کم رنگ، کرمی، طوسی، سرمه ای و… اشاره کرد که می تونید تو پرده‌ها یا وسایل دکوری و تزیینی منزلتون ازشون استفاده کنید

 14. سلام. برای پذیرایی متصل ب فضای نهارخوری زرشکی رنگ، چه رنگی مناسبه؟میخوام یکمی لوکس ب نظر برسه.
  هم دیوارها و هم مبلمان و پرده. دکوراسیون مدرنه و نور محیط هم مناسبه.

  • سلام و درود خدمت شما
   از رنگ های ست برای رنگ زرشکی میشه به رنگ‌هایی مثل صورتی کم رنگ، کرمی، طوسی، سرمه ای و… اشاره کرد که می تونید تو پرده‌ها یا وسایل دکوری و تزیینی منزلتون ازشون استفاده کنید. اگه بخواین محیط خونه نسبتا لوکس به نظر برسه هم می‌تونید کمی از رنگ طلایی استفاده کنید که البته بستگی به سلیقه شما و طیف زرشکی که در منزلتون استفاده شده داره.

 15. سلام، ممنون بابت مطالب مفیدی که در اختیار ما میذارین، سوال من از جنابعالی اینه که، چه رنگهایی رو برای برا دیوار وکف یه سالن۱۳۰ متری بیلیارد با ارتفاع سقف ۲و ۸۰ استفاده کنم که به هم بیاد درضمن پارچه روی میز بیلیارد سبز هستش.

  • سلام و درود خدمت شما و ممنون بابت مطالعه مطالب توکامگ. برای این نوع فضاها، کنار ست کردن رنگ های مختلف با هم، نورپزدازی هم نقش مهمی داره. شما می‌تونید از رنگ های تیره برای کف و دیوارهای سالن استفاده کنید و با استفاده از نورپردازی مناسب یه فضای خیلی عالی و مناسب برای بازی بیلیارد آماده کنید. همین طور رنگ بقیه قسمت های میز بیلیارد هم مهمه. مثلا اگه میز بدنه چوبی و حالت کلاسیک داره می‌تونید کفپوش و رنگ دیوار رو به رنگ چوبی انتخاب کنید که باعث میشه یه محیط کلاسیک داشته باشید.

  • سلام و درود خدمت شما. برای ست کردن رنگ پرده با مبل کرمی و فیروزه ای، می‌تونید از طیف‌های نزدیک به رنگ کرم و یا رنگ‌هایی گرم مثل طلایی یا خردلی استفاده کنید. رنگ آبی روشن هم می‌تونه انتخاب مناسبی برای این شرایط به حساب بیاد.

 16. سلام خسته نباشین، ممنون بابت متن ها و راهنمایی های مناسبتون
  من مبلام کرم و نارنجیه بنظرتون چه رنگ پرده ای برای این رنگ مبلمان مناسبه؟
  و آیا بنظرتون یه رنگ قهوه ای ملایم خوب میشه؟

  • سلام و احترام خدمت شما. ممنون بابت لطف و توجهتون نسبت به مطالب توکامگ. رنگ مناسب برای ست کردن با رنگ مبلمان شما، بستگی به میزان رنگ نارنجی استفاده شده در مبلمانتون داره، ولی در کل میشه گفت که انتخاب خودتون، یعنی رنگ قهوه ای ملایم می‌تونه انتخاب خوبی برای ست کردن رنگ مبلمان منزلتون با پرده ها باشه.

 17. سلام. ممنونم بخاطر مطالب فوق العاده خوب و آموزندتون. من به تازگی به منزل جدید نقل مکان کردم که کوچیکه و خیلی ازتون ممنون میشم در انتخاب رنگها کمکم کنین. آشپزخونه انتهای پذیرایی هستش که کابینت ام دی اف قهوه ای نسبتا تیره داره و یک پنجره بزرگ و این آشپزخونه با یک اپن کوچیک با همون رنگ ام دی اف از پذیرایی جدا شده که در واقع رنگ ام دی اف ها کاملا مشخص هست. انگار که یک فضا باشن. و از امتداد اشپزخونه تا وسط پذیرایی هم یه کمد همون رنگ و سرتاسری ریلی هستش.
  نظر خود من با توجه به علاقم به رنگ سدری اینه که مبل رو توسی تیره بگیرم و کوسنها و فرش ساده و پرده رو رنگ سبز سدری بگیرم. و حالا میز ناهار خوری هم ترکیب این دو رنگ. نمیدونم آیا این رنگها با رنگ کمدها و کابینت ها سازگاری دارن یاخیر. البته فکر میکنم ترکیب رنگ کرم و سدری هم بد نباشه. خیلی خیلی ممنون میشم نظرتون رو بدونم و از اطلاعات عالیتون بهره ببرم تا قبل از خرید بتونم ازش استفاده کنم

