روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

روشن بودن خانه مطمئنا برای همه خوشایند بوده و یکی از معیارهای خرید و یا اجاره خانه برای هر فردی روشن بودن منزل و اتاق‌های آن است. ولی در بسیاری از مواقع به خاطر مسائل ساختای خانه و ساختمان، امکان تغییر آن نبوده و بایستی از روش‌های دیگری برای روشن تر دیده شدن خانه استفاده کرد که در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. با ما و روش‌های روشن نشان دادن خانه همراه باشید.

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

رنگ دیوارها، مبلمان کوچک و جمع و جور، استفاده از پوشش‌ها و پرده‌های مناسب برای خانه و… نکاتی هستند که با توجه به آن‌ها و با رعایت تعدادی فاکتور می‌توان خانه‌ای روشن تر داشت. در ادامه در رابطه با همه این موارد، یعنی استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوار خانه، کار ساده تمیز کردن پنجره‌ها و… صحبت خواهیم کرد تا ببینید که تنها با چند کار ساده بدون هزینه می‌توان خانه‌ای روشن تر و نورانی تر داشت. البته شاید بعی از این روش‌ها هم کمی هزینه برایتان داشته باشند که می‌توانید در صورت تمایل آن‌ها را بکار ببرید. در ادامه با توکامگ همراه باشید تا ببینیم چطور می توان خانه ای روشن تر داشت؟

1. دیوارهای سفید رنگ

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

رنگ سفید به سه دلیل یکی از بهترین رنگ‌های دیوار خانه به شمار می‌رود: دیوارهای به رنگ سفید باعث می‌شوند که مبلمان منحصر به فرد و رنگی منزل بیشتر به چشم بیایند، رنگ سفید نور طبیعی را به صورت غیر مستقیم به سایر قسمت‌های خانه نیز منعکس می‌کند و در انتها نیز این رنگ خانه را تیمزتر و مدرن‌تر نشان می‌دهد. شاید این سه دلیل کافی باشند تا هنگام رنگ آمیزی خانه خود، سفید را به عنوان رنگ اصلی خانه خود انتخاب کنید.

2. تمیز و براق کردن پنجره‌ها

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

تفاوتی نمی‌کند که از چه چیزی برای تمیز و براق کردن پنجره‌های خانه خود استفاده می‌کنید. مهم این است که حتما به صورت مرتب آن‌ها را تمیز و براق کنید تا به روشن تر شدن خانه شما کمک کنند. بهتر است پنجره‌های خانه را هفته‌ای یک بار تمیز کنید و دقت کنید که لکه‌های آب و مواد شوینده نیز روی آن‌ها نمانند.

3. پرده‌های مناسب

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

تقریبا می‌توان گفت که پرده‌ها جزئی جدایی ناپذیر از هر خانه‌ای بوده و یار همیشگی پنجره‌ها به حساب می‌آیند. اما اگر به دنبال پرده‌هایی هستید که در عین پوشش پنجره‌ها، نور کافی نیز به شما برسانند، بهتر است پرده‌هایی با ضخامت کمتر را برای اتاق‌های خود انتخاب کنید. در مطالب قبلی توکامگ به طور کامل در مورد انواع مدل های پرده جدید و مناسب برای خانه صحبت کرده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن می‌توانید به ایده‌های جالبی برای انتخاب پرده خانه خود دست یابید.

4. گیاهان و روشنایی خانه

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

زیبایی و فواید استفاده از گل و گیاه در خانه بر هیچ کسی پوشیده نیست، اما شاید آمدن نام گیاه همراه با روشن تر نشان خانه‌های تاریک کمی عجیب باشد. بایستی بگوییم که گیاهانی که بیرون از خانه شما و در حیاط و یا حیاط خلوت خانه‌تان هستند، به شرط این که سایه‌شان بر روی خانه نیفتد و پنجره‌های نسبتا بزرگی داشته باشید که به خوبی آن‌ها را از داخل خانه مشاهده کنید، و یا داشتن گیاهان آپارتمانی زیبا در خانه، از نظر بصریی کمک زیادی به روشن نشان دادن خانه کم نور و تاریک می‌کند.

