کوسن مبل سرمه ای رنگ و ست کردن مبل سرمه ای با کوسن

کوسن مبل سرمه ای رنگ

رنگ سرمه‌ای شاید انتخاب خیلی پرطرفداری برای رنگ مبل نباشد، اما بی‌شک یکی از جسورانه‌ترین و شیک‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توان برای طراحی دکوراسیون داخلی به سراغش رفت. رنگ سرمه‌ای رنگی عمیق و پر رمز و راز است. رنگی با شکوه و سنگین است که احساس احترام را در محیط بر‌می‌انگیزد. و انتخاب این رنگ برای مبل انتخابی جسورانه است که البته به دقت زیادی هم نیاز دارد. زیرا رنگ سرمه‌ای رنگی است که اگر به درستی با رنگ‌های دیگر ست نشود، احساس و حال و هوای محیط را بسیار آزار دهنده خواهد کرد. انتخاب کوسن مبل سرمه ای رنگ هم از آن دست انتخاب‌های سخت است که نیاز به دانستن شخصیت و ویژگی‌های روانی رنگ‌های گوناگون دارد.

در این پست از توکامگ می‌خواهیم در ابتدا الگوی ترکیب رنگ‌ها و چارت رنگ‌ها را به شما معرفی کنیم و بعد با هم ببینیم که رنگ کوسن مناسب برای مبل سرمه‌ای رنگ کدام است. با ما همراه باشید.

 

کوسن مبل سرمه ای رنگ
چارت رنگ‌ها

ما قبلا در یکی از مطالب توکامگ به نام رنگ مناسب خانه در مورد چارت رنگ‌ها و ویژگی‌ها و نحوه ترکیب هر کدام از رنگ‌های اصلی و فرعی و زیر فرعی مطالبی را عنوان کردیم. در این مطلب این نکات را با هم مرور می‌کنیم تا ببینیم چه رنگ هایی با هم ست می‌شوند؟

به چارت رنگ‌های زیر توجه کنید.

 

کوسن مبل سرمه ای رنگ

رنگ‌های قرمز، آبی و زرد رنگ‌های اصلی چارت ما هستند و با توجه به آن‌ها می‌توانیم چهار الگوی رنگ اصلی را تمیز دهیم:

الگوی رنگ آنالوگ

در الگوی رنگ آنالوگ سه رنگ کنار هم را برای ست کردن با هم انتخاب می‌کنیم.

الگوی رنگ مکمل

دو رنگی که درست در روبروی هم قرار گرفته‌اند مکمل هم هستند و به خوبی ست می‌شوند.

الگوی رنگ سه تایی

سه رنگ را با فاصله سه تا سه تا از هم انتخاب می‌کنید و می‌توانید آن‌ها را به راحتی با هم ست کنید.

الگوری رنگ مکمل‌های جدا

مانند انتخاب الگوی رنگ مکمل عمل می‌کنیم. منتها در این الگوی رنگ، ابتدا رنگ روبرویی رنگ مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید و بعد به جای آن رنگ، دو رنگ کناریش را با رنگ مورد نظرتان ست می‌کنید.

این چهار الگوی ساده در انتخاب بسیاری از رنگ‌ها و ست کردن آن‌ها به شما کمک خواهد کرد. حالا در ادامه با هم می‌پردازیم به ست کردن کوسن مبل سرمه ای رنگ با خود مبل.

کوسن مبل سرمه ای رنگ باید چگونه باشد؟

اگر بخواهیم با توجه به آنچه که در بالا گفتیم و و بدون استفاده از رنگ‌های خنثی رنگ مناسبی برای کوسن مبل سرمه ای رنگ انتخاب کنیم، پنج مدل و طراحی زیر را پیش رو خواهیم داشت. از آن‌جا که سرمه‌ای در دسته آبی‌ها قرار می‌گیرد، ما جایگاه رنگ سرمه‌ای را با آبی در چارت رنگ برابر می‌گیریم.

مبل سرمه‌ای با کوسن سبز (الگوی رنگ آنالوگ)

کوسن مبل سرمه ای رنگ

این ترکیب رنگ واقعا زیباست. نه تضاد خیلی زیاد و زننده‌ای ایجاد کرده است و نه حوصله سر بر است. البته استفاده از رنگ خنثی سفید در این ترکیب آنالوگ طراحی را بیش از حد انتظار زیبا کرده است. همیشه به یاد داشته باشید که کمی اضافه کردن رنگ‌های خنثی به طراحی‌های رنگ دکوراسیون خانه و فضا، کار را تا حد زیادی متفاوت و زیبا خواهد کرد.
نکته: درست است که رنگ بنفش هم رنگی است که در الگوی آنالوگ با آبی ست می‌شود، ولی در مورد رنگ سرمه‌ای در عمل این کار خیلی جالب نخواهد بود. زیرا هم سرمه‌ای و هم بنفش جزو رنگ‌های سنگین و تیره به حساب می‌آیند و ترکیب این دو با هم فضا را نا‌متناسب و سنگین خواهد کرد. با این حال رنگ بنفش با رنگ‌های آبی روشن بسیار زیبا خواهد شد، ولی با سرمه‌ای نه! شاید بتوان رنگ سرمه‌ای را با آبی کمرنگ و ملایم هم ست کرد. مثل تصویر بالا. ولی در نهایت اگر بخواهید رنگ سومی را به صورت آنالوگ به آن اضافه کنید، آن رنگ سبز خواهد بود.