  • سلام و درود خدمت شما و تشکر فراوان از لطف بی کران شما نسبت به توکامگ. با توجه به اینکه رنگ کابینت‌ها و ام دی اف های منزلتون قهوه ای هستن و یکی از رنگ‌های انتخابی‌تون برای مبلمان منزل رنگ سدری هست، می‌تونید از رنگ کرم به عنوان رنگ سوم در منزلتون استفاده کنید که نسبت به رنگ طوسی، ست بهتری برای رنگ قهوه ای به حساب میاد. از طرفی رنگ کرمی با رنگ سدری هم بهتر ست میشه.

  • سلام و درود خدمت شما.
   رنگ نارنجی معمولا با رنگ‌هایی مثل سفید، مشکی، خاکستری، کرمی، آبی، سبز و… ست میشه. برای ست کردن مبلمان و پرده ها با فرش، رنگ غالب فرش خیلی مهمه و باید با توجه به اون رنگ پرده ها و مبلمان رو هم انتخاب کنید. اما در حالت کلی می‌تونید از رنگ‌هایی مثل سفید و کرمی برای پرده ها و مبلمان منزل استفاده کنید که با نارنجی به خوبی ست میشن.

 18. سلام ممنون از اطلاعات مفید و کاربردیتون
  من مبلمان بنفش و طوسی با پایه ها و میز سفید دارم(یه مبل ۴ نفره و ۲ تا تکی بنفشند و یه ۳ نفره طوسی رنگه)
  میخواستم بپرسم فرش،پرده ،میز تلویزیون و ویترینم چه رنگی باشه بهتره؟
  خودم برای فرش رنگ بنفش و طلایی،برای پرده رنگ سفیدبا حاشیه کوچیکی از طوسی روشن،برای میز تلویزیون و ویترین رنگ طلایی یا نقره ای مد نظرمه.. به نظر شما این ترکیب رنگی کنار هم خوب میشه؟

  • سلام و درود. سپاس از شما بابت توجه و لطفتون نسبت به مطالب توکامگ.
   رنگ‌هایی که خودتون انتخاب کردید، یعنی رنگ‌هایی مثل طیف طلایی، طوسی و سفید، دقیقا رنگ‌هایی هستن که به خوبی رنگ بنفش ست میشن و مطمئنا ترکیب زیبایی خواهد بود.
   همچنین پیشنهاد می‌کنیم مطلب ست کردن مبل و فرش رو هم مطالعه کنید.

 19. سلام خیلی مچکرم از مطالب مفید و کاربردیتون.
  ما چند روز دیگه میخوایم به خونه جدیدمون نقل مکان کنیم، مبل هامون ترکیب قرمز و استخونیه خیلی روشنه، تکی ها قرمزن، دو نفره و سه نفره استخونی.دوست دارم که یکی از دیوارهارو یه رنگ غیر از سفید و رنگهای رایج بزنم، بنظرتون چه رنگی قشنگ میشه با مبلام؟

  • سلام و درود. سپاس از شما بابت توجه و لطفتون نسبت به مطالب توکامگ ??
   چون می‌خواین یکی از دیوارهای منزلتون رو رنگی غیر از رنگ‌های رایج کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب دیوار شاخص چیست و مدل های مختلف دیوار شاخص رو هم مطالعه کنید و با این نوع دیوارها بیشتر آشنا بشید. در مورد انتخاب رنگ برای دیوار شاخص هم اگه تمایل به استفاده از رنگ‌های خاص داشتید، می‌تونید یکی از رنگ‌های طیف قرمز و شبیه به مبلمان تک نفره منزلتون رو انتخاب کنید و اگه تمایل به استفاده از رنگ‌های شاد و طیف رنگی قرمز نداشتید رنگ‌های طیف کرمی روشن رو می‌تونید انتخاب کنید.

 20. سلام و خسته نباشید.مطالبتون عاااالی بود.من قصد خرید مبل توسی و صورتی دارم.میخام در کنارش یک رنگه دیگه ای تو وسایلام به کار ببرم.به نظرتون چه رنگی مناسب این دو تا رنگ هست؟؟

 21. سلام وتشکر از مطالب خوبتون
  ما می خوایم بریم خونه جدید که پذیرایی در حدود ۵۰ متر هست .از قبل پرده قهوه ای روشن و طلایی دارم و همچنین مبل سلطنتی قهوه ای و می خوام مبلمان راحتی بخرم که رنگ روشن باشه …پذیرایی زیاد تیره نشه …و دوست دارم مبلمان یو شکل بگیرم لطفا در مورد انتخاب رنگ و چیدمان حتما راهنماییم بفرمایین.ممنون