5. مبلمان کوچک انتخاب کنید

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

اگر تازه به خانه‌ای نقل مکان کرده‌اید، تازه ازدواج کرده‌اید و به دنبال خرید جهزیه هستید و یا به هر دلیل دیگری به دنبال خرید مبلمان جدید هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از مبل‌های مجلل و با رنگ‌های تیره دوری کرده و به دنبال مبلمان ساده و جمع و جور باشید. مبل‌ها و صندلی‌های ساده و میزهای شیشه‌ای به روشن تر دیده شدن خانه شما کمک شایانی می‌کنند.

6. آینه و روشن تر شدن خانه

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

آینه‌ها همان طور که در بزرگ‌تر نشان دادن خانه نقش مهمی دارند و باعث می‌شوند خانه‌های کوچک بزرگتر نشان داده شوند، کمک می‌کنند که خانه‌های تاریک نیز روشن‌تر دیده شوند. اما برای روشن تر نشان دادن خانه، لزومی ندارد حتما از آینه‌ها استفاده شود. چرا که هر سطحی که خاصیت منعکس کردن نور را داشته باشد، مانند انواع شیشه‌ها، آینه‌ها، سطوح براق سرامیکی، کاشی‌ها و… راهی مناسب برای اضافه کردن کمی نور به محیط خانه هستند.با استفاده از وسایل این چنینی می‌توان با استفاده از منعکس کردن نور، محیط را روشن‌تر کرد.

7. مبلمان روشن

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

در مورد رنگ مبلمان نیز بایستی بگوییم که رنگ های روشن بهترین ترکیب رنگ مبل برای خانه‌های تاریک هستند. برای مثال همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، مبمان روشن‌تر با وجود این سه پنجره بزرگ با شیشه‌هایی تمیز و شفاف، به خوبی در خانه خود را نشان می‌دهند و باعث می‌شوند که خانه نیز روشن‌تر به نظر برسد.

8. رنگ‌های روشن

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های روشن تر نشان دادن خانه استفاده کردن از رنگ های روشن است. توجه کنید که منظور ما از رنگ‌های روشن تنها رنگ سفید و رنگ‌های شبیه به آن مانند رنگ استخوانی و یا کرمی نیست؛ بلکه همانند تصویر زیر می‌توانید از رنگ‌های روشن دیگری همانند صورتی و… استفاده کنید.

9. دیوارها را بردارید!

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافی

این مورد شاید کمی سخت بوده و در برخی موارد نیز امکان‌پذیر نباشد، اما در صورتی که قصد تغییر ساختار کلی خانه خود را داشته باشید بهتر است برای داشتن خانه ای روشن به فکر آن باشید. برای مثال اگر خانه‌تان تنها در یک طرف پنجره دارد، می‌توانید یکی از دیوارهای اتاق‌ها را برداشته و جای آن از پارتیشن‌های خلاقانه‌ای استفاده کنید که نور از آن‌ها رد شود. مانند تصویر زیر که در آن دیوار اضافه‌ای وجود ندارد و نور از طریق پنجره‌های خانه همه جا را روشن کرده است.

10. نورهای مصنوعی

روشن نشان دادن خانه تنها با 10 ترفند بدون هزینه اضافینکاتی که تا اینجا برای روشن تر نشان دان خانه‌های تاریک گفتیم ترفندهایی برای استفاده از نور طبیعی بودند و اشاره‌ای به استفاده از نور غیر طبیعی لامپ‌ها نکردیم. اما در صورتی که قادر به اجرای روش‌های گفته شده نبودید، می‌توانید از منابع نور مصنوعی مانند انواع لامپ‌ها، شمع‌ها، نورهای مخفی و… استفاده کرده و خانه خود را روشن‌تر کنید.

نظر شما در مورد روشن تر نشان دادن خانه چیست؟ چه روش‌های دیگری برای این کار پیشنهاد می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

برگرفته از: homify.com

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد امتیازات 10

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!