مبل سرمه‌ای با کوسن نارنجی (الگوی رنگ مکمل)

کوسن مبل سرمه ای رنگ

رنگ سرمه‌ای و رنگ نارنجی، دو یار دیرینه‌اند دور از هم‌اند که وقتی باهم ست می‌شوند، تحسین همه را بر‌می‌انگیزند. این الگوی رنگ مکمل یکی از زیباترین ترکیب‌هایی است که می‌توان در دکوراسیون از آن استفاده کرد. آرامش و عمق سرمه‌ای و بازیگوشی و شیطنت نارنجی یک دیگر را کامل می‌کنند و فضا را به تعادل می‌رسانند.

مبل سرمه‌ای با کوسن نارنجی روشن و نارنجی تیره (الگوی رنگ سه تایی)

این هم یکی دیگر از ترکیب‌هایی که هم فضا را به تعادل می‌رساند و هم احساس انرژی و تحرک را در فضا می‌پراکند. تنها تفاوت این الگوی رنگ با الگوی رنگ قبلی این است که نارنجی روشن در ترکیب با نارنجی تیره، کمی از شیطنت فضا کم کرده است و بیشتر رنگ سرمه‌ای مبل را نمایان می‌کند. این الگو و ترکیب رنگ برای کسانی که زیاد از رنگ‌های متضاد خوششان نمی‌آید ولی می‌خواهند فضای پویای در خانه ایجاد کنند، مناسب است.

مبل سرمه‌ای با کوسن زرد (الگوی رنگ سه تایی)

کوسن مبل سرمه ای رنگ

البته اصل این الگو از الگوی رنگ سه تایی گرفته شده است، ولی به دلیل اینکه قرمز و سرمه‌ای هر دو رنگ‌های سنگینی هستند، بهتر است قرمز را از این ترکیب سه تایی حذف کنیم و تنها زرد را نگه داریم. ترکیب زرد و سرمه‌ای شاهکار می‌شود. هر دوی این رنگ‌ها خاص وجذاب هستند و محیط را پر از آرامش می‌کنند.

مبل سرمه‌ای با کوسن سفید (رنگ خنثی)

کوسن مبل سرمه ای رنگ

سرمه‌ای و سفید همیشه در کنار هم زیبا می‌شوند. اگر شما جزء آن دسته از کسانی هستید که از رنگ‌های زیاد و متنوع خوشتان نمی‌آید و رنگ‌ها اذیتتان می‌کنند، این ترکیب رنگ واقعا مناسب شماست. رنگ سرمه‌ای و سفید در کنار هم احساس پاکیزکی و طراوت را به محیط می‌دهد.

مبل سرمه‌ای با کوسن کرم یا قهوه‌ای (رنگ خنثی)

کوسن مبل سرمه ای رنگ

این ترکیب رنگ نیز برای کسانی که به محیط‌های رنگارنگ علاقه‌ای ندارند مناسب است. تفاوت این ترکیب با ترکیب رنگ قبلی این است که قهوه‌ای کمی از سردی سرمه‌ای را خنثی می‌کند و محیط را گرم‌تر نشان می‌دهد.

همانطور که دیدیم، انتخاب رنگ کوسن مبل سرمه ای رنگ چندان هم کار سختی نیست. با این حال آگاهی از روش‌های ترکیب رنگ خالی از لطف نخواهد بود و ما را در طراحی دکوراسیون داخلی و ست کردن رنگ‌ها بسیار یاری خواهد کرد.

این نمونه‌ها تنها چند تا از نمونه‌های رایج انتخاب رنگ کوسن مبل سرمه ای رنگ هستند و مسلما شما می‌توانید با به خرج دادن کمی خلاقیت و البته جسارت، انتخاب‌های بسیار زیبا و متنوع دیگری نیز داشته باشید.

نظر شما چیست؟ به نظر شما چه رنگ‌های دیگری برای کوسن مبل سرمه ای رنگ مناسب است؟ بی‌صبرانه منتظریم تا نظرات و پیشنهادات جالب و خواندنی شما همراهان دوست داشتنی و باسلیقه توکامگ را در این باره دریافت کنیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 25

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.