 22. سلام وقتتون بخیر
  من قصد خرید پرده فیروزه ای دارم و مبلا هم استخونی و تک نفره هاش فیروزه ای هستن.فرشم کرم هست با حاشیه مسی.حالا به نظر شما اکسسوری ها رو فقط از یه رنگ مثل زرد استفاده کنم یا دوتا رنگ ؟ضمن اینکه دوس ندارم خونه خیلی رنگی رنگی بشه

 23. سلام،خسته نباشید،ممنون از مطالب خوب و مفیدتون.
  من چندماه دیگه عروسیمه و داریم جهیزیه میخریم،خونه صفره و میشه راحت وسایل خرید که رنگشون باهم ست بشه،ولی اصلا نمیتونم تصمیم بگیرم که چه رنگی بخرم،فعلا فقط یه مبل پسندیدم که رنگش زرشکیه،هم خوشم میاد هم فکر میکنم رنگ خونه رو تیره میکنه،میشه راهنماییم کنید؟که اگه مبل زرشکی شد،پرده و فرش و کاغذدیواری و میزناهارخوری چه رنگی باشه خوب میشه؟ خیلی ممنونم

  • سلام خیلی ممنون از لطف و توجه شما. اگه برای مبلمان رنگ زرشکی رو انتخاب کردید وسایل دیگه خونه مثل فرش رو رنگ روشن انتخاب کنین که فضا زیاد دلگیر و تیره نشه. رنگ‌هایی مثل کرمی، صورتی روشن، خاکستری، سفید و… میتونه انتخاب خوبی باشه.
   همین طور تو خرید مبلمان برای جهیزیه به این نکته توجه کنین که تو اغلب موارد شما میتونین برای یک مدل مبل خاص هر رنگی که مد نظرتون باشه رو انتخاب کنین و شاید برای این مدل مبلی هم که پسندید رنگ دیگه ای هم موجود باشه.

 24. فقط میخواستم بگم ممنون بابت مطلب کامل وجامعی که گذاشتین.
  خداقوت وهمیشه شادوتندرست باشید.
  منتظر مطالب بعدیتونم هستیم.

 25. سلام ممنون از مطالب مفیدتون. مبلمان خونه من سرمه ای رنگ با پشتیهای زمینه سفید وگلهای آبی هست، فرش پذیرایی هم زمینه فیروزه ای وکرم داره، با رده های گلبهی. تاچند روز دیگه به خونه جدیدمیریم، ولی نمیدونم رنگ پرده رو چی انتخاب کنم! ابتدامیخواستم آبی باشه ولی حس میکنم اینجوری همه چی آبی میشه وتو ذوق میزنه.رنگ کرم انتخاب کردم، نمیدونم قشنگ میشه یانه! دیوارهم بین رنگ و کاغذدیواری موندیم! راهنمایی کنید لطفا

 26. سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.
  میخوام برم خونه جدید، فرش هام دست بافت قرمز رنگ هست و مبل هام کرم با گل های بنفش هست میخواستم واسه انتخاب رنگ پرده و کاغذ دیواری کمکم کنید. خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون.

 27. سلام ممنون از شما به خاطر مطالب مفیدتون
  دارم خونه ام بازسازی میکنم. موکت های اتاقها رو از قبل خریداری کردم. رنگ موکتها زرد و نارنجی هیتن. بدای دنگ دیوار اتاقها و هم چنین پرده و روتختی با چه رنگی سِت کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید. متراژ اتاقها ۳×۴ و ۳×۵

 28. سلام و خسته نباشید من مبلمان استیل با چوب طلایی دارم با پارچه ای به رنگ شیری و آبی آسمانی روشن(ویکم تناژ خاکستری). . فرشم هم تناژ شیری + آبی روشن داره. میخوام یک ست مبلمان راحتی بخرم که رنگشون هم خیلی روشن نباشه و کثیفی را خیلی نشون نده. میشه لطفا راهنماییم کنید به عنوان رنگ سوم و چهارم از چه رنگی میتونم برای مبلمان راحتی و یا سایر اکسسوری های پذیرایی و هال استفاده کنم ؟

 29. باسلام وخسته نباشید
  من میخام برای نی نی توراهیمون اتاقشو آماده کنم.فعلا تخت و کمدشوقرمز ترجیح دادم ولی موندم رنگ اتاقش بااین شرایط چه رنگی بزنم.نوزادمون هم دختره.بنظرتون سفید صورتی بهتره براتخت و کمدش یا قرمز؟نی نی مونم دخمله

 30. سلام .. من ست اتاقم طوسی صورتیه.. تختم توسی.. پرده و فرش و روتختیم هم صورتی طوسیه..
  میخواستم ازتون بپرسم که کمدم و میز آرایشم رو طوسی بخرم یا صورتی؟
  ممنون میشم پاسخ بدین..?

 31. سلام و وقت به خیر ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  در حال بازسازی منزل جدید هستم. خونه شمالی و نورگیریش خوبه مبلمانم رو که استیل هستن چوبهاش رو استخوانی و بدنه رو آبی فیروزه ای میخوام برا تعمیر بدم . البته پذیراییم بزرگه و یک مبل راحتی هم میخوام بگیرم. بیشتر دوست دارم محیط خونم متعادل باشه
  کابینت آشپزخانه ام که حدود ۱۲ متر هست ممبران روشن استخوانی با رگه هایی از طلایی مد نظرم هست ممنون میشم در ست کردن رنگ کابینت و مبل و پرده ها کمکم کنید. وقتم خیلی محدود هست باید در دو روز انتخاب کنم

 32. با سپاس از مطالب مفیدتان لطفا راهنمایی کنید کاناپه مبل من رنگ موشی و صندلی تک آن رنگ زرشکی است رنگ پرده را با توجه به فضای محدود پذیرایی که ۵×۶ متر است چه رنگ انتخاب کنم متشکرم

 33. رنگ لهجه و یا زینتی ترجمه بدی برای Accent Color است .
  رنگ حاشیه ای و یا رنگ تاکیدی ترجمه درست تری است .
  موفق باشید .

 34. سلام.مطلب کامل و مفیدی بود. ی سوال دارم من مبل و نهارخوری رنگ بژ گرفتم و دوتا صندلی با توناژ ماهاگونی. رنگ کاغذ دیواری بژ.ی قسمت دیگه از خونه تی وی روم طوسی کوسن سفید طوسی خردلی. الان برای انتخاب رنگ پرده نمی دونم چیکار کنم؟پرده حریر سفید ساده اما دوتانوار کنارش چه رنگ باشه؟؟و فرش قسمت پذیرایی؟؟از رنگ کرم و بژ و ارغوانی خوشم نمیاد برای قسمتای دیگه استفاده کنم

 35. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من وسایل برقی اشپزخانه‌م رو استیل انتخاب کردم و برخی وسایل پلاستیک و خردریز ها رو سفید و نارنجی،ممنون میشم راهنمایی کنید از چ رنگ مکمل دیگه ای میتونم استفاده کنم (مثلا برای سرویس ادویه قابلمه و سرویس دستگیره ودمکنی)؟؟؟ باتشکر

 36. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من وسایل برقی اشپزخانه‌م رو استیل انتخاب کردم و برخی وسایل پلاستیک و خردریز ها رو سفید و نارنجی،ممنون میشم راهنمایی کنید از چ رنگ مکمل دیگه ای میتونم استفاده کنم (مثلا برای سرویس ادویه قابلمه و سرویس دستگیره ودمکنی)؟؟؟ باتشکر و‌ممنون

 37. سلام اتاق من دیوارش صورتی هستش میخواستم تخت و پرده و رو تختی بگیرم میخوام بدونم چه رنگی مکملش هستش
  و همینطور واسه اتاق با دیوار ابی اسمانی و اتاق با دیوار یاسی چه رنگی برای تخت و پرده پیشنهاد میدید؟؟

 38. مطالب عالی .اتاق من پرده ها کرم رنگ وساده وکفپوش کرم رنگ‌وفرش با رنگ قهوه ایی وابی فیروزه ایی گلدار انداختم برای روتختی چه رنگی واینکه ساده یا طرحدار باید استفاده کنم

 39. سلام و خسته نباشید مطالب ارزنده ای بود .من میخوام جهیزیه بخرم و عاشق آبی نارنجی و قرمز هستم خیلی درگیرم ک چکار کنم با این رنگا

  • سلام و درود خدمت شما. دو رنگ آبی و نارنجی که به خوبی با هم ست میشن و می‌تونید از این دو رنگ حتی در وسایل بزرگی مانند مبلمان یا پرده منزلتون هم استفاده کنید. اما در صورتی که نمی‌خواین سه رنگی که اشاره کردید، رنگ‌های غالب در دکوراسیون منزلتون باشن، می‌تونید از این رنگ‌ها در لوازم کوچک‌تری مثل کوسن‌ها بهره ببرید. پیشنهاد می‌کنیم ست‌های جهیزیه توکامارت رو هم برای خرید جهیزیه مشاهده کنید.

 40. با سلام. من دارم جهزیه رو کامل میکنم سرویس پلاستیک آشپزخونم کرمی گرفتم سرویس قابلمه هم یه دست کرمی یه دست مشکی سرویس برقی هم سفید گرفتم حالا بقیه لوازم و چه رنگی بگیرم خوبه؟!

 41. باسلام و خسته نباشید.ممنون از مطالب خوبتون.
  میخواستم درمورد رنگ تخت خواب و قالیِ اتاق خوابم ازتون مشورت بگیرم..
  کاغذ دیواری اتاق سبز زیتونی با گلهای سفید،زیتونی و طلایی هست
  کمدها کِرِم
  موندم تخت و فرش رو چه رنگی بگیرم.
  ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام درود خدمت شما. با توجه به اینکه دیوار اتاقتون سبز زیتونی هست، بایستی برای تختخواب و قالی به دنبال رنگ‌هایی باشید که با این رنگ ست میشن. از رنگ‌هایی که با رنگ سبز زیتونی ست میشن، میشه به زرد و نارنجی، بنفش، قهوه‌ای (رنگ چوب که میتونید برای تختخواب استفاده کنید) و انواع رنگ‌های خنثی اشاره کرد.

 42. سلام من توی بخشی از پذیراییم مبلمان اسپرت قهویی تیره با کوسون رنگ قهویی روشن چیدم توی بخش دیگه هم مبلمان راحتی با رنگ قهویی نسبتا روشن با کوسون خردلی چیدم میخواستم برا خونه میز ناهار خوری بگیرم باتوجه به رنگ این مبلمان و وجو خونه چ نوع و چه رنگی و چ طرحی بگیرم

  • سلام و درود خدمت شما. معمولا در منازل ایرانی نهاخوری رو به صورت ست با مبلمان خریداری می‌کنند، اما در صورتی که شما قصد ندارید این کار رو کنین، با توجه به اینکه در منزلتون از مبلمان راحتی اسپورت استفاده می‌کنید، بهتره که نهارخوری رو هم از بین مدل‌های مدرن انتخاب کنید. در رابطه با رنگ هم به عوامل زیادی بستگی داره مثل اینکه کجا میخواید قرار بدیدن نهارخوری‌تون رو، آیا با مبلمان در یک فضای مشترک قرار می‌گیرن یا نه و…
   ولی اگه احساس می‌کنین که از رنگ قهوه‌ای در منزلتون زیاد استفاده شده پیشنهاد می‌کنیم از رنگ دیگه‌ای برای نهارخوری استفاده بشه

  • رنگ زرد به تنهایی با طوسی و یا قهوه ای به خوبی ست میشه، ولی اینکه این سه رنگ کنار هم استفاده بشه ممکنه ترکیب جالبی بدست نیاد.

 43. مطالبتون عالیه. اما یه چیزی که من به تجربه دیدم آدما از رنگها متفاوتی خوششون میاد و باید فرهنگمون به اونجا برسه که هرکی هر رنگی رو می خواد بتونه تو دکوراسیون منزلش استفاده کنه تا حال دلش خوب بشه و مجبور نشه از قانون خاصی تبعیت کنه و تو خونه هم حس کنه تحت فرمان یکی دیگه است .

 44. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم برا مبل پیازی با کوسنهای گل گلی چه رنگ پرده ای مناسب هست اگه راهنمایی کنید ممنون میشم باتشکر

  • سلام و درود خدمت شما. چون رنگ پیازی رنگ خاصی به حساب میاد و به احتمال زیاد مبلمان منزلتون، با توجه به رنگ خاصی که دارن، نقطه کانونی دکوراسیون منزلتون هست، بهتره برای پرده‌ها از رنگ‌های خنثی به سلیقه خودتون استفاده کنین. رنگ‌های خنثی مثل طیف‌های مختلفی از طوسی به خوبی با همه رنگ ها از جمله رنگ پوست پیازی ست میشه و نگرانی در این باره وجود نداره

 45. سلام و تشکر بابت مطالب زیبا تون
  لطفا بفرمایید با مبلمان طوسی وسرمه ای چه رنگهای دیگه ای میشه ست کرد

 46. سلام وقتتون بخیر لطفا منو راهنمایی کنین ,سرامیک کف خونه ی من طوسی تیره س , برا فرش و مبل نمیدونم از چه رنگی استفاده کنم,دوس دارم سبک خونه م مدرن باشه
  لطفا زودتر منو راهنمایی کنین من دارم میرم خرید

  • سلام خدمت شما، میتونین از مبل های طوسی کم رنگ به همراه کوسن های خردلی استفاده کنید و همچنین برای فرش میتونین از طیف رنگی کرم، شیری و .. استفاده کنین

 47. سلام و عرض ادب
  من دارم برای فرشگاهم که تزیینات خودرو هست دکور بندی میکنم. چوب سفیدی که تهیه کردم نیمه براق هستش.
  حالا به نظر شما چه رنگی رو با سفید نیمه براق برای این فروشگاهم بکار ببرم که جذاب و جالب به نظر برسه.
  ممنون میشم پاسخ بدید. سپاس فراوان

  • سلام خدمت شما ? رنگ سفید جز دسته رنگ هایی است هیچ محدودیتی برای ست کردن ندارد و کاملا سلیقه ای است، ولی در کل میتونین از رنگ مشکی، آبی، قرمز و … استفاده کنین

 48. سلام خدمت شما.ممنون بابت پاسخگوییتون.ما مبل خریدیم ومتاسفانه ترکیب جالبی نشده…رنگ جیگری تیره مبلمان سه نفره وخردلی،یک نفره ها…اما فرش وسایل دیگه هنوز تهیه نکردیم،چکار کنم که ست بهتری بشه وخریدامون چطوری باشه…لطفا کمک کنید،چون واقعا ناراحتم….

  • سلام خدمت شما، میتونین فرش کرم با گل های قهوه ای کمرنگ بخرین. وسایل دیگه منظورتون چه وسایلی هست؟ تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم.

 49. سلام و عرض ادب
  من میخوام مبل بگیرم واسه رنگش تردید دارم فرشم دارای سه رنگ ابی روشن و ابی تیره و طوسی .
  بنظرتون مبلی که انتخاب میکنم چه رنگی باشه؟
  مبلی که انتخاب کردم طرح چستر و پارچشم طرح چرم ،رنگهایی که انتخاب کردم واسه کاناپه سورمه ای و تک نفره ها طوسی
  بنظرتون اینجوری خونه خیلی دلگیر و یکنواخت نمیشه؟
  اگر بجای رنگ طوسی رنگ زرد باشه چطوره؟
  ممنون

  • سلام خدمت شما
   ترکیب رنگ های سرمه ای و زرشکی مناسب تره و برای اینکه فضای خانه تیره نشه میتونین از کوسن های نقره ای استفاده کنین

 50. سلام، برای هال و پذیرایی، با فرشهای سورمه ای ، و پرده کرم قهوه ای،دیوار و سقف سفید، مبل استیل چه رنگ مناسبه؟ چوبش طلایی باشه یا استخونی؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام، با توجه به رنگ فرش و پرده ای که دارین میتونین یکی از رنگ های زرشکی، گلبهی، صورتی کمرنگ و طوسی رو انتخاب کنین. در جواب به قسمت دوم سوالتون اگر مایل هستید منزلتون جلوه لوکس تری به خودش بگیره میتونین از مبلمان استیل با رنگ طلایی استفاده کنین ?

 51. سلام من رنگ مبل هام بنفش با کالباسی هست دیواره هام کرمیه ، رنگ میز و کنسولمم سفید و رنگ چوب قاطی کار شده ، حالا موندم واسه کوسن و پرده و فرش چه رنگایی به کار ببرم ، البته میخوام رنگ بنفش اصلا اغراق نشه توی دیزاینم لطفا راهنمایی کنید.

 52. سلام ممنون از مطالب خوبتون.من می‌خوام جهاز بخرم و خونه آینده م هم مشخصه، با توجه به فضای چهل متری و اینکه دوست دارم سبز و زرد تو دکور استفاده بشه، می‌خوام بدونم این ترکیب خوب هست یانه؟

  و برای خریدها هم مشاوره میخوام، بفرمایید چطور.ممنون

 53. سلام ممنون از مطالب عالی مبلمان من صورتی چرک و فرشها فیلی رنگ هست دوست دارم روی مبلمان از کوسن بارنگ گرم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 54. سلام .کاغذ دیواریم نخودی با طرح داماس هست مبل حالم قهوه ای هست میخوام پارچشو عوض کنم فضا رو شادتر کنم آیا رنگ زرشکی یا سدری مناسبه؟

 55. سلام خیلی عالی بود،ممنون.میشه بفرمایید دیوار ها با چه رنگی مناسب مبلمان بنفش و سورمه ای هستند؟ زرد مناسبه؟ یا یاسی؟!

  • سلام، خوشحالیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته
   اگر به دنبال ایجاد فضایی گرم و صمیمی هستید رنگ زرد مناسبه و اگر به دنبال ایجاد فضایی خنثی و آرام هستید میتوانید از رنگ طوسی روشن استفاده کنید.

 56. سلام من از طرفداران وبلاگ شما هستم. امکانش هست در مورد خرید لوستر کمکم کنید؟ خونم سبکش کلاسیک هست و حدودا فضا ۵۰ متره

    • سلام
     چن باری قبلا سوالمو فرستادم ولی مث اینکه فقط همین پیام واستون سند شده
     ممنون میشم راهنماییم کنین
     مبل سه نفره و شال پرده خونم به رنگ صورتی کثیفه و مبل دو نفره و دو تا مبل یک نفره به رنگ آبی با پایه های چوبی سفید و دو تا پاف و لمسه جا کفشی یه رنگ ترکیبی از آبی تیره و طوسی هست و چوب جاکفشی و میز عسلی به رنگ سفیده
     رنگ فرش با زمینه آبی هست که رنگ گلبهی و سرمه ای متمایل به مشکی و سبز و قهوه ای بیشتر توش دیده میشه
     میخواستم آباژور بگیرم به نظرتون چه رنگی و چه مدلی بگیرم؟ پایه کوتاه یا بلند؟ خراطی؟ اگه کوتاه یه دونه بهتره یا دوتا؟
     همینطور میخواستم کوسن بگیرم به نظرتون چه رنگی بگیرم؟
     پولکی یا خز با هر مدل دیگه ای
     و همینطور میخواستم بین بگ سفارش بدم نمی دونم چه رنگی باشه

    • سلام دوست عزیز،در صورتی که کنار کاناپه ۳ نفره می خواهید قرار دهید، آباژور پایه خراطی تک پایه به رنگ چوب (سفید پتینه) با رنگ شید آبی آسمانی و در غیر این صورت سه پایه به رنگ چوب قهوه ای و شید صورتی (ترجیحا کم رنگ) و حتما پایه بلند باشد و استفاده از بیش از یک آباژور در دکوراسیون منزل درست نیست.

  • سلام، منظورتون رو درست متوجه نشدم، یعنی مبل تک نفره و کاناپه دو رنگ مجزا هستن؟ یا اینکه کلا پارچه ترکیبی از رنگ های قهوه ای و زرد هست؟

 57. سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  تو قسمت پذیرایی مبل کلاسیک زرشکی نقره ای با ناهار خوری دارم و میخوام مبل راحتی بگیرم چه مدلی باهاش بهتر و شیک هستش و چه ترکیب رنگی قشنگ میشه ؟ اشپزخونه ام هم کناز پذیرایی هستش و کابینت ممبران سفید

  • سلام بهتون مبل راحتی مارکا و مبل راحتی لوکا که کاناپه آن ها قابلیت تخت خواب شو هم دارند را به شما پیشنهاد می کنم. برای رنگ هم ابی کلاسیک و زرد و طوس ی برای شما مناسب است.

 58. سلام وقت بخیر ممنون از مطالب خوبتون. ببخشید من در حال خرید جهیزیه هستم. ممنون میشم راهنماییم کنید. من میخام پذیرایی و نشیمن پر انرژی و گرم داشته باشم. و میخام از رنگ زرد برای مبلمان استفاده کنم رنگ مکمل که خیلی پر انرژی و گرم باشه چه رنگی هست؟ و میتونم با چه رنگایی ست بکنم؟

  • سلام دوست عزیز میتونین از رنگ های آبی، آبی کلاسیک، تناژهای مختلف رنگ سبز، بنفش و همچنین نارنجی استفاده کنید.

 59. سلام
  من تازه میخوام زندگی تشکیل بدم و از اینکه شما بتونید در ست کردن وسایل منزل کمکم کنید ممنون میشم!
  کابینت با رنگ بنفش و نقاط زرد ک کابینت تو دید هست و پذیرایی با کاشی های کرم رنگ!
  میخواستم بدونم ست پرده و مبلمان و ناهارخوری و فرش چجوری باید باشه!
  من خودم مبلمان دورنگ مدنظرم دارم اما چ رنگی باید باشه ک ب چشم بیاد رو نمیدونم !

  • سلام امیدوارم زندگی زیبایی رو شروع کنین?
   بهتره از مبلمان راحتی در دو رنگ استفاده کنید (یاسی کمرنگ، آبی کلاسیک به همراه کوسن های خردلی). با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیونتان می توانید از رنگ های طوسی روشن و تیره و آبی کلاسیک و همچنین بنفش برای سایر المان ها نظیر فرش و پرده استفاده کنید.

 60. سلام من دوست دارم رنگ های زرد و نارنجی و آبی رو برای یک دیوار از اتاقم به صورت اشکال کنار هم استفاده کنم، به نظر شما این ترکیب خوب در میاد؟

 61. سلام مبلای من دو رنگ سرمه ای و خردلیه الان میخوام موکت بگیرم اما نمیدونم چه رنگی ب مبلمانم میاد و دچار مشکل شدم اگه امکانش هست راهنماییم کنین

 62. سلام
  من میخوام بدونم ست کردن رنگ سفید طلایی مبل های استیل و میز ناهار خوری و تخت و میز تلویزیون درسته؟با مبل راحتی طوسی کم رنگ

   • سلام
    مطالبتون عالی بود
    من کل پایه ی زندگیم به رنگ سفیدو مشکیه
    و یه جاهایی از رنگ طوسی وخاکستری تیره یا روشن استفاده کردم
    چه رنگ دیگه ایی میتونم برای وسایل و دکوراسیون استفاده کنم
    که کمی از این حالت دربیاد؟!
    ممنون از پاسخگوییتون

    • سلام ممنون از لطفتون. اگر میخواهید از این حالت خنثی بودن دربیاد باید رنگ های گرم تر مثل یشمی رو ترکیب کنید.

 63. سلام . با فرش شلوغ که انواع رنگهارو توش داره ولی رنگ حاشیش بژ هست و وسطش بیشترش کرم .با پرده های صدفی. چه رنگ مبلمان بهش میاد

  • سلام دوست عزیز، این سوال با توجه به سبک های مختلف مبلمان میتونه جواب های متفاوتی داشته باشه، به طور مثال اگه قصد تهیه مبل استیل دارین میتونین از مبل استیل با بدنه طلایی و پارچه مبلی با تم کرم رنگ استفاده کنین ولی چون فرشتون خیلی شلوغ هست سعی کنین پارچه مبلی ساده تری انتخاب کنین.

 64. سلام ممنون از مطالب عالیتون
  رنگ اتاق کودک رو چون خودم صورتی دوست داشتم صورتی کردیم و رنگ پردشم سفید صورتیه و کمد دیواریا صورتی که میشه رنگشو تغییر داد ازتون میخواستم راهنماییم کنین رنگ اتاق چه رنگی کنیم که هم مناسب کودک دختر باشه و هم پسر چون جنسیت بچه مشخص نیست و اینکه سیسمونی رو چه رنگی بگیرم که برای هم دختر خوب باشه هم پسر
  ممنون میشم جواب بدین

 65. وقت بخیر، رنگ کاغذ دیواری پذیرایی و مبلمانم کرم رنگ هستن و فرشها آبی فیروزه ای و پرده پذیرایی سفید رنگ هست به نظرتون کوسن های مبل و دستکهای پرده یا والون رو چه رنگی انتخاب کنم بهتره، ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 66. سلام تشکر از سایت خوبتون.من رنگ مبل رو حالت سبز طوسی چرک انتخاب کردم واسه مبلهای تک نفره چه رنگ شادی مناسب هست البته غیر از رنگ زرد؟

  • سلام ممنون از شما که وقت گذاشتین و مطلب رو مطالعه کردین. مبل های تک نفره به رنگ آجری نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 67. سلام من رنگ مبلام طوسی کرم هست که تک نفره ها به صورت کرم هست الان تو انتخاب رنگ تابلو مشکل دارم میشه راهنماییم کنید؟

  • سلام اگر رنگ طوسی شما غالب است بهتره که رنگ تابلو خود را کرم انتخاب کنید و اگر رنگ کرم غالب است تابلوی طوسی رنگ.

 68. سلام تشکر بابت مطالب خوب .به راهنمابیتون نیاز دارم .برای اتاق خیاطی چون رطوبت داره تصمیم دارم تا نیمه سنگ کار کنم اولا به نظرتون سفید بشه یا کرم دوما قسمت بالا رو میخوام پی وی سی کنم اگر ممکنه بفرمایید چه رنگ بشه با توجه به اینکه فضا ۱۵ متر هستش .ویک قسمت رو باید تم وی اف استفاده کنم که حالت کمد هستش کلا به نظرتون چه ترکیب رنگی استفاده کنم کخ فضا رو بزرگتر هم نشون بده خیای ممنون

  • سلام سرکار خانم وقتتون بخیر ممنون از لطف و نظرتون
   اتاق کار خیاطی باید ویژگی هایی داشته باشد که شما حین کار در آن اتاق فضایی خسته کننده برای شما ایجاد نشود. این خصوصیات رنگبندی و نورپردازی به طور کامل در مطلب “ویژگی­ های اتاق خیاطی برای کار حرفه‌ای” توضیح داده شده که می‌توانید با کلیک برروی اسم مطلب به صفحه مقاله مراجعه کنید.
   برای رنگبندی تخصصی تر اتاق کار هم می‌توانید مطلب “رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟” را کلیک و مطالعه کنید که به صورت تخصصی بر روی رنگبندی اتاق کار صحبت شده.
   اما اگر در نهایت نتوانستید تصمیم بگیرید که چه رنگی را برای سنگ های اتاق کار خود انتخاب کنید؛ حتما در واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۴۷۱۵۹۳۳ پیام دهید که همکارنم بیشتر راهنمایی تون کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

خروج از نسخه موبایل